Gördüğüm rüya, lucid rüya mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umut3431

Banlı Kullanıcı
bugün öğlen 5 gibi ben yatağı duvar kısmında yatıyorum hep yarım uyanık uyuyor gibi garip bir durumdaydım rüyamda uçmak istiyorum bir anda havada buluyorum kendimi zıplamak istiyorum bulutlara kadar zıplıyorum ruyamda heryer gece insan yok sadece bi kurt adamlar var :D ne gariptir bide şu harry potterde gördüğünüz şahgaga denen canlı vardı rüya işte ne istersem yapabiliyordum havadayken tam aşşa düşüceğim vakit kanatlarım olmasını istiyorum bir anda kanatlarım oluyor bu lucid rüyamıdır? en son zıplamak istedim bulutlara kadar zıpladım kanatlarım olmasını ıstedım kanadım olmadı aşşa doğru tam yere düştüğüm anda uyandım ve yatandan dustum :D

deadlyenes

Banlı Kullanıcı
banada çok olur boyle şeyler normal rüya bence veya kabus olabilir kurt adam ne gezer

4

43887

aslında bunun cevabını sen vermişsin lucid rüya diyerek,güzel rüya ...

umut3431

Banlı Kullanıcı
ya rüyamda kurt adam olmasını ben istiyordum ve oluyordu ama neden istiyordum bilmiyorum sadece aklıma geliyor o oluyor uçmak istiyorum birden uçuyorum

umut3431

Banlı Kullanıcı
bilinçsiz bi şekilde istiyordum yoksa neden istiyim kurt adam :

67890

Banlı Kullanıcı
bu yaptığın harika bir şey umut yani yaratmak.bence bu yeteneğimle ne gibi pozitif bir durum yaratırım diye düşün ve o konuda eğit kendini:)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Yaşadığınız şey Lucid rüya değil sadece rüya.

Lucid rüya yani rüya gercekliğinde olaylar tamamen sizin kontrolünüz altındadır ve normal rüyadan farkıda budur. Kurtadamların ve şahgaga dediğiniz şeyin neden rüyanızda olduğunu bilmemeniz, ve ikinci seferde kanatlarınızın olmasını isteyipte olmaması normal rüya olduğunu gösteriyor.

Ve bence en önemlisi;

Lucid rüyada teknik olarak düşme diye birşey sözkonusu olamaz çünkü düşmeye başlamanız zaten kontrolün sizin elinizde olmadığını gösterir bu yüzdende Şahsi fikrim Lucid rüya görmediğiniz yönündedir. İyi forumlar

67890

Banlı Kullanıcı
bence lücid rüya.bazen kontrolü kaybetsede büyük bir oranda kontrol elinde ve bilinçli olarak yaratıyor bazı şeyleri

calosa

Banlı Kullanıcı
sitemizde rüya yorumcusu olmadıgı icin böyle konular acmayınız /konu kilit

67890

Banlı Kullanıcı
calosa rüya yorumu yapılmıyor burda rüya ilminden bahsediyoruz :)

4

43887

sevgili umut3431 rüyanızı anlatırken bir bilinçli kontrollülükten bahsederken diğer msjınızda bilinçsizce diyorsunuz ikilemler var açıkcası ...rüyanın seyri değişiyor...

umut3431

Banlı Kullanıcı
evet lucid rüyamıdır onu sordum tabirini sormadım :D istediğim herşeyi yapıyordum son an kanatlarımın olmasını ıstedım olmadı ve bır anda aşşa çakıldığım anda yattakdan düştüm rüyamdaki gibi yüz üstü sonra uyandım

dexter

Elit Üye
Öncelikle konu başlığınızdan dolayı sizi uyarmak isterim. Konu başlığı, yazdığınız konunun içeriğini taşımalıdır. "Bakın" gibi emir kipiyle yazılmış bir konu başlığı, size yorum yazan insanlarda da direkt olarak antipati yaratacağı gibi, site kurallarına da aykırıdır. (Başlık düzeltilmiştir.)

Sorununuza gelirsek;
Lucid rüya- rüyada olduğunuzun bilincine varmaktır. Rüyanıza hakim olmaktır.
Tekrardan yinelememek adına Sevgili demir8333 üyemizin de anlattığı durumlardan dolayı rüyanız lucid rüya değildir.

Fakat bu konu üzerine araştırır ve çabalarsanız, olamayacak bir durum değildir.
Öncelikle; Yataginizin basucunda bir ruya gunlugu bulundurun ve her sabah uyandiginizda hatirlayabildiginiz ruyalarin hepsini buraya yazin. Bunu yapinca, zihniniz rüyalara daha fazla odaklanir, ve zamanla ilginç rüya konulari veya rüya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize rüya gordügünü anlamasi konusunda yardımcı olacak ipuclarinı saglacaktır.

67890

Banlı Kullanıcı
lücid rüyadır bence.arkadaşın ikilemde kalmasıda doğal lücidde zaman zaman anlık normal rüya geçiş ve ardından tekrar bilinçlenme olabilir.
yaşadığı bir şeyin aynısını yaşamıştım lcd ortamda kanatlarım çıkmasını istedim.bir tanesi çıktı diğerininde çıkmasını isterken kontrolü kaybettim çıkmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...