Joa de Deus

AJA

Elit Üye
Bu konuyla ilgili bir çok video var fakat Joa yı çok duydum ve bu başlıkla bazı sorulara yanıt olarak fikir alma adına konuyu açtım.
En çok dikkatimi çeken şifacının enerji aktarımı sırasında bedenine varlıkların girmesi aracılıgıyla şiifa vermesinden bahsediliyor.Dokunmadan ve dokunarak yapılan psişik ameliyatlar var.Peki varlığın şifacıya yardım etmesi için mi bedene geçiş gerçekleşiyor yoksa sadece şifacı enerji aktarımı sırasında zorlandığı için mi varlığın girdiği söyleniyor.

En önemlisi de şifa verirken bilinçsizce dokunarak yani korunmadan şifa vermek verene de hastalığının geçmesine sebep olur diye biliyorum.
1- şifa verirken korunmanın yolları da nelerdir.Şuan osi şifa çalışmalarıda başlayacak ve korunma adına bir bilgi yok.Bu konuda eğitmenlerimizden bilgi istiyorum ki eminim benimle beraber şifa için egitim alanlarda merak ediyordur.Yanlış bir işlem yapmamamız adına.
2-Daha önce kundalini ve reiki uyumlaması yapıldı şimdi ki osi şifa enerjisi.Peki en üst düzeyde bir şifacı hangi kanalları kullanıyor.Farklılık gösterir mi bu şifacıya göre?
3-Şifacı enerjisi kanalla paralel olarak mı güçlüdür yoksa şifacı kendisi güçlendirebilir mi enerjiyi.? (Örneğin bir şifacının enerjisi hafif serin yada sıcak yada bedensel etkilerinide hissettirir aktarımda kimi de ağlatabilir de tedavi anında. )
Sorular biraz karmaşık oldu sanırım fakat aklımdakilerini sırayla geçtim.

Sevgiler :)
[video=youtube;ijo1RsorrBk]http://www.youtube.com/watch?v=ijo1RsorrBk[/video]

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
osi şifa uyumlaması için az bi vakit kalmıştır herhalde.Bu etkinliğin sınavına da katıldım.Astral seyehat uyumlamasını kazandım.Bunu da kazanmak istiyordum ama söyledikleriniz biraz ürküttü.Enerji uyumlaması hakkında pek de bilgim yoktu zaten ama hissedebilmek adına bu uyumlamayı almayı isterdim.Söyledikleriniz gerçekse - ki alınabilecek derece bi risk değil - bilgili ve deneyimli kişilerin bizleri de aydınlatması tek temennimdir.Teşekkürler ve sevgiler..

bendekiben

Elit Üye
Sevgili Aja, vereceğim cevaplar sorduğun soruların madde madde karşılığı olmasada sanırım hepsini kapsayacaktır.Video yu görmedim ama anestezi ve bıçak olmadan ameliyat yapan şifacıları gördüm evet bu şifacılar şifa sırasında derin bir transa giriyorlar bu sırada vücutlarına bir varlığın girdiğinide düşünüyor olabilirler.Evrenin şifa enerjisine kanallık yaparken önemli olan gelen o enerji yani titreşim seviyesine kendi fekansını rezone etmek yani o seviyede olmadığın zaman transda olmuyor kanal bilgiside gelmiyor.Şifacının bir enerjisi olur tabiki evrenden çektiği enerjiyi aktarır fakat en önemli nokta danışanın yani şifa alacak kişinin şifacıya olan inancıdır.Bu inanç ne kadar kuvvetli ise alacağı fayda okadar yüksek olur.Şifa verirken elbette korunma yapılmalı ilk öğretilmesi gereken korunmadır.Ayrıca şifacının kullandığı kanallar seçtiği bir kanal olabilir mesela kundalini gibi bu kanallar çok kullanıldığı için hem geniş hemde kullananı çoktur.Fakat önemli olan kişinin kendi kanalıdır.Kişinin kendi kanalı tek kendisi kullandığı için bir reiki kadar geniş olmaz ama o kişiye özel bilgiler bu kanaldan gelir.Mesele o frekansı yakalıyabilmek.Herkezin kendine göre şifa yöntemi vardır. Bunu kişi denedikçe fark eder ve geliştirir.Umarım yeterli olmuştur. :)