Çekim yasası uygulama problemi ve bilinçaltı arındırma.

Cernunnos

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireceğim. Geçen sene psikolojik açıdan çok fazla zorluk yaşadım. İntiharı bile kafamdan geçirdim ve tesadüfen çoğumuzda olduğu gibi Secret sayesinde çekim yasasıyla tanıştım ben de. Daha detaylı araştırmalar yapıp son olarak bunu denemeye karar verdim ve gerçekten de geçen sene imkansız olarak düşündüğüm her şeye kavuşup sorunlarımı atlattım ve çekim yasasına daha fazla güvenmeye başladım. Ama sorun şu ki hayatımda eskisi kadar olmasada bir takım sorunlar baş gösterdi doğal olarak ve ben çok büyük sorunlar olmadığı için bunları çekim yasası ile iyileştirmek için gerekli olan motivasyonu kendimde bulamamaya başladım. Nasıl olsa geçer gider diyip her an hayatım üzerinde kullanabileceğim bir yasayı resmen motivasyon eksikliğinden kendi yararım için kullanamamaya başladım. Geçenlerde zihinsel olarak hayal gücümü kullanıp , istediklerimi düşünüp olumlama yapmayı denedim birçok kez ama olumlama yaptıktan sonra aklıma sorunlarımla ilgili kötü düşünceler gelmeye devam etti. Bunun hayatıma çok daha fazla kötü enerji çekeceğinin farkında olmama rağmen bilinçaltım olumlu düşünmeme izin vermiyor. Bununda en büyük kanıtı rüyalarım sanırım. Hayatımda sorun yaratan her şeyi rüyalarımda da görüyorum. Rüyaların bilinçaltının en derinlerine inen görsel deneyimler olduğunu da bildiğimize göre aslında olumlu düşünmek isteyip bilinçaltımda çok fazla olumsuz şey depoladığım için bunun olumlu düşünmemi engellediğini fark ettim. Bilinçaltımı arındırıp tekrardan olumlu düşünmeye nasıl başlayabilirim ? Tavsiyeleriniz nelerdir ? Mutsuz olmaktan , gülememekten ve bu hastalıklı bilinçaltı düşüncelerimden çok bunaldım çünkü. Elimde kendi isteklerim için kullanabileceğim çok basit uygulanan bir teknik var, bunu tekrar kullanabilirim ve bunu biliyorum ama kötü işleyen bilinçaltım bana izin vermiyor.
Çok teşekkürler :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Eft uygulamanızı tavsiye ederim ben bizzat kurtulamadığım ama her seferinde es geçtiğim şeyden 2 gün içinde kurtuldum ara ara düşünüyorum ve gerçekten etkili olmuş beni rahatsız eden o dusunce şimdi çoopk uzaklarda sanki okuduğum bir hikaye gibi

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bu durumda bahsettiğiniz daha zorlu geçen dönemde yaptıklarınız ve gördüğünüz iyileşmeyi, o dönemdeki deneyimlerinizi de hesaba katarak soruna çözüm arayabilirsiniz. Belki de bilinçaltına kodladığınız şey ''Ben daha zor engellerle karşılaştığımda kendimi iyileştirebilirim ve bunu yapıyorum da...'' şeklinde olabilir ve şu anki durumunuza tam olarak odaklanamıyor olabilirsiniz de. Size önereceğim bilinen bir bilinçaltı tekniğidir isterseniz uygulamaya koyabilirsiniz:

Tüm bu çalışmayı zihinsel olarak gerçekleştiriyoruz. Çözüm aradığınız durum için, belki de içinizdeki ana probleme odaklanmalı. Sizi şu an ki isteksizliğinize getiren olaylar dizisini düşünün, bu süreçte sizde hangi değişimler gerçekleşti? Bilinçaltınızda gezinen olumsuz düşüncelerin kaynağı neresi, hangi olay/durum/kişi/deneyim? Tüm bunları gözden geçirirken sorun olduğunu hissettiğiniz noktada durun, o noktayı irdeleyin ve düşünün. Hatta o noktadaki kendinizi karşınıza alıp konuşun, içinizdeki sizle konuşmak gibi değil de size ne olursa olsun doğruları söyleyecek öz benliğinizle karşılıklı sohbet gibi. Bu durum için karşınızdaki en iyi dostunuzla nasıl bir çözüm üretebilirsiniz? Çözüm yolunu seçin, çözümsüzlük ve umutsuzluk/olumsuzluk/isteksizlik yolu yerine.

Bu çalışmayı yaptıktan belli bir süre sonra eğer hala sorunuz devam ediyor ise demek ki birşeyleri eksik yaptık veya dikkatimizden o anda kaçmış bir nokta var demektir, tekniği tekrar yukarıda bahsettiğim şekilde tekrar edebilirsiniz.

Sonuçları bekliyoruz, umarım en azından sorunun ana kaynağını bulabilme yolunu açabilmişizdir.

Sevgi ve ışıkla. :Angel_anim:

Cernunnos

Kayıtlı Üye
Sayın Mefetseger;
Sorunun köküne inmeyi çok denedim. Ve tek ulaştığım sonuç sorunun kendi zihnim olduğu. Çünkü istemsiz şekilde herşeyi çok kafaya takıyorum. Örneğin bazı insanlara bakıyorum , hayat şartlarının kötü olduğunu fakat tüm bunlara rağmen gülebildiklerini görüyorum. Bense çok ufak sorunları bile kafaya takıp tamamen negatif enerji yüklü bir insan olabiliyorum. Özbenliğim bana bunların çok küçük sorunlar olduğunu , her birinin gelip geçici şeyler olduğunu söylüyor fakat ben buna engel olamıyorum. Sanki hangi işle uğraşırsam uğraşayım beynimin bir köşesinde küçük sorunları kafaya takan bir mekanizma varmış gibi. ne yaparsam yapayım , ne düşünürsem düşüneyim o orada hep çalışmaya devam ediyor ve buna engel olamıyorum . Hiçbir şekilde kapatamıyorum. Tabiki sadece Parapsikolojik olarak değil fiziksel olarak ta stresin getirdiği birtakım sorunlar yaşıyorum (bkz: uyku problemleri , aşırı saç dökülmesi , ellerde aşırı titreme , odaklanma sorunları ) bunlar da bir kısır döngü oluşturup stresimi dahada arttırıyor. Ama dediğiniz gibi bazı şeyleri yanlış yapmış olabilirim. Söylediklerinizi tekrar deneyeceğim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler :)

Sayın Zan;
Söylediğiniz şeyi ilk defa duydum ve açıkçası merak ettim derhal araştırmaya koyulacağım. Teşekkür ederim :)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Ben regresyon terapisi aldım 2 kere çokta faydasını gördüm ehli bir kimseden bu terapiyi alabilirsiniz