Büyü İşlerliği

kermit

Kayıtlı Üye
Biliyorsunuz ki Kur'an a göre büyüyü yer yüzüne getirip öğreten Harut ve Marut isimli iki melektir.Fakat büyünün tam işlerliği nedir?
Bazı büyüler sizin vücut enerjinizle işlem yaparken, bazı büyüler astral varlıkların yardımıyla işlerlik kazanır bazılarıysa cinlerin yardımıyla, ama bunlardan hangisi olursa olsun sonuçta belirli bir kimlik kazanmış ritüellerin başarı oranı sizin yeni bulduğunuz ritüellere göre daha öndedir. Buna göre şu anda bilinen büyü türlerinin kulvarlarına göre hangisi önde bunu biliyor muyuz? Çoğunlukla hayır, aşağıda ki listeyi inceleyin o zaman

Süryanice : Harut ile Marut bu dile göre büyü öğretmişlerdi
İbranice : Süryaniceden sonra en etkili ikinci dil.Kabalanın yardımı çok büyüktür
Arapça : Havass ın yardımı ve islam öncesi arap büyüleri sayesinde üçüncü sırayı almıştır
diğer diller : genellikle çin, hint dilleri bu diğer diller sıralamasında ileri olsalarda ben saymayı uygun görmedim bunun yerine şunu diyorum

bir şeye tam odaklanarak, kafanızda belirlediğiniz Türkçe bir kelime mesela bir kız yada erkek olsun "filan aşkımdan yan" gibi basit bir cümle sizin tam odaklanmanız sonucu vücudunuzda ki enerjinize göre astralden kuvvet alacak ve ufakta olsa bir büyü olacaktır :) denemesi bedava ben denedim ve başardım da :)

Not - Alıntı değil
Not 2 - Alıntı yapmak isteyen kişi olursa nasıl olsa engel olamayacağız bari edebinle alıntı yap. :)

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Dediğin büyü olmaz. Düşünce gücüyle gerçekleştirilen evrensel bir kanun olan çekim yasasının gücüdür ve zaten bunu her zaman büyüye tercih etmişimdir.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Sadece bunu yorum farkıyla değiştirirsin yoksa öz aynıdır. Sana göre farkı nerede?

kermit

Kayıtlı Üye
Çekim yasasında, vücudun bire bir gücünü kullanmak var, belirli bir kalıba oturmuş ritüeli yok. Fakat benim söylediğimde ritüel uygulanması en iyisi.
Belirli bir saatte yapmak, riyazetle yapmak, hep aynı tesbihle yapmak, transa geçerek yapmak vs. vs. yani astralden de yardım almak asıl maksat ufak fark bu. Ha bu benim görüşüm ve yorumum. Sana göre de çekim yasası olabilir ama bildiğim kadarıyla çekim yasasında ritüel yok.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Evet dediğin olay farklı. Büyüdeki ritüeller gibi ama ben yine de büyü demeyi uygun bulmuyorum. Yine de düşünce gücü demeyi tercih ederim.

kermit

Kayıtlı Üye
:) Yorumunuz o şekilde ise bu da sizin bilginizdendir :) Doğrular ne kadar farklı da olsa hedef aynıdır, değil mi osho :) :beta1:

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Hedef aynıdır tabii ama hedefe giden her yol mübah değildir. O yüzden hedef ne kadar önemliyse yol da o kadar önemlidir bence.