Yoga ile İlgili Türkçe Güvenli bir Kitap?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Forum çok güzel,bir kaç günlük üyeyim ve bir çok bilmediğim bilgi edindim,faydalandım.Emeği geçenlere duacıyım.

Ben nefes teknikleri ve duruş şekilleri ile ilgili Türkçe bir yoga kitabı araştırıyorum.Çok seçenek var ama içini net üzerinden göremediğim için güvenemedim.
Başlangıç seviyesi yada özel bir set olursa tavsiyeniz sevinirim.Yalnız bilenler gerçekten uygulayanlar yazsın ,google a bakıp fikir yürütmeyelim.Sevgiler.

Yalnız çakra ve aua ilede güvenli kitaplar ekler misiniz.Kitap ismi vermek yasak değildir umarım.Yasak ise özelden gönderenlere minnettar kalırım.Çok mühim benim için.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yoga - Yıllara Meydan Okuyun - 54 Kart
Sanatçı: Glenda Twining
Yayınevi Bizit

Her Yönüyle Yoga
Yazar : Cyntia Worby
Yayınevi: Arkadaş Yayınevi

Ben bu ikisini kullanıyorum.

4

43887

sevgili fikrimühim ek olarak benim elimde de kullandığım aura ve çakra kullanma kılavuzu (Karla McLaren ) kitabı mevcut.ben memnun kaldım açıklayıcı ve öğretici...sevgiler...

dugukann

Kayıtlı Üye

Aslında kitap almak için uygun zaman.Yaz geliyor kumsalda uzanırken kitap okumak için vakit bol.

Bişe sorcaktım bu İzotermik Şifa kitabında kalp kapakçığı ile ilgili bi çözüm var mı acaba?
Ben çocukken eklem romatizması geçirdim,bundan mütevellid aort kalp kapakçığım bozuldu.
Modern tıp da tek çözüm bozukluk daha ileri safhaya ulaşınca ameliyatla kalp kapağının değişimi.

Benim Kocaelinde yakın bi akrabamın tanıdığı nakşibendi şeyhi var.Geçen telefonda bahsetti.
Gel sana bi baksın diyor.kendi gözümle gördüm iyileştirdiği hastaları diyor.
Oturuyormuşsun karşısına 20-30 dakikada kansız ameliyat gibi bi tedavi yapıyormuş.
Kalp hastalarına bakmayı pek istemiyormuş.Sanırım hassas bölge diye.
Acaba Türkiye de böyle kansız ameliyat yapabilen insanlar gerçekten var mıdır?

Agita

Kayıtlı Üye
Ben yoganın mental özelligiyle pek ilgilenmiyorum ama zen zihinle ilgili bir metin var elimde uzadı uzadıya anlatıyor şakra diye diye.. Ki çakradır dogrusu onun derler.. Ben daha çok yoga hareketleriyle ilgileniyorum vucudu cidden güçlendiriyorlar..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.Hepsini not aldım.Hepsini de alacağım.

Çakraların denge bozukluğunda oluşan vücut dengesindeki bozulmalar vs vs bana çok doğru geliyor.Çok makale okudum ama bir yerlerden uygulamaya başlamak lazım.Doğru ve bilinçli olarak.
Kısmen meditasyon denedim.Fakat bir de pineal bez farkındalığı diye birşey var.Bu beni çok şaşırttı.Bu kitaplarla bir çok farkındalığımın ,daha doğrusu olumsuz ve stresli bir yaşamın ardından bozulan dengelerin düzene girmesiyle bazı farklılıklar olacağından eminim.
Youtube dan bazı videolar var gerçi bazı şeyler abartılabiliyor ama toplumsal bir robotlaşma yaşadığımız kesin.Sürekli toplumun ve zirvedeki erkklerin insanları sürü psikolojisine itmesi ve insanların gerçek iradesinin onların düşüncesiyle hareket etmesini sağladığı bir devirdeyiz.Böyle bir ortamda kendimizi PC ve TV karşısında uzun uzun geçirdiğimiz boşa zamanların ardından depresyona ve bir takım organ bozukluklarıyla çıkmaza sürüklenmiş olarak buluyoruz kendimizi.
Gerçi yoga bizim ülkemiz de biraz öcü gibi görülüyor bir takım mantralardan dolayı.Olsun bir kitap bir yazar tarafından yazılır ama her dile çevrilebilir.Önemli olan gerçeğe ulaşmak kendimizi kandırmak değil.
Tekrar teşekkürler..

Agita

Kayıtlı Üye
Bendeki döküman new york ta 1940 larda zen ögretisine inananların yazıp ücretsiz dagıttı metnin kopyasıymış. Meditasyon şakralar(şakra diyorlar) zen zihin falan onlardan bahsediyor genel olarak. Yoga hareketleri yok içinde dedigim gibi yoga yapmak benim için vucudu esnetmek. Bunun ögretisi terbiyesi çok hoşmuş tabili zen zihin ögretisi falan baya star warsdaki güç içinde muhabbeti.. Bu tarz verileri okumakta önemli diye düşünüyorum tam anlamıyla yoga yapmak için artık fakat dedigim gibi benimki esnemek amaçlı genelde..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bendeki döküman new york ta 1940 larda zen ögretisine inananların yazıp ücretsiz dagıttı metnin kopyasıymış. Meditasyon şakralar(şakra diyorlar) zen zihin falan onlardan bahsediyor genel olarak. Yoga hareketleri yok içinde dedigim gibi yoga yapmak benim için vucudu esnetmek. Bunun ögretisi terbiyesi çok hoşmuş tabili zen zihin ögretisi falan baya star warsdaki güç içinde muhabbeti.. Bu tarz verileri okumakta önemli diye düşünüyorum tam anlamıyla yoga yapmak için artık fakat dedigim gibi benimki esnemek amaçlı genelde..
Yani piyasada arasam bulamaz mıyım bu kitabı?
Ben hepsini okuyup bilgilenmek istiyorum.Yogayı çok sevdim.Hareketsiz bir yaşamım var ve hareketli sporlar bana yasak.Sağlık önemli.Tüm esnekliğim yok oldu.Ve yürüyüşte 10 dk dan fazla yasak.Bu sebeple yoga yaparsam esnekliğimi kazanabileceğim.Pilates denedim ama imkansız.Gerçi zamanla tek elim üzerinde amuda kalkmak istiyorum ama bu bir hayal şimdilik.Fakat isteyince oluyor.Nefes problemlerim de var.efes alamıyorum ve doktorlar neden nefes alamadığımı bulamıyor şu sebeple diyemiyorlar.Yalnızca biri alerjik olabilir dedi oda sonuçsuz hala.Yani bütün yollar yogaya çıktı nefes ,zindelik ve esneklik bakımından.

Çakralar ise ruhsal dünyamız için geçerli.Psikolojik sorunlarımızın bir çoğu çakralarımızdaki dengesizlikler.Şu an sosyal fobi yaşıyorum ve yine bu durum psikologlar tarafından düzeltilemiyor.
Bende kendi kendimin doktoru olmaya karar verdim.
Bir tedavi uyguladım ama onu burada yazmayayım.Bir yıldır doktorlardan çıkmamıştım,2 günde düzeldim.Geç kalmadığım için şanslıyım.

Bir de zen dediğin şeyi ilk defa duyuyorum.Araştıracağım bende pineal beze taktım kafayı meğer neler varmışta bilmiyormuşuz yine çakralarla ilgili bir şey bu tabi.

Agita

Kayıtlı Üye
Pek kitap degil bendeki 20 sayfalık kısa özet gibi bir şey.. Batılılara kültürlerini ögretmek için yapılmış bir şey çünkü içinde tantrik seks falan ögretiliyor.. Nefes konusunda köpek nefesi diye bir şey yazıyor bendekinde dili dışarı çıkarıp nefes alıp diyaframı(göbek oluyor o göbe şişircek nefes) alıp veriyorsun dilin dışarda bu sayede akciger ve bugazdaki toksinleri temizliyormuş falan.. Pineal bezde ruh vardır derler genelde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...