durduk yere çakralarım acıyor

specialcafe

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 6 aydır düzenli olarak çakra çalışması yapıyorum. Avrupa seyahatimden döndüğümden beridir bazı çakralarım, (özellikle 2. ve 3. ler) durduk yere kaşınmaya ve yanmaya başladı. Son birkaç gündür mutlaka 3-4 defa başıma geliyor.

Bunun nedeni sizce ne olabilir?

4

43887

Yaklaşık 6 aydır düzenli olarak çakra çalışması yapıyorum. Avrupa seyahatimden döndüğümden beridir bazı çakralarım, (özellikle 2. ve 3. ler) durduk yere kaşınmaya ve yanmaya başladı. Son birkaç gündür mutlaka 3-4 defa başıma geliyor.

Büyük bir ihtimal 2.ve 3. çakralarınız diğerlerine oranla ya hızlı çalışmakta yada uyumsuz yetersiz çalışmaktan kaynaklı olarak bir sorun yaşıyor olabilirsiniz ,sitemizde bilgiler mevcuttur hızlı yada uyumsuz çalışmasının nedenlerini araştırırsanız sorunu bulmuş olursunuz ...sevgiler...

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
ayak tabanında oluşan yanma hissinin nedeni ne olabilir. bilginiz varmıdır.....

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
pardon sistemden kaynaklanan bir hata zannıyla aynımesajı ikinci defa göndermişim....

çakra dengelemesi yapmadım... sadece meditasyon yapıyorum. alın bölgesinde ki bir hissiyattan sonra ayak tabanlarım yanma hissi ortaya çıktı...

specialcafe

Kayıtlı Üye
Bunu benim başlıkta sormak yerine keşke yeni bir başlık açsaydın benim soruyu gasp etmemiş olurdun:)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

Seyahat sırasında yaşanmış olan ve sizde duygusal olarak yumuşama,kırılma,vedalar ve ayrılıklar... gibi bir durum ve de fiziksel bir yakınlık söz konusu olduysa (seyahatiniz sonrası aniden başladığını belirttiniz çünkü) Aklınız halen biryerde ve birileriyle takılı kaldıysa bilinç ve vücut bu duruma siz bastırmaya çalışsanız da tepki koyuyor olabilir.

Her iki çakranın da ifade ettiği ve sembolize ettiği şeyleri okuyup kafanızda birleştirip kurguyu bulabilirsiniz. Ben de bundan yola çıkarak bir tahminde bulundum ama daha sağlıklısını siz bulursunuz.

Geçmiş olsun,sevgiler

specialcafe

Kayıtlı Üye
Seyahat sırasında yaşanmış olan ve sizde duygusal olarak yumuşama,kırılma,vedalar ve ayrılıklar... gibi bir durum ve de fiziksel bir yakınlık söz konusu olduysa (seyahatiniz sonrası aniden başladığını belirttiniz çünkü) Aklınız halen biryerde ve birileriyle takılı kaldıysa bilinç ve vücut bu duruma siz bastırmaya çalışsanız da tepki koyuyor olabilir.

Her iki çakranın da ifade ettiği ve sembolize ettiği şeyleri okuyup kafanızda birleştirip kurguyu bulabilirsiniz. Ben de bundan yola çıkarak bir tahminde bulundum ama daha sağlıklısını siz bulursunuz.

Geçmiş olsun,sevgiler

Seyahate tek başıma çıktım ve çok insanla tanışıp veda ettim, öyle ki vedalara alıştım diyebilirim. Duygusal olarakta iniş ve çıkışlar oldukça fazla oldu. Pişman olduğum şeylerde yaşadım, sefillikte çektim, çok mutluda oldum. Şimdi döndüm ve o günleri özlüyorum. Peki ne yapmam gerekir tepki koyması iyi birşey midir yoksa kötü müdür?

Bu çakraların durduk yere acıması, açık olduklarından mıdır? Aşırı çalıştıklarından mıdır? Yoksa kapalı olduklarından mıdır?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çakralarınızdaki düzensizliklerin, çakraların bulunduğu bölgelerdeki fiziki tezahürlerinden bazılarıdır. Çakra acımaz veya yanmaz yoksa. Diğer konuya tam vakıf olmayan üyeler için de düzeltme yapmak istedim. Bir çok insan ne yazık ki sadece bir yerde okuduklarıyla kaldığından, elden geldiğince düzgün ifade etmek gerekiyor.
Şikayetinizin olası nedenleri:
- 6 aydır yanlış çalışma yapıyordunuz belki
- Seyahat sırasında, öncesinde veya sonrasında bütün sisteminizi alt üst edebilecek bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz ve hatta buna bir insan bile neden olmuş olabilir
- Ayak yanması genelde kadınlarda ve az olarak erkeklerde görünür. Özellikle gece uyumaya hazırlanıldığında ortaya çıkar. Kesin sebebi yoktur, B12 eksikliği, alkol etkileşimi, menstürasyon etkileri, stres vs. vs. sayılır ancak tam bilinmediğinden, tam ve etkili bir tedavisi yoktur. Bazı insanlarda hacamat ile bu sorunun geçtiği de görülmüştür, kendiliğinden geçtiği de..

specialcafe

Kayıtlı Üye
Çakralarınızdaki düzensizliklerin, çakraların bulunduğu bölgelerdeki fiziki tezahürlerinden bazılarıdır. Çakra acımaz veya yanmaz yoksa. Diğer konuya tam vakıf olmayan üyeler için de düzeltme yapmak istedim. Bir çok insan ne yazık ki sadece bir yerde okuduklarıyla kaldığından, elden geldiğince düzgün ifade etmek gerekiyor.
Şikayetinizin olası nedenleri:
- 6 aydır yanlış çalışma yapıyordunuz belki
- Seyahat sırasında, öncesinde veya sonrasında bütün sisteminizi alt üst edebilecek bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz ve hatta buna bir insan bile neden olmuş olabilir
- Ayak yanması genelde kadınlarda ve az olarak erkeklerde görünür. Özellikle gece uyumaya hazırlanıldığında ortaya çıkar. Kesin sebebi yoktur, B12 eksikliği, alkol etkileşimi, menstürasyon etkileri, stres vs. vs. sayılır ancak tam bilinmediğinden, tam ve etkili bir tedavisi yoktur. Bazı insanlarda hacamat ile bu sorunun geçtiği de görülmüştür, kendiliğinden geçtiği de..

Peki bunun için ne yapmam gerekir?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben bazen çok aşırı rahatsız etmicek derecedeki ağrılarım için uyguladığım birşey var
misal 3 ay önce kolum ağrıyordu kolumdaki ağrıyı siyah bir duman olarak düşündüm
beyaz bir dumanın yavaş yavaş kolumdan siyah dumanı attığını imaje ettim
çoğu zaman işe yarıyor sizede tavsiye ederim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Dengesizliği düzeltmek için kendi düşüncelerimi düzeltmek dışında yapabileceğim birşey var mı?
Şimdi bir hasar var mı yok mu, varsa ne boyutta bunu bilmiyoruz. Sorun başka bir şey kaynaklı mı emin de değiliz. Zamanınız varsa Ankara'da Larimar ile iritbata geçin.

4

43887

size özellikle kendi okuduğum çakra kullanma kılavuzundan özetlediğim bazı bilgiler aktarmak istiyorum ,umarım sıkıntınıza biraz da olsa çare olur...

Beden enerji yoksunluğuna tepki vermek için kimi zaman ayaklarda büyük sıcaklık değişiklikleri yaratır.Diğer tüm çakralarımız gibi ayak çakralarımız da kapanabilir tatile çıkabilir .Bunun bir tatile çıkış olup olmadığını anlamak için ikinci ve birinci çakralarınızın sağlık durumuna bakın.Aynı zamanda kalçanız ,bacaklarınız ve ayaklarınız ayak çakralarınız kapalı olmasına karşın gevşek ,rahat ve canlı olacaktır.

Ayak çakraları genellikle iki günden fazla kapalı durmaz.Bu zaman zarfında topraklama ve yeryüzü bağlantısı bilgileri işleme konur .Eğer iki günden daha fazla kapalı kalırsa yoklukları topraklamada dengesizlikler yaratabilir

-Ayak çakralarınız iki gün geçtiği halde hala kapalıysa o zaman komple bir çakra yorumlaması yapın.
-Birinci çakranızdan ayak çakralarınıza giden enerji akışı yöntemini uygulayın ...

Odaklandığınızda ve kafanızın içindeyken birinci çakranızı sağlıklı ,yuvarlak ,yakut kırmızısı bir enerji merkezi olarak düşünün .onunla taopraklama kordonu arasındaki güçlü bağı görün .Şimdi çakraları ayak tabanlarınızın her birinde açık ve yuvarlak olarak hayal edin .Kafanızın içinden kırmızı birinci çakra enerjinizin her iki bacağınızdan aşağı doğru indiğini hayal edin .Hala yuvarlak olan birinci çakranızdan aşağıya doğru bacak kemiklerinizden yakut kırmızısı enerjinin aktığını görün .Birinci çakranızın tümünü akıtmadığınızı ama sonsuz enerjisinin bir kısmını yönlendireceğinizi bilin.Odaklanmış durumda ,kırmızı enerjinin ayak bileklerinizden ve sonra ayak tabanınızdan çıktığını görün .Enerjinin bacaklarınızdan yeryüzüne aktığını hissedin .
Eğer yeryüzüne bağlanma duygusu size garip geliyorsa yada bacaklarınızı sıcak ve ağır hissediyorsanız demek ki ayak çakralarınız kullanıma açık değildi.Eğer sadece hafif değişiklikler hissediyorsanız ,bu ayak çakralarınızın kendi başlarına çalıştıkları anlamına gelir.Şimdi topraklama kordonunuzu ayak çakralarınıza ekleyin ve işte bitirdiniz!

şifa bulmanız dileğiyle...

Cimcim

Banlı Kullanıcı
Nefertiti, cok guzel aciklama yazmissiniz, sizin yazdiklariniza kisaca sunu eklemek istiyorum, vucut enerjisi ile sorunu olan yada cakralari ile sorunu olan kisilerin gunde uc defa 5gr magnezium icmesi gerekiyor. Cok faydasi oluyor ve caklari dengeye koymakta vucuda cok yardim ediyor.