Cadı aşk iksiri (Love potion)

Seyyahun

Kayıtlı Üye
Merhaba pek sevgili cadilar,

iksir in hazirlanisi ,

- Oncelikle yesil bir kurbaga yakaliyoruz

-Ardindan bir karinca kolonisi (yuvasi) bulmamiz gerekiyor

-Yesil kurbagamizi karinca yuvasina canli bir sekilde birakiyoruz (kacamayacagi bir sekilde)

-3 gun sonra karinca yuvasina geri donuyoruz

-Kurbagamizdan arta kalan iskeleti aliyoruz ve kurutup toz haline getiriyoruz

-Toz haline gelen kurbagamizi yarasa kani ve bir tutam kurumus sinek ile karistiriyoruz

-Macun kivamindaki iksirimizi,minik toplar haline getiriyoruz

-Ve son olarak minik toplar halindeki iksirimizi aşkini kazanmak istedigimiz kisinin yemegine (yiyecegine) yerlestiriyoruz ve yediginden emin oluyoruz.

Kaynak " Witches potions "

(Bol şans)

candokia

Kayıtlı Üye
evet yasaktır ve kurbağa yenirmi ya ben inek eti yemekten iğreniyorum eğer kurba yenirse herhalde ölürüm =D

Keira

Moderator
Wiccan yasalarında ne yaparsan yap kimseye zarar verme cümlesi geçmektedir. Bu yasalar wiccan cadılar tarafından sonradan oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanmıştır. Ancak eski zamanlardan günümüze aktarılan majilerde hayvanların tüyleri ya da kendileri ya da bazı parçaları kullanılmaktadır.

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Bu diğer büyüler gibi başkasının özgür iradesini ihlal eder ve 3 kat yasası bunun için de geçerlidir. Wicca inancına sahip olup bu tarz şeylerle uğraşabilenlere saygım büyük :)

demonic

Kayıtlı Üye
Wiccan yasalarında ne yaparsan yap kimseye zarar verme cümlesi geçmektedir. Bu yasalar wiccan cadılar tarafından sonradan oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanmıştır. Ancak eski zamanlardan günümüze aktarılan majilerde hayvanların tüyleri ya da kendileri ya da bazı parçaları kullanılmaktadır.

Cahilliğimi affedin ancak bir soru sormak istiyorum.Wiccalara göre doğadaki herşey kutsal olduğuna göre ölmüş bir hayvanın parçalarının kullanılması daha mantıklı olmaz mı?Çünkü bende wiccalıkta canlı bir hayvana zarar verilmesinin suç olduğunu sanıyordum...

Keira

Moderator
Wicca inancı çeşitli kollara sahip pagan kökenli, doğa tabanlı bir inanış biçimidir. 1950'li yıllarda İngiltere civarında yayılmaya başlamıştır. Kökeni Paganizm'e dayansa da modern ve esnek bir yapıya sahiptir. Katı kuralları yoktur. O prensipler uyulması gereken ancak uyulması diretilen zorunlu kurallar değildir. Wicca inancı ne kadar aydınlık yolda yürümeyi öğütlese de wiccan olup karanlık yolda ilerleyen insanlar da var. Ayrıca bu iksir cadı iksirleri diye bir kitaptan alınmış, yani bu bir cadı iksiri.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben hala bu büyüde canlilara zarar verildiginden bir wicca büyüsü olduguna inanmiyorum