Tanrı ve Tanrıça Yağı

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Tanrıçayı onurlandırmak isteyip yada onun yardımı çağırmak istediğinizde bir muma sürün:
2 damla yasemin yağı
2 damla mür yağı
1 damla gül yağı

Tanrıyı onurlandırmak veya yardımını çağırmak için bir muma sürün:
2 damla sandal ağacı yağı
2 damla portakal yağı
1 damla tarçın yağı

Kaynak:Cadının Mutfağı-Kate West

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Mür yağını bulmak için çok uğraştım her yeri aradım fakat bir türlü bulamıyorum. Hatta gittiğim yerlerde bu yağı hiç duymayanlar var. Acaba kendim yapmam mümkün müdür? Tarifi var mı?

AJA

Elit Üye
Mür yağını bulmak için çok uğraştım her yeri aradım fakat bir türlü bulamıyorum. Hatta gittiğim yerlerde bu yağı hiç duymayanlar var. Acaba kendim yapmam mümkün müdür? Tarifi var mı?
Bu yağı online sipariş ile alabilirsiniz.Çok pahalı değil ayrıca.Türkiyede yetişmediğini biliyorum H,ndistan Arabistan Afrika gibi ülkelerde olmalı.Mür yapraklarının distilasyonu ile elde edilir.

Smyrna, mür (ağacı) anlamına gelmektedir, hoş kokulu mür yağı elde etmek için mür ağacının gövdesi bir keskiyle çizilerek akan Reçine toplanır.
Mür Yağı ağaçta oluşan doğal yarıklardan elde edilirse mür yağının daha iyi olduğu söylenmektedir

Çeşitli balsam ağaçlarından elde edilen reçine sakızıdır.
Güzel kokusu vardır. İlk çağlardan beri kullanılmaktadır. Kokusu kuvvetlidir ve tadı acıdır.

Özellikleri: Antiseptik, anti-enflamatuar, antimikrobiyal antifungal ve stimulandır.
Kullanıldığı yerler:
Losyon olarak (yoğunluğu azaltılmış) : Dişeti iltihaplarında kullanılır.
Kompres olarak/Banyo suyuna buhar yolu ile: Zihinsel dinginlik verir, enfeksiyonlara karşı, bakteri ve mikrop kırıcıdır, canlandırıcıdır, soğuk algınlığı,mide rahatsızlıkları, boğaz ağrıları ve ağız içi yaraları için etkilidir.