En küçük Olayları bile kafama takıyorum :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deadlyenes

Banlı Kullanıcı
Selam arkadaşlar direk konuya gireceğim. Arkadaşlar konu başlığındada yazdığım gibi en küçük olayları ve her şeyi kafama takıyorum.Hele ki yatmadan önce bir olay oIduysa uyuyamıyorum. Ne yapmam gerek hiç bir şeyi takmak istemiyorum ama takıyorum ve unutamıyorum ne yapacağım :(

biard

Kayıtlı Üye
Aynen bu sorunun cevabına benim de ihtiyacım var meditasyonlar yapıyorum ama bir süre sonra yine takıyorum kafam ağricak seviyeye geliyor artık. Gece uyuyamıyorum rüyalarım iğrenç bir hal alıyor ve sabah aniden uyanıp aklıma o konu geldiği zaman ne kadar uykum olsa bile tekrar uyuyamıyorum. sonuç: uykusuzluk, üzüntü, baş ağrısı, sinir.

enesuynk

Kayıtlı Üye
aç yatmayı deneyin faydası olacağını düşünüyorum .

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Bu sorunu yaşayan tek kişi ben değilmişim :)
Yorgunluktan ölsem bile yatağa girip düşünmeye başlarsam artık o gece lanet bir hal alıyor. Gelecek cevapları merakla bekliyorum

xalpx

Kayıtlı Üye
Eğer bu durum sadece yatmadan önce değil günlük hayatınızıda etkiliyorsa doğal olarak psikolojik bir durumdur.Fazla da detay vermediğiniz için(neleri takıyorsunuz,düşünme sıklığınız,günlük hayatınızı ne derece etkiliyor) ve de psikolog olmadığım için net bir tanı koyamam ancak psikolojiyle içli dışlıyımdır sıkıldıkça evdeki kitapları karıştırırım.Yerinizde olsam psikoloji forumlarına bu konuyu açar daha bilimsel bilgiler alırdım.Ayrıca hem Obsesif hemde Kompulsif kişilik bozukluklarının belirtilerine bakardım ve hangi belirtilerinin bende olduğuna bakardım.Ama bana basit bir obsesyon gibi geldi şayet günlük yaşamınızı çok etkilemiyorsa.Gergin ve sıkıntılı bir dönemden geçiyorsanız bu tür şeyler yaşamanız normaldir.Uzun süredir bu durum yoksa yatmadan önce rezene çayı için hem sizi gevşetir hemde daha koaly uykuya girmenizi sağlar ben öyle yapıyorum :) Bu arada geçmiş olsun hepinize umarım ciddi psikolojik olaylar değildir sadece dönemsel bir sorundur.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar direk konuya gireceğim. Arkadaşlar konu başlığındada yazdığım gibi en küçük olayları ve her şeyi kafama takıyorum.Hele ki yatmadan önce bir olay oIduysa uyuyamıyorum. Ne yapmam gerek hiç bir şeyi takmak istemiyorum ama takıyorum ve unutamıyorum ne yapacağım :(

Degerli Kardesim,

peki geceler boyunca takinti yaptigin seyleri düsünmen ile birseyler degistirebiliyormusun???
Cevabi kesinlikle hayir!!!
Bu durumu ben yillar önce yasamisdim ve bir tanidigim yaklasik bir yil önce bana böyle bir sey yasadigini ve kendisinin bundan dolayi büyük bir azap cektigini belirtmisdi.Kendisi bana bu durumu anlatmadan bir hafta önce bana rüya araciligi ile durumu haber verilmis, fakat onla görüsmeden önce hicbir anlam verememisdim.Sonra ziyaretine gittigimde kendisi bana konuyu acmisdi.
Benim ve tanidigimin yasadigi durum ayniydi, ikimizede (esimizede) büyü yapilmisdi.Sizin böyle bir durumda oldugunuzu söylemek istemiyorum ama varsayim olarak göz önünde bulundurmak yanlis olmaz.

Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!!

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
bence mutlaka iyi bir psikiyatriste gitmen lazım önce sonra kisisel gelisim bölümlerini gezip kendi kendini iyilestirmeye calısabilirsin benim bilgilerim bukadar tavsiyeye yetiyor

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Eğer bu durum sadece yatmadan önce değil günlük hayatınızıda etkiliyorsa doğal olarak psikolojik bir durumdur.Fazla da detay vermediğiniz için(neleri takıyorsunuz,düşünme sıklığınız,günlük hayatınızı ne derece etkiliyor) ve de psikolog olmadığım için net bir tanı koyamam ancak psikolojiyle içli dışlıyımdır sıkıldıkça evdeki kitapları karıştırırım.Yerinizde olsam psikoloji forumlarına bu konuyu açar daha bilimsel bilgiler alırdım.Ayrıca hem Obsesif hemde Kompulsif kişilik bozukluklarının belirtilerine bakardım ve hangi belirtilerinin bende olduğuna bakardım.Ama bana basit bir obsesyon gibi geldi şayet günlük yaşamınızı çok etkilemiyorsa.Gergin ve sıkıntılı bir dönemden geçiyorsanız bu tür şeyler yaşamanız normaldir.Uzun süredir bu durum yoksa yatmadan önce rezene çayı için hem sizi gevşetir hemde daha koaly uykuya girmenizi sağlar ben öyle yapıyorum :) Bu arada geçmiş olsun hepinize umarım ciddi psikolojik olaylar değildir sadece dönemsel bir sorundur.

Bahsettiğiniz rahatsızlık %90 oranında beni tanımlıyor. Ne kadar uğraşsam da kurtulamadığım şeyler ve şu berbat mükemmeliyetçiliğim :(
cevabınız bana bir ışık tuttu teşekkür ederim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...