Dolunay meditasyonu ve ritüeli

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Bu ritüel ile ay ışığıyla kendinizi sarj etmiş olursunuz. Bu mistik güçlerinizi arttıracak ve sezgilerinizi güçlendirecektir, meditasyon sırasında bilgiler alabilir, görüler görebilirsiniz. O gece ki rüyalarınız odaklanın. Bu ay ışığı enerjisini vücudunuza aldıktan sonra bunu yönlendirebilirsiniz. Örneğin olmasını istediğiniz şeyleri bir kağıda yazıp, tek tek imgeleyip sonra bu kağıda ay ışığı enerjiyle doldurabilirsiniz. Ay anneye seslenerek kağıdı yakabilir ve dolunaya doğru üfleyerek dileklerinizin gerçekleşmesini isteyebilirsiniz. Veya özel gümüş takılarınızı ya da özel nesnelerinizi (kuvars, takı, heykel vs.) ayın ışığıyla doldurabilirsiniz. Bundan sonrası sizin çalışmanıza kalmıştır.

Bu çalışma oldukça basit ama çok etkilidir. Bunun için ihtiyacınız olan;
-Gümüş mum (Yoksa Beyaz mum)
-Uygun bir kase (cam veya gümüş, kase yerine gümüş başka bir kap örneğin kadeh olabilir)
-Doğal Kaynak suyu
-Gümüş eşyalar
-Beyaz giysiler
-Yasemin veya Sandal tütsüsü
-Diğer malzemeler
1.Öncelikle ılık bir duş yapın ve elinizde varsa yaptığınız ay yağından banyo suyunuza ekleyebilirsiniz.
2.Bu çalışmayı soyunuk bir şekilde yapabileceğiniz gibi (evde kimse yoksa), rahatsız oluyorsanız (Ya da evde başkaları da varsa veya doğada yapacaksanız) beyaz ve mümkün mertebe çok rahat giysiler giyin, çorap giymeyin. Gümüş takılarınız varsa onları takın. Dolunay ışığına bakarak yapmak önem arz etmekle birlikte eğer böyle bir imkan yoksa dolunayı dışarı çıkıp gözlemleyin ve uygun yere dönüp imgeleyerek yapın.
3.Bir masa hazırlayın, (küçük sehpa veya varsa altarınız) ve beyaz ya da gümüşi renkte bir bez örtün. Tam merkezine kabınızı yerleştirin ve içine suyu doldurun. Kasenin içine bir adet gümüş nesne veya ay taşı atabilirsiniz.
4.Şimdi sol elinizi havaya kaldırın (eller bitişik) ve sağ elinizi kasedeki suya sokun. Sol elinizle aydan gümüşi enerjiyi çektiğinizi ve sağ elinizle suya aktardığınızı imgeleyin. Suyun gümüşi enerjiyle parladığını imgeleyin ve bunu net hissettiğinizde “Seni ayın kadim ışığıyla dolduruyor ve kutsuyorum” deyin 3 defa.
5. Şimdi elinizi indirin ve suya parmağınızı sokup alnınıza ayın kutsama sembolünü çizin 3 defa ve Ay anneden kutsamaları isteyin.

6. Ardından parmağınızı suya daldırın ve sol göğsünüzden başlayarak ucu sakral çakraya denk gelecek şekilde bir ters üçgen çizin. 3 kere bunu çizerken “Ben Kadim Ay ışığının bilgeliğini almaya hazır bir kadehim” niyetinde bulunun.

7. Şimdi sol elinizi havaya kaldırın ve sağ elinizi alnınıza koyun. Bir müddet ayın ışığıyla alın çakranızı doldurun.
8. Ardından sağ elinizi kalbinize koyun ve buraya ayın ışığını aktarın. (Eğer bayansanız son kez kök çakranıza ayın enerjisini aktarın. Erkekseniz bunu yapmayın!)
9. Bu işlemlerden sonra iki elinizi de kaldırın ve ayın ışığını ellerinizden taç çakranızdan çekmeye başlayın. Gümüşi renkte, mavi pırıltılı bu enerjiyle tamamen dolun. Tüm bedeninizin ışıldadığını imgeleyin ve ardından zihninizi boşaltarak Ay Anne’den kutsamasını isteyip meditasyon yapın.
alıntı

partos

Kayıtlı Üye
Bu uygulamanın şehirde yapılması çok zor olur gibime geliyor

partos

Kayıtlı Üye
Bu kadar sık binaların içinden ay'ı seçmek bile çok zor.

4

43887

Bu kadar sık binaların içinden ay'ı seçmek bile çok zor.
doğru söylüyorsun günümüz koşullarına göre şehirleşme doğayla olan irtibatımızı bir nevi kesiyor ama yinede zamana ayak uydurup meditasyonumuzu ritüelimizi bugünün şartlarına göre uygulamaya çalışacağız :) ... sevgiler...

AJA

Elit Üye
Ay bir yerlerden hep görülmeli..Bu yönde çalışmaları olan biri zaten o ortamı bir şekilde sağlar diye düşünüyorum.Bazen çıkar dışarı öylesine bile ayı arar bakar izlerim..

4

43887

dolunay tam karşımda biliyorum fakat bulutlardan kaynaklı gözükmüyor yinede mi yapamıyacağız,ayın enerjisini almamıza engel...ben farklı bir ritüelide özellikle kış mevsiminde uyguladım herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkcası.....

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ritüeli tam olarak bilemiyorum ama sadece konuyu okuyunca ayın ışığının insana direk yansıması gerekiyormus izlenimi aldım bende.

4

43887

tamam ritüelde dolunay ışığına bakıp uygulamak önem arz etmekte fakat öyle bir uygunluk yoksa dışarı çıkıp gözlemleyip o yöne doğru yönelip imgeleyerek uygulayın diyor nasılki namazımızı kıldığımızda seccadeyi kabe yönüne çevirdiğimiz gibi...yalnış mı düşünüyorum...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
tamam ritüelde dolunay ışığına bakıp uygulamak önem arz etmekte fakat öyle bir uygunluk yoksa dışarı çıkıp gözlemleyip o yöne doğru yönelip imgeleyerek uygulayın diyor nasılki namazımızı kıldığımızda seccadeyi kabe yönüne çevirdiğimiz gibi...yalnış mı düşünüyorum...

Yani bence şöyle;

Hani güneşli bir sabah ellerini açıp yüzünü güneşe doğru dönersin yavaş yavaş ısınmaya başlarsın ya ama bulutlu havada bunu uygulayamazsın tamam güneş gene ordadır hava da sıcaktır ama ışığın kırılmasından dolayı aynı etkiyi alamazsın.

Ay ışığı içinde bu durum gecerli olur gibime geliyor.

4

43887

Yani bence şöyle;

Hani güneşli bir sabah ellerini açıp yüzünü güneşe doğru dönersin yavaş yavaş ısınmaya başlarsın ya ama bulutlu havada bunu uygulayamazsın tamam güneş gene ordadır hava da sıcaktır ama ışığın kırılmasından dolayı aynı etkiyi alamazsın.

Ay ışığı içinde bu durum gecerli olur gibime geliyor.
evet dediğin mantıklı sevgili demir8333 ama dolunay ışığını gerekli deyip kelimede fakat diyerek uygunluk yok ise o yöne doğru yönelip imgeleyin diyor benim düşüncem o yüzden ...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
evet dediğin mantıklı sevgili demir8333 ama dolunay ışığını gerekli deyip kelimede fakat diyerek uygunluk yok ise o yöne doğru yönelip imgeleyin diyor benim düşüncem o yüzden ...

Dediğin doğru hava kapalıda olsa ışık bir şekilde temas eder ve dolayısıyla etkili olur. Benim üzerinde durduğum nokta etkisinin ne kadar olacağıydı.

4

43887

Eğer ritüelde imgeleyerek de yapabilirsiniz yazıyorsa imgeleyerek yapabilirsiniz ama ritüel tam başarılı olmaz.Direk Dolunay ışığı ile yapmak farklı,imgeleyerek yapmak farklı.Çoğu kişinin imgeleme yeteneği fazla iyi değildir o yüzden ritüel başarılı olmaz. :)
tamam şimdi anlaştık... sevgiler..

4

43887

arkadaşlar bugün dolunay gecesi ve özel bir gece havada güzelliğini gösteriyor ,ben bugun uygulamamı yapacağım meditasyon yapmak isteyenlere duyrulur;)

biard

Kayıtlı Üye
Bu bir pagan ritüeli sanırım. Evet bunu yapmak zor olabilir ama arınma meditasyonlarını tavsiye ediyorum. Mantraları da katarak güzel bir arınma meditasyonu yapılabilir. Dolunay ve yeniay gibi günlerde arınmak çok daha güçlü olur. Tavsiye ediyorum.

4

43887

Normal bir meditasyona dolunayın etkisi olur mu ?

Tabiki olur niyetlenin.Gerçekleştirmek istediğiniz projeler ,tamamlamak istediğiniz durumları şifalandırmak için uygun bir zaman :)

Beki İkaladan da bir paylaşım ;
Tam dolunay saatinde veya o saate niyet ederek hayalinizde veya olduğunuz odada bir mum yakın. Öncelikle sizi zorlayan insanların adını, yaşadıklarınızı, bütün hissettiklerinizi bir kağıda yazın. Sonra da yaşamınızda "artık buna ihtiyacım yok" dediğiniz tüm o eski kalıplarınızı, duygu ve düşüncelerinizi, alışkanlıklarınızı, kısacası yaşamınızdan çıkarmak istediğiniz HER ŞEYİ yazın. Tüm engelleyici kalıplarınızı, davranışlarınızı da...

Tüm bunlara size öğrettikleri için teşekkür edin. Ve sonra da "Sevgili Başmelek Mikail, sevgili Başmelek Haniel, meleklerim, lütfen tüm bunları ışığa dönüştürün. Artık hepsinden özgürleşmeye niyet ediyorum. Derslerimi öğrendim ve ben kendimi artık bambaşka bir noktaya taşıyorum. Kendi gücümü tamamıyla elime almaya niyet ediyorum. Teşekkür ederim." diyerek kağıdı yakın ve küllerini doğaya, veya sulara karışması için lavaboya bırakın. Işık olsun!
Not: Dolunay saatini kaçırırsanız bu saate niyet ederek de aynı çalışmayı yapabilirsiniz;)

Kendiniz farklı çalışmalar yapabilirsiniz kendinize özel :))

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Tabiki olur niyetlenin.Gerçekleştirmek istediğiniz projeler ,tamamlamak istediğiniz durumları şifalandırmak için uygun bir zaman :)

Beki İkaladan da bir paylaşım ;
Tam dolunay saatinde veya o saate niyet ederek hayalinizde veya olduğunuz odada bir mum yakın. Öncelikle sizi zorlayan insanların adını, yaşadıklarınızı, bütün hissettiklerinizi bir kağıda yazın. Sonra da yaşamınızda "artık buna ihtiyacım yok" dediğiniz tüm o eski kalıplarınızı, duygu ve düşüncelerinizi, alışkanlıklarınızı, kısacası yaşamınızdan çıkarmak istediğiniz HER ŞEYİ yazın. Tüm engelleyici kalıplarınızı, davranışlarınızı da...

Tüm bunlara size öğrettikleri için teşekkür edin. Ve sonra da "Sevgili Başmelek Mikail, sevgili Başmelek Haniel, meleklerim, lütfen tüm bunları ışığa dönüştürün. Artık hepsinden özgürleşmeye niyet ediyorum. Derslerimi öğrendim ve ben kendimi artık bambaşka bir noktaya taşıyorum. Kendi gücümü tamamıyla elime almaya niyet ediyorum. Teşekkür ederim." diyerek kağıdı yakın ve küllerini doğaya, veya sulara karışması için lavaboya bırakın. Işık olsun!
Not: Dolunay saatini kaçırırsanız bu saate niyet ederek de aynı çalışmayı yapabilirsiniz;)

Kendiniz farklı çalışmalar yapabilirsiniz kendinize özel :))

Hmm anlıyorum.Bende genelde temeli öğrendikten sonra çalışmaları kendime uyumlamaktan yanayım.
Bu arada bir ek bilgide benden olsun 26 kasımda ki tam dolunay saati 00.45 miş.