Zikir çekmek

birtutamavi

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar;
Siteye yeni üye oldum. Rabbim hepimizin hayırlı dualarını kabul etsin inşaAllah, amin. Merak ettiğim, sormak istediğim çok şey var, yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Elimden geldiğince ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum.Her gece zikir çekiyorum.Hayatımda olmasını istediğim şeyler için Rabbimin isimlerinden bazılarını özellikle çekiyorum.Herkes gibi benimde sıkıntılarım var. Aklıma gelipte sormak istediklerim şunlar;
-Her esmanın hadimi olduğunu öğrendim, doğrusu korkmadığımı söylersem yalan olur,gerçi günlük okuma sayılarına göre çekiyorum ama öyle karışmak falan da istemem. Günlük sayılara uymassam fazla çekersem sınırsız bir zararı olur mu?
- Resim olan odada zikir çekilir mi?
- Bazı duaları yazıp suya koyun yazı çıkana kadar kalsın sonra suyu için deniyor, acaba normal kağıt ve kalemle yazsak olur mu yoksa özel bir kağıdı kalemi var m?
- Kendimizden başkası için zikir çekebilir miyiz? Mesela derslerinde başarılı olması için, hafızanın -zekanın genişlemesi için başkası adına çekebilir miyim? kendisi de çekiyor ama bende çeksem olur mu onun adına. Dersten örnek verdim ama başka konular da olabilir.
Aklıma da gelmiyor daha çok sorum var ama aklıma geldikçe yazıcam artık daha sonra, yardımlarınız için teşekkürler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ibadet amacli yada kendi hayatinizi güzellestirmek adina yaptiginiz zikirler hadim cagirmaz. Insan zikir yaparken yada kuran okurken namaz kilarken melekler yada pozitif varliklar gelir,gelsede siz onlari olumsuz bir sekilde hiss etmezsiniz.Zikrin sayisini cogaltmak aslinda önemli degildir sizin durumunuzda bir insan icin o esmanin anlami mahiyetini bilmek önemlidir. Zikir cekmek yani sayisal cok yaygin bir bilgidir ama bu bilgi kocaman bir kitabin sadece son sayfasi hakkinda bilgi sahibi olmak gibidir.

Resim olan odada zikir cekilir.

Dua ve su karisimini özel bir kagidi kalemi yoktur, bu uygulama size göre bir sey degil zaten. Duanizi normal yaptiginizda ki samimiyettir asil olan yine sonuc alirsiniz. Suya dua okumak herkezin yapabilecegi bir is degildir, bu isler ruhsat ister.Ocak tabirini hic duydnuzmu bilmiyorum.Fakat istiyorsaniz suya dua okuyun ve icin zarari olmaz.

Siz bir baskasinin basagrisi icin ilac alamassiniz, alsanizda fayda vermez. Bir baskasi adina hayir dua etmek baska bir sey esma zikri yapmak baska birsey.Arkadaslariniz icin dua ederseniz guzel olur ama zikir cekmeyin, söyle yapabilirsiniz zikirlerinizi normal kendiniz icn yaparsiniz ve duaya o arkadasinizida eklersiniz.