Her Türlü Şerden Koruyucu Hicab

zero2900

Kayıtlı Üye
Fakih şeyh Süleyman Feleki dediki; Said ibni Müseyyib
peygamber efendimiz s.a.v. e iman eden bir Cin ile buluşmuş. Cin o'na; Ey Said! Sana bir koruyucu hicab giydireyimmi? Bu koruyucu hicabı giyen kimseye kötülük gelmez. Bu hicabı üzerine asıp, şerli bir sultanın yanına girersen, onun şerrinden emin olursun. Hicab ile birlikte bir gemiye binersen gemi batmaz. Hicab ile birlikte bir toplulukla yolculuğa çıkarsan, o topluluğa kötülük gelmez. Bu hicabı herhangi bir hayvana asarsan, hayvanda yürek ve karın ağrısı olmaz dedi. Cin bana hicabı söyledi. Diviti aldım ve söylediği şu mübarek Hicabı yazdım.

Misk-i Safran mürekkebi ile yazılması kişisel önerimdir:

http://i.hizliresim.com/jYgbmj.jpg

Latin harflerle yazılışı:

Bismillâhirrahmânirrahîm. külli zî mülkin memlûkin lillâhi ve küllü zî ızzetin feğâlibühüllâhi ve küllü zî kuvvetin fedaîfün ındallâhi ve küllü cebbârin fesağîrün ındallâhi ve küllü zâlimin lâ mehîsa lehü minallâhi yâ a'dâe hâmili kitâbî hâzâ ve yâ hâsidîhi minel insi vel cini veş şeyâtîni vel afârîtil mütemerridîni fehâtemü süleymân ibni dâvud aleyhimes selâmi alâ efvâhihim ve asâ mûsebni ımrân aleyhis selâmi alâ ektâfihim ve hayruküm beyne a'yüniküm ve şerraküm tahte akdâmiküm ve lâ gâlibe leküm illallâhi yâ hâmile kitâbî hâzâ fî ızzillâhil mâniıllezî lâ yezillü men ı'tezzi bihi ve lâ yekşifü menistütira bihi sübhâne men elcemel bahra bi kelimâtihi sübhâne men etfâe nâra ibrâhîme bi hikmetihi sübhâne men tevâdaa külli şeyin li azametihi akbil ve lâ tehaf necevte minel kavmiz zâlimîne lâ tehâfü deraken ve lâ tahşâ lâ tehaf inneke entel a'lâ lâ tehâfâ innenî meakümâ esmeu ve erâ. Allâhümme ihram hâmile kitâbî hâzâ vestürhü bi sitrikel bâkî elhasîni fî leylihi ve nehârihi ve za'nühü ve karârühüllezî seterte bihil evliyâekel müttekâne min a'dâikel kâfirîn. Allâhümme men âdâhü feâdihi ve men kâdehü fekidhü ve men nesabe lehü fehhan fehuzhü vatfi anhü nârü men erâde bihi adâveten ve şerran ve ferric anhü külle hemmin ve dîkın ve lâ tühammilhü mâlâ yütîku entellâhü lâ ilâhe illâ entel hakkul hakîk. Ve sallallâhü alâ seyyidinâ muhammedin ve âlihi ve sahbihi ve selleme teslîmâ.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Peygamberimiz üzerinde bir şey taşımamış sadece namaz dua ile korunmuş diye biliyorum acaba bunun gibi oneri ve kaynaklara da güvenebilir miyiz

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Peygamberimiz üzerinde bir şey taşımamış sadece namaz dua ile korunmuş diye biliyorum acaba bunun gibi oneri ve kaynaklara da güvenebilir miyiz
Kaynagi saglamsa uzerinde muskaya cevirip tasiya bilirsin ama direk olarak tazip boynuna asamassin muskanin sartlsri vardir osartlsrin yerine getirilmesi lazim bu biraz zayif bir hicap daha tesirlileri var bu arada akradas kaynağı belirtmemiş hangi kitpata kaçıncı hadis vs..

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Kaynagi saglamsa uzerinde muskaya cevirip tasiya bilirsin ama direk olarak tazip boynuna asamassin muskanin sartlsri vardir osartlsrin yerine getirilmesi lazim bu biraz zayif bir hicap daha tesirlileri var bu arada akradas kaynağı belirtmemiş hangi kitpata kaçıncı hadis vs..
Cevabınız için teşekküler.
Benim anlamadığım noktada bu, peygamberimizden daha sağlam kaynak olamaz kimse, o halde nereden geliyor bu uygulamalar?
Gerçekten bunlar ise yarasa da uygulamak doğru mu degil mi merak ediyorum sahsen