Yeni doğan bebekle ilgili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Revolution01

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tekrardan merhaba.bir süredir kafamı kurcalayan ve birtürlü net kesin bir bilgiye ulaşamadığım bir konu var
-geçenlerde bebeğimiz dünyaya geldi.bugüne kadar 2 hafta süresince anneler yanımızda kalıyordu şuanda bazı durumlardan ötürü bebek ve annesi bir süre en azından 40 ı çıkana kadar yanlız kalmak durumunda.
Merak ettiğim bedensizlerle ilgili kaygı duymamız bir durum varmıdır? Alkarısı vs ye açıkçası inanmıyorum fakat annem ve kayınvalidemde anlatırlardı hep lohusayken birkaç yaşadıkları rahatsız edilme durumlarını.açıkcası ben bunlarıda hep bilinçaltının oyunlarına bağlıyordum.şimdi meraktan soruyorum tecrübeli gerçekten konuya hakim arkadaşlar lohusa ve bebeğin korkutulma vb durumlarının yanlız kaldıklarında gerçekten yaşanıp yaşanmıyacağı hakkında bilgi verebilirlermi?
Not: annemler doğumdan beridir sürekli evde kur'an ve her fırsatta ayel el kürsi okuyorlardı fakat şuan yanlızız

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
O zaman okumalara siz devam edin , madem muallakta kalıyorsunuz en azından içiniz rahat eder. Var ya da yok kimse diyemeyecektir.Kendi yaşayanlar bile hormonel ve bilinçaltı mı yoksa bedensiz birşeymi arada kalarak anlatır. Başkasının başına gelen size de olacak değil,iyi düşünün iyi olsun da demeleri lazım o büyüklerinizin :)

Bebekleri kaçıran, doğarken öldüren, 40ı çıkmadan sarılık eden, hasta yapan...vb yaratıkların mitolojik hikayeleri İslam öncesine ve hatta yaratılış mitlerine dayanır. Hep aynı hikayedir anlatılanlar. Bunlara inanıyorsanız iyilik perilerine ,yeni doğan bebekleri koruyan ışık bedenli varlıklara ve doğum- evlilik tanrıçalarına da inanmanız gerekir. Yani ya hiçbirini takmayacaksınız ya da birşeyin iki ucunu da düşüneceksiniz ve bu koruyucularla iletişim,ritüel vb. yapacaksınız.

Bebek rahat uyuyamıyorsa odasına tam da mevsimiyken taze lavantalar ve adaçayı demeti asın,kokusu rahatlatacak hem de efsanelere göre de sizin o varlıkları uzak tutacaktır. 40 çıktıktan sonra da özellikle karın bölgesini masaj hareketiyle bebe yağının içine bir damla lavanta ve bir damla papatya (organik serifikalı ve bio yağlar kozmetik olmamalı)ile ovalarsanız rahat uyuyacaktır.

Hayırlı olsun,sevgiler

Revolution01

Kayıtlı Üye
Aydınlatıcı yorumunuz için teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş.
Okumlara mümkün mertebe ben devam ediyorum ama annelerin saatler süren seanslarını benim 2 dua okumam tutarmı bilemem :)
Esasında birşey olucağını filan düşünmüyorum pek inanmıyorum lohusayı rahatsız etme durumuna.eşim çok etkileniyor bu anlatmalardan ve tedirgin oluyor ondan ötürü konu açma gereği duydum

sehvayil

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar tekrardan merhaba.bir süredir kafamı kurcalayan ve birtürlü net kesin bir bilgiye ulaşamadığım bir konu var
-geçenlerde bebeğimiz dünyaya geldi.bugüne kadar 2 hafta süresince anneler yanımızda kalıyordu şuanda bazı durumlardan ötürü bebek ve annesi bir süre en azından 40 ı çıkana kadar yanlız kalmak durumunda.
Merak ettiğim bedensizlerle ilgili kaygı duymamız bir durum varmıdır? Alkarısı vs ye açıkçası inanmıyorum fakat annem ve kayınvalidemde anlatırlardı hep lohusayken birkaç yaşadıkları rahatsız edilme durumlarını.açıkcası ben bunlarıda hep bilinçaltının oyunlarına bağlıyordum.şimdi meraktan soruyorum tecrübeli gerçekten konuya hakim arkadaşlar lohusa ve bebeğin korkutulma vb durumlarının yanlız kaldıklarında gerçekten yaşanıp yaşanmıyacağı hakkında bilgi verebilirlermi?
Not: annemler doğumdan beridir sürekli evde kur'an ve her fırsatta ayel el kürsi okuyorlardı fakat şuan yanlızız
allah analı babalı büyütsün inşaallah
sıkıntınızı ben bizzat yaşadım eşim doum yaptıktan sonra evde hiçbirşekilde yalnız bırakmadım onu tuvalete girdiğinde kapısı hep yarım açık kalır banyoya iç çamaşırıyla girer bende yanında bulunurdum çocuk ve anneye musalat konusu doğrudur bir defa dalgınlığıma geldi ve o tuvaletteyken kapıyı kapattı dikkat etmedim sonra çıktığında gözleri parlamış ve ağlıyordu sorduğumda bana uğredılar dedi neyse akşam yattığımızda kaldığımız odada 3 yasin okudum evde annem ve kayınvalidem vardı o gece beni çok rahatsız ettiler rüyadan çok gerçek gibiydi rüyamda eşimin kaldığı oda dan içeri domuz suratlı biri girmeye çalışıyor ben tam önünde euzu besmele çekip onu geri çeviriyorum tam çıktığında bir bakıyorum annemin yüzü tekrar içeri girmeye çalışıyor ben yine besmeleyle uzaklaştırıyorum ve tekrar annemin yüzü ne varki kapı eşiğinden içeri adım atamadı ve o gece böyle bitti bir dahada bişey olmadı size tavsiyem ne bebeği nede sizi 40'ınız çıkana kadar yalnız kalmamanız saygılar

Revolution01

Kayıtlı Üye
Vallahi işe gitmek durumundayım sonuçta.artık nasıl olucak bilemiyorum hayırlısı diyelim

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Vallahi işe gitmek durumundayım sonuçta.artık nasıl olucak bilemiyorum hayırlısı diyelim
ALLAH analı babalı büyütsün kardeşim.
Eşini ve çocuğunu ne sen ne annen ne kayınvaliden koruyamaz. ( yasinlere ve de cin suresi okumaya gayret gösterin )
ALLAH'a güven git işine kardeşim. ALLAH yar ve yardımcınız olsun.
Ama hala musallat varsa bu da imtihandır. Dayanırsanız mükafat vardır İnşallah .

Revolution01

Kayıtlı Üye
Allah cümlemizin çocuklarını analı babalı büyütsün inşallah.ben yasin de okunduğunu bilmiyordum genelde ölüde okunurken duyduğumuz için okumuyordum.onuda okuyun madem.benim içim rahatda eşim çok tedirgin oluyo ya olursa diye

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Allah cümlemizin çocuklarını analı babalı büyütsün inşallah.ben yasin de okunduğunu bilmiyordum genelde ölüde okunurken duyduğumuz için okumuyordum.onuda okuyun madem.benim içim rahatda eşim çok tedirgin oluyo ya olursa diye
Yasin kur'anın kalbidir kardeşim . Eşine de söyle içi rahat olsun Tedbir bizden tevekkül ALLAH (C.C)'dan.

La-edri

Kayıtlı Üye
Aslinda dinde bebegin 40'i diye birsey yoktur, ama dogum yapan kadin cok hassastir, her türlü enfeksion bayilma ates halsizlik yada fiziksel sorun olmasada ruhsal sikintilari olur hormonel sebeblerden dolayi, kadin icin denilir disariya fazla cikmasin agir is yapmasin soguktan sicaktan kendini kollasin, yada yalniz birakilmasin vs diye, ve zamanla bu dikkatler evrilip cevrilip musallata karabasana vs baglanmis, zaten kadinin yaninda böyle bir takim konularin bahsi gectigi icin kadinda kendini ruhen bazi seylere hazirliyor ve rüya yakaza tarzi seyler yasayabiliyor bu pisikolojik daha cok, benim bir cok cocuklu arkadasim var ama müslüman olmayanlarda ne hihmetse hic böyle albasti karabasan vs olmaz saadece müslümanlarda olur, müslüman derken ben onun dininden geliyor demiyorum fakat bu dine sizmis bir takim hurafeler var ve bu hurafeler insani etkiler..

Revolution01

Kayıtlı Üye
Sevgili la-edri benim düşüncelerimde o yönde ama gel görki okadar çok hurafe dolaşıyorki insan acaba diyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...