Wicca Ay Suyu(Wicca Moon Water)

@Y$e

Kayıtlı Üye
Paylaşım yapmayalı uzun zaman oldu :) Wicca Ay Suyu(Wicca Moon Water)'na yabancı bir forumda denk geldim. Çevirip birkaç önemli bilgi daha ekledim. Takdirinize sunuyorum.

Wicca Ay Suyu Nedir?

Wicca ay suyuna Paganların kutsal suyu diyebiliriz.

Kutsal Su ile Ay Suyu Aynı Mıdır?

Aslında kutsal su denince herkesin aklına kiliseler ve vampir klişeleri gelir ama aslında kutsal su manasını ve derinliğini kilisenin ve Hristiyanlığın ortaya çıkmasından çok daha uzun süre önce Pagan geleneklerinden alır. Bilindiği üzere bilinen Hristiyan geleneklerinin çoğu Paganların inançlarından gelir. Hristiyanlar, Paganları ne kadar aşağılamış ve yok etmeye çalışsa da Paganizmin etkisinden kurtulamamıştır. Örnek verilirse Cadılar Bayramı(31 Ekim), Meryem Ana Modeli(İsis Modeli), Noel Ağacı(Ağacı ışıklandırmak ve süslemek bir Pagan ritüelidir.)... Hristiyanlık Paganların o zaman objeleri, kişileri kutsamak amacıyla kullandıkları ay suyunu kiliseye kutsal su olarak kazandırmıştır.

Ay Suyunun Kullanımı

Ay Suyunu pek çok şey için kullanabilirsin:

*İnsanları ve objeleri kutsayabilirsin.
*Büyülerini güçlendirebilirsin.
*Ritüellerinden önce banyo suyuna koyarsın arınırsın ve güçlenirsin.
*Evinin duvarlarına serperek evini arındırabilirsin.
*Ritüel araç ve gereçlerini kutsayabilirsin.
*İksir ve tentür yapımlarında kullanabilirsin.(Peki tentür nedir? Tentür bitkilerin kök,gövde,çiçek,yaprak veya dallarının bitkisel alkol(şeker kamışından elde edilir),sirke veya su ile karıştırılmasından elde edilen karışıma verilen genel isimdir.)

...

Wicca Ay Suyunu Nasıl Yaparsın?

Gerekli Malzemeler

*Ağzı kapanabilir, tercihen saydam ya da mavi renkte cam şişe
*İçilebilir su
*Deniz Tuzu
*Adaçayı Tütsüsü
*Ametist, pembe kuvars, ay taşı
*Mum(Tercihen Mavi ya da Beyaz; Mavi suyu ve arınmayı temsil ederken, beyaz saflığı, temizliği ve Tanrıçayı temsil eder.)
*Bir Sütun Selenit(Selenit Nedir?Selenit, denize kıyısı olmayan bölgelerde, tuzlu suyun buharlaşmasıyla oluşan bir mineraldir.)
*Yağ(Yazar Frankimsence ya da Ruh Yağı olsun demiş ama bunlar zor bulunan yağlar ve bence Ay Yağı, Tanrıça Yağı(Yasemin,Mür vb.) bu büyü için bulunması hem daha zahmetsiz hem de daha etkili olan yağlar.)

Yapımı

Dolunayın ilk gecesi çemberinizi açın.
Bilmeyenler için dolunay evresi 3 geceden oluşur: Dolunaydan önceki gece, dolunay gecesi ve dolunaydan sonraki gece)
Adaçayı tütsünüzü yakın ve şişenizi elinize alıp onu negatif enerjilerden arındırın ve kutsayın. Şişeyi asıl amacına hazırlayın. Ardından şişeyi su ile doldurun ve büyük bir çimdik tuzu içine ekleyin. Bu adım suyu temizler ve içinde hiçbir kötü enerjinin kalmamasını sağlar.
Mumunuzu yakın ve seleniti mumunuzun olduğu tarafa koyun. Yağ ile şişenizin etrafına bir çember çizin ve diğer taşlarınızı üçgen oluşturacak şekilde çemberde konumlayın. Odaklanın ve elementlerin, Tanrı ve Tanrıça'nın bu gece size göz kulak olmalarını, büyünüze kılavuzluk etmelerini isteyin, yardım dileyin. Ellerinizi şişenin üzerine yerleştirin ve 12 kere şu sözleri söyleyin.(Mavi Ay'da 13 kere)

Dolunay yıldızlı bir gecedir
Işığı parlayan, aşağıyı aydınlatan
Suyumun ışığın ile kutsanmasını istiyorum
Sevgi ve güven ile kullanılacak
Aşağıda ve yukarıda olan güçlerin
Dileğim budur, gerçekleşmesini sağla
Kutlu olsun!

(Kendi şiirinizi oluşturmanız fikrindeyim çünkü bu şiirin aslı İngilizce ve çevrilince ahengini kaybediyor. Kendi dilinizden şiirler ve özellikle kendi yazdıklarınız büyüyü daha güçlü kılar.)

Ardından eşyalarınızı toplayın ve şişeyi gece bitene kadar çemberin içinde bırakın. Sabah(Güneş doğmadan) teşekkür edip elementleri, Tanrı ve Tanrıça'yı serbest bırakın ve çemberi kapatın.

Bu işlemi üç gece de tekrarlayın. 3. gün sabah büyü tamamlanacak ve su kullanılabilir hale gelecek.

Yazarın Notu: Sözleri tekrarlarken kollarımda bir enerji hissettim. Tekrarlamayı bitirdiğimde enerjiyi kollarımdan şişenin içine göndermeye zorladım ve enerjinin şişeyi genişlettiğini hissettim. Sanki şişe ellerimin arasında büyüyor gibiydi. Enerjiyi kollarımda hiçbir enerji kalmayana kadar şişenin içine gönderdim.

pythonissam

Kayıtlı Üye
Çok güzel tarif.
Şunu eklemek isterim. Bazı doğal taşların suyu içilir içilmez. Mesela troid hastası biri ametistin suyunu içmemeli. Ay taşının bekletildi su içilmez. Kristal,dumanlı,pembe kuvars,kan taşı,kehribar gibi taşları suda bekleterek içindeki minarelleri suya alarak içebilirsiniz. Taşlar minarellerini suya salar. Fakat her mineral her kişiye iyi gelmez. 10mg ilaç kullanan biri ametist suyu içerse o ilaç 50mg olur ve kişiye zarar verir. Derin bir konu elimden geldiğince açıklamak istedim. Siz öyle yaptiginiz icin degil :) konu doğal taşlar olunca tutamam kendimi uzmanlık alanlarımın ilk sıralarindadir. ? Işıkla kalın . Ay sularına bayilirim

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
Bu su her dolunayda yapilmaz. Ay'in olumsuz aci almiyor olmasi, verinli bir pozisyonda olnaai gerekir. Ornegin Saturn wtkisinde bir dolunayda bu suyu yaparsaniz tukettikce kemik agrisi cekebilirsiniz. Iyi secilmesi gerekir zamanin.

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
Afedersiniz telefondan yazamadım düzgün.
Bu tür işlemlerde gökyüzü durumu önemlidir. Astrolojik olarak doğru zamanlama yapmak gerekir. Zaten adı üstünde "ay" suyu... Bazı dolunaylarda yapılabilir, zira Ay'ın kötücül gezegenlerden açı almıyor olması, zararlı ya da düşük olmaması, kötü bir açıya yaklaşıyor olmaması gerekir. Zamanın astrolojik olarak seçilmesi başlı başına bir iştir.