Evin Ruhsal Temizliği ve Korunma

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Evin Ruhsal Temizliği ve Korunma

Her nasıl düzenli olarak fiziksel kirler için temizlik yapıyorsak aynı şekilde ruhsal olarak da ev temizliği yapmamız şarttır. Adaçayı ile tütsülemek ve bu sırada ışıkla imgeleyerek evi yıkayarak temizlemek yöntemlerden biridir. Bir diğer yöntem ise temizlik suyudur.

Temizleme Suyu; Bunun için saf ve içilebilir suya bolca deniz tuzu, biraz adaçayı yaprağı, çok az sarımsak, biraz melekotu kökü, karanfil, defne, kekik ve bulabilirseniz mürver ve şakayık otu koyun. Ardından bunları kaynatın, kaynarken bembeyaz arındıcı ve güçlü bir ışıkla suyu yıkayın, kutsayın. Suyun bilincine arındırma görevini yükleyin. Bunun için beyaz ışıkla yıkarken küçük bir niyet edin. Bu niyet “Su, koruyucu bitkilerin özleriyle bütünleşiyor ve evimi, beni, ailemi arındırıyor ve her türlü kötülüğe karşı koruyor” gibi bir şey olabilir. Biraz kaynadıktan sonra suyu süzün ve içerisine sirke koyun ve böylece temizleme suyunuz hazır olacaktır. Ardından evi temizleyeceğiniz suya biraz bu hazırladığınız sudan koyarak evi temizleyin. Evi fiziksel olarak temizlerken aynı zamanda ruhsal olarak da temizlemiş olacaksınız.

Kavanozlar, Keseler; Her ne kadar artık kullanılmasa da eskilerin en çok kullandığı yöntemlerden biri odalarda özel kavanozlar ve keseler bulundurmaktı. İlginçtir ki bu eski yöntemlerde belli bir formülasyon yoktur. Sadece temel olarak tuz konulurdu. Temel mantığı; “Sizin için korunma neyi sembol ediyorsa, ondan yararlanın” dır. Haliyle kavanozlara ve keselere temel olarak tuz ve sonrada kişinin bilinçaltında korunmayı ne sembolize ediyorsa o konulurdu. Bazen kadınlar ormana çıkar ve mesela korunma için mavi veya evlerinde bereket istiyorlarsa yeşil ya da mutlu bir evlilik için kırmızı çeşitli çiçekleri toplarlar ve kavanoz veya keseyi öyle doldururlardı.

Korunmak için kavanoz yapmak istiyorsanız önce şunu kendinize sormalısınız. Benim için korunma neyi sembolize ediliyor? Eski inanışlara göre ayna var olan enerjiyi yansıtma özelliği taşımaktadır, eğer sizin içinde geçerliyse bu yüzden kavanoza ayna veya yine korunmayı sembolize eden eğik çiviler koyabilirsiniz. Veya evinizde bulduğunuz küçük eşyalar, doğadan içinize sinen bitkilerle kavanoz veya kese hazırlanabilir. Eğer bu evi korumak için ise genelde her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Daha ileri boyuta taşımak isterseniz kavanoza doldurduğunuz suya biraz çivit atarak, korunmanın rengi olan mavi rengi sağlayabilirisiniz. Yada kavanozunuzu maviye boyayabilir ve üzerlerine size göre korunmayı sembolize eden şekiller çizebilirsiniz. Ardından kavanozu evin bir köşesine saklayın. Yine kesenin mantığı da aynıdır, korunmak için mavi bezden bir kese yapılır ve içine tuz ile istenen eşyalar-bitkiler doldurularak evin girişine asılırdı.
alıntı

Mithra

Kayıtlı Üye
Ben daha çok ışık imgeleme yöntemini kullanıyorum ve yaptığım anda gözlerim kapalıyken karanlık daha karanlık mıknatıs gibi birşey çakralarımımı desem vücudumumu desem itiyor gibi baskı var kulaklarımda astraldeki gibi çınlama oluyor.Bu tepkimeler normalmi bir bilgisi olan beni aydınlatabilirmi.

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Ben duvarları ve mobilyaları sirkeli su ile temizliyorum çok etkili . ;)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Sirkeyi ben sık kullanıyorum, (elma sirkesi, kokusu daha az) içine 7 Ayetel Kürsi, 7 Felak, 7 Nas okuyorum, ayrıca kaya tuzu koyuyorum karıştırıp okumamı öyle yapıyorum, sonrada sprey şişeye koyuyurum, temizlik yaparken mobilyalara bir zararı yok ama mobilyanın belki cinsinden dolayı bozulma yapma ihtimali olur derseniz havayada püskürtülebilinir, ben genelde duvarlara hatta bazen kendime bile püskürtüyorum :)

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Sirke mobilyalara zarar vermiyor mu dalga dalga leke veya kabarma oluyor mu? Olmuyorsa bende öyle arındırma yaparım.
Kusura bakmayın daha bugün gördüm sorunuzu. Hayır zarar vermiyor ben 2-3 kapak damlatıyorum kova içindeki suya. Sonra karıştırıyorum ve her yeri siliyorum. Sirke olarak elma sirkesi kullanıyorum. Sildiğiniz zaman çok koku gelmiyor. :)

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Teşekkürler işe yaradı yöntemler. Temizleme suyu daha yakın görünüyor bana öğrendiğim iyi oldu.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben adaçayı ve üzerlik tohumunu tütsü yapıyorum negatif enerji için ve yakarkende felak nas okuyorum.Su olarakta silme suyuna sirke döküyorum.Burdaki temizleme suyunuda deneyeceğim en kısa zamanda.

berylliuum

Kayıtlı Üye
Ben de evi adaçayıyla tütsülüyoeum ancak tütsülerken bir şey yapmam gerekiyor mu ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Adaçayını ben evin en köşelerine tutarak yakarım.Benim bildiğim usulü böyle.Birde felak nas okuyorum yakarken.Çok yoğun dumanı olunca rahatsız edebiliyor ama o ağır hali kısa sürüyor,tatlı hafif bi koku kalıyor geriye..

4

43887

Ek olarak adaçayı tütsüsünü yakıp dumanıyla hem evimizi hemde kendi bedenlerimizin tütsülenmesi aura üzerindeki negatif yükleri atmak için rahatlatıcı etkiler yaratacaktır.Haftada bir kez uygulamak etkili sonuçlar almamıza yardımcı olur.Evimiz iş yeri vs. gibi hangi alanı arındırıyorsak mutfak, banyo dolapları,giysi dolapları ,çekmeceler,açılır kanepeler baza vs. hepsi açık vaziyette olmasına dikkat etmeli ona göre tütsülemeliyiz.:)