Sevgi

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Sevgi, korkudan ozgurlesmektir.

Ozumuzdeki sevgiyi unuttugumuz icin, belki de kendi yarattigimiz bir ruya olamaz mi gercek olarak kabullendigimiz bu dunya ?

Insanlar giderek artan oranda , kendimizi ve dunyamizi mahvettigimizin farkina variyor. Karmasa , kaos ve ayrilik yaratan ego bilinci hepimizi husrana ugratmakta,
Bircogumuz eski inanc sistemlerine bagliligimizi surdururken, hayal kirikligindan, catismadan, aci ve hastaliktan kurtulmak icin cabaliyor.

Kendi icimize dondukce guvenilir bir yol gosterici olan ic sesimizin farkina varmaya basliyoruz. Zihnimizi susturup , egittikce icimizden yukselen sesi dinlemeye basliyor ve ona sariliyoruz. O anlarda iyilesmenin ve gelismenin gerceklestigini farkediyoruz. Bu sessizlikte kisilik catismalari ve ego ilgimizi cekmez hale geldiginden, hayatimizdaki barisin tadina varmaya basliyoruz.

Hepimiz sevgiyi kendimizde ve baskalarinda gorme , duygu ve yasamaya engel olan tozu dumani kendimiz uretiriz. Kendi kendimize yarattigimiz bu bulaniklik devamli kullandigimiz eski inanc sistemimizde diretmenin sonucudur. Oysa bu bize istedigimizi saglamaz.

Bellegi gecmis hayatimizla ilgili makaralar dolusu sinema filmi olarak dusunebiliriz. Bu goruntuler yanliz birbiriyle yaris halinde degildirler, ayni zamanda yasadigimiz ani da ayni mercekten gormemize yol acarlar. Sonuc olarak ,
yasadigimiz ani , asla gercekten goremez, duyamayiz. Butun gordugumuz, ust uste yigilmis kirik dokuk tonlarca eski aninin arasindan secebilecegimiz, yasadigimiz an ile ilgili parcaciklardir.

* Korku ve suclulugu yaratan ego benligimizden nasil ozgurlesebiliriz?
* Ic sesimizi , yuregimizi nasil dinleyebiliriz?
* Gercek sevgiyi nasil kabul edebiliriz, nasil verebiliriz ?
* Baskalarini nasil affedebiliriz ?
* Yanlizligin ve ayriligin bir illuzyon oldugunun nasil farkina varabiliriz ?

Dunyanin ortak olarak paylasilan tek dusunce sistemi egonun dusunce sistemidir.
Temeli ayrilik, sucluluk, korku, saldiri ve bozuk iliskilerin oldugu bir dunyayi algilamaktir, anlayissizlik dolu bir dunyayi.

Bunun tam tersi ise sevginin dusunce sistemi. Birlik ve butunlugu, kosulsuz sevgiyi, barisi, mutlulugu ve iliskilerin iyi oldugu bir dunyayi algilamayi temel almis bir dusunce sistemi, sevgiyi temel alir. Bu dunyanin algilamasi affetmeyle duzeltilmistir.

Sucluluk hissettiginizde, ego isbasindadir. Cunku sadece ego suclulugu yasayabilir.

Sevginin oldugu yerde korku, korkunun oldugu yerde sevgi yoktur.

Sevgi disindaki hersey ego ve illuzyondur.

Kendinizi sevmeniz, kendinizi iyilestirmeniz demektir.

Sizi Seviyorum Hemde Sonsuz....
Alıntı

nazan_nazan

Kayıtlı Üye
süper bi yazı tekrar tekrar okudum ...teşekkürler çok aydınlandım. 1 aydır bu sitedeyim.. herşeyi okuyorum bütün emeği geçenlere sevgiler