Ayakları Ters Bir Yaratık

kadirciv

Banlı Kullanıcı
İş
Ãœniversite.
Arkadaşlar sormak istediğim şey şu bi arkadaşımın küçükken gördüğü birşey varmış anlatıp durdurdu hatta o kadar korkup etkilenmiş ki 18 19 yaşına kadar gece tek başına tuvalete gidemiyordu sizce ne olabilir?

Agita

Kayıtlı Üye
Cinlerin aykaları düzdür. Eski bir şamanist inanışıdır iç anadoluda bol bol analtılır bu. Özünde bahsedilen burdak ivarlık başı ters dönmüş ruhru vunlar şamanlarda intihar edenlerin ruhları diye anlatılır. Bunu genelde ben küçükkende anlatırdı aykaları ters ayakları ters diye dogrusu bu dedigim gibi.. Arkadaşın bunu uyku sersemi hayal etmiş olabilir..

partos

Kayıtlı Üye
Cinni olabilir çoğu halk efsanesinde hamamlarda erken vakkitte görüldüğü inanılır bide belki duymuşsunuzdur ayakkabıların ve terliklerin ters konulması kötü emareler doğurur derler.

kadirciv

Banlı Kullanıcı
İş
Ãœniversite.
Kesinlikle hAyal olamaz ben zorla tuvalete götürüyordum biliyorum çünkü bana yalvarıyordu kapıda dur diye ve gördüğü şey 98 99 yıllarında eski ahşap bi evde idi

Agita

Kayıtlı Üye
Dedigim gibi o anlatılan anadolu kültürne şaman inanışlarında kalan bir şey. İntihar eden ruhlar kafaları ters dönmüş söylenir halk bunun yerine ayakları terss der çünkü akfası ona bakıyorken aykaları ters oluyorya falan.. İntihar etmiş ruhtur o zaman bu cin degil ama bundan eminim cinler öyle degillr çünkü..

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgi: Ayakları ters bir varlık
Alacağınız cevap : 1- Halk arasındaki inanışa göre= Cin.
2- Parapiskolojiye göre = Tanım yetersiz. Error.

kadirciv

Banlı Kullanıcı
İş
Ãœniversite.
Anladım teşekkür ederim şuan çok iyi namazında niyazında Allah'a şükür atlattı