Dilekler ve Ay Fazları

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Dilekler ve Ay Fazları

Astrolojide güneş eril,ay ise dişil enerjiyi temsil eder.Aynı zamanda Güneş ruhu Ay ise maddaeyi temsil etmektedir,yeniay zamanında ay ve Güneş aynı burçta ve o burcun aynı derecesindedir.Bu yüzden Yeniay zamanı gökyüzünde bir tohum atma,bir döllenme seremonisidir.Eril enerji ile dişi l enerjinin birleşerek ruh ve maddenin bir araya gelmesi ,hayal aleminde yani ruh aleminde olanın madde alemine inmesi için atılan adımı temsil eder.

İşte bu yaratım süreci bir istekte bulunmanın ,yeni bir olaya başlamak için niyet etmenin zamanıdır.Bu arada Yeniay hangi burçta gerçekleşirse ,bu yaratım süreci ve onu takip eden yaklaşık 28 günlük süreç o burcun temel enerjisini içinde taşıyacaktır.

Yeni ay fazında ay karanlıktır.Güneş ve Ay arasındaki bu yaratım sürecinin enerjisi gizlidir,bize görünmez .Bir dilekte bulunduğunuzda yada yeni bir işe yada konuya başlamaya niyet ettiğinizde bunu kendinize saklamalısınız.Başkaları ile paylaşarak,onların enerjilerini kendi dileğinize karıştırtmamalısınız.

Eğer yeni ay ile bir olumlama yada imgeleme çalışmasına başladıysanız,bu çalışmayı düzenli olarak hergün ay2ın son dördün fazına kadar tekrarlamalısınız.

-Güneş ve Ayın birleştiği an
-Eril ve dişil enerjinin birleşmesi
-Ruh ve maddenin bir olduğu an
-Döllenme
-İsteklerin tohumunu atma zamanı

Bu faz karanlıktır,üstü örtülüdür,atılan tohumu sadece siz bilmelisiniz.

İlk Dördün Fazı

Yeniay’dan yaklaşık 7-8 gün sonradır ve isteğinizle ilgili ilk belirtilerin fark edilme zamanıdır .Bu dönemden itibaren farkındalığınızı arttırmalı ,dikkat kesilmelisiniz .çünkü dileğinizin hangi yolla gerçekleşeceğini bilmeniz mümkün değildir ,Tesadüfen !(ki tesadüf diye bir şey yoktur) tanıştığınız biri ,uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşınızın telefonla araması ,raftan önünüze düşen bir kitap yada gördüğünüz bir rüya sizi isteğinize yaklaştıran önemli bir adım olabilir .ilk dördün fazından itibaren ,dileğinizi size ulaştıracak enerji harekete geçmiş olacaktır.

Bu dönemde sizde dileğiniz yada başlamaya niyet ettiğiniz konu ile ilgili harekete geçmelisiniz ,ilkdördün süreci ile birlikte bundan sonra yapacağınız girişimlerin,çabaların işe yarar ve görülebilir olduğunu unutmayın.Yaptığınız her girişimin küçük yada büyük karşılığını görmeye başlarsınız.Bu karşılıklar motivasyonunuzu arttırıcı olacaktır.

-Yeniay’dan yaklaşık 7-8gün sonra
-Kararlılık ve ne istediğini bilme
-motivasyon ve gerginliğin artması
-Çabalama ve organizasyon zamanı
-Harekete geçmek için uygun fırsat

Dolunay Fazı

Yeniay’dan yaklaşık 14-15 gün sonra gerçekleşen dolunay artık istediğimizin gerçekleşeceğinin belirgin bir şekilde fark edileceğinin zamanıdır.Genellikle Yeniay döneminde attığımız tohumun ne kadar verimli olduğunu bu dönemde anlarız.İçsel olarak dileğimizin gerçekleşeceği hissini içimizde yoğun yaşarız.Bazı dileklerimiz bu dönemde gerçekleşebilir bile .

Eğer dolunay fazında dileğimizle ilgili bir gelişme olmadıysa (sezgisel,hissediş olarak)doğru yolda ilerlemediğinizi düşünüyorsanız ve dileğinizi halen istiyorsanız ,her olumsuz hissinizin ardından onu yakalamalı ve hemen içinizden ‘iptal’ demelisiniz.bu durumda muhakkak olumlamalarınızı ve imgemelerinizi daha uzun süreli yazarak yada çalışarak yoğunlaştırmalısınız.

Bazen dileğiniz olmayacakmış hissine kapılıyorsanız ,bu ruh durumu ,Yeniayda istekte bulunurken ,güçlü bir inanca sahip olmamış olduğunuzun göstergesi de olabilir.Tabi Dolunay sürecinde istediğinizden vazgeçmiş olmanızda olasıdır,eğer içinizde isteğinize karşı güçlü bir çekim hissetmiyorsanız hasat zamanını beklemeden dileğinizi serbest bırakmalısınız.

-Yeniay ‘dan yaklaşık 14-15 gün sonra gerçekleşir
-Ay,Güneş’in şığını olduğu gibi yansıtır;yusyuvarlaktır.
-Doğum zamanı gibidir.
-Atılan tohumun ortaya neyi çıkaracağı hissetmek ,görmek.
-Yeniay’da atılan adımların başarılı olup olmadığını anlamak.

Son Dördün Fazı

Yeniay’dan yaklaşık 21-22 gün sonra Son Dördün zamanıdır.bu sürece kadar istediğiniz gerçekleşse de ,gerçekleşmese de ;gerçekleşmiş kabul etmeli ve artık onu serbest bırakmalısınız.

Bu safhada tanıdığınız yada tanımadığınız birine (ihtiyacı olan birisini tercih etmeniz çok daha iyi olur) İstediğinizi sembolize eden bir hediye verin yada bağış yapın.mesela ,para dilediyseniz ,cüzdan yada bir miktar para verebilirsiniz.ev dilediyseniz bir ev anahtarlığı verebilirsiniz.aşk dilediyseniz ,bir arkadaşınıza kırmızı bir mum hediye edebilirsiniz.

Bu dönem dileğinizi evrene tam anlamıyla teslim etme ve kendi akışına bırakma sürecinin başlangıcıdır.Yinede farkındalığınız açık olmalıdır.

-Yeniay’dan yaklaşık 21-22 gün sonra gerçekleşecektir.
-ektiğini biçme zamanıdır
-olgunlaşma dönemidir
-hasat zamanıdır
-serbest bırakma ve teslimiyet zamanıdır.

Olumlamalar

Yeniay bir dilek için ilk olumlamalarımızı yapmamız gereken zamanı gösterir,içinde bulunduğu burç hangi dileklere uygun enerjinin aktive edildiğini belirler.Olumlamalarda dikkat edilmesi gereken önemli bazı noktalarda vardır ve bunlara dikkat edilmesi önemlidir.

-Geniş zaman ya da şimdiki zamanda olmalıdır.
-Ben maddi ve manevi gelişimime katkıda bulunan yeniliklere açığım.
-ben şimdi kendimi affediyorum
-benim gelirim harcamalarımdan daha fazla
-ben kendimi olduğum gibi kabul ediyor ve seviyorum gibi

Olumlamalarınızı meditasyon yada imgelemelerle güçlendirebilirsiniz.Burada da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

-Şimdiki zamanda olmalıdır
-İllaki gözünüzde canlandırıyor olmanız gerekmez,düşüncelerinizle bir seneryoyu oluşturabilirsiniz.
-Kendinize uygun bir seneryo hazırlayıp ,sesli olarak kendinize okuyabilirsiniz .
-Sevdiğiniz bir koku yada müzik varsa destek alabilirsiniz(kötü anıları olan müzik yada kokuları kullanmayın)
-imgeleme olmadan da sessizce meditasyon yapabilirsiniz .
-bu durumda dilek ve niyetleriniz her ne ise meditasyona başlamadan evvel ona 5 dakika kadar odaklanın.
-ardından dileğinizi serbest bırakıp meditasyona başlayın gibi.

Olumlama yerine dua da edebilirsiniz.Dua ederken mutlaka size huzur veren dualar seçin ,ve dileğinizin kabul olduğunu hissedene dek dua edin .muhakkak hissedersiniz .

Alıntı: Ay Taktikleri (Yurda Hal )

Eğer Tarot'la ilgilenen arkadaşlar varsa ve bu yöntemi uygulamak isterlerse meditasyon ve imgeleme yaparken istedikleri şeyle ilgili kartı seçip dileğine yoğunlaşıp böyle bir çalışma yapabilirler bu da benim uyguladığım bir yöntemdir:Angel_anim:...sevgiler...

4

43887

Tarota başlamıştım zaten ama lise,üniversiteye hazırlık ve ailevi meselelerden dolayı ara vermiştim. :)
Bu ara verdiğim süre içinde de araştırmalarımı yapıyorum,arşiv oluşturuyorum. :)
aynı evrelerden bende geçtim ama bende biraz mükemmelliyetçilik olduğundan bende notlar araştırmalar yaptım kendimi hazır hissettiğimde uygulamaya geçtim bu arada farklı şeyler arşivlerinde tutarken paylaş tamam biz meraklılara yol göstermiş olursun :D sevgiler...