Zikir

• Konbuyu başlatan Üye silindi 38107
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 38107

Merhaba arkadaşlar. Benim bir şey danışmam lazım. Benim teyzem dindar birisidir ve yeni yeni havastır esmalardır bunlarlar ilgileniyor.Bana geçen ailemiz için yani benim için ayrı ablam için ayrı annem için ayrı babam için ayrı esmalar verdi okuma sayısı verdi ve okumamızı istedi.Bende diğer aile üyeleri meşgul olduğu için gece onlar yerine okuyorum.Problemim şu ben bunları okudum okuyalı bazı kötü şeyler oluyor yani düzen iyice bozuldu.Evimizde kavgalar arttı babam kaza yaptı annem işyerinde kavgalar çıktı falan.Acaba yanlış veya eksik bir şey mi yapıyorum veya unutuyorum. Yani okuduğum esmalardan olabilirmi?Yani birde esmalar okuyup hayrımız için dua ediyorum inşallah kabul oluyordur.Eksik veya yanlış yaptığım sizlerce nedir?

ruban

Kayıtlı Üye
esmalar olmadan kimse yardımcı olamaz

Ü

Üye silindi 38107

Yazıyım tabi
Annem ismi ...... esması el-müntekim okuma sayısı 630
babam ismi ...... esması el-halim okuma sayısı 88
ben ismim ........ esmam el-mütekebbir okuma sayısı 662
ablam ismi ......... esması el-hakim okuma sayısı 78

ruban

Kayıtlı Üye
esmalar zararsız ama ebced yada kebir hesebıyla hesaplanmış gibi siz bunlara uyan esmaları çekin her havas çıyım diyenin esmasını çekersen kafayı yersin

KOÇ: El Cebbar,El Kahhar,El Fettah,El Muhdi El Muktedir

BOĞA: El Metin,El Kaadir,El Muahhir,El Ganiyy,Es Sabur,El Hakk

İKİZLER: Es Semi,Eş Şehid,El Mukaddim,El Basir

YENGEÇ: Er Rahim,El Habir,El Hafiz,El Veli

ASLAN: El Mütekebbir,El Azim,El Muhyi,En Nur

BAŞAK: Er Rakib,El Hakim,El Muhsi,El Kayyum

TERAZİ: El Adl,El Latif,El Halim,El Vedud,El Muksit

AKREP: El Bais,El Muid,El Mümit,El Varis

YAY: El Kerim,El Ganiy,El Mugni,El Basit

OĞLAK: Ed Darr,El Mani,El Kaabid,El Muahhir

KOVA: El Alim,El Muhsi,Ed Darr,El Mukaddim

BALIK: El Habir,El Batın,En Nafi

codzombi

Kayıtlı Üye
El-Müntekim (c.c):Suçluları,adaleti ile hak ettikleri cezaya çarptıran,kendisine isyan edenleri şiddetle cezalandıran Allahü Teâlâ.
EL-HALİM:Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden,Affı,bağışlaması ve musamahası sınırsız ve kullarına daima hoşgörülü davranan.
EL-MÜTEKEBBİR:Sonsuz büyüklük ve azamet sahibi.Mahluka ait sıfatlardan münezzeh demektir.Büyüklenme hakkına sahip olan tek varlık,her şeyi yaratan ve hükmeden,her şeyin sahibi olan Allah’tır.
EL-HAKİM;Hikmet sahibi olan;her şeyi yerli yerinde yapan.Cenabı-Hak Hakim’dir.hikmetliiş yapar.her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap eder.

anlamlarını da yazdım, en güzel esmalardandır yazdıklarınız.. el halimi bilirim ,el mütekebbir de çok kudretli bi esmadır. ben yanlış bir şey göremedim , niyetiniz etkilemiş olabilir nasıl bir niyetle çektiğiniz de önemli diye düşünüyorum.

ruban

Kayıtlı Üye
El-kahar zikrini birini kahretmek için çekmiyosanız melek sebap yazar eyer bu niyetle çekiyosan kahrolur dilerse ALLAH

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bir kere olsun bunların anlamına baktınız mı? Önce anlamının ne demek olduğunu bilmelisiniz bildikten sonrada o anlam üzerinden niyetinizi istemelisiniz yaratıcıdan.
Örnek verirsem buna mesela El Adl sonsuz adalet sahibi demektir. Diyelim ki biri bi haksızlığa uğradı hakkını almak için bolca ya da edebildiği kadar El Adl zikretmelidir. Zikrederkende adaleti istedigini hakkını istedigini kalbinden geçirmeli.
Siz kötü niyet ederek zikretmemişseniz sorun yok. Tamamen bununla alakasızdır. Buna bağlamayın.

Ü

Üye silindi 38107

Teşekkürler hepinize bir iki gün giremediğim için cevap veremedim teşekkürler

La-edri

Kayıtlı Üye
El-kahar zikrini birini kahretmek için çekmiyosanız melek sebap yazar eyer bu niyetle çekiyosan kahrolur dilerse ALLAH
Bu cok yanlis bir bilgi, Kahhar zikri cok yanlis anlasilmis bir esmadir, Kahhar kahir ederse bunu rahim ve rahman altyapisiyla yapar.
Kisileri kendi keyfine göre bir durumu hosuna gitmedi diye kahir edemez insan, cunki karsindakinin fikri yada fiili onun zannina göre kötü olabilir.
Kahhar zikri o kadar yogun bir güce sahib bir esmadirki tasavvufta bu esma ancak ilahi birlige ulasmis insanlara verilir.
Cunki Kahhar olan o kisinin ilk etapda nefsini kahir eder ve bu rahmana acilan bir yüzdür.

aşk1

Banlı Kullanıcı
La-edri sana özelden mesaj atıcaktım ama burdan yazarsam bilgi paylaşımı daha çok olur diye burdan yazmak istedim. Sizin düşüncenizi almak istedigim soruda şu diyelim ki bir kişi El Vedud zikrini 1001 gibi günlük belli bi sayı miktarı ile zikrediyor. Sizce bunu yapmakla büyü mü yapmış olur ?

aşk1

Banlı Kullanıcı
Bir niyetle zikrediyor El Vedud'u 1001 kez her gün.

galip63

Kayıtlı Üye
kardeş burçla esmanın bi alakasının olduğunu düşünmüyorum. 99 esma var ve yanlış saymadıysam sen 51 esma yazmışsın.Geri kalanları bu burçtakiler okuyamaz mı ? Böyle bişey olabilir mi ?

juba

Kayıtlı Üye
esmalar zararsız ama ebced yada kebir hesebıyla hesaplanmış gibi siz bunlara uyan esmaları çekin her havas çıyım diyenin esmasını çekersen kafayı yersin

KOÇ: El Cebbar,El Kahhar,El Fettah,El Muhdi El Muktedir

BOĞA: El Metin,El Kaadir,El Muahhir,El Ganiyy,Es Sabur,El Hakk

İKİZLER: Es Semi,Eş Şehid,El Mukaddim,El Basir

YENGEÇ: Er Rahim,El Habir,El Hafiz,El Veli

ASLAN: El Mütekebbir,El Azim,El Muhyi,En Nur

BAŞAK: Er Rakib,El Hakim,El Muhsi,El Kayyum

TERAZİ: El Adl,El Latif,El Halim,El Vedud,El Muksit

AKREP: El Bais,El Muid,El Mümit,El Varis

YAY: El Kerim,El Ganiy,El Mugni,El Basit

OĞLAK: Ed Darr,El Mani,El Kaabid,El Muahhir

KOVA: El Alim,El Muhsi,Ed Darr,El Mukaddim

BALIK: El Habir,El Batın,En Nafi

Bunlar okumamamız gereken kelimeler mi yoksa hangi burca sahipsek onları mı okumamız gerekiyor ?

La-edri

Kayıtlı Üye
La-edri sana özelden mesaj atıcaktım ama burdan yazarsam bilgi paylaşımı daha çok olur diye burdan yazmak istedim. Sizin düşüncenizi almak istedigim soruda şu diyelim ki bir kişi El Vedud zikrini 1001 gibi günlük belli bi sayı miktarı ile zikrediyor. Sizce bunu yapmakla büyü mü yapmış olur ?

Bu büyü degil fakat yaptiginiz sey saadece bu olursa yarim olur, dua dille yapilir ama fiil ilede desteklenmesi lazim, seviorsunuz birisini ve onun sevgisini istiyorsunuz elbete bu durumda Vedud esmasina yönelmek gerekir fakat her gün bilmemkac kere cekmekten ise bir gün gidin ve o kisiye ona olan ilginizi bir sekilde belli edin, ki bu sizin fiili duaniz olacak :)

Benim bakis acim bu konulara biraz farkli , ben insanlarin oturdugu yerde birseyler elde etme istegini tembelik olarak kabul ediyorum, nedenine gelirsek, hic bir peygamber oturdugu yerde birsey elde etmedi, ki onlar esmalari zikirden ziyade birer elbise gibi üzerinde tasiyan kisilerdi, savastilar ac kaldilar vs..
Demekki diyorum bilmemkac kere bir esayi cekmek yetersiz, harekete gecmek duadir, kisinin fiili duasi.Fiili duasi olmayanlarin oturduklari yerde tembel bir halde dua edenlerin cok kullandiklari cümleler vardir " Okadar dua ediorum fakat kabul olmuyor, zikirde cekiorum ayette okuyorum ama kabul olmuor"
Hareket etmek duayi destekler, bir elma yemenin bile karsiligi o agaca yürümektir, ben bir elma yemek icin uyumasam rezzak esmasini ceksem dursam evimde sanmiorumki tavandan basima bir elma düssün...

Tabiki isteyen istedigi gibi davranmakta selbest, fikrimi sordunuz bende nacizane söyledim sevgiler :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
Tabiki cabada cok önemli ki istenilen şey için yaptım elimden geldigince hatta hasta bile oldu ama kula naptımsa görmedi duymadi ha insan ha duvar karsimdaki bunu kabullrndim ama cabami devam ettiriyorum şuana kadar.
ki bunada Allah şahit. Ya peki dedim Allah ne der diye başladim dua ve yapabildigim ibadetlere. Allah bi şekilde duami vericekte dünyada istediğim gibi vermeyecek. Bunu da biliyorum keşke bana bu hayatta verseydi keşke. Ne güzel olurdu ne güzel. Diyceksin ya hayırsız diye vermiyorsa diye. Hayırlıda olsa hayirsizda olsa onun bu dünyada istedigim gibi vermesi verme bunu yasayan insanlardan olmak isterdim ama kaderimi dua ile degistiremiycem :( Rabbim buna izin vermiyor bana

veli219

Kayıtlı Üye
selam arkadaslar benim sorum var
neden esmalari burclara göre okuyoruz onu anlamadim kuranda bildigim kadariyla burclar yok kova burcu bilmem balik burcu diye, bide allahin bu mubarek isimleri neye dayanarak seciyoruz onu anlamadim evet her isminin bir anlami var ona göre okusak bu olur ama burcuna göre su esmayi okumaliyiz yada güne göre mesela pazar bu esmayi pazartesi bu esmayi okumak diye bir sey varmi ? olsa kaynagi ne ?

tesekkürler

langlois

Kayıtlı Üye
bu esma okumada sayının bir önemi oldugunu düşünmüyorum istediğimiz kadar okuyabiliriz ayrıca zamanda farketmez tabiki herkes kendi derdine göre bir esma seçmeli... ALLAH rızası için okumakta önemlidir tabi