drej

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

67890

Banlı Kullanıcı
drej kürtçe bir kelime ve uzun demek( uzun boylu )

Sirius.

Kayıtlı Üye
Bana oyle bi varliktan bahsettiler cin tarzi bisey oldugunu soylediler baktim bulamdim herhalde yok sanirim kelime anlami icin tesekkurler

acid

Kayıtlı Üye
Bazı kültürlerde varlıklara verilen isimler yerel, coğrafi sebeplerden değişebiliyor. Ya da yöresel olarak farklı isimler verebiliyorlar. Belki öyle bir adlandırma olabilir. Şehir efsaneleri ve diğer sebePlerden anlatımlar değişebiliyor varlıklar hakkında.

Sirius.

Kayıtlı Üye
Bunu soyleyen kisi siradan biri olmadigi icin ustune dustum yoresel farktan kaynaklanabilir bunu dusunmmstim tesekkur ederim bakis aciniz icin

acid

Kayıtlı Üye
Bir de şunu eklemek istiyorum izninizle geçmişte inanılan dinlerin bazı inançları kültürle devam edebiliyor. Bu da genellikle yeni dindeki varlıklara benzer bir biçimde tezahür ediyor. Bunu da atlamamak gerekli. Türklerdeki şamanizmin İslamiyet'e geçilmesine rağmen bazı adetler ve inançlarla devam ettiğini görüyoruz. Doğu bölgelerde de Zerdüştlük, Ezidilik, Nusayrilik gibi birçok farklı inanç bulunuyor bölgede bir kısmı hala devam eden. Zamanla din değiştiğinde buradaki kavramlar varlığa ya da geleneksel bir inanca dönüştürülebiliyor toplumlar tarafından. Ayrıca Anadolu'da bazı bölgelerde cinlerin çok uzun bir insan kılığında görüldüğüne dair rivayetler de dolaşır. Druj kelimesi de Zerdüştlük'te yalan anlamında kullanılmış.

67890

Banlı Kullanıcı
bir kuzenim köyde yaşarken cinleri değişik kılıklarda görürmüş
bazen keçi bazen köpek vs ve bir andada kaybolurlardı diye anlatmıştı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Acid konuya gerekli cevabı vermiş.
Pek çok Kültür'de uzun boylu göründükleri için, uzun, selvi, büyük gibi kelimerle ya da o anlamlara gelen başka dilde ya da lehçede karşılığı olan pek çok isim alabilirler. Bu varlıklar verilen her isim insanidir. Yani herşey olabilir. Varlıklar isimlerini vermez yada o an akıllarına gelen bir isim uydurdular.

AJA

Elit Üye
Böyle bir konu açılmışken ben de Suri ismini sorayım varlıklarda. Ben bir cin diyemiyecegim çünkı farklı bir iletişimde tanıştık. Hala ne türde olduğunu bilmiyorum.

Sirius.

Kayıtlı Üye
bana bu drej dediği varlığı gönderemeyeceğimi söyledi iyi mi kötü mü diye sorduğumda ne iyi ne kötü dedi fakat bu varlığın bende olmaması gerekiyormuş varlığını kaldıramazmışım böyle bişey olabilir mi?

acid

Kayıtlı Üye
Farklı dillerde anlamları var. Osmanlıca görünüşte olan, zahir gibi anlamlara geliyor. Ancak Hintçe'de de anlamı bulunuyormuş. Ayrıca isim olarak farklı kültürlerde yazılıyor. Ancak Osmanlıcasında i şapkalı olarak kullanıyor. İletişim kurulabilen varlıklarla ilgili bir şeyler duyduğumda hemen Sankskritçesini ve İbranicesini araştırıyorum. Ve şu anda iki dilin Çünkü hep o kültürlerde anlamı olan ya da kullanıldığı halde anlamı bilinmeyen sözcükler çıkıyor karşıma. Tam anlamını çözemesem de yol gösteriyor. Ayrıca varlıkların tam ismini bilmek Urum'un dediği gibi bana göre de mümkün değil .Ancak iletişim kurulduğu zaman verdikleri özel kelimelerin sizinle ilgili sembolik bir anlamı olabilir. Çünkü iletişim kurduğuna göre farklı bir durumunuz vardır onun için. O yüzden isim ya da tür olarak bahsetmektense kelimelerin anlamlarını araştırmak ve sembolleri yorumlamak daha doğru oluyor. Benim nacizane çalışmaların bu yönde ilerliyor. Ben türleri değil de boyutları anladığım zaman dahi şanslı sayıyorum kendimi. Çünkü hem yolun çok başındayım hem de kurallar çerçevesinde hareket etmek dışında bir seçeneğim bulunmuyor. Bu arada ilk defa bir yazıda bu kadar yazıyorum ve doğru söylemiş olmak dahi beni utandırıyor. Fırsat bulmuşken belirtmek istedim.

AJA

Elit Üye
Farklı dillerde anlamları var. Osmanlıca görünüşte olan, zahir gibi anlamlara geliyor. Ancak Hintçe'de de anlamı bulunuyormuş. Ayrıca isim olarak farklı kültürlerde yazılıyor. Ancak Osmanlıcasında i şapkalı olarak kullanıyor. İletişim kurulabilen varlıklarla ilgili bir şeyler duyduğumda hemen Sankskritçesini ve İbranicesini araştırıyorum. Ve şu anda iki dilin Çünkü hep o kültürlerde anlamı olan ya da kullanıldığı halde anlamı bilinmeyen sözcükler çıkıyor karşıma. Tam anlamını çözemesem de yol gösteriyor. Ayrıca varlıkların tam ismini bilmek Urum'un dediği gibi bana göre de mümkün değil .Ancak iletişim kurulduğu zaman verdikleri özel kelimelerin sizinle ilgili sembolik bir anlamı olabilir. Çünkü iletişim kurduğuna göre farklı bir durumunuz vardır onun için. O yüzden isim ya da tür olarak bahsetmektense kelimelerin anlamlarını araştırmak ve sembolleri yorumlamak daha doğru oluyor. Benim nacizane çalışmaların bu yönde ilerliyor. Ben türleri değil de boyutları anladığım zaman dahi şanslı sayıyorum kendimi. Çünkü hem yolun çok başındayım hem de kurallar çerçevesinde hareket etmek dışında bir seçeneğim bulunmuyor. Bu arada ilk defa bir yazıda bu kadar yazıyorum ve doğru söylemiş olmak dahi beni utandırıyor. Fırsat bulmuşken belirtmek istedim.

Çok açıklayıcı bir dilde anlatmışsınız sonsuz teşekkürler..Evet kelime manasını ben de araştırdım ve siiznle aynı yola çıktım..Suret yüz yoldaş rehber gibi manalarda buldum.Daha sonrasında bir davette adıyla çagırmama rağmen ( bi yerde hata yaptım galiba) araya parazit varlık girdi ve bende ip un gibi isteklerde bulundu..Bahssettiğim varlıkla bir türlü doğru iletişimi bulamadım..Sarkaç gibi araçlar kullandığımda enerjisini çok hissediyorum.
Adını bana kulagıma söylemişti ki bu ismi bende ilk duymuştum.Daha önce yaşamış olduğunu hatta osmanlı döneminde olduğunu çocuklarından eşinden bahsetmişti .İşte o anlarda sağ kulağıma demişti bunları.Başka varlıkların basit enerji hırsızlıklarına magruz kaldıgım için o dönemde pek iyi degerlendiremedim..
Kaç yıldır burdayım bende ilk defa detaya inip anlattım ki bunlar anlatılmaz..Sonuçsuz kaldığm için konuyu anlatmakta sorun görmedim.
Hep aklımın bir köşesinde soru işareti kaldı o..
İyi forumlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...