İlaÇ ve telkİn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

çölrüzgarı

Banlı Kullanıcı
depresyon için ilaç almaktayım bunun yanında bilinçaltı telkin dinlememin sakıncası olurmu beyne zarar verirmi

partos

Kayıtlı Üye
Genel özellikleri sersemletmesidir bu yüzden anlık etkiler ancak kronik bir şekilde etkileyeceğini sanmıyorum(yani bıraktıktan bi süre sonra kendine gelirsin).İlacın adı önemli ama çoğunun etkisi birbirinden farklıdır.Bana sorarsan kullanma derim derslerini yada işini etkiler potansiyel ve verimini düşürür.İlk haftalar çok sancılı geçer çoğu ilacın etkisini hemen göremiyorsun 1-2hafta içinde verim alıyorsun(çoğu depresyon ilacını denedim ve tavsiye etmiyorum).Onun yerine bilinç altı müziklerini dene yada sevdiğin şeyleri yap çikolata ye ilaç tek çözüm değil depresyonda farklı çıkış yolları ara.

çölrüzgarı

Banlı Kullanıcı
azaltarak bırakıyorum ben senelerdir içiyorum ortalama 6 yıl sence geçmişte takılıp kalmak bilinçaltıyla ilgilimi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır bir zarar vermez, İlaç tedavisi alıyorsanız zaten birden bire bırakmazsınız,, ilaç kullanmanıza neden olan psikolojik sorunlar beyin kimyanızı değiştirir. İlaçlar bu dengeyi yeniden oturmanızı hedeflenmektedir. Bununla birlikte psikolojik tüm ilaçların yan etkisi sağladığı faydadan daha fazladır. yapılan araştırmalar göstermiştir ki psikolojik ilaç alan ve plesebo gurubu arasında anlamlı bir ilişki kurulmuştur. yani gerçek ilacı alanla, ilaç diye şeker alan grup arasında bir fark bulunamamıştır. (yeşil reçeteli ilaçlar bu gruba dahil değildir.)

Bu açıklama ile anlatmak istediğim aslında psikolojik ilaçlar hedeflediklerini gerçekleştirmekten uzaktır, asıl işi yapan beyindir. O ilacı aldığında daha iyi olacağına inandığı için düzleme göstermektedir. İlacın kimyasalına alıştığınız için yavaş yavaş ilacı bırakın, sübliminal ya da hipno maditasyon şeklinde olan telkin müziklerine ek olarak mutlaka davranışla terapi ve farkındalık tedavisi uygulayan uzmanlarla çalışmalısınız. Şizofreni gibi ilaç almadığınızda kendinize ve başkasına zarar veren bir hastalığınız yoksa tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...