Uyku Yoluyla Geleceği Görmek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sizce uyku (rüya) yoluyla geleceği görmek mümkün mü?

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Mumkun eger muslumansanız mülk 14 ü okuyup deneyebilirsiniz.

Ori

Kayıtlı Üye
Pek inançlı biri olduğum söylenemez fakat dediğinize baktım ve ''Yaratan herşeyi önceden görür.'' gibisinden kelimeler geçiyor. Yani benim demek istediğim bizler görebilir miyiz?

byrosa

Kayıtlı Üye
Görüşmeyeli uzun zaman oldu, ori.

Bana göre, sade bir uyku yoluyla geleceği görmek tam anlamıyla mümkün değil. Bunun için, farklı boyutlara geçiş sağlamak gerekli diye düşünüyorum. Bunlar, beyin frekansları sonucu elde edilen bir takım hissedilir derecede olan boyutlar olmalı. Onun aksine, bilim adamları zaman içerisinde ileri-geri gitmeye çalışıyor belki de başarmışlardır ancak bunun hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Geleceğe veya geçmişe gitme olsaydı, Tarih baştan yazılırdı. :)

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
İnançsızlar genelde büyü yapar ama büyü karsiliksiz olmadigi yani bir sey feda etmen gerektigi icin dunyada zararı olur, fakat muslumansan bu tur gelecegi gorme, zihin okuma vs. Seylerieger imanin artmasi icin yaparsan iki cihandada mesut olursun . Etkisine gelince bazilarinda eger imanin kemâle ermemisse tehlikeli olur

GLSMM

Kayıtlı Üye
Yatmadan evvel 2rekat namaz kıl. 1.ve 2. rekatında Fatiha dan sonra birer Ayetel Kürsi oku ve secdeden kalmadan önce 300kez "Ve le necziyennehüm ahsenellezi kanu ya' melun" ayeti kerimesini okur dünya kelamını söylemeden uyursun.Rüyanda ak sakallı zat gelir müşküllerini halleder (kaynak -Havas ilmi)...defterime not almıştım ama ben denemedim , faydalanmak isteyenler araştırabilirler..

GLSMM

Kayıtlı Üye
Nasr Suresini 5 kere okuyup her birini bir parmağına üfledikten sonra Selavat-ü Şerife , Fatiha ve Kevser Suresini okuyup sağ tarafına yüzü kıbleye gelecek şekilde yatsa niyet ettiği şeyi rüyasında görür..

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Astralde de olabilir aslinda , astrale gectikten sonra lucide gec orda biraz belki gorursun

GLSMM

Kayıtlı Üye
tarihin baştan yazılmasına gerek yok isteyen inansın istemeyen inanmasın hayatta çok farklı şeyler tezahür edebiliyor.. Zamanda yolcuğu Allah 'ın dostları evliyalar (Aşere-i Mübeşşere) ve makamında olanlar yapıyor..

acid

Kayıtlı Üye
Bana göre mümkün. O ana uyku da demiyorum ben. Daha farklı bir durum. Uygun kelime bulamıyorum fakat sanki membran evrenlerde astral olarak dolaşmak gibi. Uyku anında vücut dinleniyor ancak inanca göre ister ruh diyelim ister bilinç ( bu kelimeler her dine ya da öğretiye göre değişebilir) hareket halinde. Anladığım kadarıyla farklı yeteneği olan insanlar da bilinçsizlikleri ve korkuları sebebiyle bir çok duyguyu ve deneyimi bu "uyku" halinde yaşayabiliyor. İslamiyette dualarla deneyenler olduğunu biliyorum. Ancak daha ileri bir biçimde yapılabilecek çalışmaları hiç araştırmadım. Zaten spritüalizm ve eski öğretilerde şunu fark ettim bu tarz durumlar ya inisiye olmakla öğreniliyor ya da zaten var olan ayrıcalığınızı öğrenmeye başladığınız da ister istemez siz öğrenmek zorunda kalıyorsunuz. Çünkü zaten açığa çıkmış bir gerçek ortada oluyor. Tabii ki bunlar benim görüşlerim. Yanlışlarım olursa düzeltilmesinden memnuniyet duyarım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Vallahi Allah isterse herşeyin mümkün olabileceği inancını taşıdığımdan bence uykuda geleceği görmekte mümkün.Yalnız sanırım burda gelecekten kasıt istihare türü niyete cevap değilde,genel anlamda gelecekten kesitler görmek.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Geleceği tamamiyle görmek mümkün değil çünki kader bizim seçtiklerimize göre oluşan bir olgudur
seçenekler önümze çıkmadan birşeyler oluşmuyor ki gelecekten haber verilsin
kaderin bazı kademeleri var kader dediğimiz şey mevhi mahfuzdan çıktıktan yani biraz kader olgusundan çıktıktan sonra bazı şeyleri bilmek mümkün oluyor
oda araştırdığım kadarıyla sadece varlıklar vasıtasıyla öğrenilebiliniyor bu Kur-an'dada tarif ediliyor
Kur-an daki tarifi söz kapıp kaçanlar diye adlandırılıyor
bir gayb bilgisi sadece Allahın bildiği bilgi olmaktan çıkıp melekler arasına yayılınca varlıklar melekler alemindeki o sözleri dinleyip kaçabiliyor nasıl oluyor bilmiyorum onların boyutlarının yakınına geliyordur bence çünki bu sözü kapıp kaçanları sonrasında yakan bir ateşin takip edip onlara azap verdiği belirtiliyor Kur-an'da
sadece Allahın bildiği birşeyi ise ondan alabilicek hiçkimse yoktur ancak o dilediğine bunu verir gerek ilham yoluyla gerekse rüya yoluyla

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
"Mü`min kişilerin gördükleri Salih rüyalar vahyin 40/1`dir" buyuruyor Resulullah s.a.v. Yani ALLAH`ın bir ikramı olarak salih kişiler çeşitli rahmani rüyalar yoluyla birşeyleri öğrenebilirler.

La-edri

Kayıtlı Üye
Rüya yoluyla gelecek görülürde bu olsuma sahid olmak icinde yasanmasi lazim, yan atiyorum sali günü zelzele olacagi haberini aldiniz, sali günü bunun vuku buldugunu görmedende sahidi olamiyorsunuz, bu yuzden cok isinize yaramiyor ruyadan haber almak, cünki cikmayan ruyalarda var ve ruyaya göre hayata yön vermek cokda mantikli degil. Kisi kendi tecrübesini yapar, hmmm evet ruyada görülürmüs der ve bunu bir tecrübe olarak alir, ötesi zor acikcasi.Cünki hangi ruyanin vuku bulacagini bilemiyoruz .. demekki kisinin kendini ilgilendiren bir mevzu bu ruyada haber almak.

cileklikadin

Kayıtlı Üye
ben goruyorum bazen ama sadece kendi hayatimla ilgili seyleri.la-edrinin dedigi gibi deprem filan degilde. yani mumkun aslinda bizim bi tanidigimiz da goruyordu ama guzel birsey degil o kadar uyumaya korkuyordu cunku o kotu bi ruya gorurumde cikar diye

4

43887

bende görüyorum çileklikadın arkadaşın dediği gibi kendi hayatımla alakalı rüyaları , özellikle ölüm rüyalarına örnek verebilirim..

codzombi

Kayıtlı Üye
mümkündür. istihare gibi uygulamalar ile mümkanatı vardır , ufak tefek uygulamalar var havass kaynakarında onlara bir bakmanı öneririm .

67890

Banlı Kullanıcı
uzun süre rüya günlüğü tutulduğu zaman diyelimki 1 sene boyunca tuttunuz günlüğü
bir güngünlüğünü baştan sona okumaya kalktığımızda gelecekle ilgili çok şey gördüğümüzü farkederiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...