Kaya tuzu hakkında herşey

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kaya tuzunun ruhsal ve fiziksel etkilerine çok inanıyorum. İstedim ki böyle bir başlık altında hem kullanım şekilleri hemde sağladığı faydalar bir arada olsun. Şimdiden herkese yorumları için teşekkür ederim.

İyi forumlar

asterix

Kayıtlı Üye
Kaya tuzu yada tuz gölü tuzu hepsi NaCl değilmi ? Ruhsal etkisi nasıl olabilir? kristal yapısındanmı ?

vermud

Kayıtlı Üye
Bu ara da arkadaslar yemeklerde kaya tuzu kullanmiyorsunuz dimi? Sanayi tuzu diye begenmediginiz tuzlar da iyot var. Türkiye sularinda iyot olmadigi için tuza belli bir miktar ekliyorlar. Toplum sagligi için, zeka gelişiminde önemli bir yeri var iyotun. Aman iyotlu tuz kullanan.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Amaç arınma ise Deniz tuzu,Korunma ise kaya tuzu kullanılır.Biri su elementi ile bağlantılıdır ve arındırır,diğer Dağlar ve kayalar Dünya Ananın kemikleridir ve en dayanıklı noktalarıdır,bu nedenle tıpkı doğal taş ve kayaçlardaki gibi bir kalkan görevi görecektir.

Ben sofrada deniz tuzu kullanırım,kaya tuzunu sadece salamuralarda kullanırız.Sofra tuzu olarak aslında NaCl değil potasyum klorür,halk tabiri ile İngiliz tuzu daha faydalıdır ve safra taşlarını eritir(tabi vücut sonradan bu taşları tekrarlıyor).

AJA

Elit Üye
Evet deniz tuzunu sık sık kullanırım duş alırken arınmak için.Muhakkak deneyin farkediceksiniz rahatladığınızı.Bazı durumlarda 41 tane deniz tuzu taneciğine ayatel kürsiyi tek tek okuyup, o tuzlada yıkanmakta kötü enerjilerden arınmayı sağlıyor.

4

43887

hergün üzerinizde bir çay kaşığı kadar kaya tuzu,eğer bulamıyorsanız sofra tuzu bulundurun.Ancak akşam eve gelince tuzu lavobonuza dökün ve ertesi gün tekrar yenisini uygulayın,aynı tuzu iki gün üzerinizde bulundurmayın,tuz negatif enerjilere ve nazara karşı etkili bir uygulama şekli koruyucudur
ayrıca AJA senin uygulamanıda deniyeceğim:)

kgn

Kayıtlı Üye
ben hasta olunca uyumadan önce pil kadar bi kaya tuzunu banyo suyuma atar ve o suda yıkanırım sabaha hiç birşeyim kalmaz

asterix

Kayıtlı Üye
Hangi hastalıklar bunlar soğuk algınlığı filanmı yoksa daha ağır bir hastslıkmı,tansiyonum var iyi gelirmi?

onur85

Kayıtlı Üye
Kaya tuzu ile sole yapılıyormuş. İçinde 84 tane mineral varmış. Sağlığa çok faydalıymış. Yanlız kaya tuzu alırken güvenilir bir yerden almak gerekiyor. Rafine olmayan kaya tuzunu tercih etmeliyiz. İstanbul'da oturupta almak için tavsiye edebilceğiniz bir yer var mı ?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bu ara termal tuzları deniyorum sonucları birkaç kullanımdan sonra yazacam.

tedy24

Kayıtlı Üye
ben inekler yalasın diye alıyorum:)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hangi hastalıklar bunlar soğuk algınlığı filanmı yoksa daha ağır bir hastslıkmı,tansiyonum var iyi gelirmi?
Yüksek tansiyon ise tuzdan uzak durmanız gerekir. Ne dıştan ne içten ekstra tuz almayın,sebze ve meyvedekiler yaşamdan tuz ihtiyacı için yeterlidir.Hatta ketenizin yaprak ve saplarında çokça tuz vardır,bu nedenle yüksek tansiyon hastalarına kerenizi ölçülü tüketmeleri tavsiye edilir.

langlois

Kayıtlı Üye
kötü enerjiden arınmak istiyorsan buz gibi suyla bir duş alıcaksın ama alışık değilsen yavaş yavaş kendini alıştırman gerek ilk başta zor olabilir ama alışınca mükemmel hissediyorsun kendini ben hergün yapıyorum bilimsel faydasıda cok

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Benim bilfiğim kaya tuzu koruyucudur . Her türlü varlıktan . Neden mi ? Bildiğim kadarı ile enerjisi yüzünden ...