Kızını Cinlerin kaçırdığı adam olayı anlatıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Bağdat ahalisinden bir adam Cenab-i Gavsül Azam Abdülkadir Hazretlerine gelip:
- Ya Şeyh, ya Efendimiz! Bir bakire kızım var; evin damına çıkmış. Nice kere söylediysem asağı inmedi. Ve oradan da gayb olup bir daha görünmedi. Sebebi nedir? Ve buna ne çare olur?
Diye sual etti Hazret-i Şeyh bir müddet düsündükten sonra adama şöyle dedi:
- Bu gece yatsı namazına müteakip şehirden dısarı çık. Kerh harabelerine git, beşinci tepede otur. Ve (BİSMİLLAHİ, ABDÜLKADIR'İN NIYETİ ÜZERİNE) de ve etrafına bir daire çiz... Karanlık ortaya iyice çökünce çeşitli suretlerle cin taifeleri geçmeye başlar. Onlara bakman seni korkutmasın. Sabah yakın olduğunda son olarak cinlerin meliki muhafiz askerleriyle beiraber geçer. Fakat seni orada görecegi için yanına yaklaşır ve hacetini sorar. İşte o zaman sen ona:
- Beni Şeyh Abdülkadir size gönderdi.
De ve kızının başına gelen hadiseyi bir bir anlat.
Kızı kaybolan adam anlatıyor:
Şeyhten aldığım emir üzerine akşam üzeri şehirden dışarı çıktım. Kerh harabelerine varıp beşinci tepede oturdum. Ve:
- Bismillaahi, Abdülkadir'in niyeti üzerine . Dedim ve etrafıma bir daire çizerek beklemeye başladım. Az sonra görünüşleri insani korkutup eza verecek şekil ve surette cinniler geçmeye basladı. Fakat çizdiğim daireye yaklaşmadılar. Onların cemaat cemaat geçişleri seher vaktine kadar sürdü. En sonlarında melikleri geldi. Bir ata binmişti. Etrafında muhafızları vardı. Beni görür görmez etrafıma yaklaştı, fakat daireyi geçmedi. Etrafındaki muhafızlar da durdular. Melik dikkatle beni süzdükten sonra bana:
- Ey insan hacetin var mı?
Diye sordu. Ben:
- Evet, dedim. Sultan Şeyh Abdülkadir beni size gönderdi.
Cinnilerin meliki bunu duyar duymaz hemen atından indi. Eğilip yeri öptü. Ve dairenin dışında çömelip oturdu. Sonra bana dedi ki:
- Anlat, Sultan sizi ne gibi emirlerle gönderdi?
Ben başıma geleni olduğu gibi anlattim. Melik hadiseye vakıf olunca çok müteessir oldu. Ve hemen etrafındaki muhafızlara dönerek:
- Bu işi yapan cinniyi acele bulup getirin!
Diye haykırdı. Bu emir üzerine çok sürmedi, giden muhafızlar kızımla bir cinniyi alıp huzura getirdiler. Meğer kızımı kapıp götüren bu cinni Çin ülkesinin ricalinden imiş. Melik hiddetle cinniye dönerek:
- Ey lain, kutbun yanı başından bir kızı alıp götürmeye ne haddin vardır. Buna nasıl cüret etdin?
Dedi ve:
- Bu melunun hakkı idamdir. Kesin bunun kafasını!
Diye bağırdı. Muhafızlar tez seğirtip vakit kaybetmeden bir kılıç darbesiyle cinninin kafasını uçurdular.
Melik kızımı bana teslim ederek:
- Başka bir hacetin var mıdır?
Diye sordu. Ben bu hal karşısında kendimi alamayarak melike:
- Efendim, Sultan Şeyh Abdülkadir'in emrine bu derece itaatiniz hayret uyandırıcıdır. Sebebi nedir?
_ Diye sordum. Cinnilerin meliki:
- Evet dedi. Sultan Şeyh Abdülkadir evinin penceresinde oturur, yeryüzündeki kovulmuş, tardolunmuş cinnilere bakar. Onlar onun bakışının heybetinden kaçacak delik ararlar. Hem Cenab-ı Hak bir kulunu KUTUB etti mi insan ve cinniler hakkında ona bir çok imkanlar verir.
Ben melike başka bir hacetim olmadığını söyleyerek ve teşekkürlerimi bildirerek kızımla beraber yola revan olduk. Ve Cenab-i Gavsül Azam Sultan Şeyh Abdülkadir'e arz-i şükranla Cenab-ı Hakka secde-i şükür kıldım.

ALINTI

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Eminim dünya üzerinde insan sayısından fazla bu şekilde hikaye vardır. Bu da demektir ki dünyadaki tüm insanlar en az bir kere paranormal bir olay yaşamıştır. Tabi gercekten durum böyle olsaydı bu tür olaylara normal dışı değilde normal olaylar denirdi.

Herkes bir hikaye yazabilir şu an bende bir tane yazabilirim... Fazla takılmamak gerektiğini düşünüyorum böyle şeylere. İyi forumlar

ptaah

Kayıtlı Üye
Abdulkadir Geylani sıradan bir evliya değildi.Evliyalar sultanı deniyor onun için.Onun hayatını bilseniz ve kitaplarını biraz okusanız şaşırır kalırsınız.Kendisinin bebekken oruç tutması ,peygamber soyundan gelmesi, 25 yıl riyazeti, kalbinden dünyaya dair herşeyi çıkarması ,şeytanla ve nefsiyle mücadelesini bilseydiniz böyle konuşmazdınız.

ptaah

Kayıtlı Üye
Şeytanların Hazreti Gavsu'l Azam'a hücum etmesi hakkındadır.

Şeyh Osman es-Seyrefani anlatıyor:

Abdulkadir’den şöyle dinledim; "Geceleri harabelerde kalırdım. Bağdat’a inmezdim. Toplu halde silahlı şeytanlar gelip, benimle çarpışarak bana ateş ederlerdi. Kalbimde son derece azim ve direnç hissederdim. İçten bir ses duyardım: “Ey Abdulkadir! Kalk onlarla savaş. Korkma biz seni kuvvetli kıldık. Yardımlarımızla muhakkak onlara galip geleceksin.” Bu sesi duyunca onlara hücum ederdim. Sağa sola dağılıp kaçarlardı. Geldikleri yerden gidip benden uzaklaşırlardı. Hele içlerinde koca bir şeytan vardı. Durmadan bana gelir; buradan git yoksa sana şöyle yaparım” diye tehdit savururdu. Ben de var gücümle ona bir tokat atardım. Benden uzaklaşır giderdi. Yürekten bir “La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim" deyince hemen baştan tırnağa yanardı, ben de onu seyrederdim...” Bir defasında bana çirkin görünüşlü ve son derece pis kokan bir şahıs gelerek;

-“Ben İblisim. Sana hizmet etmeye geldim. Beni ve avanemi çok yordun” dedi.

-“Sana itimadım yok. Hadi uzaklaş buradan dedim... Bunun üzerine elini kaldırıp bana vuracak oldu. Fakat ben ona fırsat bırakmadan başına bir darbe indirdiğim gibi yerin dibine gömdüm...”

İkinci defa yine geldi. Bu sefer elinde ateşten büyük bir kıvılcım vardı, durmadan onunla bana hücum ediyordu. Derken atlı bir adam, elinde kılıç bana yardıma gelmez mi! Hemen kılıcı aldım ve iblisi sırtüstü yuvarladım.

Üçüncü defa onu benden çok uzak yerde ağlar gördüm. Başının üstüne toprak saçıyor ve şöyle diyordu:

-“Senden ümidimi kestim. Galiba seni saptıramayacağım” dedi. Ben de;

-“Sus ey melun!” dedim.

-“İşte bu azap kamçılarından daha şiddetlidir bana” diye mukabele etti. Şeytanı başımdan savdıktan sonra, bana şöyle haller vaki oldu:

Bir seferinde bana dünya zevk ve ziynetleri göründü ve sordum:

“Bunlar nedir?”

-“Bunlar dünya zevk ve ziynetleridir. Senin gibisini avlamaya geldiler” diye cevap verildi. Bunun üzerine ben onlarla savaştım. Yüz vermedim. Benden yüz bulamayınca kaçıp gittiler. Sonra benimle alakalı birçok engel gördüm ve sordum:

“Bunlar nedir?

-“Bunlar senin yaratılışında bulunan bazı sebeplerdir.” diye cevap verildi. Bunun üzerine onların sırtını yere getirmek için tam bir yıl uğraştım, nihayet galip geldim, hepsini kendimden koparıp attım... Sonra kendi içimi seyrettim. Gördüm ki; kalbim bir çok şeyle ilgileniyor, hayaller kuruyor, kendini saraylarda sanıyor... Sordum;

-“Bunlar nedir?

-“Bunlar senin iraden ve ihtiyarın” dediler.. Bunun üzerine tam bir yıl çalıştım, nihayet kalbimi bu gibi şeylerden alıkoydum.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar lütfen şu benim gibi düşünmeyen cahildir, bilmiyodur mantığından vazgeçin yaa... Nerden biliyorsun bilip bilmediğimi.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Abdulkadir Geylani sıradan bir evliya değildi.Evliyalar sultanı deniyor onun için.Onun hayatını bilseniz ve kitaplarını biraz okusanız şaşırır kalırsınız.Kendisinin bebekken oruç tutması ,peygamber soyundan gelmesi, 25 yıl riyazeti, kalbinden dünyaya dair herşeyi çıkarması ,şeytanla ve nefsiyle mücadelesini bilseydiniz böyle konuşmazdınız.

Abdulkadir Geylani hakkinda aksini iddia eden kimse yok sadece bu konunun gerçeklik payı sorgulanıyor
Önemli bir zat fakat her anlatılan doğru değil

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Kadiri tarikatının muridleri böyle musallat olaylarında yetkilidirler, yani belli bir mertebede olan muridler musallat olaylarinda kurtarma yapabilirler. Nedeni ise bana gore cehri zikir ceken bir tarikat olan kadiri tarikatı zikirde ileri gidince ruhu kuvvetlenir ve farkli boyutlarda dolasabilir,zira cehri zikir bas sallamayla oldugu icin ruh zevke gelir ve hafif trans hali veya yekaza aleminde dolasabilir. Onemli olan nefs ile mucahede etmektir. Nefsini yenen Rabbine ulasabilir,bedenine sahip olabilir.

ptaah

Kayıtlı Üye
Farkındayım neyin sorgulandığını .Bu arada sonradan A.Geylani'nin şeytanla mücadelesi hakkında bir yazı ekledim gitmedi flood oluyor diye .

O zaman her şey hikaye.Bende yüzde yüz doğrudur diyemem ama dalgaya alma mantığını anlayamadım olayımı kişiyimi?Madem hikaye diyorsun niye hikaye?Eğer yazılan herşey hikaye olacaksa neden belirtmeden, çok işimiz var .

Gerek bu
sitede tanıkların anlatığı gerek yabancı ülkelerde yaşanan bir sürü görünmeyen varklıklar yüzleşme olayları var onlar en azından yakın geçmiş şahitleri anlatıyor.Onların

hikaye olmadığı konusunda bir fikre varabiliriz heralde?
O zaman herşeyin bir gerçeklik payı olabilir.Zaten burası parapsikoloji sitesi çok bilimsellik beklemeyelim.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Farkındayım neyin sorgulandığını .Bu arada sonradan A.Geylani'nin şeytanla mücadelesi hakkında bir yazı ekledim gitmedi flood oluyor diye .

O zaman her şey hikaye.Bende yüzde yüz doğrudur diyemem ama dalgaya alma mantığını anlayamadım olayımı kişiyimi?Madem hikaye diyorsun niye hikaye?Eğer yazılan herşey hikaye olacaksa neden belirtmeden, çok işimiz var .

Gerek bu
sitede tanıkların anlatığı gerek yabancı ülkelerde yaşanan bir sürü görünmeyen varklıklar yüzleşme olayları var onlar en azından yakın geçmiş şahitleri anlatıyor.Onların

hikaye olmadığı konusunda bir fikre varabiliriz heralde?
O zaman herşeyin bir gerçeklik payı olabilir.Zaten burası parapsikoloji sitesi çok bilimsellik beklemeyelim.

Bu konuşmanız laf olsun diyemi ? Çünkü anlamsız konulara deginmissiniz
Tabikide sorgulama hakkına herkes sahip burda neyin yanlış/doğru olduğuna siz derseniz ben herşeye inanırım buyurun
Ayrıca dikkatli okuyup anlarsınız ve bazı tecrübeleriniz bilginiz varsa ayırt edebilirsiniz

Parapsikoloji sitesi evet uyandığınız için teşekkür ederim
Alay konusu kim, kimi aldı? Bu tepkisiniz neye?

Egerki fikir alışverişine gireceksiniz uslubunuza dikkat edin saygılı şekilde

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Burası parapiskoloji sitesi

Bizde burada temel olarak normal dışı gelişmiş olayların gercekten olup olmadığını ve/veya yanılsama, abartı, hikaye, masal vs... olup olmadığını kendimizce sorgulamaya calışıyoruz. Sadece sorgulama yapmaklama da kalmayıp sorgulama yapan arkadasların yorumlarını okuyup kafamıza yatan kısımlarından bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...