''Kehanet Günlüğü'' Sistemi Hakkında..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir tür kehanet, ileri zaman-olay günlüğü açılmasını ister miydiniz?
Aranızda bu konuda yetenekliler varsa belki bu tarz bir günlüğünüz vardır. Kehanetlerinizi paylaşarak depolayıp zamanı gelince değerlendirmeye alınabilecek ve istatistiki anlamda faydalı olabilecek, belli kurallar çerçevesinde bir konu açılabilir.
Mini anket de ekliyorum hem oylayabilir hem de yorum yapabilirsiniz.
Bu konuda görüşleriniz neler sevgili üyeler?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kehanet gibi bir yeteneğim yoktur ama gelecekle ilgili kehanetleri okurum uygun olursa eski yazmalarda kalmış olan kehanetleri burada paylaşabilirim
gerçekten çok enteresan kehanetler var bence açılsın siteye renk katıcak bir bölüm olur

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kehanet gibi bir yeteneğim yoktur ama gelecekle ilgili kehanetleri okurum uygun olursa eski yazmalarda kalmış olan kehanetleri burada paylaşabilirim
gerçekten çok enteresan kehanetler var bence açılsın siteye renk katıcak bir bölüm olur
Aslında kehanet bölümü var orada eski yazma kehanetlerini paylaşabilirsiniz. Ben başlığı yanlış açtım aslında. Günlük Sistemi Açılsın Mı? diye yazmam gerekirdi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben kişinin görülerinin,kehanetlerinin yine o kişi de kalmasını,anlatılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Ek olarak emin olun öyle bir bölüm olsaydı o bölümü de ciddiye almazlardı,çoğu kişi uydurma,yalan yanlış şeyleri kehanetmiş gibi paylaşır,seviyesiz konular açardı.
Zaten şuan da çoğu üye yeteri kadar seviyesiz konular ve gereksiz konular açıyor, bence öyle bir bölüm açılsa daha çok artış olur. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben kişinin görülerinin,kehanetlerinin yine o kişi de kalmasını,anlatılmaması gerektiğini düşünüyorum.
Ek olarak emin olun öyle bir bölüm olsaydı o bölümü de ciddiye almazlardı,çoğu kişi uydurma,yalan yanlış şeyleri kehanetmiş gibi paylaşır,seviyesiz konular açardı.
Zaten şuan da çoğu üye yeteri kadar seviyesiz konular ve gereksiz konular açıyor, bence öyle bir bölüm açılsa daha çok artış olur. :)
Ben de toplumsal bir olay görülmüşse paylaşılması, kişisel ise paylaşılmaması gerektiğine inanıyorum. Zira kişisel olan bir sırdır, toplumsal olan ise genele aittir.
Ciddiye alınıp alınmaması önemli değil, bununla birlikte çekincenizde de haklısınız Sevgili Tai Chi Chuan. Zaten böyle bir günlük açıldığı takdirde kesin kurallar baştan belirtilmiş olur ve gereksiz mesajlar elenir. Nasıl bir bölüm açılsa artış olur, seviyesiz mi? :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben de toplumsal bir olay görülmüşse paylaşılması, kişisel ise paylaşılmaması gerektiğine inanıyorum. Zira kişisel olan bir sırdır, toplumsal olan ise genele aittir.
Ciddiye alınıp alınmaması önemli değil, bununla birlikte çekincenizde de haklısınız Sevgili Tai Chi Chuan. Zaten böyle bir günlük açıldığı takdirde kesin kurallar baştan belirtilmiş olur ve gereksiz mesajlar elenir. Nasıl bir bölüm açılsa artış olur, seviyesiz mi? :)

Yanlış yazmışım galiba,açılmasını istediğiniz bölüme seviyesiz demedim,o bölümde açılabilecek olan gereksiz konuları kastettim. :) Din bölümünü biliyorsunuzdur, aslında o bölüm güzel bir bölümdü ama çoğu üye din propagandası,eleştirisi yapmaya başlayınca,alakasız konular paylaşmaya başlayınca kapatıldı.
Kısaca demek istediğim sitede ki kurallara uymayan üyelerin bir bölümde ki kurallara uyacağını hiç düşünmüyorum ve o bölümün kalitesini düşüreceklerini biliyorum.
Ek olarak kişi hiç bir şey görmediyse bile o bölümde uydurma mesajlar yazabilir,yalan konular açabilir. Açılan o konular silinebilir,elenebilir doğru ama sitenin genelinde açılan gereksiz konuları arttırabilir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yanlış yazmışım galiba,açılmasını istediğiniz bölüme seviyesiz demedim,o bölümde açılabilecek olan gereksiz konuları kastettim. :) Din bölümünü biliyorsunuzdur, aslında o bölüm güzel bir bölümdü ama çoğu üye din propagandası,eleştirisi yapmaya başlayınca,alakasız konular paylaşmaya başlayınca kapatıldı.
Kısaca demek istediğim sitede ki kurallara uymayan üyelerin bir bölümde ki kurallara uyacağını hiç düşünmüyorum ve o bölümün kalitesini düşüreceklerini biliyorum.
Ek olarak kişi hiç bir şey görmediyse bile o bölümde uydurma mesajlar yazabilir,yalan konular açabilir. Açılan o konular silinebilir,elenebilir doğru ama sitenin genelinde açılan gereksiz konuları arttırabilir.
Anladım, çeşitli önlemler alınır o konuda, sıkı tutulursa problem minimize edilmiş olur.

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Anladım, çeşitli önlemler alınır o konuda, sıkı tutulursa problem minimize edilmiş olur.

Bu konuda tai chi chuan'a katılıyorum. Millet kehanetmiş gibi mesela 3467 de kıyamet kopacak gibi sallama şeyler yazabilir. Bu yüzden böyle bir bölüm açılırsa kehanet yazacak üyeler tek tek seçilmeli ve güvenilir olmalı ki bu da çok zor.
Yinede açılırsa o konunun moderatörleri çok zorlanacak gibime geliyor :)

AJA

Elit Üye
Kuralları belirlenir uymayanların mesajları silinir bu kadar basit .Konu keyifhaneye açılmayacağından ciddi yorumlar (kehanet yeteneği olanlar) dan yorum beklenir ve onların yorumları kalır.
Fena fikir değil aslında.Benim ilgimi çekti.Sadece konu kuralının sıkı bir şekilde ayarlanması gerekiyor.Şahıslara fal bakıyor gibi kehanetlerde bulunulmamalı örneğin.Ki fal bölümüne dönmesin.

biard

Kayıtlı Üye
Böyle bir bölüm açılsa bence de iyi olur ama gerçekten ciddi olmalı çünkü oyuncak değil. Kehanet okumaktan zevk alacağımı biliyorum. Yeteneklerine güvenilebilecek birileri olmalı yazanlar. Buyüzden bence kehanet konuları açmak isteyen üyeler forum moderatörlerine özel mesaj ile başvurmalı. Forum moderatörleri yetenekleini test ettikten sonra o kişilere kehanet bölümünde konu açma izni vermeli.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Böyle bir bölüm açılsa bence de iyi olur ama gerçekten ciddi olmalı çünkü oyuncak değil. Kehanet okumaktan zevk alacağımı biliyorum. Yeteneklerine güvenilebilecek birileri olmalı yazanlar. Buyüzden bence kehanet konuları açmak isteyen üyeler forum moderatörlerine özel mesaj ile başvurmalı. Forum moderatörleri yetenekleini test ettikten sonra o kişilere kehanet bölümünde konu açma izni vermeli.
Yok o daha zor olur. Çok fazla zaman ayırmak gerekir.
Mesela aşağıda örnekleyeyim:

X Nicki / Günlük No 1: - 2015 yılı içinde Sibirya üstünde casus faaliyet yapılan bir uçuşun pilotu ele geçirilecek, karlı bir bölgede uzun bir tutukluluk ardından krize neden olacak. gibi..

Mesela yukarıda ben bir görü bıraktığımda biri buna yorum yapmayacak. Sadece benzer bir görüye sahipse, alıntı yapıp altına ekleme yapacak.

Sonra normal konu içinde Y Nicki / Günlük No:2 / 3 / 4 .. gibi gidecek.

Moderatörler de bu formata uymayan mesajları silerek fazla uğraşmamış olacak.

Bu böyle dolup gidecek, yeri zamanı gelince de, şu tarihte yazılan görü şu şekilde gerçekleşti diye ek bir konu başlığında değerlendirilebilir.

Bu böyle gidecek, depo halinde. Sonra gerçekleşenler ve gerçekleşmeyenler toparlanıp analiz yapılacak. Ortaya bir istatistik çıkacak. Çok başarılı olursa profesyonel hizmete kadar da potansiyeli olur.

La-edri

Kayıtlı Üye
Güzel bir fikir, bence acilsin.Tesekkurler sevgili Chillout

biard

Kayıtlı Üye
Evet chilloud mantıklı düşünmüşsünüz. Ben güzel olacağını düşünüyorum eğer yeteneklerimi geliştirebilirsem elimden geldiği kadarıyla destek verir, yorum yazarım. Olacaksa şimdiden hayırlı olsun ve öyle oldu.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Güzel bir fikir,kehanet işinden anlamam ama yazılanları okurum.Bence açılmasın,kıskanıyorum ben yetenekli insanları.Evet evet herkesin kehaneti kendine.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Güzel bir fikir,kehanet işinden anlamam ama yazılanları okurum.Bence açılmasın,kıskanıyorum ben yetenekli insanları.Evet evet herkesin kehaneti kendine.
''Olmasın, gerek yok'' işaretleyen 4 kişiden 1'i belli oldu. :smash:
Herkes bir birini kıskansa hayat gider mi Sevgili Hazar? Senin sahip olduklarını da kıskananlar çıkar nazara gelirsin sonra. :)

AJA

Elit Üye
HazaR emin ol ki burada ve senin çevrende de öyledir büyümüşte küçülüp hala ben büyümedim diyen kimse yok :) Sıradışı olmakta sıradan olanların yetenekli olanıdır :)
Bu konu güzel olucak sevgili Chillout.Hadi bakalım :)

xalpx

Kayıtlı Üye
Bu konuya özel takip ettiğim bir site var.Birkaç defa bazı programlarada çıktı bazı üyeleri.Hem dünyada hem ülkemizde olan olaylarla ilgili durugörü,duruişiti,rüya,yada sadece sezgiye dayanan öngörülerde bulunuyorlar.Hatta münevver karabulutun katili yakalanmadan çok zaman önce katilin nerede olduğu,ne yediği hatta saçını kestirdiğini bile yazıyorlardı.Ben kaybolan bir uçakla ilgili konu açmıştım ve ozaman farkettim aslında sitede öngörülere yönelik bir eksiklik vardı.Demek istediğim bence gayet güzel bir fikir.Hemen üyeler kötüye kullanır gibi olumsuz düşünmemek gerekiyor.Zaten sıkıntı yaratanlar heryerde aynı sıkıntıyı yaşatıyor.Sitenin formatı zaten yalan söylemeye çok açık yalan söyleyen heryerde söyler.Belkide aramızda birçok yeteneğinin farkında olmayan insanlar çıkacak.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konuya özel takip ettiğim bir site var.Birkaç defa bazı programlarada çıktı bazı üyeleri.Hem dünyada hem ülkemizde olan olaylarla ilgili durugörü,duruişiti,rüya,yada sadece sezgiye dayanan öngörülerde bulunuyorlar.Hatta münevver karabulutun katili yakalanmadan çok zaman önce katilin nerede olduğu,ne yediği hatta saçını kestirdiğini bile yazıyorlardı.Ben kaybolan bir uçakla ilgili konu açmıştım ve ozaman farkettim aslında sitede öngörülere yönelik bir eksiklik vardı.Demek istediğim bence gayet güzel bir fikir.Hemen üyeler kötüye kullanır gibi olumsuz düşünmemek gerekiyor.Zaten sıkıntı yaratanlar heryerde aynı sıkıntıyı yaşatıyor.Sitenin formatı zaten yalan söylemeye çok açık yalan söyleyen heryerde söyler.Belkide aramızda birçok yeteneğinin farkında olmayan insanlar çıkacak.
Evet kötüye kullanılacak pek bir yanı yok, kaldı ki zaten çok fazla katılım beklemiyorum, olsa olsa 10-15 kişi yazacak. Bu bile bir fark yaratabilir. Zaten böyle bir günlüğe 10 kişi bile 10 olay yazsa, bunun sadece %10'u gerçekleşse, 10 adet tutarlı gelecek raporu eder ki bu ciddi bir bilgi arşivi olur. :)
Açtığınız konu ne ile ilgiliydi?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ankete oy vermeden önce, sonuçları gör seceneğine bakınca, kim neye oy vermiş görülebiliyor. Ama oy verdikten sonra, gözükmüyor artık.?

codzombi

Kayıtlı Üye
Sayin chillout bunu dusunmenizi takdir ediyorum ve cok gec kalinmis bir sey. Baska yerlerde insanlar paylasiyor, paylasilmamasini gerektiricek bi durum da yok ne gibi durumlar da paylasilmaz ki? Diyelim atom bombasi atilacak kehaneti geldi. Paylasilsa en azindan belki biseyler yapilabilir sonucta degisme de bi kisima kadar oluyor cok duydum hayat kurtarildigini mesela geminin battigini ruyasinda gorupte insanlarin hayatini kurtardigi gibi.. bilgi paylasinca cogalir. Umarim ilgi cekici kehanetler gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...