burçlar değişti

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Almanya'da ki gökbilimcilerinin araştırmalarında yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceği, ve düşündüğünüz burca ait olmayabileceğiniz ortaya konuldu.

Antik çağdaki gökbilimciler 2 bin 200 yil önce burçları hesaplarken dünya yörüngesindeki kaymaları değerlendirmelere almadılar. Ayrıca antik astrologlara göre güneş dünyanin çevresinde dönüyordu, yani teorileri daha bastan hatalıydı.
Alman bilim insanlarına göre bu bilgi eksikliği nedeniyle burçlar yanlış hesaplandı.
Düsseldorf üniversitesinde yapılan araştırmalara göre günesin 0 konumu olarak bilinen 21 mart´ da ki ilk bahar noktası her yıl çok azda olsa batıya kayıyor.
Dolayısıyla bu hareketlenmeler ile birlikte yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir değişiklik meydana geldiği kaydediliyor. Bununla beraber burçlarda 2 bin 200 yıl öncesine göre yüzde 10 oranında, yani yaklaşık bir burç kaymış oldu.
Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor. 200 yıl önce belirli bir tarih de doğan kisinin burcu ile ayni tarihte 200 yıl sonra doğan kisinin burcu aynı olamaz deniliyor.

Yeni burç

Enteresan bir not daha: Burçların kaymasıyla beraber 29 kasım ile 17 aralık tarihleri arasında doğanlar sıralamaya sonradan giren 13. takımyıldız ophiuchus ( yilan) burcuna giriyor.

ISTE YENI BURC TAKVIMI:

Oğlak: 20 Ocak-16 Subat

Kova: 16 Subat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 18 Nisan-13 Mayis

Boğa: 13 Mayis-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Agustos

Aslan: 10 Agustos-16 Eylül

Başak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

Akrep: 23 Kasim-29 Kasim

Yay: 17 Aralik-20 Ocak

Yılan: 29 Kasim-17 Aralik

kaynak, haber sitesi.

ben pek inanmadım açıkçası ve burçlarla ilgilenenlerin yorumlarını merak ediyorum.

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
bende pek inanmadım, burçların zaman aralığı farklılık gösterebilir ama akrep burcu sadece 6 güne mi denk geliyor ?

eray_2

Kayıtlı Üye
yalan ya bencede. ben balık özellikleri taşımıyorum ki. ben koçum.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Yalanmış zaten . Ayrıca ben akrepten memnunum insanlara burcumu söylediğim zaman o suratlarında ki ifadeye bayılıyorum asla başka bir burç olmam :p

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Burcum terazi, ve ben tam anlamıyla bir teraziyim. Her özelliğiyle, hepsiyle. Başak olmamın imkanı yok.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla burçlar öyle hemen değişmez. Etkilerini göstermeleri için aradan bin yıllar geçmesi gerekir. Kısacası biz şuan neysek hala oyuz...

dugukann

Kayıtlı Üye
İnanmadım.
Yaşı 35 i geçip de ana burcuyla uyumlu olmadığını düşünenlere notum:
Yaş 35 i geçince yükselen burç daha fazla etkili olur.

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Yalan zaten ya... Ben YENGEÇ' im ve o özelliklere sahibim...