Göz tikinden nasil kurtulurum?

downland

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Sitede yeniyim.Size bir şey danışmak istiyorum.Benim bu 2 senedir devam eden bir hasalığım var.Oda göz tiki.Neden oluşur,nasıl kurtulunur bir çare bulamadım.Etmediğim dua kalmadı,her şey beyinde biter diyorlar doğru ama bu şekil düşünerek en fazla 3 bilemedin 4 saat dayanabiliyorum.Bu duruma neden olan şey cinlermidir yoksa psikojik bir travmamıdır.Aşırı stres ve depresyon kaynaklıdır diyor çoğu tanıdıklarım ama denedim stressiz ortamlarda dahi bu durum oluyor.Örneğin gece yatarken kafam rahat olsa bile gözlerimi şaşı yapıyorum ve sürekli kırpıyorum.Artık kırpmayı geçtim ama şaşı yapınca insanlar tarafından gülünç duruma düşeceğim diye korkuyorum.Bu hareket işimede yansıyor.Yoğun tempolu bir işte çalışıyorum ve böyle yapınca ortada esrarkeş izlenimi veriyorum.Hatta çoğu kişi soruyor maddemi kullanıyorsun diye.Arkadaşlar lütfen bir şey önerin beni bu hastalıktan kurtarana ALLAH dilediğini versin.DURUMUM ÇOK CİDDİ .

downland

Banlı Kullanıcı
Evet yoğun stresten dolayı yapıyorum belki ama dediğiniz telkinleri söylüyorum kendime.Ama söylerkende onu düşündüğüm için yine aklımdan çıkmıyor.Unutuyorum bazen ama yatarken yeniden aklıma geliyor.Ve uyumadan 1 saat boyunca gözlerimi şaşı yapıyorum.Her defasında bu son olacak diyorum ama yarısı gün yeniden başlıyor.Girdiğim bir çok sınavları bildiğim halde yapamadım ,çalıştığım her işte bu rahatsızlığım yüzünden işveren kem küm ederek çıkardı.Söylediğim zaman insanlar basit bir şeymiş gibi karşılıyor ama inanın öyle değil.Günümün en az 5 saati bunu yapmakla geçiyor.Akşam olduğunda ise gözlerim kıpkırmızı.Bunun bir çaresi yokmudur.Arkadaşlardan cevap bekliyorum.SAĞLICAKLA KALIN!

bendekiben

Elit Üye
Size sigarayı bırakmak için uyguladığım ve güvendiğim E.F.T. yöntemini önerebilirim.Aşağıdaki link de konuyla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.Şu bir gerçek ki her insan kendi cehennemini veya cennetini kendi yaratır.Bilinçaltınızla yapacağınız bu savaşta muaffak olmanızı ve acil şifanızı dilerim.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=371

mysen13

Kayıtlı Üye
Cehennemde ateş yoktur her insan kendi götürür demiş bir zaat .. Sizdeki bu hastalığınız değişik versiyonu bendede vardı sonra oturdum dedim ben ne yapıyorum düşündüm inandım ve kurtuldum . Benim görüşüme göre kişinin çocukluk çağında aile bireylerinden yada etrafdan görerek etkileniyor tabi her tiki olan için bunu diyemem ama çoğu bence öyle , Psikolog gitmeniz sanki iyi olacak sevgiyle ..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bilinçaltınızı temizleyin .Örneğin bu tik ne zaman başladı?O dönemde neler yaşıyordunuz.En çok neye kızdınız.Bu olaylarda kızıpta yapamadığınız şey neydi.
Geri dönüp o kişiyle örneğin küstüğünüz kişilerle veya kızdığınız vs vs yüzleşin.Tik cesaretinizin kırılmasından kaynaklanıyor.Yapamadığınız ne ise onu yapın değişimi yaşayın.Geçmiş olsun.

downland

Banlı Kullanıcı
Bilinçaltınızı temizleyin .Örneğin bu tik ne zaman başladı?O dönemde neler yaşıyordunuz.En çok neye kızdınız.Bu olaylarda kızıpta yapamadığınız şey neydi.
Geri dönüp o kişiyle örneğin küstüğünüz kişilerle veya kızdığınız vs vs yüzleşin.Tik cesaretinizin kırılmasından kaynaklanıyor.Yapamadığınız ne ise onu yapın değişimi yaşayın.Geçmiş olsun.
Yaşadığım bu tik 2 sene önce başıma geldi.İlk zamanlar önemsemiyordum.Hatta yaptıkça kendi kendime gülüyordum.Acaba dışarıdan nasıl gözüküyor diye kendimi video'ya çekip izledim.Gerçekten çok komik bir halim vardı.Ne iş yaparsam yapıyım,insanlar tarafından ciddiye alınmayacaktım.Birilerine bir şeyler anlatırken karşı tarafın içten içe gülmesine sebep oluyorum.Cesaretimin kırılmasından dolayı olabilir diyorsunuz bu doğru olabilir fakat düşündüğüm şeylere cesaret edebilseydim belki şu an yaşamıyor olacaktım.Bilinçaltımı temizleyemiyorum,hiç bir şeyi ama hiç bir şeyi unutmuyorum.Birileriyle küs olduğum zaman barışsam bile aradan yılar geçse dahi unutamıyorum.

downland

Banlı Kullanıcı
Ben küçükken yakın bi akrabamızda bu sorun vardı ama o pek önemsemiyordu.Çok samimi bi arkadaşımdada var yalnız onunki saplantı halindeydi.yapmayacağı zaman kaza geçireceğini zannediyordu.Yanında oturan kişilere temas yoluyla dokunmadan duramıyordu.Örneğin bir sahilde yürüyüşe çıksa yorulup bir yere otursa hiç tanımadığı bir insanın omzuna dokunuyordu.Bendede buna benzer bazı saplantılar var.Mesela söyleyeceğim şeyi kısık sesle 3 kere, duyulabilir şekilde 1 kere ve son olarakda karşımdakine söylüyorum.Yolda giderken karşıdan karşıya geçerkende 1 tane ihlas süresi mutlaka okuyorum.Geçtikten sonra ise Tövbe Estağfirullah diyorum.Kelimeleri tersten okuyorum.Dine küfür ediyorum.Namaz kılmadan önce gusul abdesti almadan önce kuran okumadan önce haşa(isteyerek) Allaha küfür ediyorum.Nefes alırken nefesimi sayıyorum.Sayarken karışıklık yaptığımda ise nefes alamıyormuşım gibi hissediyorum.Anlıyacağınız daha neler var.Sizlerin bildiği bir dua yada yöntem varmı?Bütün bunlardan kurtulabileceğim. EFT, bilinçaltı meditasyon ,zihin temizleme bunlar çok yavan geliyor bana daha ağır bir uygulamaya ihtiyacım var.Eğer böyle giderse fazla yaşayamam.Sağlıcakla kalın.

Agita

Kayıtlı Üye
Şimdi bu psikolojikmi yoksa kas seyirmesimi ? Önce bunu ögrenmelisin. Doktara gitmen en temizi bence..

downland

Banlı Kullanıcı
Psikolojik bir durum ,kas seyirmesi ile bi bağlantısı yok.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Ben küçükken yakın bi akrabamızda bu sorun vardı ama o pek önemsemiyordu.Çok samimi bi arkadaşımdada var yalnız onunki saplantı halindeydi.yapmayacağı zaman kaza geçireceğini zannediyordu.Yanında oturan kişilere temas yoluyla dokunmadan duramıyordu.Örneğin bir sahilde yürüyüşe çıksa yorulup bir yere otursa hiç tanımadığı bir insanın omzuna dokunuyordu.Bendede buna benzer bazı saplantılar var.Mesela söyleyeceğim şeyi kısık sesle 3 kere, duyulabilir şekilde 1 kere ve son olarakda karşımdakine söylüyorum.Yolda giderken karşıdan karşıya geçerkende 1 tane ihlas süresi mutlaka okuyorum.Geçtikten sonra ise Tövbe Estağfirullah diyorum.Kelimeleri tersten okuyorum.Dine küfür ediyorum.Namaz kılmadan önce gusul abdesti almadan önce kuran okumadan önce haşa(isteyerek) Allaha küfür ediyorum.Nefes alırken nefesimi sayıyorum.Sayarken karışıklık yaptığımda ise nefes alamıyormuşım gibi hissediyorum.Anlıyacağınız daha neler var.Sizlerin bildiği bir dua yada yöntem varmı?Bütün bunlardan kurtulabileceğim. EFT, bilinçaltı meditasyon ,zihin temizleme bunlar çok yavan geliyor bana daha ağır bir uygulamaya ihtiyacım var.Eğer böyle giderse fazla yaşayamam.Sağlıcakla kalın.
Bu anlattıklarının büyük bir bölümü ileri derece panik atak.
Bir çok tedavi sana yavan gelebilir lakin büyük sorunların çözümü genelde çok basit olur.Bu sebeple daha ağır tedavi yada uygulamalar ciddi anlamda hem bedenini hem zihini hemde ruhunu çökertebilir.Yaptığın her şeyi ölüm pahasına da olsa bırak örneğin ihlas okuyorum karşıya geçerken diyorsun ya onu okuma.Ölmediğini yada başka birşey olmadığında o önyargın pozitife dönüşecektir.
Yapmak isteyipte yapamadığın şeyler varmış anlattığına göre.Bunları zihninde temizle.Biliyorum temizlemek zor ama sürekli iptal de,silindi de.Bilinçaltı senin hareketlerini tanımaz.Ona düşüncelerinle yön verirsin.Bu sebeple zihnindeki kurgulamalar çok önemli.Bunun için zaman ayırma gelişi güzel lavaboda ,uykuya dalarken sabah uyanınca aklına geldikçe zihninden geçirmen yeterli zamanla yeni güzellikler çıkacak karşına ve sen bunları unutmuş olacaksın.Unutmasan bile tekrar etmediğin için o sıkıntılar zayıflayıp iraden kuvvetlendiği için takmayacaksın.

AJA

Elit Üye
Bir dr. dan yardım alabilirsiniz.Ruhsal sıkıntılarınızı hafiileticek yardımcı ilaçlarla beraber odlukça rahatlarsınız.

downland

Banlı Kullanıcı
Bir dr. dan yardım alabilirsiniz.Ruhsal sıkıntılarınızı hafiileticek yardımcı ilaçlarla beraber odlukça rahatlarsınız.
Evde bir çanta ilaç var fakat geçmiyor artık çerez niyetine antidepresan atıyorum 3-4 tane üst üste