Meleklerle irtibat

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Farkındasınız veya değilsiniz ama şunu bilmelisiniz ki sizin de bir Koruyucu Meleğiniz var. Bu gerçek, tarih boyunca ilahiyatçılar arasında tartışma yaratmıştır. Artık günümüzde, bizleri koruyup gözeten birer Özel Meleğimizin var olduğu açıkça bilinmektedir.Koruyucu Meleğimiz bir kez geldiğinde artık o tüm yaşamımız boyunca, ta ki ölüme geçişimize kadar yardım etmek üzere bizimle kalır.

Koruyucu Meleğiniz sizin hakkınızda her şeyi bilmekle kalmaz, o daima size yardımcı olmak, hayatınızı daha zengin ve dolu kılmak, ayrıca her konuda size destek olmak için de çok isteklidir. Eğer birine düşmanlık besliyorsanız, Meleğiniz bunu bilir. Eğer sahtekarlığa eğiliminiz varsa o bunu da bilir. İçinizden gelen küçük ve derin bir sesin bunu yapmamanız için sizinle konuştuğunu duyarsınız. Bunu vicdanınız olarak da düşünebilirsiniz. Bense bunun Koruyucu Meleğim olduğunu biliyorum.

Başmeleklerin birçok fonksiyonu ve görevi vardır ama bunlardan biri de bizlere yol gösterme ve amaçlarımıza ulaşmada yardımcı olmaktır. Eğer amaçlarımızdan biri de Koruyucu Meleğimiz ile iletişim kurmak ise, Başmelekler bu konuda da bize yardımcı olabilirler.
Biraz pratik yaparak, istediğiniz zaman Başmelekler'i çağırabilirsiniz. Bunu günün en yoğun saatlerinde kalabalık bir metro istasyonunda bile yapabilirsiniz. Ama ilk denemelerinizde yalnız olduğunuzdan hatta rahatsız edilme riskiniz olmadığından emin olun. Bulunduğunuz odanın en uygun sıcaklıkta olmasını sağlayın. Çok sıcak olmamalı veya üşüyecek kadar soğuk da olmamalı. Telefonun fişini çekin. Eğer arzu ederseniz, yumuşak hafif rahatlatıcı bir meditasyon müziği dinleyebilirsiniz. Rahat ve uygun giysiler giyin. Kollarınızı ve ellerinizi kuvvetlice sallayın ki herhangi bir gerginliğiniz varsa yok olmasını sağlayabilesiniz. Ben genellikle omuzlarımı da rahatlatmak için onları da çeviririm. Günün yoğunluğu ve stresi genellikle sırtımıza ve omuzlarımıza biner ve ruhsal herhangi bir eyleme başlamadan önce bu istenmeyen ağırlıktan kurtulmak çok önemlidir.
Rahat bir sandalyeye oturun, gözlerinizi kapatın ve üç kere derin nefes alın. Nefesinizi verirken kendinize "Rahatla, derinden rahatla" deyin.
Rahatlamaya başladığınızı hissedene kadar nefesinize konsantre olun. Daha sonra enerjinizin vücudunuzun değişik bölümlerinde yoğunlaşarak oralara da rahatlamalarını söylemesini sağlayın. Ben önce başım ve yüzümden başlarım, boynumdan aşağı omuzlarıma, kollarıma ve parmaklarıma, oradan karnıma, sonra bacaklarıma ve hatta ayak parmaklarıma kadar yoğunlaşarak tüm vücudumda gevşeme sağlarım.
Bazı insanlar önce ayaklarından başlayarak daha sonra yukarıya doğru çıkmayı tercih ederler. Hangi yöntemi tercih ettiğinizin pek önemi yoktur. Önemli olan mümkün olduğunca rahatlayarak gevşemenizdir.
Eğer yoğun bir günün akşamında bu alıştırmayı yapıyorsanız kendinizi uykuya dalmış olarak da bulabilirsiniz. Eğer uyuklarsanız endişelenmeyin. Büyük ihtimalle vücudunuzun dinlenmeye ihtiyacı var demektir. O takdirde uyumalısınız. Bunu daha sonra tekrar denersiniz.
Eğer vücudunuz tam anlamıyla bir bütün olarak rahatladıysa ve bunu hissediyorsanız o zaman Başmelekler'e seslenmeye hazırsınız demektir. "Seslenme" "Çağırma" anlamına gelir; özellikle yardım veya ilham istemek için. Başmelekler'i genellikle kendi Koruyucu Meleklerimiz ile iletişim kurmayı istediğimizde ve ilham almak için çağırırız.
Çok şükür ki, Başmelekler'i çağırmak gerçekten de kolaydır. Sadece onların var olduğunu ve size yardımcı olmak için hazır olduklarını kabul etmeniz gerekiyor.
Başmelek Mikail'in, sağ tarafınızda ayakta durduğunu gözünüzde canlandırmakla işe başlayın. Onu istediğiniz form yani şekilde hayal edebilirsiniz. Eğer zihninizde çocukluğunuzdan kalma bir resmi oluşuyor ise onu kullanabilirsiniz, bu onu canlandırmanızı kolaylaştıracaktır. Eğer dini bir geçmişiniz yoksa, o zaman onu sevgiyi temsil eden güzel bir Melek olarak hayal edebilirsiniz.
Ben Dört Büyük Başmeleği de gördüm. Sanki mermerden oyulmuş kadar güzel yüzleriyle, uçuşan muhteşem giysiler içinde, büyük geniş kanatlarıyla harika varlıklar. Aslında bu resim bana çocukluğumdan kalmıştı ve onları hayal etmek benim için olağanüstü kolay olmuştu.Başmelekler'in görüntülerini seçmede çok büyük bir özgürlüğümüz var. Aslında, eğer onların görünüşleri ile ilgili bir önyargınız yoksa bu daha da iyidir. Çünkü bu durumda onlar kendilerini istedikleri şekilde gösterirler.
Başmelek Mikail'in gerçekten de yanıbaşınızda durduğunu fark ettiğinizde bu sefer Başmelek Cebrail'e seslenin. Cebrail sol tarafınızda duruyor olacaktır. Cebrail sizi şüpheleriniz ve korkularınızdan arındırıp kendinize güven duymanızı sağlayan bir Melek'tir.
Solunuzda Cebrail olduğunda tüm korkularınızın üstesinden gelir ve arzuladığınız her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ne zaman Cebrail'in solumda olduğunu hissetsem kendime güvenimin arttığını anlarım.
Şimdi canlandığınızı hissediyor olmalısınız. Sağ yanınızda Sevginin Meleği Mikail, sol yanınızda size güven veren Cebrail var. Şimdi Başmelek Uriel'i çağırma zamanı gelmiştir. Uriel'in tam önünüzde durduğunu gözünüzde canlandırın. Bu durumda düşünceleriniz daha berrak olacak, odaklanma ve gözlemleme yeteneğiniz güçlenecek ve diğer insanların davranışlarını, hareketlerini daha önce hiç olmadığı kadar net görecek ve anlayacaksınız.
Şimdi Başmelek Rafael'i çağırın. Sağlık ve huzur veren Melek Rafael tam arkanızda duruyor olacak. Rafael'in gelişi ile güçlü bir şifa enerjisi ile dolarsınız.
Dört Başmeleğin yanınızda olduğu bu pozisyonda büyük bir korunma ve güç alanı ile sarılmış durumdasınız. Bu sık sık yakalayıp yaşamak isteyeceğiniz yoğun, parlak ve mükemmel bir duygudur. Ve gerçekten de bu olayı sık sık yaşamalısınız. Sizin için pek çok açıdan yararlı olan bu ruhsal tören varlığınıza sevgi, güven, zihinsel netlik, şifa ve tam anlamıyla bir korunma sağlayacaktır!
Şaşırtıcı olan ise henüz bu dinsel ayinin tamamlanmamış olmasıdır.
Etrafınızı saran Dört Başmelek ile birlikte bir ışık düşleyin, gökyüzünden üzerinize gelen saf, parlak beyaz bir ışık. Başınızdan girip tüm vücudunuza, her sinirinize, organlarınızın ve kaslarınızın tümüne yayılan ve her yerinizi kaplayan yoğun bir ışık. O kadar yoğun bir akış içinde olsun ki tüm varlığınızla bir ışık tüneli içinde bulunduğunuzu hissedin.
Çoğunlukla dört Başmeleğe yaptığımız çağrı başarı ile gerçekleşir. Bu ruhsal bağlantı ihtiyacınız olduğunda size güven verir. Etrafınızda oluşan inanılmaz koruyuculuğu hissedersiniz. Sağlığınızın güçlendiğini, tüm vücudunuzun enerji dolup canlandığını anlar ve her şeye farklı bir netlikle bakabilme yeteneğinizin, algınızın kuvvetlendiğini görürsünüz.
Bununla beraber, Başmelekler sizin arzunuza göre de hareket ederler. Arzularınız, istekleriniz iyi niyetli yani pozitif olmalı ve kimse için zararı olmamalı. Başmeleklere ilk seslenişinizde onlardan kendi Koruyucu Meleğiniz ile iletişim kurmada size yardımcı olmalarını isteyeceğinizi tahmin ediyorum.
Başmelekleri ilk çağırışınızda tam olarak başarılı olamayabilirsiniz de.. Bir veya iki Başmelek görüntüsü alabilir, diğerleriyle bağlantıda başarısızlık yaşayabilirsiniz. Uyuyakalabilir veya biri ya da bir şey tarafından rahatsız edilebilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı böyle bir zorluk yaşarsanız endişelenmeyin. Pratik yaptıkça başarı artacaktır. Eski denemeleri bir tarafa bırakıp tamamen yeniden denemeye başladığınızda şansınız daha çok olacaktır.
Dört Büyük Başmelek etrafınızı sardığında ve içiniz tam anlamıyla onların ışığı ile saf sevgi dolduğunda kendinizi mükemmel bir huzur içinde hissedersiniz. Bu duruma geldiğinizde gözlerinizi açabilir ve etrafınıza bakabilirsiniz. Ancak bu töreni birkaç defa tekrarlamadan gözlerinizi açmanızı pek tavsiye etmem.
Başmeleklerin güzelliği, dinginliği, saflığı ve neredeyse o parıltılı ışığı sizi şaşırtıp, ürküterek aniden normal dünyasal konuma dönmenize neden olabilir. İşte bu yüzden birkaç denemeden önce gözlerinizi açmanızı tavsiye etmiyorum. Bu duygu ve onları kaybetmenin yaratacağı etki tarif edilemez. Kendi tecrübelerimden biliyorum; o sıkıcı bunaltıcı duygu mideme birkaç saat boyunca etki eder. Bu tören sizin için çok doğal bir hale gelene ve onunla kendinizi tamamen yakın hissedene kadar gözlerinizi açmayın.
Bu ruhsal boyuta geçtiğinizde ise vücudunuza ve varlığınıza inanılmaz bir tedavi uygulamış olacaksınız.
Şimdi Başmelekler'e sevgileri, rehberlikleri ve korumaları için teşekkür etme zamanı gelmiştir. Ben her birine teker teker seslenmeyi tercih ederim. Eğer ortam uygunsa bunları yüksek sesle söylerim. Ancak uygun değilse, örneğin bir metro istasyonunda isem, zihnimden konuşurum onlarla.
"Teşekkürler sana, Mikail" derim. "Meşgul olduğunu biliyorum ve bugün benim yardımıma geldiğin için minnettarım. Bana verdiğin sevgi ile ben de yaşamımda daha verici ve sevgi dolu olacağım için gerçekten de çok minnettarım. Teşekkürler."
Bir cevap için beklerim. Bazen sözcükleri duyabilirim ama çoğu zaman kendimi yumuşak ama güçlü bir sevgi ile sarmalanmış hissederim.
"Teşekkürler sana Cebrail" diye devam ederim biraz sonra. "Benim arzum üzerine geldiğin için sana minnettarım. Ben sık sık korkular yaşarım ama senin yardımın ve koruman ile her şeyi yapabileceğimi biliyorum. Bana güç ve güven verdiğin için teşekkürler."
Yine beklerim. Cebrail genellikle bana her şeyi yapabileceğim duygusunu gerçekten de hissettirerek cevap verir. Cebrail'i bir kadın formunda gözümde canlandırırım ama çok nadir olarak birkaç kez derinden ve hafif tok denilebilecek bir sesle konuşmuştu benimle.
"Teşekkürler sana Uriel, zihnimi aydınlattığın için. Sen demeşgulsün ve benim yardımıma gelmeni çok takdir ediyorum. Zihnim açık ve net yani berrak olduğunda çok daha iyi hissediyorum. Yardımın için teşekkürler."
Uriel çoğunlukla bir ılıklık duygusu yaratarak cevap verir. Özellikle de göz kapaklarımın üzerinde oluşan bir sıcaklık ile. Bu sadece birkaç saniye sürer ama çok da rahatlatıcı bir duygudur.
"Teşekkürler Rafael, şifa dolu sevgin için. Bedenimin her parçasını yeniden canlandırıp benim de diğerlerine şifa dağıtabilmemi sağladığın için çok minnettarım. Bugün benim yardımıma geldiğin için teşekkürler."
Rafael fiziksel olarak kendimi çok iyi hissettirerek bana cevap verir. Rafael ile konuştuktan sonra kendimi sınırsız bir enerji ile dolmuş ve hiç yorulmaz hissederim.
"Hepinize teşekkürler" diye devam ederim. "Bugün farklı şekillerde yardımınıza ihtiyaç duyuyorum" İşte bu noktada isteğimin ne olduğunu söylerim Başmelekler'e. Sizler bunu ilk yaptığınızda büyük ihtimalle kendi Koruyucu Meleğiniz ile irtibata geçmek istediğinizi söyleyeceksiniz. Şöyle diyebilirsiniz: "Henüz kendi Koruyucu Meleğim ile karşılaşıp onunla iletişim kuramadım. Lütfen bana yardım edin. Koruyucu bir Meleğim olduğunu biliyorum ve bazen onun varlığını etrafımda hissediyorum ama daha fazlasını bilmek istiyorum. Lütfen Meleğim ile görüşmeme yardımcı olun."
Bir kere ricanızı söyledikten sonra durun ve sadece kendi varlığınız ile Meleklerin varlığının farkındalığını yaşayın. Işığını gözünüzde canlandırın. Birkaç saniye veya birkaç dakika kadar sürebilecek doğru zamana geldiğinizi hissedince "Teşekkürler," deyin, tercihen yüksek sesle ve gözlerinizi açın. Sessiz ve güven içinde kalın, ricanız yani dileğiniz gerçekleştirilecektir.
Bu ruhsal bağlantı sonrası birkaç saat boyunca, kendinizi çok daha farklı bir dünyaya bakıyor bulacaksınız. Her şey çok daha zengin ve çok daha net gözükecek gözünüze. Diğer insanlarla olan ilişkileriniz daha yumuşak, stres duygunuz çok daha az ve yoğun bir huzur duygusu içinde olacaksınız.
Eğer bu bağlantıyı yatmadan önce yaparsanız, çok uzun zamandır olmadığı kadar dingin ve rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.
Başmelekler'e sesleniş törenini kendi Koruyucu Meleğimiz ile bağlantı kurana kadar birkaç defa tekrarlamanız gerekebilir. Aslında Koruyucu Meleğiniz daima yanınızdadır ama çoğu insan gibi siz onun varlığının farkında değilsinizdir.

Alıntı

Devam edeceğim...
Sevgimle Sonsuz Hemde...

ceren1

Kayıtlı Üye
"Ben Dört Büyük Başmeleği de gördüm. Sanki mermerden oyulmuş kadar güzel yüzleriyle, uçuşan muhteşem giysiler içinde, büyük geniş kanatlarıyla harika varlıklar"

nasıl yani sen mi hayal ediyorsun. hayal etmesen birşey görünmicek mi yani.

A

angeldream

anlattığım meditasyonu yaparsan sende görmeye başlarsın ......

ceren1

Kayıtlı Üye
meleklerle irtibat için bir insiye yok mu acaba mesela görüşümüzü artırması için :) golden triangle (altın üçgen) nezaman vereceksiniz

ofinan

Kayıtlı Üye
Bunlarin hepsi yalan ama bir gerçek var; neye inanir neyi hissedersen o gerçek olur. Olmak yada olmamak , inanmak yada inanmamak işte bütün mesele bu

lazerci

Kayıtlı Üye
4 Büyük Melek Cebrail, Azrail, Mikail, İsrafil değilmiydi?. Diyer isimler bu baş meleklerin diğer isimlerindenmidir acaba?

Jackalll

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla ve Kuran-ı Kerim de geçen isimleriyle
Azrail, İsrafil, Mikail, Cebrail dir.
Fakat incilde geçen isimler ise
Cebrail : Gabriel
Azrail : Uriel
Mikail : Michael
İsrafil : Archangel dir.

Fakat Angeldream adlı arkadaşın bahsetmiş olduğu Raphael lncil'de anlatıldığına göre ashmedai 'yi yakalaması için tanrı tarafından gönderilen meleğin adıdır ve başmelekler arasında sayılmaz.

Sürçü lisan ettiysem affola...
sevgi ve saygılarımla.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Ben bu konu hakkında kitap okudum.Baş meleklerle yada koruyucu meleklerimizle irtibat kurabiliyormuş.Kitabın adı koruyucu meleğinizle irtibat yabancı bir yazrarı var kitap elimde değil ama yazarını bulucam.Bir çok method var meleğinizle irtibata geçmek için.

alimon

Kayıtlı Üye
Koruyucu Meleğinle irtibat için baş Meleklerle irtibat kurup onlar yardımıyla koruyucu meleğe ulaşmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Koruyucu melek dahamı ulaşılmaz bir noktada?Bana Öyle gelmiyor.Tam tersine Baş Meleklere Ulaşması İmkansızın Sınırlarına yakındır Diye Düşünüyorum.Yani bir örnekle Açıklamak Gerekirse bizim Yan Komşuya Ulaşmak İçin Metallica dan Yardım İstemeye Benziyor.Buda Pek Mantıklı Değil Maalesef.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Koruyucu Meleğinle irtibat için baş Meleklerle irtibat kurup onlar yardımıyla koruyucu meleğe ulaşmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Koruyucu melek dahamı ulaşılmaz bir noktada?Bana Öyle gelmiyor.Tam tersine Baş Meleklere Ulaşması İmkansızın Sınırlarına yakındır Diye Düşünüyorum.Yani bir örnekle Açıklamak Gerekirse bizim Yan Komşuya Ulaşmak İçin Metallica dan Yardım İstemeye Benziyor.Buda Pek Mantıklı Değil Maalesef.

Ama kitapta bunu yapan kişiler var.İsterseniz kitabı okuyun şunuda belirtiyim zaten kitaptada baş melekleri fazla çağırmamamız gerektiğinden bahsediyor çünkü her birinin görevleri olduğunu söylüyor.Ama iletişim kuranlar varmış ama herkesin inancı kendine.Birde şunu ekliyim her çağırdığında koruyucu meleğin gelmezmiş uzun bir denemenin sonucunda olurmuş.

alimon

Kayıtlı Üye

Ama kitapta bunu yapan kişiler var.İsterseniz kitabı okuyun şunuda belirtiyim zaten kitaptada baş melekleri fazla çağırmamamız gerektiğinden bahsediyor çünkü her birinin görevleri olduğunu söylüyor.Ama iletişim kuranlar varmış ama herkesin inancı kendine.Birde şunu ekliyim her çağırdığında koruyucu meleğin gelmezmiş uzun bir denemenin sonucunda olurmuş.

Kitapta Yazılan Herşeye İnanmayım Derim.Ama inancınıza kalmış dediğiniz gibi.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Kitapta Yazılan Herşeye İnanmayım Derim.Ama inancınıza kalmış dediğiniz gibi.

Bende inanmaktan yana değilim ama sınır ötesi yayınların bütün kitapları kanıtlanmıştır ve muhakkak şahitleri vardır.Ben sınır ötesi yayının bütün kitaplarını okuyorum özellikle berrin türkoğlu ve yasemin & ergun candan ın kitaplarını

miracles

Kayıtlı Üye

Bende inanmaktan yana değilim ama sınır ötesi yayınların bütün kitapları kanıtlanmıştır ve muhakkak şahitleri vardır.Ben sınır ötesi yayının bütün kitaplarını okuyorum özellikle berrin türkoğlu ve yasemin & ergun candan ın kitaplarını
[/qu
Melek meditasyonunu denemenizi öneririm size. Ayrıca çok hızlı sonuç alabileceğiniz bir çalışmadır ama tabii ki bu birazda kişiye göre değişebilir inanca ve niyete bağlı olarak.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi

[/qu
Melek meditasyonunu denemenizi öneririm size. Ayrıca çok hızlı sonuç alabileceğiniz bir çalışmadır ama tabii ki bu birazda kişiye göre değişebilir inanca ve niyete bağlı olarak.

Öneriniz için teşekkürler.Birde şunu duydum ve okudum meleğinizi nasıl isterseniz öyle görürmüşsünüz bu doğru mudur?Ve siz bu melek meditasyonunu denediniz mi?Denediyseniz bahseder misiniz?

miracles

Kayıtlı Üye
Öneriniz için teşekkürler.Birde şunu duydum ve okudum meleğinizi nasıl isterseniz öyle görürmüşsünüz bu doğru mudur?Ve siz bu melek meditasyonunu denediniz mi?Denediyseniz bahseder misiniz?
Bahsedemem:) ama görmeniz şart değil his de olabilir.Bir süre sonra yolda yürürken bile ihtiyaç duyduğunuzda çağırıp isteyebilirsiniz ama istemezseniz hiç bir işinizi yapmazlar.:)

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi