Büyü Dersleri 1 - Büyü Yazma

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ,
Çoğunuz biliyorsunuz ki bir cadı kendi büyülerini yazarak en iyi ve kaliteli sonucu alacaktır. Fakat bunun bilinmesinin yanı sıra insanlardan şu soruyu çok fazla duyuyorum '' Büyüyü nasıl yazacağım ? ''

Bugün bu sorunuzu cevaplamak adına çok fazla derin bilgiye inmeden kısa ve öz olmak üzere hem araştırıp öğrenmenizi sağlayacak hemde temel bilgiyi öğrenmiş olacağınıza inandığım bu konuyu açıyorum.

Öncelikle maddi dünya da olan şeyler manevi dünyaya , manevi dünya da olan şeyler ise maddi dünyaya tezahür eder bunu ve tezahür etme şeklini bilmek çok önemlidir. büyü de ise biz bir nevi maddi dünyadan manevi dünyaya , manevi dünyadan ise tekrar maddi dünyaya tezahür ettirerek birşeyleri değiştiririz. peki büyümü nasıl yazacağım ? Aşağıdaki aşamaları takip edin ;

1- Büyüm ne ? ne ile alakalı olacak önce buna karar verin

2-Yapacağım büyü ne zaman yapılmalı ? Örneğin ; Güzelliğimin artması ve daha cazibeli olmak için büyü yapacağım bunun için yükselen ayda
venüs gününde yada cuma günü yapılmalıdır.

3-Yapacağım büyüye güzellik ve cazibeden örnek vererek devam etmek istiyorum : Hangi taşlar kullanılabilir ? Hemen aklıma cazibe ve güzellik diyince kuvars , inci gibi taşlar aklımıza gelir o halde malzemelerden taş olan kısmı halletmiş olduk.

4- Yağ olarak ne kullanacağım ? Ben böyle durumlar da tarih boyunca mutlak büyüde kullanılmış belli başlı yağlar vardır mesela güzellik için gül yağı kesinlikle kullanılmalıdır , yanı sıra cazibe içinse paçuli , vanilya gibi afrodizyak etkisi gösteren yağlar kullanılmalıdır.

5-Mum tercihim nasıl olmalı ? Aynı örnekten gidecek olursak mumlardan cazibe ve güzellik deyince aklımıza ilk gelen renk kırmızı ve gümüş rengidir. o halde ben büyümde bu iki renk mumu tercih edeceğim

6-Kullanacağım bitkiler ; yine kişisel olarak güzellik ve caz,be için kullanılacak ise ben gül , incir , paçuli , lavanta yı tercih edeceğim.

7-Kullanılan tütsü ; diğer malzemeler gibi kullandığım herşeyin manevi dünyadakki tezahürü cazibe ve güzelliği yansıtıyor o halde aynı şekilde tütsü seçerken yine aynı özellikleri barındıran bir tütsü seçeceğim.

8- Ardından altarımızın tanm olmasını da sağlayarak kendimize ait şiirsel bir spell yazacağız

Malzemelerin hepsi tamamlandıktan sonra sonuç itibari ille cazibe ve güzellik için tamamlanmış oluyoruz Ve ardından seramonikal bir bçimde veyahut kndi istediğiniz şekilde klasik çember açma ve kutsama yöntemlerinin ardından yazmış olduğumuz büyüyü uygulayabiliriz.

Örnek üzerinden gittim umarım anlaşılır olmuştur. Yine yapılacak diğer işler için aynı adımları takip etmeniz yeterlidir.

Teşekkür ederim....

BlueS

Kayıtlı Üye
İnsana ilham gelmesi şeklinde bazı şeyleri yapması bana göre tabiki daha doğrudur fakat siz burda bir büyü yazmadan, oluşturmadan bahsediyorsunuz. O kadar eski o kadar üzerine kafa yorulan o kadar senesini vermiş insanların bile yazması zorken, yeni başlayan birilerinin böyle şeyler yapmasını doğru bulmuyorum. Hele ki bazı sınırlar vardır bazı şeyler kesinlikle değiştirilemezken, yeni bir çağ açma umuduyla yeni başlayan bir kişi tarafından değiştirilmeye kalkılırsa da bunun bir saygısızlık ve yapılan işe samimiyetsizlik olacağını düşünüyorum.
Sevgilerle..

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhabalar sn. Maxic ,

Her büyüyü yazmak ve oluşturmak zaten kolay birşey değil fakat burası insanların birbirine bildiklerini aktarması için oluşturulan bir platform ve bu doğrultuda bende bildiğim ve insanların bilmesi gerektiğini düşündüğüm bir konuyu paylaştım. İnsanlar birşeyi kendi kendine öğrenmez mutlaka bir yerden başlaması ve öğrenmesi gerekir. Yazdığım yazı da tehlike oluşturmayacak kadar küçük bir yazı ki tehlike oluşturulacak ise bile tamamlamak için zaten ciddi bir bilgi birikimi gerekli. Oyüzden yazdığım yazıyı saygısızlık olarak görmüyorum nasıl senelerini vermiş insanlar küçük bilgilerle başladı ise yeni başlayan insanların da bu tarz bilgileri edinmesi gerekiyor

Teşekkür ederim

AJA

Elit Üye
Yeni öğrenen yada yapan biri çok eski bir büyü reçetesini kendi içinden geldiği gibi bazı değişiklikler yapabilir kendi enerjisine uygun hale getirip uygular.Ki bu bazen daha etkili olur.

İyi forumlar.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Yeni öğrenen yada yapan biri çok eski bir büyü reçetesini kendi içinden geldiği gibi bazı değişiklikler yapabilir kendi enerjisine uygun hale getirip uygular.Ki bu bazen daha etkili olur.

İyi forumlar.

ozaman ben ne etkisiz elemanım ama.