Lucid Hakkında ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byaktif

Kayıtlı Üye
İlk Olarak Herkeze Günaydın Ve İyi Günler,

Günlük 4-6 Saat Arası Uyurum. Çok Zamanım Olmuyor Uyumaya Bile. 2 Gündür 3 Saatlik Uykuyla Duruyordum Ve Yatağa Uzandim Uykuya Dalmışım Farkında Diğilim, Ve Rüyamda Birden Evden Çıkarken Rüyamda Olduğumun Farkına Vardım Ama Bu Öyle Bişiydiki Normalde 1080P İzlediğiniz Videolardan Daha Keskin Ve Gerçekçiydi Sanki "Astral Seyehat" Gibi. Ve Gezinmeye Başladım Gerçek Olup Olmiyacağini Anlamak İçin Arabanın Önüne Atladım Hiçbirşey Olmadı Ozaman Anladım. Ve Biraz Daha Kafama Göre Gezdikten Sonra Daha Sıradışı Bir Şey Denemek İstedim Ve Elimi Kestim Gerçekten Kan Akıyordu Ve Okadar Çok Aciyorduki Kafayı Yiyecektim Rüya Olduğu Halde Bukadar Acıması. Ve Biraz Sonra Uyandim. 10 Saaten Fazla Uyudum Ve Bunun Etkisi Olabilirmi Normalde 4-6 Saat Uyuyorum Gecelere Kadar Uyumadiğim İçin.

O Teknikten Sonra Farkındalığım Artmış Olabilirmi? Bu Gece Uyumadan Biraz Daha Çalışarak Her Yattiğimda Lucid Olmak İstiyorum Teknik Değil Nasil Geliştireceğim Hakkında Bilgilerinizi Bekliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu güne kadar sadece 1 kere mi oldu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir kere olduğu ise nasıl geliştireceğinizi sormayacaksınız teknik sormanız gerekiyor. Çünkü bir kere olmasının daha bir önemi yok. ki zaten birden fazla olduğunda nasıl geliştirebilirim sorusunu da gerek kalmıyor. kendiliğinden gelişiyor, sonrasında nasıl kapatabilirim diye sormaya başlıyorsunuz çünkü, asla beyin uyumuyor, asla dinlenerek uyanmıyorsunuz. Lucid rüya ile ilgili olan bölümde benzer sorulara verilmiş cevapları, teknikleri bulabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=418

67890

Banlı Kullanıcı
çok az uyuduğunuzu söylemişsiniz
zaten beyin yorulduğu zaman
uykuda bilinçlnmek daha kolay olur
rüyada acı duymak yediğimiz birşeyin tadını almamız vs hepsi beyinle ilgili
rüyada uyandığımızda beynimizde uyanır

byaktif

Kayıtlı Üye
Bir kere olduğu ise nasıl geliştireceğinizi sormayacaksınız teknik sormanız gerekiyor. Çünkü bir kere olmasının daha bir önemi yok. ki zaten birden fazla olduğunda nasıl geliştirebilirim sorusunu da gerek kalmıyor. kendiliğinden gelişiyor, sonrasında nasıl kapatabilirim diye sormaya başlıyorsunuz çünkü, asla beyin uyumuyor, asla dinlenerek uyanmıyorsunuz. Lucid rüya ile ilgili olan bölümde benzer sorulara verilmiş cevapları, teknikleri bulabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=418

Sayfaya giriş yetkim bulunmuyor ondan göz atamıyorum.

çok az uyuduğunuzu söylemişsiniz
zaten beyin yorulduğu zaman
uykuda bilinçlnmek daha kolay olur
rüyada acı duymak yediğimiz birşeyin tadını almamız vs hepsi beyinle ilgili
rüyada uyandığımızda beynimizde uyanır

yanlız şimdiye kadar olmadi 4 gün önce denemiştim farkındalık çalışması bugün etkisi oldu galiba. ve normalde 4-6 saat arasi uyurum bugün 10 saaten fazla uyudum ?

67890

Banlı Kullanıcı
lücid rüyaya geçişler sabahları daha kolay olur.
birde uyumadan önce gerçekten istemek ve bol bol imgeleme hayal kurmak yapmak kolaylaştırabilir.
demekki destek lazımmış görmeniz için çalışma sayesinde görmüşsünüz.
yalnız şu elinizin kanaması dikkatimi çektide
yazmadığın eksik bıraktığın bir şey var sanki
araba deneyiminden sonra farklı bir bölgeye girmişsin gibi geldi bana boyutlar falan gibi
çünkü orada elinin kanaması orda maddi bedenli olduğunu gösterir

byaktif

Kayıtlı Üye
lücid rüyaya geçişler sabahları daha kolay olur.
birde uyumadan önce gerçekten istemek ve bol bol imgeleme hayal kurmak yapmak kolaylaştırabilir.
demekki destek lazımmış görmeniz için çalışma sayesinde görmüşsünüz.
yalnız şu elinizin kanaması dikkatimi çektide
yazmadığın eksik bıraktığın bir şey var sanki
araba deneyiminden sonra farklı bir bölgeye girmişsin gibi geldi bana boyutlar falan gibi
çünkü orada elinin kanaması orda maddi bedenli olduğunu gösterir

Evet Yazmadığım Bir Kaç Şey Var. Niye Acıdığını Anlamadım ?

67890

Banlı Kullanıcı
Evet Yazmadığım Bir Kaç Şey Var. Niye Acıdığını Anlamadım ?
kafa karıştırmak istememde yalnız bir örnek yazayım bu durumu açıklamak için.ister inanırsın istersen inanmasın.
örneğimiz m.ö 2150 adlı kitabın konusundan
savaş gazisi bir amerikalı (savaşta bir bacağınıda kaybeder)
sürekli rüyalarında başka bir zaman dilimine gider 2150 ye
orada başka bir yaşamı vardır ve çok gerçektir
rüya aracılığı ile o yaşamına girer.
orada bilinçli olarak uyutulmaktadır.orada uyuduğu zaman burada uyanıktır
orada uyandırıldığı zaman burada rüya görmektedir.
bir gün orada kalmaya kesin karar verir ve buradaki bedenini terkeder
(burada savaştayken kaybettiği bacağıda oradaki yaşamında vardır)
ve bütün bunları rüyalarını bir günlüğüne kaydetmiştir en samimi arkadaşı ;öldükten sonra tutuğu günlüğü kitap haline getirir.
hepimizin böyle yaşamları olabilir

byaktif

Kayıtlı Üye
kafa karıştırmak istememde yalnız bir örnek yazayım bu durumu açıklamak için.ister inanırsın istersen inanmasın.
örneğimiz m.ö 2150 adlı kitabın konusundan
savaş gazisi bir amerikalı (savaşta bir bacağınıda kaybeder)
sürekli rüyalarında başka bir zaman dilimine gider 2150 ye
orada başka bir yaşamı vardır ve çok gerçektir
rüya aracılığı ile o yaşamına girer.
orada bilinçli olarak uyutulmaktadır.orada uyuduğu zaman burada uyanıktır
orada uyandırıldığı zaman burada rüya görmektedir.
bir gün orada kalmaya kesin karar verir ve buradaki bedenini terkeder
(burada savaştayken kaybettiği bacağıda oradaki yaşamında vardır)
ve bütün bunları rüyalarını bir günlüğüne kaydetmiştir en samimi arkadaşı ;öldükten sonra tutuğu günlüğü kitap haline getirir.
hepimizin böyle yaşamları olabilir

Yanlız Benimki gördiğüm sadece bir rüyaydı ayni yerdeydim ayni mahallem :).

Ve bunu geliştirmem icin yapabileceğim bir şeyler söylermisiniz ? birde ben geceleri uyumuyorum yani genelde sabaha karşi uyuduğum için olmuyor lucid ama erken yatarsam lucid oluyorum?

67890

Banlı Kullanıcı
paralel evrenlerde olabilir.

daha öncedende yazmıştım yine yazayım uyumadan önce niyet edip içten isteyip imgeleme yapabilirsin.imgelemeler ne kadar canlı gerçekçi olursa o kadar iyi sonuç alınır.
birde şu var astral çıkış için yapılan çalışmalarda işe yarar.genelde astral çıkış yapamasakta astr çalışmalar sayesinde lücid ortama daha rahat geçebiliriz.

sallanma metoduda iyidir mesela.
uzandığınız yerde sağa sola sallandığınızı hayal edebilirsiniz.
veya büyükçe bir ağaçta sallıncakta sallandığınızı hayal edin.
ama bence en büyük etken yapabileceğimize inanmak ve yürekten istemektir.bu ikisi bir arada olursa hiç bir çalışma yapmaya bile gerek kalmaz.

byaktif

Kayıtlı Üye
paralel evrenlerde olabilir.

daha öncedende yazmıştım yine yazayım uyumadan önce niyet edip içten isteyip imgeleme yapabilirsin.imgelemeler ne kadar canlı gerçekçi olursa o kadar iyi sonuç alınır.
birde şu var astral çıkış için yapılan çalışmalarda işe yarar.genelde astral çıkış yapamasakta astr çalışmalar sayesinde lücid ortama daha rahat geçebiliriz.

sallanma metoduda iyidir mesela.
uzandığınız yerde sağa sola sallandığınızı hayal edebilirsiniz.
veya büyükçe bir ağaçta sallıncakta sallandığınızı hayal edin.
ama bence en büyük etken yapabileceğimize inanmak ve yürekten istemektir.bu ikisi bir arada olursa hiç bir çalışma yapmaya bile gerek kalmaz.

Tşkürler Cevaplariniz İçin :). Astral Çalışmalarına Başlamış Bulunmaktayım Bu Arada :).

67890

Banlı Kullanıcı
bende teşekkür ederim inşallah başarırsın:)

lucidçi1

Kayıtlı Üye
elini kestiğinde canım yandı diyorsun elbette yanar çünki sen canının yanmasını istemişsin veya ne kadar açıyacağını grmek için elini kesmişsin.isteseydin kolunu kestiğinde canının yanmamasını sağlayabilirdin.tıpkı arabanın sana çarpıp bi etki gstermemesi gibi.rüyanı anlayana kadar rüya rüyadır, ama anladıktan sonra rüyan bir hayale dönüşür çok net olan bir hayal ,bunun da nedeni beyninin sadece o hayale yoğunlaşması.gerçek hayattada hayal kurarız ama beynimiz diğer işlerle de istemsiz uğraştığı için(göz kırpmak,oturmak.gözlerimizden beyne aktarılan nesnelr renkler)yeterli etkiyi yaratmaz.bunu geliştirmeye gelince tamamen tecrübeyle alakalı.sana tavsiyem rüyanı anladığında çok hızlı hareket etmemen ve çok geniş bir açıdan bakmaman.hayal kurman küçük bir alanda daha kolay olacaktır.örn: rüyanı anladın ve uçuyosun yerdeki nesneleri tam olarak hayal edemezsin ama bir odadayken odadaki tüm nesneleri hayal edebilirsin ve daha da net rüyalar grebilirsin.rüyanı anladığında uçayı deneme demiyorum tam tersi uç uç ki bu lucid rüyanın ne kadar güzel olduğunu anla.daha sonra yaratıcağın dünyanın efendisi olabilirsin.o dünyada yada odada istediğini yapabilirsin.

lucidçi1

Kayıtlı Üye
şunuda syleyeyim astral çalışmalarına başlamışsın bi taktik te lucid rüyadan astral seyahate geçmektir.lucid rüyada gerçekte oalan bir yere gidiyoruz sonra kendimizin uçtuğunu düşünüp uçuyoruz ve konsantre olup o yeri gerçekte olduğu gibi grüyoruz.zaten anlarsın seçtiğin yerde olan nesneler ızık şideti falan değişir gercekte olduğu halini alır.

67890

Banlı Kullanıcı
lücid rüyanın bir özelliğide yaptığımız bazı eylemlerin iletişimlerin yaşamımızda gerçeğe dönüşebilmesi.
örneğin lücid ortamda bir arkadaşımızla karşılaştık ertesi gün bizi aramasını ulaşmasını isteyelim bunu rüyayı hatırlamasada
içsel olarak hissedip arayacaktır.

lucidçi1

Kayıtlı Üye
denerim, başarılı olursa yazarım.daha nce byle bi bilgi okumamıştım saol.

lucidçi1

Kayıtlı Üye
lucid olmak geliştirmekten daha zordur.ben de ancak 10 günde 1 olabiliyorum.benim uyguladığım taktiği syleyeyim çünki oldukça etkili.benim rüyalarımın %40 ı eski oturduğumuz evde gerçekleşir.ben o eve gerçek hayatta asla gidemem ve gittiğimde bunun bir rüya olduğunu anlarım.sende gerçek hayatta yapamayacğın veya gidemeyeceğin yerlerde gitmişsen bunun rüya olduğunu anlarsın.en çok gördüğün rüyayı birdaha gördüğünde bunun bir rüya olduğunu anlayabilirsin.bir diğer taktikte sevdiğin kişi öldüğünde rüyanda gördüğünde(çünkü bu olay istemsiz bir şekilde bilinç altına yerleşir) veya (buluşmanızın imkansız olduğu)eski bir arkadaşını gördüğünde bunun rüya olduğunu anlayabilirsin.bu taktikler en kolaylarıdır.şimdiden başarılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...