melekler ve rüyam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

freaky

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Sosyal ağlarda takılırken Tuğçe Hanımefendi diye biri ile karşılaştım. Daha sonra spirituel konularda napıyo diye bi merakla araştırmaya başladım. Daha sonra melek terapisi nedir meleklerle nasıl iletişime geçilir araştırdım. Okuduğum yazılarda meleklerinizden rehberlik isteyin tarzı yazılar yazıyordu. Istesem ne kaybederim belki rüya sayesinde bende iletisime geçerim dedim. Yatmadan önce kendimle ilgili özel bi konu hakkında yardım istedim ve o konuyla ilgili alakalı olabilecek bi şey gördüm. Uyandım tekrar uyumaya devam ettim. Bu sefer rüyamda bi kadın bana yardım ediyo bulunduğum şehirde büyük karmaşalar yaşanıyo. Etrafa bakıyorum filmlerde gorebileceğim tarzı bazı hayvanlar var ama kadın bana şunlara bak, ruhani varlıklar onlar diyo bakıyorum hani içimde gerçekten öyle olduklarına dair his oluşuyo. Her neyse kadın bana yardım ederken bi taraftan fal bakıyo benle ilgili detay sorular soruyo sonra bana 5 vakte bi şey olcak diyo ama ne dediğini hatırlamıyorum. Sonra bu kadın birden önden yürümeye başlıyo saçlarına bi bakıyorum ki morlu pembeli bi saç ve yanıyo parlıyo gibi sanki. Ben şaşkınlıkla yoksa sende mi bi meleksin o diğer varlıklar gibi diyorum uyanıyorum. Uyandığımda içim huzurluydu. Yine araştırma yaparken karşıma meleklerin bıraktığı işaretler tarzı bi yazı çıktı orda sayılar da vardı. Rüyamda bana 5 vakte dediği için 5 sayısına baktım ve 5 sayısı için şunu söylüyodu " 5'li sayılar: "doğru yoldasın, bu yaptığını yapmaya devam et" demek. Meleklerin yürüdüğün yolda seni destekliyor." Sizce bunlar bilinçaltımla mı alakalı yoksa gerçekten bi mesaj var mı? Ilk deneyişimde böyle bi sonuç almak kafamı karıştırdı. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba.Melek rüyalarini yorumlama konusunda pek başarılı sayılmam.Ancak meleklerle ilgili konularda pekçok kaynağa sahibim.Yine elimdeki bi kaynaktan yardimci olmak isterim.Melek ruyasinda saç kişisel güç,kaynakla bağlantıdır.Saçı mor renk görmüşsúnüz.Mor ise üçüncú göz çakrasını ifade eder.Bu renk aynı zamanda aldiğiniz sevgi dolu mesajların ilahi olduklarını ve bunların size Allah,melekler ve ruya rehberiniz tarafindan gönderildiğini söyler.Bunlar benim yorumum değil sadece elimdeki bilgiyi paylaştım sizinle.Kendinizi mutlu hissetmişsiniz ayrıca,muhtemelen melek rüyasî gördünüz.

freaky

Kayıtlı Üye
Tai Chi Chuan teşekkür ederim söylediklerin için tavsiyene dikkat edeceğim :) Iviv angeles teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :) Sevgiyle kalın ??

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Eski bir tanıdığım rüyalar hakkında iyi bir yorum yapardı.. 5 rakamının kişinin ailesinin ve yakınlarının buyuk değişimler anlamına geldiğini söylemişti.

Meleklerle rüyamda hiç irtibat kuramadım bende bu durumu bazen kıskanıyorum açıkçası Rabbim benim nazarımdan korusun herkesi.. Sadece bir kere duşecekken Cebrail a.s seslenip yardım istemiştim o kadar.. Belkide doğru duzgun yapamıyorumdur bilemiyorum

Meftun

Kayıtlı Üye
Bana bilinçaltı gibi geldi çünkü rüyada fal bakıyordu demişsiniz. Fal dinen yasaktır ve haramdır. Eğer gerçekten rüyanızdaki melek olsaydı allahın yasak kıldığı birşeyi yaparak yol göstermezdi. İkinci sebep ise saçları yanıyor ve parlıyor gibiydi demişsiniz, yanmak ve ateş melek değil cinlerin ve şeytanın maddesidir/ kökenidir.. Benim düşüncem bu yönde ve okuduklarınızın bilinç altı yansımaları gibi..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bana bilinçaltı gibi geldi çünkü rüyada fal bakıyordu demişsiniz. Fal dinen yasaktır ve haramdır. Eğer gerçekten rüyanızdaki melek olsaydı allahın yasak kıldığı birşeyi yaparak yol göstermezdi. İkinci sebep ise saçları yanıyor ve parlıyor gibiydi demişsiniz, yanmak ve ateş melek değil cinlerin ve şeytanın maddesidir/ kökenidir.. Benim düşüncem bu yönde ve okuduklarınızın bilinç altı yansımaları gibi..
Bilinçaltı mıdır değil midir o konuda yorum yapmıyorum.
Argümanlarınız hatalı o konuya değineceğim.
1- ''Eğer gerçekten rüyanızdaki melek olsaydı allahın yasak kıldığı birşeyi yaparak yol göstermezdi.''
Harut ve Marut adlı iki melek nedir ne değildir araştırın.

2- ''İkinci sebep ise saçları yanıyor ve parlıyor gibiydi demişsiniz, yanmak ve ateş melek değil cinlerin ve şeytanın maddesidir/ kökenidir.''
Hz. Musa ve yanan çalı nedir ne değildir araştırın.

Yani yanlış argümanlarla yola çıkıp bir de kesin net ifadelerle konuşmak hem üyeye yanlış bilgi vermek anlamına gelir, ham de genele faydası olmaz.
İyi forumlar.

freaky

Kayıtlı Üye
Zan umarım en yakın zamanda iletişim kurabilirsin, inandıktan sonra görebileceğini düşünüyorum. Ben geç farketsemde forumda meleklerle iletişimle ilgili başlıklar vardı. Ordan araştırıp inanarak uygularsan niye yapamayasın ki :) Eger o konuları okudum diyosanda sadece yardımcı olmaya çalıştım :)
Sevgili meftun konu fal olunca benimde aklım karıştı doğrusu ama dedigim gibi detay sorular soruyodu. Yani fincana bakıyo ama benden bilgi alıyo fal anlamına söyleyebileceğim tek şeyde 5 vakte bi olay olacak demesiydi.(olayı söyledi ya ben duymadım ya da sadece 5 vakte dedi rüyamda) Yanmak ve parlamak içinde size şunları söyleyebilirim sonuçta evrensel enerji tekniklerinde kundalini ateşi, gümüş mor alev tarzı enerji türleri var ve bildiğim kadarıyla gma imajine edilirken alev tarzında imajine ediliyo demek istediğim o ki bu enerjiler cin veya şeytan kaynaklı değil o yüzden meleğin saçlarının yanması mantıklı geliyo. Bunlar benim düşüncelerim ama tabi ki sizde söylediklerinizde haklı olabilirsiniz tabi ki. Sevgiyle kalın :)

Meftun

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı mıdır değil midir o konuda yorum yapmıyorum.
Argümanlarınız hatalı o konuya değineceğim.
1- ''Eğer gerçekten rüyanızdaki melek olsaydı allahın yasak kıldığı birşeyi yaparak yol göstermezdi.''
Harut ve Marut adlı iki melek nedir ne değildir araştırın.

2- ''İkinci sebep ise saçları yanıyor ve parlıyor gibiydi demişsiniz, yanmak ve ateş melek değil cinlerin ve şeytanın maddesidir/ kökenidir.''
Hz. Musa ve yanan çalı nedir ne değildir araştırın.

Yani yanlış argümanlarla yola çıkıp bir de kesin net ifadelerle konuşmak hem üyeye yanlış bilgi vermek anlamına gelir, ham de genele faydası olmaz.
İyi forumlar.

Kullandığım argümanlar yanlış değildir. Eğer vakit ayırıp okursanız meleklerin asıl yaradılışıyla, harut ve marut un hadisesini anlarsınız..
Sonra yüce Rab meleklere şöyle vahyetti: ‘’ Ey meleklerim! İçinizden iki meleği seçin, ben o iki meleği yeryüzüne göndereceğim. Onlara, insanlara verdiğim şehvet, yemek, içmek, hırs ve arzu duygularını vereceğim, velhasıl onları da bir insan gibi duygular ile donatıp imtihan etmek için yeryüzüne göndereceğim ve o vakit insanlar ile sizlerin arasındaki farkı görmüş olursunuz.’’

Yüce Allah’ın bu isteği üzerine melekler aralarında Harut ile Marut namındaki iki meleği seçtiler. Zira bu iki melek diğer meleklerden daha çok Âdem evlatları hakkında daha çok konuşuyor ve daha çok onlar hakkında azabın gönderilmesini talep ediyorlardı. Melekler aralarından Harut ve Marut’u seçtikten sonra yüce Allah o iki meleğe şöyle vahyetti: “Ben sizde şehvet, cima, hırs, arzu, yemek, içmek duygularını halk ettim. Âdem evlatlarında olan güçleri sizlerde de yarattım. Bana hiçbir şeyi şerik koşmayın, kimseyi öldürmeyin, zina etmeyin, içki içmeyin.”

Sonra da Yüce Allah bunlara insan elbisesi giydirip ve insan suretinde yaratarak yeryüzüne gönderdi. Harut ve Marut, Babil denilen bir vilayet bölgesine indirildiler. Yeryüzüne indirildikten hemen sonra bir ev ile karşılaştılar. Eve doğru geldiler, eve vardıklarında güzel yüzlü, güzel kokulu ve güzel süsler ile süslenmiş bir kadın gördüler. Onunla konuşmaya başladılar. Dikkatle onu tepeden tırnağa süzdüler. Kendilerinde yaratılan şehvet duygusunun ağır basması dolayısıyla ona âşık oldular. Kadına aşık olmaları konusunda birbirleriyle tartıştılar. Rablerinin kendilerini zina etmekten yasakladığını hatırladılar. Sonra vazgeçip yürümeye başladılar. Biraz yol yürüdükten sonra şehvet duygusuonlara ağır bastı ve onları yollarından geri çevirdi. Tekrar kadının yanına döndüler. Kendirlerinden geçmiş bir vaziyette onuı zinaya davet ettiler.

Kadın onlara: “Benim taptığım bir dinim vardır, dinimden olmayanlarla zina etmem’’diye söyledi. Harut ve Marut: “Senin dinin hangi dindir ve emri nedir?” diye sorular. Kadın: “Benim bir tanrım vardır, kim tanrıma tapar ve onun karşısına geçip ona secde eder ise onun istediği her şeyi kabul ederim.’’dedi. Melekler: “Senin tanrın nedir?” diye sordular. Kadın: “İşte bu puttur” diye cevap verdi.

Melekler birbirlerinin yüzüne bakıp: “Önümüze iki günah çıkmıştır biri zina diğeri ise puta tapıp Allah’a şirk koşmaktır.’’ diye söylediler. Sonra birbirleriyle meşveret ettiler. Daha sonra da şehvet duygusunun kendilerine ağır basması dolayısıyla kadının şartını kabullendiler. Kadına puta karşı secde etmeye hazır olduklarını bildirdiler. Kadın: “Puta secde etmeye ki razı oldunuz, şimdi putun secdenizi kabul etmesi için içki içmeniz gerekiyor. Benim tapındığım dinimde secdenin kabul olması için önce içki içip sarhoş olmak sonra da secde etmek gerekir.’’diye söyledi. Melekler birbirleriyle konuşup kendi kendileriyle: ‘’ Şimdi Allah’ın yasakladığı şeylerden üçü karşımıza çıkmış oldu; içki içmek, puta secde etmek ve zina yapmak. Bu nasıl beladır ki karşımıza çıktı.’’ diye düşündüler. Sonra şehvet duygusunun ağır basmasıyla yine kadının teklifini kabul ettiler.

Sarhoş olacak kadar içki içtiler ve putun önüne geçip secde ettiler. Sonra da kadınla zina etmeye hazırlandılar. Kadın ile zina edecekleri esnada bir dilenci kapıyı çaldı. Melekler dilenciyi görünce çok korktular. Dilenci meleklere: “Sizi böyle bu kadar telaşlı gördüğümde siz beni kaygılandırdınız. Böyle güzel ve eşsiz bir kadını tenha bir yere getirdiğinize göre kötülük peşinde olduğunuz malumdur. Siz ne kadar kötü insanlarsınız.’’ diye söyledi ve oradan ayrılıp gitti. Kadın, meleklere şöyle dedi: “Tanrıma yemin ederim ki siz gidip o dilenciyi yakalayıp öldürmedikçe, ben sizin arzunuzu yerine getirmeyeceğim. Zira o dilenci sizin de benim de yerimizi bilmiş oldu vesizi de beni de halk içerisinde rezil edecektir. Şimdi gidin onu yakalayıp öldürdün. Sonra da rahat bir gönül ile gelin arzuna kavuşun.” Melekler kadının bu sözünü duyunca derhal harekete geçip dilencinin ardınca gittiler. Onu yakalayıp öldürdüler ve sonra kadının yanına döndüler.

Fakat kadını yerinde bulamadılar. Bir anda üzerilerindeki elbiseleri soyulup yere döküldü. Vücutları çırılçıplak kaldı. Durumun ne olduğunu anlayıp, parmaklarını ısırmaya başladılar. Yüce Allah onlara şöyle vahyetti: “Ey meleklerim! Sizi daha bir saat önce insanlarla bir arada olmanız için yeryüzüne indirdim. Bir saat içerisinde dört günah işlediniz. Yasakladığım günahları işlediğinizde de benden çekinmediniz. Siz yeryüzü mahlûkatını herkesten daha fazla ayıplıyor ve daha çok onlara azap göndermemi istiyordunuz. Sizlerin günah işlememiş olmanız, sizleri günahtan korunacağınız bir şekilde yaratmamdan ileri gelmektedir. Sizden kendi ismetimi (korumamı) kaldırdığımda ve sizleri kendi halinize bıraktığımda, insanlar gibi hareket etmeye başladınız. Şimdi ya dünya azabını isteyiniz ya da ahiret azabını.”
Melekler kendi kendilerine: “Dünya azabının belirli bir vakti vardır ve geçicidir. Ahiret azabının ise belirli bir vakti yoktur ve kalıcıdır. Biz ahiret azabını istemeyelim, zira dünya azabına göre, ahiret azabı hem çok zor ve de çok kötüdür.’’diye meşveret edip, dünya azabını istediler. Yüce Rab de onları cezalandırmak için Babil şehrinde bıraktı. Cezalarını da orada verdi. Onlar da Babil halkına sihir öğretmeye başladılar. Yüce Allah da onların halka sihir öğretmeleri sebebiyle onları yeryüzünden kaldırıp, yer ile gök arasında bir boşluk yerde baş aşağı bir şekilde asarak cezalandırdı. Kıyamet gününe kadar da orada baş aşağı bir şekilde hapsedilmiş olarak cezalı kalacaklardır.”

Hz. Musa hadisesindeki yanan çalı ise yaradılış biçiminden ateşten yaratılmamıştır, Cebrail A.S çalının yanmasını ama yanmasına rağmen tükenmemesini sağlayarak H.z Musanın ilgisini çekmeyi ve konuşmayı sağlamıştır..
Umarım anlatabilmişimdir.. İyi forumlar...

freaky

Kayıtlı Üye
Chillout öncelikle teşekkür ederim mobil olduğum için benden önce yazdığın yazıyı göremedim geri dönüş yapamadım o yüzden. Meftunun yazdıklarından yola çıkarak şunu sormak istiyorum. Hep okuduğum yazılarda şunlar yazıyordu; melekler nurdan yaratılmış varlıklardır, saf sevgi ve ışıktırlar. Hep böyle bahsediliyorken niye harut ve marut ademoğullarına azap istesin ki?

Meftun

Kayıtlı Üye
Chillout öncelikle teşekkür ederim mobil olduğum için benden önce yazdığın yazıyı göremedim geri dönüş yapamadım o yüzden. Meftunun yazdıklarından yola çıkarak şunu sormak istiyorum. Hep okuduğum yazılarda şunlar yazıyordu; melekler nurdan yaratılmış varlıklardır, saf sevgi ve ışıktırlar. Hep böyle bahsediliyorken niye harut ve marut ademoğullarına azap istesin ki?

Kardeşim soruyu kime sordun bilmiyorum ama cevap vermek isterim. Nurdan ve ışıktan yaratılmaları düşünmedikleri anlamına gelmez. Adem oğullarının( insanların ) günahlarını ve sevaplarını yazmak için yeryüzüne indiklerinde ve günahları yazdıklarında, insanların Allaha şirk koştuklarını, putlara taptıklarını ve doğru yoldan saptıklarını gördüler. Bunun üzerine de Allaha neden insanları cezalandırmadığını, onlara neden azap vermediğini sordular ve azap vermesini istediler.. Çünkü insanlar azmış bir kavim olmuştu..

freaky

Kayıtlı Üye
Kardeşim soruyu kime sordun bilmiyorum ama cevap vermek isterim. Nurdan ve ışıktan yaratılmaları düşünmedikleri anlamına gelmez. Adem oğullarının( insanların ) günahlarını ve sevaplarını yazmak için yeryüzüne indiklerinde ve günahları yazdıklarında, insanların Allaha şirk koştuklarını, putlara taptıklarını ve doğru yoldan saptıklarını gördüler. Bunun üzerine de Allaha neden insanları cezalandırmadığını, onlara neden azap vermediğini sordular ve azap vermesini istediler.. Çünkü insanlar azmış bir kavim olmuştu..

Özellikle birisine sormadım, fikrini paylaşmak isteyen herkese sordum :) Beni bu konuda aydınlattığın için teşekkür ederim. Sevgiyle kal...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdi alıntı yaparsam gereksiz uzun olacak, hem konu sahibinin yukarıdaki sorusuna hem de diğer alıntılanan yazılara aynı anda cevap verirsem daha doğru ve okunması kolay olur.
2 konuyu araştırın dedim buraya yazın demedim. O kadar yazmanıza gerek yoktu biliyorum demeniz yeterlidir. Yine de bahsettiğim konuyu tekrar yazmışsınız sıkıntı yok, dediklerim daha iyi anlaşılır belki.
O kadar yazı içinde anladığınız nedir? Melekler hakkında bu tarz şeyler de olabiliyormuş ve her ateş cin, şeytan vs. değilmiş değil mi? Ana konu ve fikirden sapmadan destan yazmadan kendimizi ifade edersek daha anlamlı olur.

Şimdi Harut ve Marut hakkında benim gerçek olarak alacağım tek şey var o da Bakara/102 gerisi fantazidir. Bu ayette ve başkalarında da anlamamız gereken şey meleklerin, Allah'ın emri ile birçok farklı görevi yerine getirdiği, tek düze olmadığıdır. Yani Allah'ın yasak kıldığı şeyleri de sembol olarak veya direk sınav mevzusu olarak sunabilirler demektir. Bu birinci argümanınızı yanlışlar.

Çalı hadisesinde kim yakmış ne olmuş değil ''Allah'ın bizzat o yanan çalıdan konuşması'' önemlidir. Yani Şeytan cin işi değildir orası net mi? İşte dediğim bu, her sakallı dedeniz değildir, her ateş de cin vs. değildir. Burada da ikinci argümanınız yanlışa düştü mü? Düştü. Bana böyle özet ve net ifadeler kullanınız.

Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır, saf sevgi ve ışıktırlar tamam doğru. Peki Allah'ın gazabını, Allah'ın KAHHAR adının da gerektiğinde taşıyıcısı melekler değil midir? Cinlerin göklerden haber almasını onları kahrederek engelleyen, bazı dualarımızda direk yanımızda bizi kötülüklere karşı gerektiğinde en yüce şiddeti kullanarak bizi koruyan da melekler değil midir?
Münker ve Nekir, sizi sorguya çekmeyecek mi, çekecek ve bunun sevgiyle alakası yok, emir almıştır en hiddetli biçimde sorgulayacaklardır.
Malik, cehennemdeki görevli meleklerden sorumludur. Dikkat, demek ki cehenemmin düzeninde görev alan melekler ve sorumlu melek var. Bunun da sevgi ve ışıkla alakası yok, Allah'ın Kahhar adının tecellisi olurlar. Zira Cehennem'deki günahkarlar Malik'e ''Ey Malik yalvar rabbine bizi yok etsin!'' diye yalvardıklarında, Malik'ten alacakları cevap sadece ''burada sürekli azapta kalacaksınız!'' olur. Zuhruf-77
Peki Azrail? Onun da görevi ortada.

Kısaca melekler sadece ışık, güzel, hoş değil gerektiğinde Allah'ın en kahredici azaplarını taşıyan ve o azabı da diğerlerinin üstüne salabilenlerdir.
Yani melekleri bir kaba koymak tek düze anlatmak yanlıştır.

Meftun

Kayıtlı Üye
Bakın hala anlamakta direniyorsunuz. Benim dediğim şey yaratılışları üzerine ama siz onlara verilmiş azap vs görevlerden bahsedip kendiniz çalıp kendiniz söylüyorsunuz. Biliyormuş gibi bana araştır yazdığınız konularda dahi net ve kesin bilginiz yok ve hala bir argüman tutturmuşsunuz yanlış yanlış diye biildiğinizi okuyorsunuz. Harut ve marut , cezalandırıldıktan sonra kendi iradeleriyle halka sihir öğretmeye çalıştılar ve Allah ta sihiri yasak kıldığı için onları kıyamet gününe kadar arafta asılı kalmakla cezalandırdı. Zaten Hz. Musanın yanan çalısında anlattığımla dediğiniz arasındaki farkı hala göremiyorsunuz ve bunu kalkmış Malikle kıyaslıyorsunuz. Malik te ateşten yaratılmadı o da diğer melekler gibi nurdan yaratıldı sadece yürüttüğü görev ateşle azap üzerine.. Hala bu anlatılanları idrak edemiyorsanız boşa nefes tüketip yorum yapmayın zira pek anlamadığınız konularda diretiyorsunuz.. Ve konu hakkında eksik bilginizi şu cümlenizle ortaya koymuşsunuz. "Şimdi Harut ve Marut hakkında benim gerçek olarak alacağım tek şey var o da Bakara/102 gerisi fantazidir. " bakara 102. Ayet dışında peygamber hadisleri de bulunmakta, eğer bilginiz olsaydı peygamber hadisinide geri kalanların içinde tutarak hepsine fantazi demezdiniz. Böyle şeyler sırf altta kalmamak için söylenecek laflar değil, olayın boyutunu değiştiriyorsunuz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bakın hala anlamakta direniyorsunuz. Benim dediğim şey yaratılışları üzerine ama siz onlara verilmiş azap vs görevlerden bahsedip kendiniz çalıp kendiniz söylüyorsunuz. Biliyormuş gibi bana araştır yazdığınız konularda dahi net ve kesin bilginiz yok ve hala bir argüman tutturmuşsunuz yanlış yanlış diye biildiğinizi okuyorsunuz. Harut ve marut , cezalandırıldıktan sonra kendi iradeleriyle halka sihir öğretmeye çalıştılar ve Allah ta sihiri yasak kıldığı için onları kıyamet gününe kadar arafta asılı kalmakla cezalandırdı. Zaten Hz. Musanın yanan çalısında anlattığımla dediğiniz arasındaki farkı hala göremiyorsunuz ve bunu kalkmış Malikle kıyaslıyorsunuz. Malik te ateşten yaratılmadı o da diğer melekler gibi nurdan yaratıldı sadece yürüttüğü görev ateşle azap üzerine.. Hala bu anlatılanları idrak edemiyorsanız boşa nefes tüketip yorum yapmayın zira pek anlamadığınız konularda diretiyorsunuz.. Ve konu hakkında eksik bilginizi şu cümlenizle ortaya koymuşsunuz. "Şimdi Harut ve Marut hakkında benim gerçek olarak alacağım tek şey var o da Bakara/102 gerisi fantazidir. " bakara 102. Ayet dışında peygamber hadisleri de bulunmakta, eğer bilginiz olsaydı peygamber hadisinide geri kalanların içinde tutarak hepsine fantazi demezdiniz. Böyle şeyler sırf altta kalmamak için söylenecek laflar değil, olayın boyutunu değiştiriyorsunuz.
Bakara/102 çarşaf çarşaf doğruluğu asla belli olmayan hadislerden yazdığınız için son derece bilinçli yazdım. Fantazilerle in yaşanırsa işte böyle oluyor. Harut Marut araştırın diyorum, Kuran alıntısı yerine hadis ilk aklınıza geliyor, bu bile sizin dini nereden tuttuğunuzu gösterir. Bu ayrı bir tartışma konusu siz kendi İslamiyet'inizi yaşayın bana karışmayın anlaştık? :)
Biliyormuş gibi değil, çok iyi biliyorum ve gayet de eminim ne yazdığımdan. Basit manipülasyonlara girmeyin, laflarımı çarpıtmayın.
İdrak edemeyen de, bilgisi olmayan da sizsiniz. Çok pardon bilginiz var da nasıl var o görünüyor, yanlış ve kirli bilgiler.
Üye rüyamda meleklerle alakalı bir şey gördüm diyor, siz fetva veriyorsunuz o cindir, o şeytandır diye.
İşte sizin bilgisizliğiniz de idrak sorununuz da buradadır. Siz fetva veremezsiniz, sizin din anlayışınız belki bunu gerektiriyordur ancak bizim bildiğimiz ve inandığımız İslamiyetle sizinki aynı değil belki de.. Çok iyi anlıyoruz değil mi bir birimizi?
Kuran ile konuşalım İslamiyeti, en doğru ve birinci kaynakla. Size tavsiyem de ilk aklınıza Kuran gelsin.
Şuan yazdıklarınızla manipülasyon yapmaya çalıştığınız (ki sadece çalışabilirsiniz), idrak edememek değil de, çok ısrarla idrak etmek istememek size ait gibi görünmekte.. Yorulmayın, burada insanlar artık idmanlı bunlara.

Meftun

Kayıtlı Üye
Çok iyi döktürmüşsün gerçekten. Benim dini neresinden tuttuğumu boşver sen nereyle anlıyorsun ona bak. Üye rüya gördüm dediği için ben cin ve şeytandır diye fetva vermedim zaten fetva verecek bilgi yok ne bende ne de sende.. Ben üyenin yazdıklarından yola çıkarak işaretçi rüya olamayacağı görüşümü bildirdim ama sen Hz. Musanın yanan çalısından girdin harut maruttan çıktın ve bunu anlatmama rağmen hala bakarayı söyleyip duruyorsun. Benim yazdığım ak ama bakara ona kara diyorda haberimiz mi yok? Ayeti kitap okur gibi okumakta marifet yok, yani o yüzden kendini bu denli bilge ilan ediyorsan yanılıyorsun. Biraz da tefsirlerini oku hadislerle birleştirip özümse. Burda kimseye din dersi vermiyoruz ama duyduğun, okuduğun iki satırla burada bilgelik ahkamı kesiyorsun ben en iyi bilirim modunda. Heralde fazla bilgiden olayın özünü özümseyemiyorsun. Madem çok iyi biliyorsun ve gayet de eminsin burnunun hizasına git seni tutan yok.. Mesajı şu sözlerle bitirmek istiyorum. "Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar." ( Hz. Ali)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çok iyi döktürmüşsün gerçekten. Benim dini neresinden tuttuğumu boşver sen nereyle anlıyorsun ona bak. Üye rüya gördüm dediği için ben cin ve şeytandır diye fetva vermedim zaten fetva verecek bilgi yok ne bende ne de sende.. Ben üyenin yazdıklarından yola çıkarak işaretçi rüya olamayacağı görüşümü bildirdim ama sen Hz. Musanın yanan çalısından girdin harut maruttan çıktın ve bunu anlatmama rağmen hala bakarayı söyleyip duruyorsun. Benim yazdığım ak ama bakara ona kara diyorda haberimiz mi yok? Ayeti kitap okur gibi okumakta marifet yok, yani o yüzden kendini bu denli bilge ilan ediyorsan yanılıyorsun. Biraz da tefsirlerini oku hadislerle birleştirip özümse. Burda kimseye din dersi vermiyoruz ama duyduğun, okuduğun iki satırla burada bilgelik ahkamı kesiyorsun ben en iyi bilirim modunda. Heralde fazla bilgiden olayın özünü özümseyemiyorsun. Madem çok iyi biliyorsun ve gayet de eminsin burnunun hizasına git seni tutan yok.. Mesajı şu sözlerle bitirmek istiyorum. "Cahil ile sakın latife etme. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar." ( Hz. Ali)
Anlıyorum.. Ben olayı üye arkadaşlara gösterdim, görevimi yerine getirdim. Sen de kendini tanıttığın için teşekkür ederiz. :)

Meftun

Kayıtlı Üye
Rica ederim bizde sana teşekkür ederiz başarılarının devamını diliyoruz renk kattın :)

Ahmettt

Banlı Kullanıcı
Müslümanlıkta Melek in Gelmesi Birşey Yok. Bilinç Altıdır O Ne Düşünerek Yatarsan Onun La ilgili rüya görmen büyük olasılık . melekten yardım isticeğine ALLAH tan yardım iste bence kardeşim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Müslümanlıkta Melek in Gelmesi Birşey Yok
Hangi Müslümanlıkta? Siz de mi fetvaya başladınız? Dönem dönem sitede böyle çoğalıyor fetvalar ben buna anlam veremiyorum..
Melek nasıl gelmez bana onu bir tam açıklayabilir misiniz belki ben yanlış anlamışımdır.
Yardımın Allah'tan istenmesi gereği konusunda hem fikiriz, o kısmı atladım zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...