Meditasyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Aynı şekilde oturacaksınız ve aynı şekilde önceden birinci nefes tekniğini az veya çok sayıda uygulayacaksınız. Bundan sonra normal nefes alış verişine geçeceksiniz. Hatta kısa kısa ve az nefes almanız gereklidir. Başlarda gene nefes verdikçe zihinsel sesinizi susturacak, tecrübe kazandıkça da normal nefes alış verişi sırasında da, nefes gibi şeylerle hiç uğraşmadan zihninizi susturmaya devam edeceksiniz. Gözünüzde patlayan ışıklar, renkler, görüntüler gibi şeyler konsantrenizi bozarsa baştan konsantre olup devam edeceksiniz. Zihniniz konuşmaya başlayınca tekrar susturacaksınız. İşte her şey bu kadar.Bu çalışmaların on dakikadan fazla sürdürülmesi (Baştaki nefes çalışmaları hariç) hem yorucu hem de gereksizdir. Bu nefeslere ve meditasyona alışınca ileriki seviyelerde yeni teknikler mantra ve enerji çekme ve yönlendirme alışmalarında kullanılacaktır fakat önce bunlarda ustalık kazanmanız gereklidir, şarttır.Meditasyon çalışmanızda görsel etkileri yani zihinsel imajları durdurmaya çalışmayın. Hatta çalışmadan sonra aklınızda kalan renk, görüntü gibi şeyleri not edin.

Çalışma sırasında bir mum yakılması, rahatsız etmeyen bir elektrik ışığında olunması, tam karanlıkta oturulması gibi şeyler mümkündür. Gözlerin kapalı olması gerekir fakat
tecrübe kazandıkça açık gözle de yapılabilir. Bulunulan yerde mesela herhangi bir kokudaki bir çubuk tütsünün yakılıp, yakılmaması tercihinize kalmıştır fakat bu gibi
şeyler, mümkünse çevreye ritüelistik, mabedimsi bir görünüm kazandırmak açısından insanı motive edici faktörlerdir. Ama bunlar olmasa da olur.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
10 dk yeterli mi?İnsanın yaşı kadar dk meditasyon yapması gerekir diye biliyorum.Ben çok kısa tutabiliyorum.Tam zihnimle başbaşa kaldığım anda bir ışık gözümü
açıyor ve yoğunlaşamıyorum.

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Meditasyonda ana unsur birşey düşünmemek zihni boşaltıp , evrensel frekansa uymaktır. Bundan dolayı meditasyonda kullanılan araçlar kişiyi rahatlatacaksa herhangi birşeyler olabilir. Elementleride kullanmak enerjisel olarak iyi gelebilir. Lotus pozisyonuda akışı sağlamak adına vardır. Teşekkürler..
İyi Forumlar...

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Meditasyona hiç gerek duymadım herşey olucağına varır evrenle anlaşamadığım için gereksiz görüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...