Çarşamba Karısı

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5964
Çarşamba Karısı, Türkçe'de 'saçı başı karmakarışık, üstü başı özensiz kadın' anlamında kullanılır, zaman zaman Alkarısı'na tekabül eder.

Çarşamba gecesi işe başlanırsa, kızan ve o eve kötülük yapan kötücül çirkin bir kadın olarak tanımlanan Çarşamba Karısı, gelip genelde evin çocuğunu her kesin gözü önünde alıp götürür. ('Kaçırmak'ta, kaçırılan canlı ya da cansız nesnenin sahibinden korkma duygusu ile 'Aman bu çocuğun sahipleri gelmeden kendisini alıp kaçırayım' şeklinde tanımlanabilecek bir telaş gizlidir. Oysa Çarşamba Karısı hortlak veya hayalettir ki hortlak ve hayaletlerin de ne çocuğun anne babası, ne de bir başkasından herhangi bir korkusu bulunabilir ve bu nedenle de bahsini geçirdiğim Çarşamba Karısı'nın çocukları kaçırması değil, onları herkesin gözü önünde alıp gitmesi söz konusu edilmelidir) Yine anadolu inançlarında haftanın belirli bir günü, yarım kalan işlerin olduğu evlere gelerek işleri karıştıran, insanlara kötülük yapan dişi varlık olarak tanımlanır.

Mitolojik bir yaratıktan ziyade hortlak, hayalet, -genel anlamda- cin, peri, öcü, dunganga türünde bir memorat unsurudur

magicex

Kayıtlı Üye
Youtube' da izlemiştim ama ne yazık ki video kaldırıldı, çarşamba ve cumartesi günleri diğer alemler ile dünya aleminin kesişiminden falan bahsediyordu. Ek bilgi olarak belirtmek istedim.

Ekli dosyalar

• UNTITLED-1.jpg
    UNTITLED-1.jpg
    56.4 KB · Görüntüleme: 15

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Demek ki bu yuzden Carsamba carsafa dolanir. Alemler karistigi icin. Frekanslar ust uste bindigi icin.
Demek ki Salako filmindeki Eminenin bi bildigi varmis.
??? Salı sallanır, cuma mübarek gün.. ?

Youtube' da izlemiştim ama ne yazık ki video kaldırıldı, çarşamba ve cumartesi günleri diğer alemler ile dünya aleminin kesişiminden falan bahsediyordu. Ek bilgi olarak belirtmek istedim.
Daha fazla bilgi verme şansınız var mı? İlgimi çekti daha evvel buna rastlamamıştım

magicex

Kayıtlı Üye
Daha fazla bilgi verme şansınız var mı? İlgimi çekti daha evvel buna rastlamamıştım

video çok profesyonel hazırlanmıştı belki de acemilerin eline geçmesin diye kaldırılmıştır.

Gün meselesine gelirsek, Çarşambayı tam olarak tecrübe etmedim ama cumartesi gününü kesin tecrübe ettim.

Cumartesi gününüz kötü geçer, daha hırçın daha agresif olursunuz.

Yukarıdaki yazıyı bir sitede okumuştum o sıralar cumartesi günleri kursa gidiyordum ve cumartesi günleri başım ağrıyordu dersleri ise uyuklayarak geçiyordum. Bir kaç önemli musibet de cumartesi günü gelmişti başıma.

Bir ara forumda da cumartesi günü ile ilgili aşağıda linkini verdiğim soruyu sormuştum ancak konu kilitlendi. Şabat günü için de cumartesi olduğu söyleniyor şabat günü çok değerliymiş ve sıradan insanların bu günü bulamaması için onlardan bu bilginin saklanmaya çalışıldığını da duymuştum.

Aktarabileceklerim şimdilik bunlardan ibaret esas benim şu sıralar araştırmak istediğim Newton ama ne yazık ki pek birşey bulabildiğim söylenemez. Kafasına elma düştü yer çekimini buldu, insanlara bu şekilde yedirmeye çalışılıyor kendileri gibi sigorta ödeyip emekli olmaya çalışan bir adam zannediyorlar herhalde Newton u. :)

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Aktarabileceklerim şimdilik bunlardan ibaret esas benim şu sıralar araştırmak istediğim Newton ama ne yazık ki pek birşey bulabildiğim söylenemez. Kafasına elma düştü yer çekimini buldu, insanlara bu şekilde yedirmeye çalışılıyor kendileri gibi sigorta ödeyip emekli olmaya çalışan bir adam zannediyorlar herhalde Newton u. :)
Evet yine beynimde şimşekler çaktıran bir konu⚡
Konu konuyu açıyor ama merak ettim. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir ?

magicex

Kayıtlı Üye
Evet yine beynimde şimşekler çaktıran bir konu⚡
Konu konuyu açıyor ama merak ettim. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir ?

Benim aktardıklarım dipnot bilgiler, çarşamba karısı hakkında bir bilgim yok neden çarşamba diye sordun ben de yardımcı olur diye bildiklerimi yazdım.

youtube da metafizik konularla ile ilgili atıyorum 50-60 bölüm varsa genelde hep aynı şeylerden bahsediyorlar Bakara Suresi' nin 102 ayeti olmasa adamlar zor konu bulacaklar :) ben de onlar gibi olmamaya çalışıyorum ama bakalım.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Benim aktardıklarım dipnot bilgiler, çarşamba karısı hakkında bir bilgim yok neden çarşamba diye sordun ben de yardımcı olur diye bildiklerimi yazdım.

youtube da metafizik konularla ile ilgili atıyorum 50-60 bölüm varsa genelde hep aynı şeylerden bahsediyorlar Bakara Suresi' nin 102 ayeti olmasa adamlar zor konu bulacaklar :) ben de onlar gibi olmamaya çalışıyorum ama bakalım.
Newton ile ilgili olan düşüncelerinizi merak etmiştim. Şuana kadar edindiğiniz izlenimi. Ya da araştırmalarınızın sonucunu ileri de burada da paylaşsanız. Güzel olurdu bence ?

magicex

Kayıtlı Üye
Üzerimde çalışma yapılmış diye söyledi birisi bağlama falan, forumdaki yazıları okurken bile ayetel kürsi okuyorum düşün, daha sonra cevaplarım inşallah, iyi geceler.