Astral Seyahat Ortamı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar birçok yerde gizlimabette dahil astral seyahatte dünyada olduğun bahsediliyor.Fakat Urum ve bazı kişiler bunun dünyada değil başka boyutta olduğunu söylüyor. Hatta Urumun bunu vurguladığı bir mesajı vardı Astral Yıldızlararası boyutlarda gerçekleştirilen bir seyahattir diye. Şimdi urum söylüyorsa bana göre doğrudur :D fakat birçok kitapta yada websitesinde astral seyahatin dünyada geçtiği söyleniyor?
İyi forumlar gizlimabet ailesi :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar birçok yerde gizlimabette dahil astral seyahatte dünyada olduğun bahsediliyor.Fakat Urum ve bazı kişiler bunun dünyada değil başka boyutta olduğunu söylüyor. Hatta Urumun bunu vurguladığı bir mesajı vardı Astral Yıldızlararası boyutlarda gerçekleştirilen bir seyahattir diye. Şimdi urum söylüyorsa bana göre doğrudur :D fakat birçok kitapta yada websitesinde astral seyahatin dünyada geçtiği söyleniyor?
Astral katlar denildiği zaman farklı boyut kavramlarını düşünmeliyiz. Dünya'yı çok fazla maddeleştirmemek lazım. Dünya dediğimiz 3. boyutta tezahür eden bir madde yapısıdır. Var oluşunun sadece 1 yüzüdür.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Ayrı bir boyut orası. Bu Dünya'yı imajine edebilir ve bu Dünya'dan kareler görebilirsin.

Mor ve Ötesi

Banlı Kullanıcı
ASTRAL SEYAHAT hakkında bir iki şey yazayım,belki biraz değişiklik olur....:smash:

astral seyahat,yani ruhun bedeni terk etmesi;

-tesadüflere bağlı olarak olur,
-travmalara bağlı olarak olur,
-profesyonel çalışmalara bağlı olarak gerçekleştirilir...

tesadüflere bağlı olarak gerçekleşenler genellikle bu literatürde fazlaca değer bulmaz,çünkü tesadüfen yaşayanlar çoğunlukla farkında değildir...
travma işle yaşayanların çoğu ölüm ve ölüm ağırlığında travma yaşayanlardır,konusu hastahane olan bir çok anlatım bu yüzden vardır...
profesyonel çalışmalar ile ilgili anlatılan bir çok formul ve anlatılan hikayeler temelsiz uydurmalardır veya kulaktan dolma aktarılan boş sözler...

astral çıkış için ne diyoruz?ruhun bedeni terki değil mi?
"ruh" ve "beden" ile ilgili kabullerin profesyonel çalışmalarda ki yeri nedir?

"ruh" bedeni terk ediyor,peki ruh bilinçli mi? eğer bilinçli ise nasıl bir kavrayışı var bu bilincin?

geçirdiğimiz travma sonucu sedyede yatan bedenimizi seyrediyor olmak ve bunu daha sonra anlatabilmek için gereken klinik şartların ne olduğunu ve bu şartları yaşadığımızı nasıl kanıtlarız?

piyasada anlatılanlara baktığımızda bir kaos var,boyut ve kat kavramları anlatılanlar arasında bile ortak tanım haline gelmemiş...
birileri boyut değiştirmektir diyor,birisi katları gezmek...

önce insan...
insan 3 boyutlu evrende kızıl ötesi ile mor ötesi arasında bir frekansta yaşar,bu frekans arasında görür,duyar ve hisseder...
ama ayni düzlemde yaşadığımız köpek vb benzeri bazı hayvanlar bizden farklıdır...

şimdi sorumuzu soralım: astral çıkış yapan insanın ruhu kızıl ötesi (cinler alemi) veya mor ötesine mi (melekler alemi) gider???
eğer yolculuk böyle ise hareket boyut değiştirmektir...

yoksa yolculuk,ayet-el kurside anlatılan katlar üzerinemidir? böyle olması daha uygun olmalıdır,isra suresi isra-el (gece yürüyenler) musa ve hızır bilgileri ile miraç açıklamaları bu yöndedir...

ama öncelikle insan...
ruh-nefs-akıl ve beden sahibi insan...

mesela,arzın üzerindeki ilk kat siyah bir boşluktur ve insan ruhu orada .............. şeklinde görülür,bilinçli ve bilinçsiz halde bulunulabilir...
bu boşlukta
a-yukarıdan aşağıya direk olarak hareket eden bir çeşit vardır,
b-serbest harekette gezinen bir çeşit vardır,
c-acı çeken insan ruhları vardır...

bu kat,tehlikenin başlangıç yeridir ve astral çıkış yapan inisiye olmayan insanlarda zarar oluşturur...

işte böyle...

AJA

Elit Üye
mesela,arzın üzerindeki ilk kat siyah bir boşluktur ve insan ruhu orada .............. şeklinde görülür,bilinçli ve bilinçsiz halde bulunulabilir...
bu boşlukta
a-yukarıdan aşağıya direk olarak hareket eden bir çeşit vardır,
b-serbest harekette gezinen bir çeşit vardır,
c-acı çeken insan ruhları vardır...

bu kat,tehlikenin başlangıç yeridir ve astral çıkış yapan inisiye olmayan insanlarda zarar oluşturur...

işte böyle...
Forumda flood yapmak yasaktır.

Mor ve Ötesi

Banlı Kullanıcı
flod yapmıyorum,yazdığım başlığın altına yazmaya devam ediyorum...

AJA

Elit Üye
Bende yazmayın yasak diyorum.Sabır mı ölçüyorsunuz bu akşam göreviniz tam olarak nedir anlayamadık.
Tekrar son kez uyarıyorum ; forumda flood (arka arkaya mesaj yazmak yasaktır.)

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
:D Mor ve Ötesi Yazdığın başlığın altına birden fazla yorum yapmak flood işte yasak :D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
insanın 7 temel bedeni var. hepsinin farklı özellikleri vardır. fizik beden hariç temel olarak 3 tane bedenden bahsedebiliriz.
1. duygusal beden
2. zihinsel beden
3. astral beden

Bunları uzun uzun anlatılmış hallerini sitemizde ve kitabımda bulabilirsiniz. (reklam gibi oldu biraz :) )

Duygusal beden bu durugörü dediğimiz yeteneğimizle ilgili. yani herkes de durugörü yeteneği var. Bu beden dünyaya bağlıdır. Enerjiyi topraktan alır.
Zihinsel beden beyin gücü ile ilgili ve zihin seyahatini de yapmamızı sağlıyor. Bu beden enerjiyi güneşten alır. Fiziki olarak var olan uzaydan alır.
Astral beden ise, paralel evrenler, diğer koyutlar ve katları ile ilgilidir. Enerjiyi saf olarak alır ve işler. Eskiden yapılan bu tür yolculukların diğer dünyalar ve yıldızlar olduğu düşünüldüğü için bu adı almış. Faklı yerleşim yerleri ve varlıklar görüldüğü için. fakat deneyimlenen yerler 4. boyut, üstü ve katlardır. Kısaca astral çıkış astral bedenle olduğu için direk olarak çıkış astral katlara yani diğer boyutlara aittir.

Astral deneyimler tüm kadim kültürlerde çok önemsenmiştir. Avam (hakaret kelimesi değildir ) ile bu tür bilgilerin paylaşılması tamamen yasaklanmıştır. ulu orta asla bilgiler verilmez. Sitemizde daha öncede defalarca açıkladığımız gibi bunun iki sebebi vardır.

1. hazır olmayana hazır bilgi verilmez zira farkındalık seviyesi buna uygun değildir ya da zaten bunu istemiyordur niye verilsin. sadece merak etmesi bir kişinin bilgiyi alması anlamına gelmez.
2. insiyeler de kendi aralarında bunu paylaşmaz ya da hocası bilgi vermez bilinçli akılları etkilenip onları yanıltmasın ve gelişimleri engellenmesin diye.

Bu forum ya da bu türlü forumlar diye internet sitelerini bazı bilgileri vermedikleri ve neden bu bilgileri verilmeyeceğini anlatmaları o sitelerin ipe sapa gelmez bilgiler içeriyor sitede adam akıllı hiç bir şey yok diye eleştirmek komik oluyor. Hepsinden öte belki yıllarını, emeğini, parasını harcayan kişiler neden ulu orta bilgileri paylaşınlar ne için kim için. birileri sadece dünya hayatı için çabalarken birileri gecelerini gündüzlerini dünyanın ötesini aramaya adamışken neden paha biçilmez deneyimlerini paylaşsınlar. Günümüzde bir sakızın bile bedeli varken. bu da ayrı bir konu. Hak eden hak ettiği hak ettiği zamanda hak ettiğini alır.

Mor ve Ötesi

Banlı Kullanıcı
A-anlattığın şeylerin bütün dinsel metinler ile çakıştığının ve dinsel metinler açısından bunların boş olduğunun farkındamısın?
B-insanın 7 temel bedeni var. hepsinin farklı özellikleri vardır. fizik beden hariç temel olarak 3 tane bedenden bahsedebiliriz.
1. duygusal beden
2. zihinsel beden
3. astral beden dediğinde bunu insanı model olarak karşımıza aldığımızda hiç bir yere yerleşmediğinin farkındamısın?
4-Duygusal beden bu durugörü dediğimiz yeteneğimizle ilgili. yani herkes de durugörü yeteneği var. Bu beden dünyaya bağlıdır. Enerjiyi topraktan alır.
Zihinsel beden beyin gücü ile ilgili ve zihin seyahatini de yapmamızı sağlıyor. Bu neden enerjiyi güneşten alır. Fiziki olarak var olan uzaydan alır. dediğinde,dediklerinin bilimsel hiç bir dayanağının olmadığı gibi,bu konuşlandırmanın diper madde de belirttiğim gibi insanda karşılığının olmadığının farkındamısın?
5-Astral beden ise, paralel evrenler, diğer koyutlar ve katları ile ilgilidir. Enerjiyi saf olarak alır ve işler. Eskiden yapılan bu tür yolculukların diğer dünyalar ve yıldızlar olduğu düşünüldüğü için bu adı almış. Faklı yerleşim yerleri ve varlıklar görüldüğü için. fakat deneyimlenen yerler 4. boyut üstü ve katlardır. Kısaca astral çıkış astral bedenle olduğu için direk olarak çıkış astral katlara yani diğer boyutlara aittir. dediğinde yine bilimsel olarak değerlendirlebilecek hiç bir şey söylemediğinin farkındamısın???
6-
1. hazır olmayana hazır bilgi verilmez zira farkındalık seviyesi buna uygun değildir ya da zaten bunu istemiyordur niye verilsin. sadece merak etmesi bir kişinin bilgiyi alması anlamına gelmez.
2. insiyeler de kendi aralarında bunu paylaşmaz ya da hocası bilgi vermez bilinçli akılları etkilenip onları yanılmasın ve gelişimleri engellenmesin diye.

bir tane inisiye topluluk ve onun öğretisi içerisinde astral çıkışı anlatan örneği verebilirmisin?

7-Bu forum ya da bu türlü forumlar diye internet sitelerini bazı bilgileri vermedikleri ve neden bu bilgileri verilmeyeceğini anlatmaları o sitelerin ipe sapa gelmez bilgiler içeriyor sitede adam akıllı hiç bir şey yok diye eleştirmek komik oluyor. Hepsinden öte belki yıllarını, emeğini, parasını harcayan kişiler neden ulu orta bilgileri paylaşınlar ne için kim için. birileri sadece dünya hayatı için çabalarken birileri gecelerini gündüzlerini dünyanın ötesini aramaya adamışken neden paha biçilmez deneyimlerini paylaşsınlar. Günümüzde bir sakızın bile bedeli varken bu da ayrı bir konu. Hak eden hak ettiği zamanda hak ettiğini alır.

sevgili dostum,
bu tür siteleri yıllardır takip ederim,"mor ve ötesi" niki bu tarz forumların yabancısı olan bir nik değil...
kanada da bulunan bir dernek,bu tarz konular ile ilgili bir ilan yayınladı ve parapsikoloji-metafizik kapsamına giren konularda örnekleme yapabilecek olanlara yüklü bir para ödülü vereceğini açıklamıştı,hiç kimsenin bu konular ile ilgili her hangi bir becerisi ile bu ödülü aldığını duydun mu?

evet,sakızın bile bir bedeli var ve bu tür forumlar insanların bilgiye olan açlığını ajite ederek para kazanmaya yarıyor...

piyasada bir sürü medyum var,
1 tane adam çıkıpta buyurun ben astral çıkışı öğretiyorum ücretide bu diyebiliyor mu?

piyasada bir sürü cinci hoca var,
bir tanesi çıkıpta ben davatnameyi çözdüm gelin size deöğreteyim ücreti budur diyebiliyor mu?

neyse,daha fazla yazmayayım...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bütün dinsel metinler açısından bunlar boş mu? komik olmayınız lütfen. biraz kadim dinleri araştırınız, belki biraz bir şeyler öğrenirsiniz. Hem bilim diyorsunuz hem din. karar verin dine mi uysun bilime mi? hem ikisine de uymak zorunda mı, neden? kadim ilimler diye bir şeyde var. neotik bilimi biraz araştırmanızı öneririm belki bir şeyler öğrenirsiniz.

Bahsettiğiniz kurum kim, ne kadar önemli ve değerli, kimlerden oluşuyor, ne kadar objektif, neden ona ilim sahipleri güvenmek zorunda. İnançsızlar vakfı önce bilimsel olarak çelişkileri ve yalanlarını çözsünler sonra kadim ilimler gibi sır bilgilerin olduğu alana kaymaya çalışsınlar. Daha bilmediniz ne kadar çok kuruluş var nelerin yapıldığı. Tabi ki, astral çıkış sonrası ile hiç bir topluluk ve kişi bilgi paylaşmıyor bulamazsınız. Kabala ilmine vakıf ya da şaman olan bir kişinin binlerce yıldır bu bilgileri paylaşmamasının ya da sembol ilmi ile saklayarak paylaşmalarının nedeni olmalı değil mi. Biraz düşünseniz belki bulabilirsiniz.

Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak lazım ki, fikirlerin bir değeri olsun.

Bedel sadece para değildir. merak etmeyin bu dünyada pek çok bilgi pek çok hak edene veriliyor siz bilmiyorsanız bu olamadığı anlamına gelmez sadece sizin bilmediğiniz anlamına gelir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar birçok yerde gizlitte dahil astral seyahatte dünyada olduğun bahsediliyor.Fakat Urum ve bazı kişiler bunun dünyada değil başka boyutta olduğunu söylüyor. Hatta Urumun bunu vurguladığı bir mesajı vardı Astral Yıldızlararası boyutlarda gerçekleştirilen bir seyahattir diye. Şimdi urum söylüyorsa bana göre doğrudur :D fakat birçok kitapta yada websitesinde astral seyahatin dünyada geçtiği söyleniyor?
Gercek dünya dediğimiz, fiziksel olarak gercekte var olan bir yerde bulunmak, aynada yansıyan görüntü gibi. Astral seyahatte yansıyan görüntüdeki gercekliğin içinde bulunulur. insan gözünün göremediklerini, astral beden görür bu yüzden fiziki dünyadaki maddeler ve dünyada astral bedenin görebildikleri karışabiliyor. Bazı insanlarda dünyada olmayan ortamlarda bulunur, bu kısmı karışık

Mor ve Ötesi

Banlı Kullanıcı
işte boşluk burada...
hadi seninle kadim dinleri konuşalım...
hadi seninle bilim ve din bağlamını konuşalım...
hadi seninle bilginin hem dine hem bilime uyması gerektiğini,böylece ilim sayılabileceğini konuşalım...
hadi seninle neotik bilimin nasıl kadim dinsel metinler ile desteklendiğini konuşalım...

şu yazdığın paragrafın nasılda bağırdığının farkındamısın???
sana,eskimoların,kızılderililerin,kabalanın tasavvufun satanistlerin yolları üzerinde konuşmayı önersem ne dersin???
inan bana,satacak sakızın olsa satardın,ama sen sadece kitabını satmaya çalışanlardansın,onunda içi boş!!!
Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak lazım ki, fikirlerin bir değeri olsun.
bir yalnış da bu!!! önce akan düşünce nehrinden zerreler beyne gelir,sonra o zerreler ile ilgili öğrenme başlar ve fikirler oluşur... senin dediğinde ise sadece kulaktan dolma taklit yeteneği gelişir...
sahi sen beni hatırlamadın mı??

bilgi kimseye verilmez,bilgi orta yerde durup durur...
"İLİM" ise isteyene değil hak edene verilir,bunun içinde "say" gerekir,eğer yolun batıni-ezoterik ise say karşılığında inisiye ile bilgi aktarılır...
mısıra giden yunanlı felsefecilerden günümüze kadar,(kabbala ve havas dahil tüm yollarda böyledir...) bütün neotik kayıtlarda bu anlatılır...
İLİM OLMAZSA BİLGİ BİR İŞE YARAMAZ...

Bedel konusunda ise bildiklerime inanamazsın...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sizi tanımaz olur muyum hiç. aynı konuya değil üyeye yorum yapan tavır. hiç bir bilgi içermeyen sadece saldıran tavır. mesajları ile çelişen tavır. sıkıştığın da ne diyeceğini bilmeyen ağdalı cümlelerin ve hakaretin onu kurtaracağını sanan tavır. Tartışmanın ne olduğunu bilmeyen bir tavır. Bilginiz varsa yazın dediğimiz halde açtığınız 20 üyelikle bir türlü bilgi vermek yerine sadece laf kalabalığı yapan tavır. İlim, bilim, din terbiye gibi hiç bir şeyden haberi olmayan gecenin iki buçuğunda bir kadına telefon edip (asistanıma) ana avrat küfreden bir kişiden başkası değilsiniz. Hadi biraz daha bekleyim yasaklamayalım dedim ama hiç bir şey değişmiyor sizde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...