Ballı Para Majisi

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Gölgeler Kitabından kendi çevirimdir. Parayı çekmenize yardımcı olacaktır.

Malzemeler ;

5 tane yeşil mum
1 tabak portakal kabuğu
1 adet defne yaprağı
5 adet değerleri farklı olan madeni para ( 1 TL,50 Kuruş gibi)

Yapılışı ;

Mumları pentagram çizer gibi dizin. Yani mumların dizilişi pentagram gibi olmalı. Mumların altına madeni paraları yerleştirin. Her bir muma, bir madeni para. Sonra mumları yakıyoruz. Mumları yaktıktan sonra pentaramın ortasına portakalları koyup yakıyoruz. ( Burada portakalı tütsü gibi kullanacağız. Bize kokusu önemli)

İşlemlerimiz bittikten sonra şu sözleri söylüyoruz.

" İhtiyacım olan para, bana gel "
" Benim ihtiyacım sensin "
" Bolluk ve bereket için, zenginlik için 3 vakte gel "
" Soruyorum ruhlara ; büyü sizi korusun, para bana gelsin "

Ardından elimizdeki 1 adet defne yaprağınıda yakıyoruz. Yaktıktan sonra şu sözleri söylüyoruz.

" Hayatımı kolaylaştırıp, beni refaha kavuşturduğun için teşekkür ederim "

Ritüel bittikten sonra mumları üfleyin ve söndürün, diğer hiçbir malzemeye dokunmayın. 24 saat boyunca aynen kalsınlar. 1 gün sonra mumların altındaki paraları alıp cüzdanınıza koyun. Para size daha kolay gelecek.
"Alıntıdır"

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Küçük mum kullanmak her zaman için daha avantajlı,bitene kadar yakılmalılar ve bitene kadar dilenirse sözler devamlı tekrar edilerek güç arttırılmalıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Alexandrian ekolünün gölgeler kitabı mı, Gardner'ın mı, yoksa grimoire tarzı mı?
Şu sebepten merak ediyorum, bazı tariflerde (ki bu düşüncem sadece bir değil bütün ekoller için geçerli) madeni para denildiğinde, eski zamanlarda kullanılan gümüş ve altın paralar kastediliyor olmalı. Yoksa bakır,çinko vs. basit alaşımlı paranın enerjisiyle yine değersiz ölçüde para çekilir diye düşünüyorum.
Havass mesela bu konuda çok katı. Bakırsa bakır, mermerse mermer, gümüşse gümüş, altınsa altın kullanılır tariflerde. Yani ''aa burada gümüş demiş dur ben altın yapayım etkisi artsın'' gibi bir mantık da işe yaramıyor, tarife uygun malzeme neyse o. Genelde batıya ait ekollerde çok sallapatı tarifler var gibime geliyor..

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Tam olarak bilmiyorum alinti yapmistim ismini veremem yasak bir siteden

Keira

Moderator
Sayın üyemiz yukarıda Sayın Chillout'un yazdıklarına katılıyorum. Çevirirken yapılan yanlışlar majikal çalışmaları olumsuz yönde etkiler. İsmini veremeyeceğiniz kitaplardan yaptığınız alıntıların doğruluğunu sorgulamak zorundayız ki, yanlışlar varsa düzeltebilelim.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bir bilinen sitede okuyup hosuma gitmisti bende burada yayinladimisterseniz ozelden sitenin ismini verebilirim?