Çalışmayı hiç sevmiyorum

pluvial

Kayıtlı Üye
Merhabalar direkt konuya geçicem ben çalışmaktan nefret ediyorum.Neden boyle bi yapıya sahip oldugumu bilmiyorum oysa hiç tembel bi kişiliğim de yok sadece çalışmayı hiç sevmiyorum.Bunu nasıl yene bilirim.

rylins

Kayıtlı Üye
bendede var dostum o yaş 18'e geldi her girdiğim işte 1-2 gün çalıştım kaçtım sonra :) kafa çalışıyor ama üşengeç'im ama takma kafana zamanla sorumlulukların arttığında herşey yoluna girer :)

pluvial

Kayıtlı Üye
Çok berbat bi durum :) Sevemiyorum ya sevemiyorum :)

AJA

Elit Üye
Mutsuzken hiç iş yapasım gelmiyor mutluyken de çalışıp mutsuz olmak istemiyorum diyorsunuz yani :D

Büyüyünce geçer :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Calismayi degil belkide simdiye Kadar calistiginiz ortamlari sevmemeissinizdir :)

pluvial

Kayıtlı Üye
Ortamlarda hiç bi proplem çekmedim çektiğim ortamlarda oldu.Ama ve lakin böyle işe gideceğim zaman nefretle gidiyorum buda beni hem ruh hali ben beden hali etkiliyor

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence sevdiğiniz bir işte çalışmıyorsunuz vede La-edri arkadaşında dediğininde büyük payı olabilir.
Eğer sorunun kendinizden kaynaklandığını düşünüyorsanız E.F.T yapabilirsiniz kendinize sitede bu konuda bilgiler var o bölümde bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Her insanın mutlaka çalışmayı sevdiği bir konu olur.En azından kafa yoracağı.Mesela ben de çok üşengecim hiç çalışmayı sevmem ama istisnalarım var.Matematik ve spor anlamında çalışırım.Hemde zevk alarak.Ayrıca tembel kişiliğim yok ama çalışmayı sevmiyorum demişsiniz bu nasıl bir çelişkidir?

pluvial

Kayıtlı Üye
Çalışdığım işerde çalışıyorum hem de taktir alarak yapıyorum işimi kendimi de sevdiriyorum sadece nefret ediyorum bi de sevmiyorum kin gibi bi şey duyuyorum ya

Mrendy

Kayıtlı Üye
Ben Asperger hastasıyım ve sevmediğim şeylere karşı aşırı ilgisizlik var.Ben hiç çalışamıyorum,çalışmayı sevmiyorum.Sizin durumunuz benim gibi psikolojik bir problemden ya da herhangi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa bir sorun yoktur,zamanla geçecektir ve çalışma isteğiniz artacaktır inşallah.Ama eğer uzun sürürse birilerinden destek almanızı öneririm.

xDeat

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yalnız Değilsin.

dexter

Elit Üye
Seçimler sizin elinizde. Nefret ediyorsanız eğer işinizi değiştirmenizi öneririm.
Tabi ister istemez, maddi engeller önümüze çıkıyor. Çoğu çalışan insanın hayatında bu durum vardır. Yaşayabilmek için, çalışmamız gerekiyor ve çalışmamaız için iş gerekiyor. İşin nasıl olabileceğini bazen bizler seçemiyoruz, zorunlu kalıyoruz. Çoğu insan sevmediği işi yapıyor ve mutsuz oluyor. Bu mutsuzluk psikolojisi tüm bölgeye yayılıyor, ve o bölge de huzursuzluklar tartışmalar, savaşlar çıkıyor. Aslında her şeye insan psikolojisi sebep oluyor.

Neyse çok uzatmayım :) Demem o ki, eğer değiştirebilirseniz işinizi değiştirmeyi deneyin. İmkanınız varsa yapabilirseniz, kendi ilgi alanlarınızı araştırın. Belki de hayatınız tamamen değişir kim bilir :)

Lughnasadh

Kayıtlı Üye
Çalışmayı kim sevmiş sanki.. Bütün gün gezmek eğlenmek uyumak olsa. Ama olmuyo hayat şartları. :D

alimon

Kayıtlı Üye
Çapa atma gibi bir şey vardı. Bir nesneyi örneğin bu mavi bir kaleminiz olabilir çeşitli telkinlerle o nesneyi gördüğünüzde elinize aldığınızda çalışma isteğiniz oluşuyordu. Tam hakim değilim bu konuya ama araştırın derim

vermud

Kayıtlı Üye
Aliskanliklarinizii değiştirin kendinizi calisirken imajine edin. Net aliskanligi. Aylak takilma aliskanligi gibi şeyler tembelliğe neden olur . ha bi de bahar geldi yaaaa :)