Suicidemouse.avi Mickey Mause'nin altında yatan korkunç efsane

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
1930lardaki Mickey Mouse çizgi filmlerini hatırlayan varmı? Bir tanesi bir DVD'ye atılmıştı hani?
Önemli bir şey değildi. Sadece devam eden bir döngü.(tıpkı Flinstones gibi) Sadece Mickey 6 tane yapıtın önünden geçmesi.Sevimli şarkılar katmamışlardı hatta hiç bir müzik katmamışlardı.
Mickey eski mickey değildi, Mickey dans etmiyordu, gülümsemiyordu bile, sadece bi tür yürüyüş.Normal bir suratı vardı ne kızgın ne mutlu.Fakat bazı nedenlerden dolayı ara sıra suratı sıkıntılı bir hal alıyor.
2 yada 1 yıl gibi bir sürede, Leonard Maltin çizgi filmi tamamlanmış serilere koymak için tekrar göz atıyordu,DVD nin içinde çok fazla ıvır zıvır olduğuna karar verdi, ve DVD’nin dijital kopyasını istiyordu.Bilgisayarından dijital versiyonuna geçirirken bir şey fark etti.
Çizgi film aslında 9 dakika 4 saniye uzunluğundaydı.Bu emailin kaynağında olan şeydi, tam olara(Kendisi Disney’in yüksek yöneticilerden biridir, ve Bay Maltin’in tanıdğıdır):
“Siyahlıktan sonra, Mickey yürümeye devam edene kadar 6 dakika boyunca öylece kaldı.Ses bu sefer farklıydı.Bu bir mırıldanmaydı.Herhangibi bir dilden değildi,ama daha çok bir ağlayışa benziyordu.Ses gittikçe dayanılmaz hale gelmiş ve neredeyse 1 dakika boyunca bağrışlar devam etmişti,resim tuhaflaşıyordu.Mickey’in gideceğini yönü kestirmek neredeyse imkansızdı.”
7. dakikada, mırıldanma kan donduran bir çığlığa dönüştü (Bi tür duymakta acı çektiğiniz bir çığlıktı) ve resim gittikçe daha rahatsız edici olmaya başladı. Mickey başka bir bölgeye doğru düştü. Gözleri bir çenesine doğru sarktı sanki iki tane misket akvaryuma düşmüş gibi.
Binalar havada yüzen molozlara dönüşmüştü ve kaldırım hala çarpık yönlerde imkansızca geziniyordu. Ve biz insanların yön hakkında bildiklerini akıl almaz kılan bir kaç görüntü.Bay Maltin rahatsız oldu ve odadan ayrıldı,bir personele videoyu bitirmesini ve son saniyesine kadar olanları not almasını istedi, daha sonra birden disk kasa dairesine gönderildi.Bu rahatsız edici 8 dakika ve bir kaç saniye boyunca sürdü, ve anieden credits de Mickey Mouse’ın suratı belirdi ve her videonun sonunda olduğu gibi credits müziği vardı ama müzik kırılmış bir müzik kutusundan çalıyormuş gibi geldi.
Bunlar 30 saniye boyunca sürdü, ve 30 saniye boyunca ne olduysa ben hala en ince ayrıntısına kkadar yazmayı başaramadım.Bir güvenlik odanın dışındaydı ve bana söylediğine göre son saniyelerde içerden bir kurşun sesi geldiğini söyledi.Çalışan odadan kıvrılarak soluk bir ten ile dışarı çıktı ve “Gerçek acı daha bilinmiyor” 7 kere bunu dedi ve hızlıca güvenliğin silahını alıp kafasına sıktı.
Son saniyelerde bir kaç Rusça yazı olduğunu söylediler ve anlamı “İzleyicilere cehennemin manzaralarını yaşat”. Bildiğim kadarıyla kime bunu göremedi, fakat düzünelerce rapidshare ile dosyaya ulaşmaya çalışıldı, ve çalışanların hepsi işlerinden ayrıldılar.
Bazı dedikodulara göre, internette “suicidemouse.avi” isimli bir video varmış.Eğer bu filmin kopyasını bulursanız sakın izlemeyin

[video=youtube_share;0eD4_zFt1c4]http://youtu.be/0eD4_zFt1c4[/video]

[video=youtube_share;ZgWPbnwsIeE]http://youtu.be/ZgWPbnwsIeE[/video]

İnsan Zihnine normal gibi gelen ses ve algılayamadıgımız resimlerden oldukca var Mickey Mause'de. Bu sübliminal mesajlardan Disney 'de de oldukca fazla. Mickey Mause'yi açarsanız -disney de - dikkatli bir sekilde sübliminal mesajlar bulacaksınızdır.

suicide mouse de ise beyne ''intihar et'' mesajı yollanıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 5953

Ekli dosyayı görüntüle 5954

Bazı şeyleri bilmemekse en iyisi.

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Daha birçok versiyonu var fakat hiçbir video'yu tam olarak izlemenizi KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM. Yetişkinlerin bile beyinlerinde işe yarıyorsa çocukların beyinlerine neler yapar bu videolar ben düşünmek bile istemiyorum...

<span style="color:#d3d3d3;"><em><span style="font-family:comic sans ms;">[video=youtube_share;ntHMMzTmEkY]http://youtu.be/ntHMMzTmEkY[/video]

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
korkutucu cidden ancak bende intihar etme isteği uyandırmadı

Bilinçaltımıza etki ediyormuş ve video'nun tamamını izlersek kabus falan görebiliyormuşuz. Bence kesinlikle video'nun tamamı izlenmemeli...

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Bilinçaltımıza etki ediyormuş ve video'nun tamamını izlersek kabus falan görebiliyormuşuz. Bence kesinlikle video'nun tamamı izlenmemeli...
Videonun tamamını izledim ve hala aynı durumdayım. Bence her şey kendinizi şartlandırmakta bitiyor. Olan biten her şey boş bir görüntü ve arkada gereksiz, anlamsız ve sürekli tekrar eden bir çığlık sesi. Abartılacak bir şey olduğunu sanmam. Subliminal mesajlara gelince, belki de rahatlıkla farkedilebilir ama arkaplanda değişik şeyler olduğunu hissettim.
Kendinizi durduk yere şartlandırmayın.

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Videonun tamamını izledim ve hala aynı durumdayım. Bence her şey kendinizi şartlandırmakta bitiyor. Olan biten her şey boş bir görüntü ve arkada gereksiz, anlamsız ve sürekli tekrar eden bir çığlık sesi. Abartılacak bir şey olduğunu sanmam. Subliminal mesajlara gelince, belki de rahatlıkla farkedilebilir ama arkaplanda değişik şeyler olduğunu hissettim.
Kendinizi durduk yere şartlandırmayın.

Belki youtube videoları sizin dediğiniz gibi olabilir fakat DeepWeb'de bulunan bunun orjinal .avi formatlı olanı insanı intihara sevkediyor.Bunun haberi birçok sitede yapılmıştı zaten gerek yabancı gerek türk. Mesela yabancı sitelerden biri: Buraya tıklayın.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
İyi o zaman biri deepweb den çekip bize yollasın biz de topluca intihar edelim. Öte yandan çığlık sesini sevdim :)
Videoyu indirip arkaplandaki sese bir bakıcam bakalım subliminale benzer bir frekans var mı

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
İyi o zaman biri deepweb den çekip bize yollasın biz de topluca intihar edelim. Öte yandan çığlık sesini sevdim :)
Videoyu indirip arkaplandaki sese bir bakıcam bakalım subliminale benzer bir frekans var mı

DeepWeb'de derken ben oradaki bazı insanlar bunun .avi biçimini yani orjinalini satıyorlar DeepWeb'de bile bulmak orjinalini o kadar da kolay değil.

xalpx

Kayıtlı Üye
İlk videoda dikkat derseniz arkaplanda başka saydam bir video daha var ve bilinçaltımız bunu net bir şekilde görebiliyor.Hatta sesle birlikte daha etkili bir şekilde bilinçaltımızda yer ediyor.Arkaplanda işgence gören bir kadın görüyorum ben.

cuteangel1997

Kayıtlı Üye
İki videoyuda izledim fakat herhangi bir etkisi olmadı . Ayrıca söz konusu ölüm kolay kolay youtube kanalına koymaz kimse bunu mutlaka vardır bir eksiklik.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Bugüne kadar video izleyip de ölen kimseyi görmedim ben ama hikayelerini yeterince duydum. Buna " Halka" filmi de dahil :)
Diğer bir konu, ilk videoda evet arkada bir kadın bir de erkek görüntüleri var. İkinci videoda ise sonlara doğru daha farklı şeyler mevcut. Video üzerinde biraz oynama yaptım arkaplandaki videoyu elimden geldiğince açığa çıkarmaya çalıştım ancak pek de belirgin bir görüntü çıkmadı ortaya. Ne olduğunu bir türlü çözemedim. Şurada bir mantık hatası gözüme çarptı; önplanda bulunan mickey videosu gayet eski görünümlü iken arkadaki videonun kare sayısı daha fazla yani çok daha akıcı bir görüntü mevcut. Bu da sonradan montajlanma ihtimalini aklıma getirdi.
Bu arada videolardaki sesleri de kontrol ettim. En yüksek frekanstaki ses 10 khz. Subliminal içerik yok. Görüntüde ara sıra beyaz kareler beliriyor bunları da inceledim ama yine bir şey bulamadım. Benim düşünceme göre her zaman olduğu gibi uydurma bir video var elimizde. İntihar olayları kurgudan başka bir şey değil

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Bugüne kadar video izleyip de ölen kimseyi görmedim ben ama hikayelerini yeterince duydum. Buna " Halka" filmi de dahil :)
Diğer bir konu, ilk videoda evet arkada bir kadın bir de erkek görüntüleri var. İkinci videoda ise sonlara doğru daha farklı şeyler mevcut. Video üzerinde biraz oynama yaptım arkaplandaki videoyu elimden geldiğince açığa çıkarmaya çalıştım ancak pek de belirgin bir görüntü çıkmadı ortaya. Ne olduğunu bir türlü çözemedim. Şurada bir mantık hatası gözüme çarptı; önplanda bulunan mickey videosu gayet eski görünümlü iken arkadaki videonun kare sayısı daha fazla yani çok daha akıcı bir görüntü mevcut. Bu da sonradan montajlanma ihtimalini aklıma getirdi.
Bu arada videolardaki sesleri de kontrol ettim. En yüksek frekanstaki ses 10 khz. Subliminal içerik yok. Görüntüde ara sıra beyaz kareler beliriyor bunları da inceledim ama yine bir şey bulamadım. Benim düşünceme göre her zaman olduğu gibi uydurma bir video var elimizde. İntihar olayları kurgudan başka bir şey değil

Dediğiniz gibi zaten verdiğim videolar fake olabilir çünkü böylesine önemli bir şeyin Youtube'de olacağını ben de sanmam ama eepWeb'te bunun orjinalini satan insanlar var...

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Her şeyden önce olay mantıksız. Bir insanın psikolojisi cizgi film ve arkplandaki bir kaç çığlık sesiyle, bu kadar kolay bir şekilde bozulabilir mi. İnanmayın böyle şeylere senelerdir internet ortamında bu tür yalanları atıp tutuyorlar. Yaklaşık 6 sene önce de maymun kız efsanesi vardı ne oldu? Heykel olduğu ortaya çıktı.

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Konuda düzenleme yapamadığım için ayrı bir mesaj yazdım. Bazı videolar da kesik sahneler olabiliyor ve bunu videoyu paylaşanlar bile bile yapıyor tamamen bilinçaltımız etkilenmesin diye. İşte o kesilen sahnelerden biri:
[video=youtube_share;UvAWGJR0X0g]http://youtu.be/UvAWGJR0X0g[/video]

bowties

Kayıtlı Üye
bir de 2. videonun fotoğraflarına tek tek ama hızlıca baktım. arada çok hızlı geçen ve gerçekten insanın içini bulandıran (seslerini nerdeyse hiç dinlemedim. birer dakika atlayarak dinlerken kırmızlı gözlünün çığlık attığı yere denk geldim ve içim gıcıklandı) sahneler vardı.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hala hiç inandırıcı gelmiyor dostum bence boşuna kürek çekiyoruz.

John Constantine

Kayıtlı Üye
bildiğim kadarı ile bu missing episode'ların alayı fan yapımı, zaten ilk görüşte de anlaşılmakta , ilk yorumda belirtmemiştim ama bu böyle :D

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
güncelleme yapmak istedim belki bilmeyenler olabilir