Sürekli rüya hissi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AOICM

Kayıtlı Üye
Genel olarak uyanık halim de yaşam-dünya rüya gibi geliyor hep bana , ölünce uyanacakmışım gibi. Geçmiş ve gelecek yok sadece 'an' var gibi. Bunun nedeni nedir?

Umarım anlatabilmişimdir

albus

Kayıtlı Üye
benim gibisin dostum :D hayat bir rüya :D gerçek olduğuna inanamayacağımız kadar :D edebiyatta yaparım işte böyle :rockon:

AOICM

Kayıtlı Üye
Evet aynen. Yeteri kadar gerçekçi değil sanki.

historia

Kayıtlı Üye
Ayni seyi ben de yasiyorum mental hayat cok sahte geliyor, kurgu gibi, bunu hissediyorum oturdugum yerden etrafi suzerken devamli bi ruyadaymisim hissi.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Dünya değiştiği için yani boyutlarımız yükseldiği için olabilir foton kuşağı ile ilgili olduğunu düşünüyorum güneş her zamankinden daha parlak görünüyor mesela psişik yeteneklerimiz de uyanmaya başlıyor yavaş yavaş

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Galiba rüyadayız ölünce uyanıcaz belki yaşadıklarımız kabustur kim nerden bilebilir :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Belkide ölünce uyanıcağını düşündüğün için böylesindir, belki dünyanın gerçekliğine inanmam, yaşama biraz daha dahil olman gerek, Sonuçta insan neye inanırsa o olur...

AOICM

Kayıtlı Üye
Ölünce uyanma hissi rüya gibi hissettiğim için var zaten

enesuynk

Kayıtlı Üye
Hayat denilen şey sadece yanılsamalardan ibarettir (kimilerine göre) ve bence asıl önemli olan bu rüyadan ölmeden uyanabilmektir ...

Tutulma

Kayıtlı Üye
Evet hayat tamamı ile bir yanılsamadır,insan kotü bir ruyadan uyaninca ohh ruya imiş der yani düşünki hiç uyanmadin o zaman ruya senin gerçeğin haline gelecektir,
Işıktan bahsedelim nasıl algılarız ışıgın oluşturan fotonlar cisimlerden yansiyarak goze ulasir burdan elektrik sinyallere sonuserek sinirler araciligi ile beynin gorme merkezine ulasip burda yorumlanir,
Goren aslinda goz degil beyindir goz sadece bir alicidan ibarettir,goz ile beyin arasina mudahale edip sinirlere istedigimiz elekrik sinyallerini yuklesek beyin bizim yuklediklerimizi gorecektir ve bunu gercek fizik dunya olarak algilayacaktir,
Ruyalara geri donelim gozumuz kapali uyur iken gozlerimiz beynimize hicbiir elektrik sinyali gondermedigi halde,cok gercekci ruyalar goruruz,o kadar gercekci ve etkilidirki halk arasinda ruyalanma denilen durumlar bile yasanir,
Demekki aslolan beynimiz imis
Disarida gercek bir fizik dunya varmidir bundan bile emin olamayiz,
İnsan kulagi belli bir frekans araligindaki sesleri duyar,alt ve ust frekanslari duyamaz bu duyamadigimiz seslerin yok oldugu anlamina gelmez
İnsan dunyayi fizik kurallari cercevesinde anlamak ister ve etrafini bes duyusu ile yorumlar bundan ibaret sanir fakat renk koru olan birini dusunun gormedigi renk tonlari onun icin yoktur.

Hayatin yanilsama olusuyla ilgili bilimsel arastirmalarla destekli ve bircok yabanci bilim adamida dahil,okudugum kaynak bittiginde kitabi tarayip foruma ekleyecegim.

Tutulma

Kayıtlı Üye
Arkadaslar forumda yazarken dilbilgisi kurallarina uymak gerektigini biliyorum ama,cep'ten yaziyorum genellikle bu yuzden yazim hatalarim oluyor saygilarimla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...