uykumda bir miknatis sanki bedenimden birsey cekiyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

askard

Kayıtlı Üye
merhaba, forumda cok yeniyim. yasadığım bazi deneyimler beni bu sayfalara getirdi. oncelikle, gectigimiz haftalarda actigim bir basliga yazdiginiz yorumlar icin tesekkur ederim. karabasan olduğunu dusundugum bir deneyimden bahsetmistim. o gunden bu yana, yaklasik uc kez daha ayni deneyimi yasadim. yorumunuzu merak ediyorum.

vucudum uyusmaya basliyor uyku halindeyken. cok siddetli bir elektriksel akıma benzer titresim hissediyorum. sonrasinda sanki mıknatıs gibi birsey, bedenimden bir parcayi ayirmaya calisiyor. bununla savasiyorum. karabasan olmadigina kanaat getirdim, zira onceleri yasadigim karabasan deneyimlerinde uzerimde tabir-i caizse tonlarca agirlik, dua okuyamama, nefes alamama gibi semptomlar oluyordu. bunda ise tam aksine, defalarca dua okuyabiliyorum, ciglik atiyorum, ancak bedenim yasadigim her ne ise ona karsi cok yogun bir savas veriyor.

en son dun gece yasadim bu deneyimi. bu sefer biraz daha ilerlemis gibiydi. yine ayak parmak uclarimdan baslayip kafama kadar elektriksel bir titresimle basladi. sonrasinda cok guclu bir miknatis sanki bedenimi yukari cekti. bedenimden kopmamak icin cok yogun bir guc harcadigimi hissediyordum. gozlerimi acamadim uzun bir sure. ancak yuzumde hafif bir ısı ve yuzumun uzerinde parlak bir isik oldugunu hissettim. yasadigim elektriksel durum cok aci vericiydi. el ve ayaklarimin benden bagimsiz yukari kalktigini hissediyordum. o kadar cok savas verdim ki anlatamam. dun gece babaannem rahatsiz oldugu icin onun yaninda uyuyordum. bunun bilinciyle, bu deneyimi yasarken avazim ciktigi kadar babaanne diye bagirdim. bu kadar bagirmama ragmen babaannemin uyanmadigini hissedince ilk defa gozumu actim ve babaannemin tam karsimda normal bir sekilde yattigini gordum ancak hala bagiriyordum. ve isin garip tarafi, babaannemin karsisinda yatmiyor olusum. onun hemen yanindaki koltukta, kafalarimiz birbirine yakin sekilde uyuyorduk. sonrasinda olan sey gozlerim acik halde kendi cevremde hizla dondugum ve bir anda uyanmam. uyandigimda karnimda, tamd a midemin uzerinde inanilmaz bir aci hissettim. sanki oradan bir parca kopmus gibiydi. sonrasinda babaannemi uyandirip, ben bagirdim isitmedin mi diye sordugumda hicbir sey duymadigini soyledi. karnimdaki agri ile uyuyakalmisim. ve bugun tum gun o agriyi hissettim, hala da canim aciyor.

karabasan deneyimlerimde cok buyuk korkular yasamistim. ancak bu adini koyamadigim deneyimin dorduncusunu yasadim ve her birinde korku degil, heyecan hissediyorum. tabii ne oldugunu bilmedigim icin biraz da tirsiyorum.hatta zamaninda o kadar cok bilim kurgu seyretmisim ki, bugun bir ara uzaylilarin bedenimle birseyler yapmis olabilecegi fikri bile aklimdan gecti. sonrasinda elbette ki 'koskoca uzayli, benim gibi nacizane bir insanoglu ile ne yapsin?' deyip, bu fikirden soguttum kendimi.

yasadigim sey ne olabilir? o aciyi neden hissettim? bana verilecek cevaplariniz varsa ve yardimci olursaniz cok sevinecegim...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hareket edememe durumunuz uyku felcini hatırlattı, katabasansandaki gibi bir varlık yoktur ortada, sadece uyku ile uyanıklık arasında sıkışmışsınızdır, astral seyahat aşamalarından biri. Özellikle el ve ayakların yukarı uçuyormuş gibi çekilmesi, astral seyahat ve uyku felci konularını araştırırsanız, belki sorularınızın cevabını orda bulabilirsiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aynen katılıyorum. Uyku uzmanına gidiniz ve uyku felci olup olmadığınızı öğreniniz. Eğer sağlık sorununuz yok ise astral çıkışa olabilir ona direndiğiniz içinde bendesel sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Genellikle inanlar doktora gitmemek için bahane üretebilir. İkinci şık belkji daha çok hoşunuza gidebilir. Uyku felci ciddi bir rahatsızlıktır hayat kalitenizi düşürebilir bu yüzden ihmal etmeyiniz ve önce doktora gidiniz. Acaba astral olabilir mi karabasan deneyi mi yaşadım gibi şeyler söylemeyiniz antidepresan verirler.

AJA

Elit Üye
Bu bende de olur.Enerjim yüksekken genelde ve uykum yokken yattığımda bir türlü uykuya dalamam ve uyur uyanıklık arası o frekansta sıkışırım.Aniden bir sesle uyanırsam başım döner genelde.Sersemlerim.Ellerim ve ayaklarımın uyuştuğunun farkına varırım o an.Bu yukarı çekilme yada sağa sola sallanma kendi etrafında dönme gibi yaşanır.Büyük ihtimal arada kalmış ve kısa bir bilinçsiz çıkış yaşayıp o an panik yaptığınızdan, ani uyanma haliyle bedeninizde de kasılmadan dolayı ağrı kalmış olabilir.

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Aynı durumu çoğu kez bende yaşadım bildiğim kadarıyla çok korkulacak bir durum değil...

durubilir

Banlı Kullanıcı
rüya şöyle bişi sanırsam
ben bir gün arkadaşımla muhabbet ediyodum o durduk yere ittirdi bende ne yapıyosun durduk yere dedim kemerle döv beni kontrolden cıktım falan dedi geçen gün rüya gördüm birini dövüyodum kemerle

teacher

Kayıtlı Üye
Ruhun bedenden ayrıldığı sirada bilinciniz açık bu yüzden bu olaya şahit olmussun uz. .Astral seyahat kısmını okuyun derim

Hit4Critic

Banlı Kullanıcı
bunda abartılcak bişey yok herkesin başına gelebilir yukarda arkadaşlarım gerekli açıklamayı yapmışlar zaten, iyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...