Kenz-ül arş duasi

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Bu duanın hikmetlerini size kendi hayatımdan örneklerle anlatmak istiyorum. Ben 19 yaşına kadar ilk okul mezunuydum 13 yaşında konfeksiyonda çalışmaya başladım. 19 yaşından sonra okumaya karar veridim. orta okulu dışarıdan bitirdim, liseyi açık öğretim okudum, üniversite sınavlarını kazandım ve 2 yıllık örgün öğretim okudum. şu andan bir kamu kurumunda müdürüm. nasıl başardın diyenlere iman gücü ile diyorum. bu doğru. ben inandım Allah ne istersene benden iste kulum. sen iste ben vericem demiş. Allah verdiği sözden dönmez ben istedim o verdi. KENZ-ÜL ARŞ duasını üniversite muradı ile okumuştum. uzun bir dua. ben 7 gece boyunca yatsı namazından sonra 1 sayfa olmak üzere okudum. ve kazandım. bu duanın hikmetine inanıyorum. hele manasını okuduktan sonra bana hak vereceksiniz.

peril

Kayıtlı Üye
bu duayı paylasır mısınız bizimle...

NEMESİS

Kayıtlı Üye
büyük bir zevkli ancak şu anda yanımda değil ve ezberimde de değil en kısa zamanda paylaşırım. hem duayı hemde mealini.

NEMESİS

Kayıtlı Üye
Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn. La ilâhe illellahül hakemül adlül metîn.
Rabbünâ ve rabbü âbâinel evvelîn. La ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn.Lâ ilâhe illellâhü vahdehû lâ şerîke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yumîtü ve hüve hayyül lâ yemûtü ebeden biyedihil hayru veileyhil masîru ve hüve alâ külli şey’in kadîr. Ve bihî nesteînü ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Lâ ilâhe illellâhü şükran li ni’metih.Lâ ilâhe illellâhü ikrâran bi rubûbiyyetih. Ve sübhânellâhi tenzîhen li azametih. Es’elükellâhümme bi hakkısmikel mektûbi alâ cenâhı cibrîle aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikel mektûbi alâ cenahı mîkâîle aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikel mektûbi alâ cebheti isrâfîle aleyke yâ rab.Ve bi hakkısmikel mektûbi alâ keffi azrâîle aleyke yâ rab. Ve bi hakkısmikellezî semmeyte bihî münkeran ve nekîran aleyke yâ rab. Ve bihakkısmike ve esrâri ıbâdike aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî temme bihil islâmü aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî telekkâhü âdemü lemmâ hebeta minel cenneti fe nâdâke fe lebbeyte düâehü aleyke yâ rab.Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî şîtü aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî kavveyte bihî hameletel arşî aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikelmektûbî fittevrâti vel incîli vezzebûri vel fürkâni aleyke yâ rab. Ve bihakkısmike ilâ müntehâ rahmetike alâ ıbâdike aleyke yâ rab. Ve bihakkı temâmi kelâmike aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî ibrâhîmü fecealtennâra aleyhi berden ve selâmen aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî ismâîlü fe necceytehû minezzebhı aleyke yâ rab.Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî ishâku fe kadayte hâcetehû aleyke yâ rab.Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî hûdü aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî deâke bihî ya’kûbü fe ra dedte aleyhi basarahû ve veledehû yûsüfe aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî dâvüdü fe cealtehû halîfeten fil ardı ve elente lehül hadîde fî yedihî aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî deâke bihî süleymânü fe a’taytehül mülke fil ardı aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî eyyûbü fe necceytehû minel gammillezî kâne fîhi aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî îsebnü meryeme fe ahyeyte lehül mevtâ aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî mûsâ lemmâ hâtabeke
alettûri aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdetke bihî asîyetümraetü fir’avne fe
razaktehel cennete aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî benû isrâîle lemmâ câvezûlbahra aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihil hıdıru lemmâ meşâ alel mâi aleyke yâ rab. Ve bihakkısmikellezî nâdâke bihî muhammedün sallallâhü aleyhi ve selleme yevmel ğâri fe necceytehû aleyke yâ rab. İnneke entel kerîmül kebîru. Hasbünellâhü ve ni’mel vekîl. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Ve sallallâhü alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî vesellem.

İŞTE KENZ-ÜL ARŞ DUASI. MAİLİNİ DE EN KISA ZAMANDA YAZARIM. ALLAH DUALARINIZI VE MURATLARIMIZI KABUL ETSİN

NEMESİS

Kayıtlı Üye
okuma şekli olarak bilmiyorum ben, sadece yatsı namazından sonra birer sayfa olarak 7 gecede arapça olarak okudum. bildiğin şekli yazarsan sevinirim.

NEMESİS

Kayıtlı Üye
TÜRKÇESİ

Mülkün sahibi sensin.İyiyi kötüden,kötüyü iyiden,hakkı batıldan,batılı haktan ayırt etme gücünü veren Rabbim!Ey kendisinden başka hiçbir ilâh olmayan mutlak hakimiyetin ve adaletin sahibi,bizim ve babalarımızın Rabbi!Senden başkasını tanımıyoruz.Kulluğumuz ile ancak sana ibadet ediyoruz.Sana karşı olan görevlerimizi tam olarak yapamadık,zalimlerden olduk,bizi bağışla Rabbim.Sen teksin.Hiçbir ortağın yoktur.Mülk senindir.Övgü sana aittir. Öldüren,dirilten sensin.Ölmeyen diri sensin.Hayır senin elindedir.Varacağımız yer senin yüce huzurundur.
Sen her şeye kadirsin, bizi utandırma Rabbim.Senden yardım istiyoruz,bize yardım eyle Allahım.Güç ve kuvvet sana aittir.Bize güç ve kuvvet ihsan eyle Rabbim.Senden başka ilâh tanımıyor,nimetlerine karşı şükrediyorum,şükrümü kabul buyur,Rabbi Rablığını ikrar etmek için senden başka bir ilâh olmadığını tasdik ettik.Bu ikrar ile beni huzuruna al Rabbi.Şanının yüceliğini tenzih için seni tesbih ediyorum.Tesbihimi gösterişten koru Rabbim .Cebrailin kanadına yazılı ismin hakkı için duamı reddetme,Rabbi.Mikailin kanadına yazılı ismi celalin hakkı için beni kulluğuna kabul eyle Rabbi.
Azrailin eline yazılı ismi celalin hakkı için son nefeste çenemi iman ile kapamayı nasip eyle Rabbi.İsrafilin alnında yazılı ismi cemalin hakkı için rızkımı helalinden nasip eyle Rabbim. Münkir ve Nekir e güç veren ismi celalin hakkı için kabirde bana doğru cevap vermeyi nasip eyle Rabbim.

Hak olan ismin ve kullarının sırları hürmetine beni kulluğundan bir lahza uzaklaştırma Rabbi.İslamı kemale ulaştırdığın ismi azamın hakkı için,bizi ve evlatlarımızı islamın istediği biçimde yaşat Rabbim.Cennetten dünyaya indirildiğinde Adem aleyhisselamın okuyup da tevbesini kabul buyurduğun İsmi Azamın hakkı için tevbelerimizi kabul eyle Rabbim. Şit aleyhisselamın okuduğu ismi azamın hakkı için bizi aziz eyle Rabbim.Arşı azamı taşıya bilmek için meleklerin okuduğu ismi azamın hakkı için bize güç ihsan eyle Rabbim.Tevratta,İncilde,Zeburde ve Kuranda yazılı olan ismi azamın hakkı için bizi Kuran yolundan ayırma Rabbim.Kullarına merhamet ettiğin ismi azamın hakkı için bizi nefsimizle baş başa bırakma Rabbi.Kelimelerini ihtiva eden ismi azamin hakkı için dileklerimizi kabul eyle Rabbim.
İbrahim aleyhisselamın okuyup da ateşi,gül bahçesine çevirdiği ismi azamın hakkı için bizi cehennem narından azad eyle Rabbim.İsmail aleyhisselamın okuyup da kurban olmaktan kurtulduğu ismi azamın hakkı için dedikoducuların şerrinden bizi muhafaza eyle Rabbi.İshak aleyhisselamın okuyup da duasını kabul buyurduğun ismi azamın hakkı için dileklerimizi kabul eyle Rabbim.Hud aleyhisselamın okuduğu ismi azamın hakkı için dualarımızı kabul eyle Rabbim.
Yakup aleyhisselamın okuyup da gözünü açtığın,oğlu Yusuf aleyhisselamı kendine kavuşturduğun ismi azamın hakkı için dertlerimize derman ver Rabbim.

Davud aleyhisselamı yeryüzünde halife yaptığın ve demiri elinde hamur haline getirdiğin ismi azamın hakkı için rızkımıza bereket ihsan eyle Rabbim.
Süleyman aleyhisselamın okuyup ta ona verdiği ismi azamın hakkı için bizleri yeryüzünde sözü geçenlerden eyle rabbim.
Eyyub aleyhisselamın okuyup da sıkıntıdan kurtulduğu ismi azamın hakkı için bizi bütün sıkıntılardan halas eyle Rabbi
İsa aleyhisselamın okuyup ta ölüleri dirilttiği ismi azamın hakkı için ölmüş gönüllerimizin iman nuru ile diriltilmesine bize nasip eyle Rabbim.
Musa aleyhisselamın Tûr-u Sinâda okuduğu ismi azamın hürmetine bizi fitne ve fesatçıların şerrinden koru Rabbim.Asiya anamızın okuyup ta cennete nail olduğu ismi azamın hürmetine bize de cennet ve cemalini nasip eyle Rabbim.İsrailoğullarnın okuyup ta denize geçtikleri ismi azamın hürmetine bize de sırat köprüsünden geçmeyi nasip eyle Rabbim.Hızır aleyhisselemın okuyup ta su üzerine yürüdüğü ismi azamın hakkı için bizi de ilahi rahmetinin deryalarına dalmayı muvaffak kıl Rabbim.
Hazreti MUHAMMED aleyhisselamın mağarada okuyup da düşmanlarından kurtulduğu ismi azamın hakkı için bizleri de maddi ve manevi düşmanların sultasından ve şerrinden koru Rabbim.Çünkü sen yüceler yücesi,kerem sahibisin.
Allahım!Sen bana kâfisin.Sen ne güzel vekilsin.Yüceler yücesi! Allahım! Gücüm, kuvvetim ancak senin güç ve kuvvetindedir .Allahım!Rahmetini Efendimiz Muhammed aleyhisselamın Ehl-i Beytinin ve Ashabının üzerine yağdır.
Allah Tüm Dostlarımın duasını Kabul Eylesin
Hamd ve Sena İle...

külkedisi

Kayıtlı Üye
bende bu duanın hikmetini biliyorum ve hakikaten çok büyük bir dua,yıllar önce bende bende yapmıştım ve bir iş yeri sahibi oldum,herkese içtenlikle tavsiye ederim allah herkesin duasını kabul etsin,mutlaka okuyun arkadaşlar.

psikopat

Kayıtlı Üye
nemesis benim bildiğim gece teeccüd namazına kalkıp 2 rekat namazdan sonra okuman..buna peşembe gecesi başlıyorsun ve 7 gün devam ediyorsun ama okunma şekli buna benzer ve çok etkili bir diğer tertip Fetih suresi...gerçekten çok etkili..

kar tanesi

Kayıtlı Üye
evet bir işe başlamadan önce okunuyormuş gül yasin kitaplarında oluyor