kayıp 20 dakikam

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Sanırım 20 yaşlarındaydım. Ateist bir arkadaşımla cahilce bir iddiaya girdim. O bana Allahın yokluğunu ispatlarsa ben ateist olacaktım. Ben vardığını ispatlarsam o müslüman olacaktı. Eve cild cild felsefe kitapları, kuran tefsirleri, ne bulduysam yığdım. İnsanlarla diyalok kurmakta zorlanıyordum. Yani insanların konuytuğu günlük sıradan konulara giremiyordum. Benim beynimde dönüp duran düşünceler ise konfeksyonda beraber çalıştığım arkadaşlarıma göre çok garip geliyordu. Ama sonuçta ben iddiamı ispatladım. :))))))))) bu konudaki tezim ayrı bir konu birgün bunuda paylaşırız.

Ben böyle derin derin düşünürken birgün atölyede birden kendime geldim, elimde bitmek üzere olan bir sigara var. Ama ben ne bu sigarayı yaktığımı ne de içtiğimi hatırlıyorum. Bu hani bazen bir düşünceye dalarsınız da irkilip kendinize geldiğinizde ne düşündüğünüzü hatırlayamazsınız öyle bir durum değildi. Atölyede yaklaşık 50 makine vardı ve bu makineler epey bir gürültü yapıyordu. Ben ne bu gürültüyü duydum, ne etrafımda koşup duran insanları gördüm, beynimin içinde bembeyaz bir boşluk vardı sadece. Bulunduğum ortamla bağlantım ne zaman kopmuştu bunuda bilmiyordum, ama ortalama bir sigara yakıp bitirmemi hesaplayarak tahminin 20 dakika boyunca bulunduğum ortamla bağımın kopmuş olduğunu tahmin ediyorum. İşin komiği bir taraftanda beneden çalışmaya devam etmiş olmam. Bu olay perşembe veya cuma günü yaşındı. Tabi çok huzursuz oldum. Pazar günü annem benden evin temizliğine yardım etmemi istedi. Salonu süpürmeye başladım. Yanlız bu arada sabah bir isimle uyandım. Hani bazen sabah dilinizde bir şarkı ile uyanırsınız oysa bir gece önce onu dinlemişliğinizi falanda yoktur. Bende işte bir isimle uyandım içimden sürekli o ismi tekrarladığımı farkettim. durdum düşündüm kimdi bu sonra hatırladım. Konfiçyüs bu bir filozoftu. Herneyse ben temiziliğime başladım salonu süpürüyordum, sandalyeyi kenara çektim baktım altında bir takvim yaprağı var hemen aldım okumaya başladım yaprakta aynen şunlar yazıyordu. ( DÜŞÜNMEDEN ÖĞRENMEK FAYDASIZ, ÖĞRENMEDEN DÜŞÜNMEK İSE TEHLİKELİDİR. Konfiçyüs )

Tahmin edeceğiniz gibi tokat yemişe döndüm. Bunun bir uyarı olduğunu anladım. Ben haddimi aşmıştım. Beni aşan konulara girip tehlikeli sulara geçmiştim. derhal kendime romanlar ve öykü kitapları alıp konudan uzaklaştım.

Ben yaşadıklarımı anlattım, sizinde görüşlerinizi almak isterim. Okudungunuz için teşekkürler.

awra

Banlı Kullanıcı
İlginç geldi bana.

ceren1

Kayıtlı Üye
Yıllar önce idi aklımda zararlı cinleri uzak tutacak birşey veya sihri engelleyecek bir şey
(ya bunların ikisini ya da birisini düşünüyordum yıllar önce idi die tam emin değilim)
ne olabilir diye düşünürken, Allah zikri çekerek uykuya dalmıştım uyanıklık uyku arası Allah derken kendimi duyuyordum yani sanki söylemiyorum da sadece dinliyorum gibi sonra birden zikrin değişip şakayık demeye başladım böyle bir kaç tekrardan sonra şaşırıp kendime geldim. Şakayık da neyin nesi şaka mı kayıık mı die:) bu kelimeyi ilk defa kendimden duydum yani, sonra o gün okuduğum bir dini kitapta şakayık bitkisinin etkisine rast geldim. Aramıyordum orada rastlayacağımı da sanmamıştım ama, şakayık bitki imiş etkileri şöyle:
Şakayık bitkisini üzerinde taşıyana sihir etki etmez. Korkulu rüyalardan ve ihtilamdan korur,çocukların üzerinde bulundurmak onları cinlerden korur, sara hastalığına mani olur. Bayılana koklatılırsa ayılır.

awra

Banlı Kullanıcı
Bu da süper bir bilgi, teşekkürler.

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Hiç şakayık gördün mü. Laleye benzer. Çok güzel bir çiçektir. Kırmızı renkte. Lale ve Gelincik arası bir şey. Böyle faydaları da varmış demek bilmiyordum. Teşekkürler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu tekrarlanırsa birdaha farkında olamama ihtimalin var.Kendini en az bir iki ay kontrol altında tut.Paranormal bir hadise dışında travmatik bir durum da söz konusu olabilir.Özellikle uyuduğunda evde seni denetleyebilecek birileri varsa yardım isteyebilirsin.Doktora da görünmende fayda olabilir.Paranormal bir hadise de olabilir,detayları bilmiyorum ama her yönden düşünmen daha doğru olur.

yaman

Kayıtlı Üye
NEMESİS allahın varlığını nasıl kanıtladığını bizede anlatta imana gelelim :) 5 yaşındamıydı ateist dediğin arkadaş ?

xmahmutx

Kayıtlı Üye
NEMESİS allahın varlığını nasıl kanıtladığını bizede anlatta imana gelelim :) 5 yaşındamıydı ateist dediğin arkadaş ?
dostum geçen sene girdiğim konular sayesinde inancımı kayetmiştim
bir medyum ile tanıstım ve kendimi gelistirerek medyumluk yapmaya basladım. Cin'leri en iyi kovan Ayetel Kürsi duasıdır bunu keşfettim.
Cin'ler ile alakalı her işte müslümanlığın en büyük rolü olduğunu gördüm.
ve o günden sonra müslüman oldum.

hadi diyelim ateistiz? bu bize bişe kazandırmaz kendimizi rahatlatırız.
ama ya gerçekten doğruysa? cehenneme gitmeyi göze alıyormusunuz?
ve inanarak ne kaybedersiniz? en fazla biraz yorulursunuz. Kârlı çıkarsınız. gerçek değilse bile bişe kaybetmessiniz.

yaman

Kayıtlı Üye
dostum geçen sene girdiğim konular sayesinde inancımı kayetmiştim
bir medyum ile tanıstım ve kendimi gelistirerek medyumluk yapmaya basladım. Cin'leri en iyi kovan Ayetel Kürsi duasıdır bunu keşfettim.
Cin'ler ile alakalı her işte müslümanlığın en büyük rolü olduğunu gördüm.
ve o günden sonra müslüman oldum.

hadi diyelim ateistiz? bu bize bişe kazandırmaz kendimizi rahatlatırız.
ama ya gerçekten doğruysa? cehenneme gitmeyi göze alıyormusunuz?
ve inanarak ne kaybedersiniz? en fazla biraz yorulursunuz. Kârlı çıkarsınız. gerçek değilse bile bişe kaybetmessiniz.
kusura bakma kardeşim çıkar için bir dine inanıyorsan hiç inanma daha iyi peki sen zeusa inan ne kaybedersin :) eğer doğruysa bisürü şey kazanırsın ama değilse her türlü yanacan :)

Bloody_mary

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Çekim yasası.O gün ihtiyacın olan bilgiyle karşılaşman bir tesadüf değil.....

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Ben aktarda hiç şakayik görmedim. Biz cocukken pikniğe gittiğimizde toplardik şakayiklari. Istanbulda yarimburgaz taraflarinda ilk yazla birlikte acmaya başlar. Başka yerlerde de vardir belki ama ben orada gördüm. Yapraklari gelincikten daha canli kirmizi daha kalin ve daha parlaktir. Biraz laleye benzer. Umarim bulursun. Bulursam bende toplamayi düşünüyorum.

oksana

Kayıtlı Üye
Mor çalılar olurya genelde yol kenarlarında onuda sokak kapısının üstüne koyarsan nazarı engellermiş

yusuf14900

Banlı Kullanıcı
Bir elin fonksiyonları nedir sizce? Bunu seytanmı yaptı haşa.O el ki 25000 fonksiyonla çalışır.Siz bunu bilgisayarla bile yapamazsınız.Allah'tan başka ilah yoktur, büyü haramdır. Kul olun biraz satanistler, şeytanınız müminlerin kılına zarar veremez.

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
Bir elin fonksiyonları nedir sizce? Bunu seytanmı yaptı haşa.O el ki 25000 fonksiyonla çalışır.Siz bunu bilgisayarla bile yapamazsınız.Allah'tan başka ilah yoktur, büyü haramdır. Kul olun biraz satanistler, şeytanınız müminlerin kılına zarar veremez.

Yusuf bu yazdıklarının konu ile alakasını öğrenebilirmiyim?

stargirl

Kayıtlı Üye
İş
Thinking what the hell..
Nası yani?
Artık neden uzak durduğunu anlayamadım ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayırdır?Hizbullah forumu mu burası?Dışarı kardeşim dışarı.Uğraştırma hadi.

PUNKY

Kayıtlı Üye

Burası büyü okulu unuttunuz galiba, yoksa başlığa bakmadan mi üye oldunuz?Bayılıyorum bu tarz üyelere :)

gizemli_psisik

Kayıtlı Üye
Aynı olay bana da çoğu kez olur. Tam bir şey düşünürken onunla ilgili bir şey duyarım falan :D
Çoğunuza da olmuştur.