Rüya içinde rüya sorunu ve kitlenme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

striker

Kayıtlı Üye
Sayın forum üyeleri,
Uzunca bir süredir beni aşırı rahatsız eden ve uyku düzenimi tamamıyla mahveden bir sorun yaşıyorum.
Güne zinde başlayıp hiçbir yorgunluk yaşamadan gece yatağıma uzanıyorum, yarım saat sonra uykuya dalıyorum, rüya görmeye başlıyorum, gördüğüm rüyadan bir başka rüyaya geçiş yapıyorum. Bu geçiş anında anlıyorum ki ben rüya görüyorum, çok zevkli bir hal ve inanılmaz derecede mutluluk veren bir durum, bilinçli rüya görmek ve istediğini yapmak. Tek sorun rüya olduğunun farkındayım ama kontrol bende olmuyor, bir anda uyanıyorum odam, yatağım, duvarımdaki saatin saniyesine kadar bakıyorum, herşey tıpa tıp evimin, odasının kopyası, rüyadan uyandığımı sanıyorum, gördüğüm rüyayı yatağımda birkaç saniyeliğine analiz ederken, kıpırdayamadığımın farkına varıyorum, sonra yükselen ve alçalan bir beynimin içinde yankılanan aşırı rahatsız edici bir ses frekansı başlıyor. Ses dalgası yavaştan hızlıya, tıp kı motorun gaz vermesi gibi, az dan çoğa doğru, inip çıkıyor, bu otalama 3_4 saniye yavaş ses, 3_4 saniye yüksek ses duymamı sağlayan ve sürekli 8_10 saniye aralığında tekrarlanan mahvedici bir durumu, bazı durumlarda 10 dk boyunca yaşıyorum.
Ne yaparsam yapayım kımıldayamıyorum, başım çatlıyor gibi oluyorum. Sanki beynim patlayacak, ağzım, çenem dağılacak gibi oluyorum.

Bu olaylar iki şekilde oluyor arkadaşlar. Birisi rüya halinde iken, uyanıyorum ama aslında uyanmamışım herşey aynı odadaki her nokta aynı fakat rüya olduğunu, göz bantı kullanarak farkedebiliyorum aksi halde hiçbir şekilde rüya olduğunu anlamam mümkün değil. Kötünün daha kötüsü ise rüya dışında olması, göz bantı uygulamasıyla gerçek mi rüya mı olduğunu anladıktan sonra yine yatağımda kıpırdayamadan, 10 dk boyunca kitli kalıp, o boğucu ve vücıda elektrik gibi yayılan dalgaları çekmek zorunda kalıyorum.
Vücudumun sağ ve sol yanları, koltuk altımın hemen aşağısı, başım ve ayak parmaklarıma, elektrik kablosu bağlanıp, elektrik veriliyor gibi inanılmaz derecede rahatsız edici bu durumu haftanın birçok günü yaşamak zorunda kalıyorum.

Bu durum beni aşırı derecede rahatsız ediyor, ne yaptıysam engel olamadım.
Saygılarımla...

67890

Banlı Kullanıcı
rüya içinde rüya görmek apayrı bir fenomen.henüz bizler ilk aşamayı konuşabiliyoruz çoğunlukla.toplu bir bilinç olarak artık bu konuyada yoğunlaşmak gerek.
rüya içindede uyuyanları görüyoruz.eğer rüya içindede uyuluyor ve rüya görülebiliyorsa ve dahada ötesi varsa bunlar diğer bedenlerimize geçiş olabilir.
bir söz vardı gerçek yaşam RÜYALARDA uyanmakla başlar diye.
belkide bunu düşünüp söyleyen kişi rüyalar derken bu aşamalardan bahsetmiştir.

La-edri

Kayıtlı Üye
O cok agir bir sey bana göre karabasan daha hafif, bana olur arada bir ama artik kac katman iniyorsam 6-7 kere uyandigimi sanir ama herdefasindan bir ruyadan diregerine uyanirim, bana göre oldukca agir bir hal. Uyanamamak ve zaten görülen rüyalarda oldukca reel gibi algilanir.Tamamen uyaninca bir ara simdi buda rüyami diye düsündüren bir sey :)

Sebebini bilmiorum ama.

acid

Kayıtlı Üye
Bu fenomene benzer bir film vardı oldukça eski. Çok sık olmasa da ben de rüya içinde rüya görüyorum. Ancak bu kadar ağırını yaşamadım. Farklı boyutlar ile ilgili fikirler üretebiliyorum ancak. Ama şunu hep düşünmüşümdür. Başka bir boyutun rüyası ya da simülasyonu olabilir miyiz? Ki insanlar da şu an simülasyon üretebiliyor belli düzeylerde. Bir bilim adamı da yüzde yirmilerde bir ihtimalle bu teorinin gerçek olabileceğini ortaya koymuştu.

4

43887

sevgili striker rüya içinde rüya görme olayını arasıra bende yaşıyorum hatta önceki gördüğüm rüyayı yorumluyorumda rüya içerisinde sıkıntılı kabus dolu bir rüyayla karşılaştığımda geçecek bu rüya diyorum,yanlız senin yaşadığın sıkıntılı duruma çözüm varmı bilmiyorum ama benim merak ettiğim kullandığın bir ilaç varmı çünkü bazı ilaçların özellikle rüyalarda kabus yada bu gibi yaşanılan durumlarda yan etki olarak gösterdiğini duymuştum sevgiler....

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Bana astral çıkış evresi gibi geldi. Okuduklarımın çoğu kısmı astral çıkış evresiyle örtüşüyor. Maruz kaldığınız sesler ya da şok yemiş gibi bir durumda olmak. Aslında pek çok insanın yaşamak için uğraştığı bir durumu yaşıyorsunuz öncelikle bunu belirteyim :)
Kımıldayamama durumu normaldir çünkü vücut uyku felcinde. Bilinciniz rüya dışına çıktığı anda vücut uykuda olduğu için astral bedene geçiş yapıyorsunuz. Korkmanız gereken bir durum değil. Ama az bir gayretle astral çıkışı yapabileceğinizi düşünüyorum. Astral çıkışı başarmak istiyorsanız bu durum sizin için çok çok büyük bir avantaj.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bana astral çıkış evresi gibi geldi. Okuduklarımın çoğu kısmı astral çıkış evresiyle örtüşüyor. Maruz kaldığınız sesler ya da şok yemiş gibi bir durumda olmak. Aslında pek çok insanın yaşamak için uğraştığı bir durumu yaşıyorsunuz öncelikle bunu belirteyim :)
Kımıldayamama durumu normaldir çünkü vücut uyku felcinde. Bilinciniz rüya dışına çıktığı anda vücut uykuda olduğu için astral bedene geçiş yapıyorsunuz. Korkmanız gereken bir durum değil. Ama az bir gayretle astral çıkışı yapabileceğinizi düşünüyorum. Astral çıkışı başarmak istiyorsanız bu durum sizin için çok çok büyük bir avantaj.

Bence bu sorunun tam olarak cevabı budur.

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
Hocam sorununuzun yüzde doksan beşini bende yaşıyorum fakat ben rüya içinde rüya değil yüzüm tavana bakacak şekilde uyudugumda kilitleniyorum.bu karabasan değil adım gibi eminim.çünkü ne bir baskı nede kulakta aşırı bagirmalar geliyor.sadece hareket edemiyorum ve anında karıncalanma oluyor baya .bunun yerine karabasana razıyım en azından alıştıgım için nasıl kurtulacağımı biliyorum.ama bunda öyle bişe yok maalesef bende çaresizim.

striker

Kayıtlı Üye
O cok agir bir sey bana göre karabasan daha hafif, bana olur arada bir ama artik kac katman iniyorsam 6-7 kere uyandigimi sanir ama herdefasindan bir ruyadan diregerine uyanirim, bana göre oldukca agir bir hal. Uyanamamak ve zaten görülen rüyalarda oldukca reel gibi algilanir.Tamamen uyaninca bir ara simdi buda rüyami diye düsündüren bir sey :)

Sebebini bilmiorum ama.

Dediğiniz gibi karabasan çok hafif kalıyor. Her defasında ölüyorum sanıyorum, başım patlarcasına sıkışıyor, çenem kopacak gibi oluyor, kulakları parçalayan, başımın içinde dehşet verici bir frekansta ses dalgaları, yükselip, alçalıyor, alçalırken zar zor nefes alabiliyorum, yükselirken nefes dahi alamıyorum, zaten beden hareketsiz o durumu ve ağırlığı geçtim, ses frekansı beni mahvediyor, bu sesler nedir, neden hergün hergün oluyor.

striker

Kayıtlı Üye
Bu fenomene benzer bir film vardı oldukça eski. Çok sık olmasa da ben de rüya içinde rüya görüyorum. Ancak bu kadar ağırını yaşamadım. Farklı boyutlar ile ilgili fikirler üretebiliyorum ancak. Ama şunu hep düşünmüşümdür. Başka bir boyutun rüyası ya da simülasyonu olabilir miyiz? Ki insanlar da şu an simülasyon üretebiliyor belli düzeylerde. Bir bilim adamı da yüzde yirmilerde bir ihtimalle bu teorinin gerçek olabileceğini ortaya koymuştu.

Senelerdir bu ağır durumu yaşıyorum. Rüya için den diğer rüyaya, bazen 8 geçiş yaşıyorum, birinden uyanıyorum, diğerine, ondan ötekine, her uyanışta, rüya olduğunu diğer rüyaya geçince anlıyorum. Bu başımdaki sorundan dolayı, bilinçli rüyanın bile keyfi kalmıyor. Uykumda biliyorum ki diğer rüyaya geçişten sonra o sesler yine başlayacak. Göz bantı dediğim durumdan da olay başlayınca, rüyada mıyım, gerçekte mi diye tahlini yapabiliyorum. O mahvedici sesler rüyada olursa bir nebze daha çekilir oluyor ama gerçekte olunca, beni perişan ediyor.

striker

Kayıtlı Üye
sevgili striker rüya içinde rüya görme olayını arasıra bende yaşıyorum hatta önceki gördüğüm rüyayı yorumluyorumda rüya içerisinde sıkıntılı kabus dolu bir rüyayla karşılaştığımda geçecek bu rüya diyorum,yanlız senin yaşadığın sıkıntılı duruma çözüm varmı bilmiyorum ama benim merak ettiğim kullandığın bir ilaç varmı çünkü bazı ilaçların özellikle rüyalarda kabus yada bu gibi yaşanılan durumlarda yan etki olarak gösterdiğini duymuştum sevgiler....

Hiçbir ilaç kullanmıyorum. Alkol, uyuşturucu vs gibi maddelerde almıyorum, hatta müslüman olduğum için, abdestli yatmaya özen gösteriyor, ibadetlerimi yapıyorum. O olay başlayınca duaları okurdum ama hiçbir etkisi olmuyor. Ortalama 10 dk sürüyor. Bütün duaları bitene kadar yapıyordum, durum tahmin ettiğim gibi gelmiyor. Gaybi varlıkların musallatı yada buna benzer şeyler.
Bu ses olayı nedir, yaşayan var mı , bilmiyorum, hayatımı öyle kötü etkiliyor ki, bazen dişlerim parçalanıp çıkacak sanıyorum, olay bittikten sonra vucudumda izler de kalıyor. Bu 15_20 adet iğneyi aynı noktaya batıtıp elektirk verilmesi gibi birşey. İki yanımda da demir para büyüklüğünde morarmış nokta nokta izler ve korktuğum en büyük şey ise artık ayak baş parmaklarıma da elektirikler veriliyor. 1 kaç ay önce ilk defa yaşayınca daha sarsıcı oldu, birkaç gün sonra ayak tırnaklarım morarmaya başladı.

striker

Kayıtlı Üye
Hocam sorununuzun yüzde doksan beşini bende yaşıyorum fakat ben rüya içinde rüya değil yüzüm tavana bakacak şekilde uyudugumda kilitleniyorum.bu karabasan değil adım gibi eminim.çünkü ne bir baskı nede kulakta aşırı bagirmalar geliyor.sadece hareket edemiyorum ve anında karıncalanma oluyor baya .bunun yerine karabasana razıyım en azından alıştıgım için nasıl kurtulacağımı biliyorum.ama bunda öyle bişe yok maalesef bende çaresizim.

Benim sorunum dayanılmaz sesler ve birkaç aydır başlayan vücudumdaki morluklar.Elektrik veriliyor gibi sürekli iğne batar gibi birşeyler oluyor, zaten kımıldayamıyorum, iki yanıma elektirkler veriliyor, başım patlarcasına ses frekansları ile çalkalanıyor, şimdilerde ise ayaklarıma da aynı şeyler oluyor, iki ayak parmağıma da aynı elektriksel şeyler oluyor ve ciddi mana da simsiyah morluklar oluşuyor.

67890

Banlı Kullanıcı
striker bir keresinde ruya esnasinda beyin icinden bir kapi acildi hem gordum kapiyi hemde hissetim.bir baska arkadasada olmustu.bilmiyorum baska arkadaslar oldumu bunu yasaysn.ve anladigim kadariyla cakralarimizin icinde bu tur kapilar var.sormak istedigim boyle bir sey yasiyormusun.birde ruya icinde gordugunruyalarda sunu farkettim diyebilecegin bir sey varmi.not telden yazdim karisik olmamistir ins yazim sevgiler

striker

Kayıtlı Üye

Astral seyehat tarzı sayısız başımdan geçen çok güzel durumlarım oldu, o kadar güzel ve egzotik ve en önemlisi Yüce Allah'ın biz insanları et-kemik-kandan ibaret yaratmadığının, tarafımca test edilmiş olmasıdır. İnsanalrın çoğu bu durumları, bilim dışı bulur ama yaşamayan bilemez derler ya bundan dolayı, ben kendimi şanslı hissediyordum.
Fakat sorunum bundan öte birşey, bu astral ile alakasız tamamen bana zarar veren bir hale dönüştü, engel olamıyorum, kurtulamıyorum.

striker

Kayıtlı Üye
striker bir keresinde ruya esnasinda beyin icinden bir kapi acildi hem gordum kapiyi hemde hissetim.bir baska arkadasada olmustu.bilmiyorum baska arkadaslar oldumu bunu yasaysn.ve anladigim kadariyla cakralarimizin icinde bu tur kapilar var.sormak istedigim boyle bir sey yasiyormusun.birde ruya icinde gordugunruyalarda sunu farkettim diyebilecegin bir sey varmi.not telden yazdim karisik olmamistir ins yazim sevgiler

Ben kısaca bahsedersem, rüya olduğunun farkına diğer rüyaya geçtikten sonra varıyorum. Fakat rüyayı kontrol edemiyorum. Mesela kendimi bir orman da görüyorsam, ormanlık alandan, deniz kıyısına gidemiyorum, ben uçurumdan düşüyorsam en fazla uçmaya çalışıyorum, o da pek başarılı olmuyor, arada düşüyorum bazen uçuyorum, yeni bisiklet sürmeyi öğrenen çocuk gibi, uçmayı öğrenmeye çalıuşıyorum, mekanı seçemiyor yada değiştiremiyorum ama, uçmak, kaçmak, gücü eline almak gibi müthiş hisleri yaşamak, aşırı güzel bir duygu oluyor. Sonrası daha güzel, o rüyadan uyanıyorum bir bakıyorum ki uyanmamışım sonra şanslı isem 5_6_7 diye gidebiliyor. Her geçişteki gerçeklik gittikçe artıyor ve uyanacağımı biliyorum aynen gerçek hayattaki aldığım hislerin tıpkısını yaşıyorum.

Benim bu durumdan şikayetim yok tek derdim sesler ve vucudumda izler bırakan durumlar.

4

43887

Hiçbir ilaç kullanmıyorum. Alkol, uyuşturucu vs gibi maddelerde almıyorum, hatta müslüman olduğum için, abdestli yatmaya özen gösteriyor, ibadetlerimi yapıyorum. O olay başlayınca duaları okurdum ama hiçbir etkisi olmuyor. Ortalama 10 dk sürüyor. Bütün duaları bitene kadar yapıyordum, durum tahmin ettiğim gibi gelmiyor. Gaybi varlıkların musallatı yada buna benzer şeyler.
Bu ses olayı nedir, yaşayan var mı , bilmiyorum, hayatımı öyle kötü etkiliyor ki, bazen dişlerim parçalanıp çıkacak sanıyorum, olay bittikten sonra vucudumda izler de kalıyor. Bu 15_20 adet iğneyi aynı noktaya batıtıp elektirk verilmesi gibi birşey. İki yanımda da demir para büyüklüğünde morarmış nokta nokta izler ve korktuğum en büyük şey ise artık ayak baş parmaklarıma da elektirikler veriliyor. 1 kaç ay önce ilk defa yaşayınca daha sarsıcı oldu, birkaç gün sonra ayak tırnaklarım morarmaya başladı.
astral sayehati yaşamış biri olarak deneyimin daha farklı bir yerlerde olduğuna inanıyorum özellikle çektiğin acılar ve bunu fizik bedenine yansıması farklı bir durum açıkcası beni endişelendirdi bu konuda araştırmalarını devam ettirmelisin ve güven veren uzmandan destek almalısın bu konuda sevgili urumun bilgisine inanıyorum çok sıkıntılıysan özelden msjda atabilirsin huzur bulman dileğiyle...

striker

Kayıtlı Üye
astral sayehati yaşamış biri olarak deneyimin daha farklı bir yerlerde olduğuna inanıyorum özellikle çektiğin acılar ve bunu fizik bedenine yansıması farklı bir durum açıkcası beni endişelendirdi bu konuda araştırmalarını devam ettirmelisin ve güven veren uzmandan destek almalısın bu konuda sevgili urumun bilgisine inanıyorum çok sıkıntılıysan özelden msjda atabilirsin huzur bulman dileğiyle...

Teşekkür ediyorum.
Araştırma yapacak artık hiçbir argümanım kalmadı, karmakarışık olaylar rutine bağlandı ve hep oluyor. O da değişsem, ev değişsem, mekan değişsem hatta memleketi bile değiştirip başka vilayete gitsem yine de peşimi bırakmıyor. Pskolojik olarak sorunum da yok, çok sağlıklıyım, kötü alışkanlıklarım hiç yok. Biilmiyorum, uzmanların yardımı genelde pskolojik destek oluyor ama hiçbir etkisi olmadı. Bana zamanla düzelir dediler ama zaman geçtikçe acısına bağışıklık bile kazanamıyorum ve birkaç aydır ayak parmaklarıma da etkiler başladı ve etkiler vucudumda izler bırakıyor, acısından ziyade para büyüklüğünde yüzlerce noktadan oluşan morluklara anlam veremiyorum.
doktara gösterdim, bana inanmadı, diyor biryerlere çarpmışssındır yada uykuda biryerlere değişmiştir vs.
İki yanım aynı hiza aynı yer, ayak parmaklarım aynı parmaklar aynı morluklar hepsi simetrik biçimde sanki ben yapmısım gibi millet bana inanmıyor.
Zaten kimseye de diyemiyorum, bariz izlerin kendi kendine oluşacağına sanırım bende olsaydım birşeyler uydururdum.

acid

Kayıtlı Üye
Boyut ya da yer değiştirmeyle ilgili olayları araştırabilirsiniz. Çünkü bazı insanlarda yetenekler bilinçsiz bir şekilde uyku esnasında kullanılabiliyor. Bazı alanlarda tam özgürlük o anda sağlanabiliyor. Benin çok daha farklı bir durumum bilinçsiz bir şekilde transa geçtiğimde ortaya çıkmıştı. O anı ise hiçbir şekilde hatırlamamıştım. Bunlara sebep olacak hiçbir rahatsızlığım bulunmadığı da ortaya çıktı. Eğer korkmayacaksanız izlediğinizde odanıza kamera koyabilir, en azından uyku esansında yaptıklarınızı gözlemleyebilirsiniz. Ben buna cesaret edemedim. Belki sayıklama ya da bazı hareketler fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bulunduğunuz yerlerde bu alanlarda çalışan kurumlar varsa onlara da danışabilirsiniz. Farklı tekniklerde çözümleme yapıyorlar. Tabii ki de hocaya gitmekten bahsetmiyorum. Parapsikoloji üzerine çalışan terapistler, kurumlar vs.

La-edri

Kayıtlı Üye
Astral ile alaksi yok kisi kendi suurunun bilincaltinin diblerine iniyor, yani ben bu olayi bir kac kere yasadim cocukken daha fazla ve astral farkli birsey, bu olusum bence daha cok kisinin bilincaltiyla alakali..

67890

Banlı Kullanıcı
astral seyahat yapanlarda kusma başağrısı olduğunu duymuştum.
astralden sonra uyanınca başın ağrıması 3.çakranın kapalı olmasıyla alakalı olduğunu biliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...