Şarkı Söylerken Esnemek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

downland

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar garip bir durum ama şunu sormak istiyorum.Konservatuar eğitimi alıyordum yarıda bıraktım ve şimdi tekrar geri dönmek istiyorum.Fakat majör eğitim için bir tane parça var onu söylemem gerekiyor.Yalnız o şarkıyı ne zaman söylesem ilk kıtasında esneme geliyor.Diğer parçalarda böyle bir şey olmuyor sizce bu parçada değişik bir durum mu var.Buda linki sanırsam subliminal var . http://www.youtube.com/watch?v=WorbaEi6ZK4

Demir.D

Banlı Kullanıcı
O değilde şarkı on numara ama. Favorilerim arasına aldım teşekkür ederim :)

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Alakası olduğu sanmam siz daha iyi bilirsiniz bu diyafram falan durumları var onlarla alakalı olabileceğini düşünüyorum

downland

Banlı Kullanıcı
Diyafram ile bir alakası olduğunu sanmıyorum çünkü diyafram konusunda sıkıntım yok sesimi kontrol edebiliyorum ,da bu aralar uykum olmadığı halde yorgun olmadığım halde ve oksijen eksikliği gibi bir durum hiç olmadığı halde çok aşırı esneme geliyor.Araştırdım nazardan falan olabileceği söyleniyor doğrumudur bilemiyorum.

telekinezi06

Kayıtlı Üye
Aynen bende şarkı söylerken esniyorum. Bir çözümü var mı acaba?

PunK

Kayıtlı Üye
Bende de oluyor. Tüm şarkılarda nakarata geçtimmi direk esniyorum

Darkprincess

Kayıtlı Üye
İlk defa duydum böyle bir şeyi. Ben şarkı söylerken hiç esnemem aklıma bile gelmez. Belki sesim kötü diyedir :)

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
şarkı söylemeyi severim ve bugüne kadar esnediğimi hatırlamıyorum;
bu ya da bunu sevmediğinizi için yapıyor olmalısınız, ya da belki eseri sevmiyorsunuz? çekmiyor sizi ya da zor geliyor? bilmiyorum bunlar olabilir?
belirtildiği gibi ya da başka fiziksle tepkiler ve etkilerde olabilir ama madem okuyorsunuz oralarda bir bilene hocaya-mocaya sorun belki bi nedeni bi bildikleri vardır?

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Diyafram ile bir alakası olduğunu sanmıyorum çünkü diyafram konusunda sıkıntım yok sesimi kontrol edebiliyorum ,da bu aralar uykum olmadığı halde yorgun olmadığım halde ve oksijen eksikliği gibi bir durum hiç olmadığı halde çok aşırı esneme geliyor.Araştırdım nazardan falan olabileceği söyleniyor doğrumudur bilemiyorum.

Esnemenin oksijen azalmasıyla bi alakası yok zaten bu ihtimali geçip başka nedenler üzerinde durabilirsiniz :)

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
şarkı söylemeyi severim ve bugüne kadar esnediğimi hatırlamıyorum;
bu ya da bunu sevmediğinizi için yapıyor olmalısınız, ya da belki eseri sevmiyorsunuz? çekmiyor sizi ya da zor geliyor? bilmiyorum bunlar olabilir?
belirtildiği gibi ya da başka fiziksle tepkiler ve etkilerde olabilir ama madem okuyorsunuz oralarda bir bilene hocaya-mocaya sorun belki bi nedeni bi bildikleri vardır?

ama durun azam ali olduğunu görmemiştim, yen ibi sistem yükledi mve flashım bile yoktuken henüz yazıyordum;
parçayı henüz dinlemedim ama biraz transatif ya da farklı bi tavrı ve tarzı var,
bence siz neşeli ve neşeli ama çok ve oldukça neşeli bi tonla farklı söylemeyi deneyin; mutluluk duyarak ve hissederek, artan bi neşe ile; neşe arayarak;

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
buldum şimdi; Evraka!!!

ses sürücülerimi yükleyip şarkıyı dinliyordum ki sözlerini aradım, bu çıktı karşıma;
https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150189321092891
google translate çevirisi şöyle;

"Gece itibaren Günü Kenar için" başlıklı Azam Ali'nin yeni albümü. Ortadoğu'dan ninni koleksiyonu, Azam'ın hipnotik vokalleri ruh dokunur bir güzellik ve hassasiyet ile her parça lütuf

parça farsça bi "ninni" imiş zaten, Bi ninniyi söylerken uyuklamanız ya da esnemeniz ne kadar anlamlı değil mi?

Bence; siz bi çocuğu ya da belki kendi çocuğunuzu uyuttuğunuzu (hatta belki dünyadaki tüm çocukları uyuttuğunuzu-hepsinin sizi dinleyerek uyuduğunu belki;) imajine edin ya da içselleyin; uyuyan değil uyutan olduğunuzu;

ninni sadece uyutmak değildir ve ses sadece ses değildir;
Örneğin ninnide çocuğa ses tonu ile ya da duygular ile "güven ile uyuma" , "güven içinde uyuma" benzeri bi aktarım yaptığınızı düşünün/düşleyin;
Belki bi düşler ülkesine bu ninni ile birlikte yolculuk yaptığınızı (içsel olarak) ; ninni de biraz daha büyülü ve gizemli bi şeyler olmalı;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...