Rüyada çekirge ne anlama geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhaba herkeze rüyamda çekirgeyle alakalı bir rüya gördüm ancak çekirgenin ne anlama geldiğini bulamadım internette baktığımda biri aydınlık anlamı var der birisi sıkıntıya kedere yorar birisi azap der,rüyada bu masum hayvancıkın anlamı nedir :)

4

43887

Gördüğünüz rüyayı bir bütün olarak değerlendirmekte fayda var.Sadece çekirgenin anlamını öğrenerek bir yorumda bulunmak yanlış olur,nerede bulunduğuna ortamına rengine ne yaptığına vs.dikkat etmek gerekir.Bunu söylüyorum çünkü bu gibi şeyler rüyada çağrıştırdığı manayı kuvvetlendirir.Örneğin bende hayvanları gördüğüm çok olmuştur.Haberci rüyalarımdan kuzgun evin içindeydi ve hayvanıma zarar vermesin diye koruyordum uçup gittiğinde nasıl bir rahatlama ama o günün sabahı hayvanım ölmüştü.Ya da evde kocaman bir yılan o günlerde hane içinde sağlık sorunu yaşayan ve şifa bulan bir insan gibi yani nerede ne amaçla geldiğini iyi anlamlandırmak gerekir.Çekirgeyi sormuşsunuz genel bir yorum yapacağım bağlantılamadan bitiremediğiniz bazı düşünceler plan projeler gündemde olabilir bir ondan bir ona atladığınız ama tamamlanmamış konular koşturmaca içerisine girebilirsiniz.Tabi dediğim gibi hane içerisinde mi ormanlıkta mı oda da mı yaralı mı vs.bunlarıda dikkate almakta fayda var..sevgiler..

yare-i yarim

Moderator
İş
Gördüğünüz rüyayı bir bütün olarak değerlendirmekte fayda var.Sadece çekirgenin anlamını öğrenerek bir yorumda bulunmak yanlış olur,nerede bulunduğuna ortamına rengine ne yaptığına vs.dikkat etmek gerekir.Bunu söylüyorum çünkü bu gibi şeyler rüyada çağrıştırdığı manayı kuvvetlendirir.Örneğin bende hayvanları gördüğüm çok olmuştur.Haberci rüyalarımdan kuzgun evin içindeydi ve hayvanıma zarar vermesin diye koruyordum uçup gittiğinde nasıl bir rahatlama ama o günün sabahı hayvanım ölmüştü.Ya da evde kocaman bir yılan o günlerde hane içinde sağlık sorunu yaşayan ve şifa bulan bir insan gibi yani nerede ne amaçla geldiğini iyi anlamlandırmak gerekir.Çekirgeyi sormuşsunuz genel bir yorum yapacağım bağlantılamadan bitiremediğiniz bazı düşünceler plan projeler gündemde olabilir bir ondan bir ona atladığınız ama tamamlanmamış konular koşturmaca içerisine girebilirsiniz.Tabi dediğim gibi hane içerisinde mi ormanlıkta mı oda da mı yaralı mı vs.bunlarıda dikkate almakta fayda var..sevgiler..

Öyleyse size rüyamın tamamını anlatayım yorumlarsanız çok sevinirim.

Rüyamda odamdaydım tavanda birşeye dikkatlice bakıyorum ama birşey belli olmuyor ama birşey varolduğunu farkediyorum sonra yanımda iki kişi beliriyor o iki kişiden birisi bana diyor ki " sen çekirgeyle imtihan ediliceksin " sonra tavanda çekirge beliriyor gri renkte ben o anda korkuya kapılıyorum sonra çekirke hızla karşıya fırlıyor onun fırlamasıyla ben korkup çırpınıyorum ve uyanıyorum uyandığımda hala etkisindeydim korkuyla uyandım.

4

43887

Her zaman dediğim üzere rüyalar kişiye özeldir rüyada verilen semboller işaretler sizle alakalı bütününüze işaret eder.Benim size yorumum genel bir yorum olacaktır.
1.Anlattıklarınıza bakılırsa burada dikkat çeken sembol çekirge (gri olması ve sınanmanızdan kaynaklı) sizinle örtüşmüş ve gizli kalan yanlarınızı yansıtan bir hayvan olarak karşınıza çıkmış olabilir .Aşmanız gereken bir takım şeyler var gibi gözüküyor .Eksisiyle artısıyla ilk tavsiyem bunu bir düşünün..
2. olarak arada kaldığınız karar veremediğiniz çözüm gereken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Burada iki kişi olması (seçimler) çekirgenin renginin gri olması korkularınızdan çekimserliğinizden kaynaklı netleşmemiş durumları yansıtıyor olabilir.Adım atmanız gerekiyor.Tamamlamanız gereken bir takım olaylar cereyan etmekte ve bu konuda sınanacağınızı (imtihan edilme) söylemekte yani daha aktif olmanız gerek korkularınızdan sıyrılırsanız eşik atlayacağınızı anladım ben .Ruhsal anlamda da olabilir...Bir düşünün bakalım...
sevgiler...

yare-i yarim

Moderator
İş
Rüyamı yorumladığınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz bazı şeyler daha iyi yerine oturdu şimdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...