Enerjinizi Hissedin..

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Ellerinizi yaklasık 5 - 10 cm uzaklıkta birbirine bakacak sekilde karsılıklı tutun. Simdi
çok yavasça, gidip gelen bir hareketle aralarındaki uzaklığı arttırarak ellerinizi yaklastırıp
uzaklastırın. Elleriniz arasında olusturduğunuz seyi hissedin. Nasıl bir sey
hissediyorsunuz?

Simdi de ellerinizi yaklasık 30 cm birbirinden uzaklastırın. Çok yavasça, hafif bir
basınç hissedene kadar, tekrar yaklastırın. Su an, vücudunuzun enerji sınırına
dokundunuz. Eğer emin değilseniz, alıstırmayı çok daha dikkatli bir sekilde tekrar edin.
Yalnız daha önce, enerjiyi harekete geçirmek için, ellerinizi hızlı bir sekilde birbirine
sürtün.

Eğer fırsatını bulursanız, bu alıstırmayı bir çocukla, oyun seklinde deneyin. Ellerinizi
(sizin sağ eliniz, onun sol eli) yavasça yaklastırın ve herhangi bir sey hissettiğinde size
"evet" demesini isteyin. Onun, bu enerjiyi ne kadar çabuk "hissettiğini" görünce
sasıracaksınız. Aynı sey sizin için de geçerli, çünkü çocukların enerjisi çok daha saf ve
kuvvetlidir.

İste bir çocuk veya baska biriyle uygulayabileceğiniz bir baska" oyun": her iki elinizi de,
avuç içleri karsılıklı olacak sekilde yaklasık 10 cm uzaklıkta tutun. Sağ isaret parmağınızı,
sol elinizle arasında yaklasık 1 cm kalacak sekilde tutun. Simdi, sağ isaret
parmağınızın yardımıyla fiziksel herhangi bir dokunma olmadan, avuç içinizde
daireler (sağdan sola) çizin. Ne hissettiniz ? Gıdıklanma mı ? Sıcaklık mı?

alinti :
Chislane D. Martel
Ben Enerjiyim

Not: Eller arasındaki enerji alanı kişinin enerji durumuna göre değişmekte , nefes , meditasyon,reiki v.s teknikleriyle
yükseltilebilmektedir.Örneğin sadece elinizi vücuduzda hergün düzenli olarak bekletin , nefesinizi düzenleyin , olumlu düşünün ve bol bol doğaya çıkın.
Zamanla çalıştıkça sizde iki eliniz arasindaki enerji alanının mesafesinin çoğaldığını hissedebilir,artışı farkedebilirsiniz.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Hissedebiliyorum çok güzel oluyor. Küçükken sıkılınca bunu oyun olarak yapardım. Sanki ellerinin arasında manyetik bir alan varmış gibi oluyor :)

Karo

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci XD
bendede oldu sanki her iki elimde mıknatıs varmış gibi geldi :) ve çocukların daha saf ve güçlü olduğunu söylediniz ben 12 yaşımdayım büyüyünce bunun kadar iyi olamıyacakmıyım ?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
bendede oldu sanki her iki elimde mıknatıs varmış gibi geldi :) ve çocukların daha saf ve güçlü olduğunu söylediniz ben 12 yaşımdayım büyüyünce bunun kadar iyi olamıyacakmıyım ?
Şimdiden farkındaysan ve geliştirirsen, bundan çok daha iyi olacağına eminim.

Karo

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci XD
çok teşekkürler içimi rahatlattınız :)

ilknur1988

Kayıtlı Üye
Benim elimde daire çizdigim esnada inanılmaz bir sıcaklık oldu. Bu neye işaret?

PunK

Kayıtlı Üye
Evet bende de önce hafiften bir soğukluk daha sonrada sıcaklık oldu. elim hala sıcak.