Bu rüyaların sebebi nedir ?

nazom

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese selamlar ve saygılar.
Uzatmadan konuyu anlatmak istiyorum. Yaklaşık iki aydır rüyalarımda görmediğim , bilmediğim birşeyle yakınlaşma yaşıyorum. Önemsemiyordum önceleri , taa ki geçen gece uyandığımda nefesini hala hissedene kadar ... Herşey normal uyudum . Rüyamda siyaha yakın gri buluta benzer birşey yaklaştı yatağıma , ne yüzü vardı ne de ne de tarif edebileceğim bir özelliği . Son hatırladığım boynuma doğru eğildi ve çok güçlü bir şekilde nefesini boynuma üfledi . Hemen hemen her gece bu şekilde şeyler yasamaya başladım uyandığımda sırt üstü oluyorum . Abdestsiz ve dua okumadan uyumuyorum . Daha önce yazıcaktım ama bu tarz olayların üstüne gitmenin iyi olmadığını biliyorum . O nefesi hissettikten sonra yolunda olmayan birşey olduğunu düşünüyorum . Tüm yorum ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Sevgi ve Işıkla. ...

Junmen

Kayıtlı Üye
Yakınlaşmadan kastın nedir ?

nazom

Kayıtlı Üye
Uygun olmayacağını düşünerek açık yazamadım . Yani cinsel anlamda bir bütünleşme yaşıyorum .

Junmen

Kayıtlı Üye
Uygun olmayacağını düşünerek açık yazamadım . Yani cinsel anlamda bir bütünleşme yaşıyorum .

Bu tür olayların sebebini psikoloklar bastırılmış cinsel dürtüler düşüncelerle açıklıyor . Çünki bende psikologa gitmiştim baya uzun bir süre . Etrafında ilgi duyupta konuşamadığın bir bayan varmı ? diye başlayan sorular soruyorlar :) . Ama işin ucu öyle olmuyor bazen

Sana olan etkileri gördüğün rüyalar varlığını hissetme düzeyi artarsa bu şeyin varlığını inkar etmenden sonra oluşabilecek olaylar konusunda ancak yorum yapabilirim kişisel tecrübelerimden ötede bir bilgim yok.

nazom

Kayıtlı Üye
Öncelikle yorumunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum . Bir başkasının " o da birsey mi " diyebileceği ama bana fazla gelen şeyler yaşadım . Evliliğim bu yüzden bitti . Ama 2 seneye yakın , yaşadığım birşey yoktu . 2 ay öncesine kadar ve hiç bu kadar yakın hissetmemistim .

Junmen

Kayıtlı Üye
Öncelikle yorumunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum . Bir başkasının " o da birsey mi " diyebileceği ama bana fazla gelen şeyler yaşadım . Evliliğim bu yüzden bitti . Ama 2 seneye yakın , yaşadığım bir şey yoktu . 2 ay öncesine kadar ve hiç bu kadar yakın hissetmemistim .

O zaman benzer bir durum diyebilirim bana olan etkisi fiziksel yaralanmalara kadar varıyor ve buda genellikle umursamaz önemsemez davrandıp varlığını inkar ettiğim zamanlara sıklıkla denk geliyor.

bende sizin gibi durumun farkına vardığımda aslında geçmişte olan ama hiç önemsemediğim olayların bile bu nedene bağlana bildiğini fark ettim . yakın zamanlardaki etkilerini buraya yazmak istemedim zira halen evimde uçuşan masalar yok :) ensemde nefes hissetmedim . Fakat ne zaman karanlık bir ortamda yalız kalıp ''sen yoksun aklmın yanılsamasısın '' diye düşünüp söylensem kısa süre sonra '' nah yokum aha gör '' gibisinden şiddetli olaylar yaşamaktayım .

sadece başıma gelen ve yaşadığım olayları aktarıp yardımcı olabilirim bu tür konulardan mümkün mertebe uzak kalmaya çalışmaktayım .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle herkese selamlar ve saygılar.
Uzatmadan konuyu anlatmak istiyorum. Yaklaşık iki aydır rüyalarımda görmediğim , bilmediğim birşeyle yakınlaşma yaşıyorum. Önemsemiyordum önceleri , taa ki geçen gece uyandığımda nefesini hala hissedene kadar ... Herşey normal uyudum . Rüyamda siyaha yakın gri buluta benzer birşey yaklaştı yatağıma , ne yüzü vardı ne de ne de tarif edebileceğim bir özelliği . Son hatırladığım boynuma doğru eğildi ve çok güçlü bir şekilde nefesini boynuma üfledi . Hemen hemen her gece bu şekilde şeyler yasamaya başladım uyandığımda sırt üstü oluyorum . Abdestsiz ve dua okumadan uyumuyorum . Daha önce yazıcaktım ama bu tarz olayların üstüne gitmenin iyi olmadığını biliyorum . O nefesi hissettikten sonra yolunda olmayan birşey olduğunu düşünüyorum . Tüm yorum ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Sevgi ve Işıkla. ...
Peki bu rüyalardan veya nefeslerden başka, hissettiğiniz, gördüğünüz, buraya bağladığınız başka şeyler var mı?

nazom

Kayıtlı Üye
Arkadaşımın evine gidiyorum bazen ve orda tek kaldığım zamanlarda oluyor . Ben daha o rüyaları önemsemedigim zamanlarda , banyodan çıkarken çok iri bir erkeğin mutfağa geçtiğini gördüm . Banyonun ışığı hole vuruyordu ve gölge olarak gördüm . Evde tektim , kendimi telkin etmeye çalıştım tüm ışıkları açtım. Sadece mutfağın ışığında titreme ve cızırtı sesleri geliyordu . Bağlantılı mı bilmiyorum ama artık korkuyorum . :(

Junmen

Kayıtlı Üye
Arkadaşımın evine gidiyorum bazen ve orda tek kaldığım zamanlarda oluyor . Ben daha o rüyaları önemsemedigim zamanlarda , banyodan çıkarken çok iri bir erkeğin mutfağa geçtiğini gördüm . Banyonun ışığı hole vuruyordu ve gölge olarak gördüm . Evde tektim , kendimi telkin etmeye çalıştım tüm ışıkları açtım. Sadece mutfağın ışığında titreme ve cızırtı sesleri geliyordu . Bağlantılı mı bilmiyorum ama artık korkuyorum . :(

Görüntülere takılma sana farklı görünmeleri söz konusu olabiliyor seni tedirgin etmek korkutmak için asıl ortamda oluşan etkileri aktarabilirsen daha sağlıklı olur. Yani ışıkta titreme demişsin bu gibi noktalara odaklanıp seviyeyi anlamaya çalışırsan daha iyi çünki ne kadarı senin içinde bulunduğun psikolojik durumdan kaynaklı ne kadarı varlığın eseri ayrıt emekte fayda var.

İçinde bulunduğun psikolojik durum derken kast ettiğim delirdin mi felan değil :) bazen insan korkunca en ufak şeyi faklı yorumlayabiliyor .

nazom

Kayıtlı Üye
Görüntülere takılma sana farklı görünmeleri söz konusu olabiliyor seni tedirgin etmek korkutmak için asıl ortamda oluşan etkileri aktarabilirsen daha sağlıklı olur. Yani ışıkta titreme demişsin bu gibi noktalara odaklanıp seviyeyi anlamaya çalışırsan daha iyi çünki ne kadarı senin içinde bulunduğun psikolojik durumdan kaynaklı ne kadarı varlığın eseri ayrıt emekte fayda var.

İçinde bulunduğun psikolojik durum derken kast ettiğim delirdin mi felan değil :) bazen insan korkunca en ufak şeyi faklı yorumlayabiliyor .
Gözardı edilmesi gereken birçok şey yaşıyoruz . Üstüne gidilmemesi gerektiğini öğrendim bu site sayesinde . Korkuyla beslendiklerini biliyorum ama korkum yüzünden abartmış olmadığımın farkındayım . Ayetel kursi okumadan uyumam , ama etki etmiyor ( inancım sonsuz mutlaka ). Bu şey başladığından beri hislerimde artış oldu , kötü birşeyi hemen hissediyorum . Mesela telefon çalıyor elime aldığım anda beynim sanki uyarıyor beni " açma " diye , tabii açıyorum ve mutsuz oluyorum . Ya da bir müşteri geldiğinde sorun çıkacağını biliyorum vs.

Junmen

Kayıtlı Üye
Gözardı edilmesi gereken birçok şey yaşıyoruz . Üstüne gidilmemesi gerektiğini öğrendim bu site sayesinde . Korkuyla beslendiklerini biliyorum ama korkum yüzünden abartmış olmadığımın farkındayım . Ayetel kursi okumadan uyumam , ama etki etmiyor ( inancım sonsuz mutlaka ). Bu şey başladığından beri hislerimde artış oldu , kötü birşeyi hemen hissediyorum . Mesela telefon çalıyor elime aldığım anda beynim sanki uyarıyor beni " açma " diye , tabii açıyorum ve mutsuz oluyorum . Ya da bir müşteri geldiğinde sorun çıkacağını biliyorum vs.

yanılsama ve sanrılar duru görü ile karışabilir ama etki giderek artıcak ve sen artık teması daha net görebilecek duruma geliceksin yani ben şu an öyle bir durumdayımki benimlen temas kurmasın diye dua edip duruyorum sayısız dua tespihat vs verdiler bazen günde 3-4 saat bunları okumakla geçiyor . Sen demişsin ya ayet-el kürsi okuyorum faide etmiyor. Az çok beni tanıdın seni korkutmak en son isteyeceğim şey ama bana olan hitabını şu şekilde yapmıştı yardım istediğim bir medyum un aktardıkları .......( özelden yazıyorum yeri bura değil okumaya kalkanlar olur kesin)

meraklı09

Banlı Kullanıcı
bir şey dikkatimi çekti sırt üstü yatarken uyanıyorum dedin bende ne zaman rüyamda korksam bu korku 3 harflilerle ilgili oalanlar için
düm düz sırt üstü yatıyor ve ellerim yanımda düm düz uzatılmış yorganım üstümden düşmüş vaziyette uyanıyorum

Junmen

Kayıtlı Üye
bir şey dikkatimi çekti sırt üstü yatarken uyanıyorum dedin bende ne zaman rüyamda korksam bu korku 3 harflilerle ilgili oalanlar için
düm düz sırt üstü yatıyor ve ellerim yanımda düm düz uzatılmış yorganım üstümden düşmüş vaziyette uyanıyorum

Neredeyse 20 yıldır sırt üstü yatamam ya yüz üstü yatarım yada sağ tarafıma dönerek tabi aynı nedenlerden dolayı bunlar zira kalp yada solunum rahatsızlıklarım yok .

meraklı09

Banlı Kullanıcı
bende sırt üstü hiç yatamam sadece böyle durumlarda yatıyorum ayaktaki hazır ol vaziyeti gibi çok tuaf geliyor bana

nazom

Kayıtlı Üye

Bunu yazmamdaki sebep , asla uyumam sırt üstü ve dedem rüyada bu tarz birşey görüp sırt üstü uyanirsak abdest almamız gerektiğini söylerdi .

meraklı09

Banlı Kullanıcı
ben genelde duvardan duvara çarpıldığımı görüyorum bu tarz rüyalarda yani herangi cinsel içerikli bir şey görmüyorum

nazom

Kayıtlı Üye
ben genelde duvardan duvara çarpıldığımı görüyorum bu tarz rüyalarda yani herangi cinsel içerikli bir şey görmüyorum
Sebep aynı mıdır ? Bilmiyorum . Eminim konuya hakim olanlar aydınlatıcı yorum yapıcaktır . Benim yaşadığınızla ilgili bir yorum yapmam yanlış olur . :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Nazom siz kadinsiniz sanirim nikinizden dolayi öyle diyorum, peki siz meditasyon tarzi seyler yapiyormusunuz, yada mental aydinlanmak adina calismalar vs..

nazom

Kayıtlı Üye
Nazom siz kadinsiniz sanirim nikinizden dolayi öyle diyorum, peki siz meditasyon tarzi seyler yapiyormusunuz, yada mental aydinlanmak adina calismalar vs..
Özellikle vakit ayırdığım bir çalışma yok Sn. La-edri , ama son zamanlarda aşırı sinirli davrandığım için odada tek başıma oturup ( rahatlatıcı müzik açıyorum ) beynimi rahatlatmaya çalışıyorum . Iş yerinde ve özel hayatımda (aile içinde ) faydasını gördüm ve daha sakin davranmaya başladım .

nazom

Kayıtlı Üye
Az önce uzandım ve gözümü kapattığım an , kırmızı gözlü büyük ve simsiyah bir kurdun , sanki tasmasın kurtulmuş gibi üzerime atladığını gördüm ."Dük" kelimesi hala kulağımda yankılanıyor .