Annem için ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hippolyte

Kayıtlı Üye
lütfen ne olur sabırla okurmusunuz..
Annemle babam boşanıyorlar 1 yıldır dava sürüyor kısa kesmek istiyorum.Annem mükemmel bir ev hanımı ve anaç bir kadındı..şimdi çok değişti,birine aşık olmuş çok değişik anlatılmaz mesajlarını gördüm 24 yaşındaki kız kardeşimle öyle öğrendik olayı..daha da önemlisi evde 11 yaşında erkek kardeşim var istanbul ilçe birincisi ilde 24.olan çok zeki bir çocuk..babamlar ayrı değilken ona mükemmel bakılıyordu,babam her hafta sonu gezdirirdi onu..çok ama çok güzel anları vardı..annem üç cocuğunu da alıp istanbula gelince işler değişti önce milyarlarca dolandırıldı,işe girdi yüzünü göremez olduk ,sonra bu aşık olma ve daha da kötüsü evde minik,zeki,masum,geçmişte iyi bir aile hayatı olan erkek kardeşim olmasına rağmen eve benim yaşımda(27)bir oğlanla imam nikahlı yaşamak istediğini boşanır boşanmaz onu eve almak istediğini belirten mesajı bulduk..inkar da etmedi ama o mesaj şaka dedi,hiç öyle şey yaparmıyım dedi ama evet aşık oldum dedi,anlaştık öğlunun ölüsü üzerine yemin bile etti kardeşim büyümeden evlenmeyeceğine...kadın çok değişmişti zaten beni bu yaşımda dövdü,'sen olmasan biz mutlu oluruz' gibi laflar etmişti..herkesin 'nur yüzlü melek gibi' dediği Annem şimdi merhametsiz,ilgisiz,çocuklarını düşünmeyen biri oldu..elbette tekrar evlenmesine bişey demiyorum ama küçük kardeşim çok etkilenir onun normal büyümesini istiyorum kendisi terk etse olur yeterki eve başka bir adam getirmesin,yeterki anne gibi davransın...beni çok korkutuyor şimdiki iş yerinde de böyle bir şey yaparsa diye..çok imanlıydı şimdi ters yapıyor..Ben hep eski günlerimizi yad ediyorum fotograflarımıza bakıp hüzünleniyorum o ise hiç öyle birşey yapmıyor üç aydır izin günlerinde hiç bir araya gelemedik çocuk perişan ben part time çalışıyorum ki kpss ye çalışıp memur olup annemi evde durdurayım çocuguyla ilgilensin diye ama daha hiç çalışamadım...çünkü aklım hep korku endişe ve annemde..bu arada babamda başkasıyla evlenebilirmiş,peki diyorum bizim geleceğimiz bitti..böyle insanlarla kim evlenir anne başkasıyla,baba başkasıyla,böyle kızlara hangi kurum iş verir,böyle erkekle erkek arkadaşları dalga geçer çocuk zeki heba olur işte bulamaz diye düşünüp duruyorum hep,yüksek lisansı çok iyi bir yeri kazanmama rağmen bitiremicem herhalde çünkü daha ingilizceye çalışamadım martı yarıladık...soruna batmış durumdayım geleceğimi karanlık görüyorum..Anneme hidayet gelse,bizimle eskisi gibi yapacağı güzel şeyleri dillendirse her sıkıntım bitecek ondan korkmayacağım..annemle çok konuştum,benim sorum;

Annemi böyle yapmak için neler yapabilirim,tez zamanda olması için ne olur yardım edin her gün ağlıyorum herkese dua ettiriyorum,okuyamıyor,çalışamıyorum bende çok zekiydim,aile sorunlarım yüzünden hayatı kaçırdım artık kaçırmamak için ne tür bir şey yapayım ne olur yardım edin ,parasız neler yapılabilir elden tutacak birileri yani dua ettirebilecğeimiz kalp gözü açık birileri varmıdır ne olur yardım edin o kadar güzel bir ailemiz vardı ki hayatım söndü annem şefkatli olsun yeter!

greatangel

Kayıtlı Üye
EL-HAFİZ "Koruyan, muhafaza eden." BU MÜBAREK İSMİN SIRLARI: 1- Bu mübarek isim, korunması için neye
okunursa Allâh onu muhafaza buyurur. 2- Altından kalkılmayacak bir musibetle karşılaşan
kimse, bu mübarek ismi şerifi ihlâs ile
okumayadevam ederse o musibetin yük ve
çilesinden korunur. 3- Bu mübarek ismi şerifi okumayı vird edinenleri,
Allâh Teâlâ her türlü kötülüklerden muhafaza
eder. 4- Kırıcı, kötü huy sahibi kimseler için bir bardak
suya bu mübarek ismi şerif 7 defa okunarak
içirilirse ahlâkı düzelir. 5- Talebe-i ulum, okuduğunu kolayca
anlayabilmesi bu mübarek isim bolca
okunmalıdır.

4. Maddeyi uygulayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=35710&highlight=esmaül+hüsna

hippolyte

Kayıtlı Üye
EL-HAFİZ "Koruyan, muhafaza eden." BU MÜBAREK İSMİN SIRLARI: 1- Bu mübarek isim, korunması için neye
okunursa Allâh onu muhafaza buyurur. 2- Altından kalkılmayacak bir musibetle karşılaşan
kimse, bu mübarek ismi şerifi ihlâs ile
okumayadevam ederse o musibetin yük ve
çilesinden korunur. 3- Bu mübarek ismi şerifi okumayı vird edinenleri,
Allâh Teâlâ her türlü kötülüklerden muhafaza
eder. 4- Kırıcı, kötü huy sahibi kimseler için bir bardak
suya bu mübarek ismi şerif 7 defa okunarak
içirilirse ahlâkı düzelir. 5- Talebe-i ulum, okuduğunu kolayca
anlayabilmesi bu mübarek isim bolca
okunmalıdır.

4. Maddeyi uygulayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=35710&highlight=esmaül+hüsna

Teşekkürler,bir tek siz ilgilenmişsiniz Allah Razı olsun Sevgi ile kalın Allah en büyük arzunuzu tez zamanda yerinize getirsin...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Eski günlerimize dönmek için ne yapmamız gerek? Yerine "şu anki durumumuzu nasıl daha iyi bir hale getirebilir?" diye düşünerek başlamalısınız. Yaşananları geri döndüremeyeceğiniz için eskide kalan iyi anılara bu kadar takılmak etrafınızda mutlu olabileceğiniz diğer herşeyi gözardı etmenize neden olur.

Birkere kim bize şunu der bunu yapar..gibi kısmı çıkarın kafanızdan. Sizi ailenizle değerlendirerek evlenecek birinden eş, iş verecek birinden de iyi bir patron olmaz zaten.Siz başta kendinizi birey olarak değerlendirmiyorsunuz,aileye bağımlı olarak değerlendiriyorsunuz.Siz kendinizi birey olarak değerlendirin, böylece karşınıza çıkacak insanlarda öyle değerlendirir.

Siz başkasının sorumluluğunu taşıyarak durumu kurtarabilmek istiyorsunuz,ancak siz bunu yapsanız da yapmasanız da karşınızdaki kişi bunu istemiyorsa zaten yapmayacaktır.Dolayısıyla sadece kendi hayatınızı heba ettiğinizle kalır , başkasını istediğiniz şeyleri veya haklı gördüklerinizi yapmasını sağlayamadığınızdan çabanız da boşa harcanmış olur. Bu elbette etrafımızda ailemizde olanlara seyirci kalalım demek değildir. Anahtar şu; yapmanız gerekeni yapın,fazlasını değil.Çünkü fazlasının kimseye faydası değil aksine size zararı olacaktır.

Konuyu tek taraflı dinediğimizden kimseye haklı veya haksız diyemeyiz.Bunun için de uygulama öneremem. Ancak şu anlaşılıyor ki anneniz hayatının bazı dönemlerini eksik bırakmış,bunların farkına geç varmış farkettiğinde bu noktaları doldurmak,hakkı olanı almak istemiş.O kadar zamanında baskılanmış ki bu şu durumda sosyal kimlikleri ile içinden istedikleri arasında denge kuramaz olmuş. Bahsettiğiniz eğer benim annem olsaydı,üzülürdüm gerçekten üzülürdüm ancak yaşı kaç olursa olsun sevdiği adamla olmasına da izin verirdim.Kardeşinizin yaşını bilmiyorum fakat bunu ona makul bir biçimde anlatabilirsiniz.Annenizden biz büyüyelim bekle fedakarlığını istemek bana göre haksızlıktır. Ancak elbette iki çocuğu olan,genç bir kızı ve ufak bir oğlu olan bir hanımın imam nikahı ile bir aile kurmaya çalışması da mantıklı değil elbette. Muhtemelen hissi bir anda yazılmış veya konuşulmuş birşeydir. En önemlisi annenizin aldığı babasından kalan maaşı varsa veya bir mal varlığı varsa (sizinde hakkınız olan) bunu korumak için de resmi nikahtan kaçıyordur.

Kardeşinizi ortada birşey yokmuş gibi sakınarak koruyamazsınız veya anneliğin sorumluluklarını siz tamamlamaya çalışarak. Kardeşinizin de bu savaşı vermesi gerekir ve siz ne kadar korumacı olursanız birtakım konularla yüzleşmesi ve kabullenmesi yaşı ilerledikçe daha zorlaşır.Açıkçası size de bağımlı hale gelebilir.Bu konuda okulların pedagoglarından veya aile sağlığı merkezi gibi ücretsiz telefonla da hizmet veren kurumlardan yardım istemek bir çözüm olabilir?

Şu bir gerçek ki kendinizi feda ederek değil kendinizi koruyup yapmanız gerekenleri yaparak kardeşiniz anneniz ve kendinize daha faydalı olacaksınız.
Kardeşinizle beraber sabahları ve gece yatmadan yoga ve yoga sonunda dinlenme meditasyonları yapabilirsiniz.Renkleri,bitkileri ve müziği siteden inceleyin,bilgiler vardı, bu bilgilerle çakralarınızı dengede tutmaya çalışabilir böylece ruhsal ve zihinsel olarak fazla iniş çıkışlı durumlardan kendinizi koruyabilirsiniz. Ücretsiz yoga dersleri internette video kanallarında var ben de onları kullanıyorum.Yoga hem zihni hem bedeni hem de ruhu dinlendiren bir ilaç,üstelik küçüklere de eğlenceli geliyor,hem de evdeki gerginlikten uzak ikinize özel bir ortam yaratmış olursunuz.Yoganın önemi nefestir,nefesi beden ve kalp atışı ile bir biçimde kullanabilmektir. Hayatınızda da nefes sizsiniz,olmazsanız olmaz yani.Nasıl ki yogada nefesinizi rahat ve sabit tutup yaptığınız hareketleri nefese göre ayarlıyorsanız hayatınızda da bazı şeyleri kendinize göre ayarlayın ki herşeye yetişmeye çalışarak nefes nefese kalmayın:) Vücut düzenli yoga yapmaya alışınca ve zihnen de neyi neden yaptığınızı kavradıkça ; ruhunuz,düşünce yapınız ve başınıza gelenlere karşı takındığınız tutum da değişmeye başlayacaktır.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Eski günlerimize dönmek için ne yapmamız gerek? Yerine "şu anki durumumuzu nasıl daha iyi bir hale getirebilir?" diye düşünerek başlamalısınız. Yaşananları geri döndüremeyeceğiniz için eskide kalan iyi anılara bu kadar takılmak etrafınızda mutlu olabileceğiniz diğer herşeyi gözardı etmenize neden olur.

Birkere kim bize şunu der bunu yapar..gibi kısmı çıkarın kafanızdan. Sizi ailenizle değerlendirerek evlenecek birinden eş, iş verecek birinden de iyi bir patron olmaz zaten.Siz başta kendinizi birey olarak değerlendirmiyorsunuz,aileye bağımlı olarak değerlendiriyorsunuz.Siz kendinizi birey olarak değerlendirin, böylece karşınıza çıkacak insanlarda öyle değerlendirir.

Siz başkasının sorumluluğunu taşıyarak durumu kurtarabilmek istiyorsunuz,ancak siz bunu yapsanız da yapmasanız da karşınızdaki kişi bunu istemiyorsa zaten yapmayacaktır.Dolayısıyla sadece kendi hayatınızı heba ettiğinizle kalır , başkasını istediğiniz şeyleri veya haklı gördüklerinizi yapmasını sağlayamadığınızdan çabanız da boşa harcanmış olur. Bu elbette etrafımızda ailemizde olanlara seyirci kalalım demek değildir. Anahtar şu; yapmanız gerekeni yapın,fazlasını değil.Çünkü fazlasının kimseye faydası değil aksine size zararı olacaktır.

Konuyu tek taraflı dinediğimizden kimseye haklı veya haksız diyemeyiz.Bunun için de uygulama öneremem. Ancak şu anlaşılıyor ki anneniz hayatının bazı dönemlerini eksik bırakmış,bunların farkına geç varmış farkettiğinde bu noktaları doldurmak,hakkı olanı almak istemiş.O kadar zamanında baskılanmış ki bu şu durumda sosyal kimlikleri ile içinden istedikleri arasında denge kuramaz olmuş. Bahsettiğiniz eğer benim annem olsaydı,üzülürdüm gerçekten üzülürdüm ancak yaşı kaç olursa olsun sevdiği adamla olmasına da izin verirdim.Kardeşinizin yaşını bilmiyorum fakat bunu ona makul bir biçimde anlatabilirsiniz.Annenizden biz büyüyelim bekle fedakarlığını istemek bana göre haksızlıktır. Ancak elbette iki çocuğu olan,genç bir kızı ve ufak bir oğlu olan bir hanımın imam nikahı ile bir aile kurmaya çalışması da mantıklı değil elbette. Muhtemelen hissi bir anda yazılmış veya konuşulmuş birşeydir. En önemlisi annenizin aldığı babasından kalan maaşı varsa veya bir mal varlığı varsa (sizinde hakkınız olan) bunu korumak için de resmi nikahtan kaçıyordur.

Kardeşinizi ortada birşey yokmuş gibi sakınarak koruyamazsınız veya anneliğin sorumluluklarını siz tamamlamaya çalışarak. Kardeşinizin de bu savaşı vermesi gerekir ve siz ne kadar korumacı olursanız birtakım konularla yüzleşmesi ve kabullenmesi yaşı ilerledikçe daha zorlaşır.Açıkçası size de bağımlı hale gelebilir.Bu konuda okulların pedagoglarından veya aile sağlığı merkezi gibi ücretsiz telefonla da hizmet veren kurumlardan yardım istemek bir çözüm olabilir?

Şu bir gerçek ki kendinizi feda ederek değil kendinizi koruyup yapmanız gerekenleri yaparak kardeşiniz anneniz ve kendinize daha faydalı olacaksınız.
Kardeşinizle beraber sabahları ve gece yatmadan yoga ve yoga sonunda dinlenme meditasyonları yapabilirsiniz.Renkleri,bitkileri ve müziği siteden inceleyin,bilgiler vardı, bu bilgilerle çakralarınızı dengede tutmaya çalışabilir böylece ruhsal ve zihinsel olarak fazla iniş çıkışlı durumlardan kendinizi koruyabilirsiniz. Ücretsiz yoga dersleri internette video kanallarında var ben de onları kullanıyorum.Yoga hem zihni hem bedeni hem de ruhu dinlendiren bir ilaç,üstelik küçüklere de eğlenceli geliyor,hem de evdeki gerginlikten uzak ikinize özel bir ortam yaratmış olursunuz.Yoganın önemi nefestir,nefesi beden ve kalp atışı ile bir biçimde kullanabilmektir. Hayatınızda da nefes sizsiniz,olmazsanız olmaz yani.Nasıl ki yogada nefesinizi rahat ve sabit tutup yaptığınız hareketleri nefese göre ayarlıyorsanız hayatınızda da bazı şeyleri kendinize göre ayarlayın ki herşeye yetişmeye çalışarak nefes nefese kalmayın:) Vücut düzenli yoga yapmaya alışınca ve zihnen de neyi neden yaptığınızı kavradıkça ; ruhunuz,düşünce yapınız ve başınıza gelenlere karşı takındığınız tutum da değişmeye başlayacaktır.

Cidden çok güzel yazmışsınız...Benim zaten hazmedemediğim nokta annemin bu durumda olması değil,bizi düşünmemesi,saatlerce aynanın başında durup biz bir aile gibi oturup çay içmek istediğimizde 'uykum var yatıcağım' demesi,biz ona kötü bir şey yapmadığımız halde bize düşman gibi davranması,Sevinçli olaylarımız anlattığımızda ağız büküp 'hı,hııı' demesi kısa kestirtmesi tarzında çıldırtıcı derecee soğuk ve zalim davranışlarıdır..Yoksa bir adamı sevmesi ne yapması o kadar umurumda değil bu evde olduğu sürece o çocuga bakmakla yükümlü oldugu sürece insancıl insan onuruna yakışır gibi davranmasıdır..üzerinde büyü olduğunu bile düşünüyorum bir keresinde üzerinde montsuz soğukta çantasız evden çıkıp dolaşmıştı akşam karanlığında...sanki düşmüş kadınlar gibi dertli dertli durması karşımızda beni bunlar üzüyor..Biz çok popüler çocuklardık şimdi yüksek lisansı kazandım ona bile sevinmedi,başka aileler olsa el üstünde tutarlardı..Dayımın kızları gibi..biz çok düştük ailecek..o yüzden bir şey varmı diye sordum...Çok güzel yazmışsınız kardeşimle yapabileceklerime bakacağım..

bysony

Kayıtlı Üye
bu site de çok yeniyim , hala onlıne soru gördüğüme şaşırdım , çünkü çoğu yazılanlarda 2012,2013 diyor .

Soruna gelicek olursak ;

Yaşadığı aşk annenin gözlerini kör etmiş belli ki . Size verceği ilginin yüzde 80 lik kısmını sevgilisine veriyordur .

Gizli den sevgilisine ulaşıp , annenizin size ilgi göstermesini söyleseniz , o bunu başarıcaktır , çünkü sevgilisi ne derse anneniz yapıcak durumda olduğunu hissedebiliyorum hayat tecrübelerimle . Ama sanırım bu yolu denemeniz zor . Rabbim yar ve yardımcınız olsun . Dua etmeyi sakın bırakmayın .

Dediğim gibi çok yeni üyeyim , bişe yazarsanız bana bildirim gelirmi , tekrar bu sayfayı bulabilirmiyim hiç bilmiyorum . Ben bişe yazamasamda . Dilerim dertlerinden kurtulur , mutlu hayatına devam edersin .

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence annenizin böyle davranmasına hayatındaki kişi birinci derecede rol oynuyor yani o kişi annenizi yönetiyor diyemeyiz tabi ki ama onunda etkisi vardır,ben şöyle düşünüyorum anneniz babanızla beraber yaşadığı süre içinde kendince bunaltıcı gördüğü bazı şeylere yıllarca sabretmesi sonunda ona böyle bir ruh patlamasını getirmiş olabilir hayatındaki kişiyle karşılaşmasıda cabası olmuştur onunla planladığı şeyleri gerçekleştirememesi sizlerin varlığını sadece bahane yapmıştır,insanlarda bazen böyle çok ani değişimler oluyor sanki ruhu gitti başka bir kişinin ruhu geldi deriz ya aynen öyle görünüyor ama açıkçası annenizin bu derece değişmesi bana çok şaşırtıcı geldi
ama dediğim gibi babanızla evli kaldığı süre içersinde kendince bazı şeylere sürekli sabretmesi böyle bir patlamayı getirmiş olabilir
hayatındaki kişiyle nasıl diyalogları var bilemiyorum ama bu ruh patlamasına girmiş bir kadın hayatındaki kişininde düşüncelerinden çok etkilenir

meydana gelen herşete büyümüdür acaba diye düşünen birisi değilimdir ama bu sefer düşündüm çünki bu derece bir değişiklik pek normal birşey değil
annenizi düzeltmenin yolu hayatı süresinde kendisince ne tür bunaltıcı şeylere sabrettide sonra bu ruh patlaması gerçekleşti öncelikle bunları tespit etmeniz gerekicek
çünki çocuklarına böyle davranması hiç normal değil
diyelimki tespitinizi yaptınız sonrasında o tespitler doğrultusunda annenizi kendinize çekmeye çalışırsanız başarılı olabilirsiniz
ama şunuda söylemek gerek annenizin düzelmesi için onun ruhuna dokunucak ve ona ben ne yapıyorum dedirtecek birşeyler olması lazım
bu bahsettiğim ruh patlaması ve ek olarak hayatına aldığı kişinin bu yöndeki davranışlarıda annenizi çok yüksek derecede etkilemiş olabilir
şimdiye kadar çocuklarım için dayandımda ne oldu artık boş vericem diye bir düşünceye kapılmış olabilir hayatındaki kişininde etkisiyle

UNShippunden

Kayıtlı Üye
Kardeşim bende kendimce şunu düşünüyorum bence sizin ailenizde musallat durumu olabilir.Evinizde bir şey yanlış yapılmış ve bu açıktan da musallat olacak varlık evinize dadanmış olabilir.*************************************************************
SAYGILARIMLA...

Moderatör notu; Özelden de olsa yaptığınız hem reklamdır hem de önerilen kişinin güveninirliği yönetim tarafından bilinmeli ve onaylanmalıdır.Bu nedenle bir başka üyeyi ;hoca,kişi,din adamı birine yönlendirmeniz kural ihlalidir,bilginize.

hippolyte

Kayıtlı Üye
meydana gelen herşete büyümüdür acaba diye düşünen birisi değilimdir ama bu sefer düşündüm çünki bu derece bir değişiklik pek normal birşey değil
annenizi düzeltmenin yolu hayatı süresinde kendisince ne tür bunaltıcı şeylere sabrettide sonra bu ruh patlaması gerçekleşti öncelikle bunları tespit etmeniz gerekicek
çünki çocuklarına böyle davranması hiç normal değil

Evet,bende işte bu yüzden böyle sizin gibi düşünüyorum..Evet,Hep Aileyi mi düşeneceğiz felan diyor sanki evde o söz dinlemez genç kız ben onu durdurmaya çalışan fedakar anneyim roller karıştı...Arkadaşın dediği gibi Musallat durumuda olabilir çünkü babamın da çok değişik huyları var ben musallat kapabileceklerini düşünüyorum zaten bir kez rüyamda onların yatak odalarında üç tane cin görmüştüm gülüyorlardı,hep gördüklerim çıkmıştı.kalp gözü açık bir kadın da anneme kendilerine büyü yapıldığını üzerine de benim bastığımı bu nedenle çok etkilendiğimi söylemişti...ama annem inanmadığından üzerinde durmadı ne namaza ne büyüye ne nazara inanıyorlar babamda çok tuhaflaştı çok değişik huyları var akıllarını kaybetmelerindne korkuyorum ben çok zeki idim şimdi bildiğim şeyleri bile söyleyemiyorum okulda ağzımı açamıyorum...Gerçekten bizde bir şey var gibi ama ne Ve Daha da önemlisi NASIL çözüceğiz yardım edin lütfen.......sadece ben dua etsem olur mu düzelirler mi..

Kardeşim bende kendimce şunu düşünüyorum bence sizin ailenizde musallat durumu olabilir.Evinizde bir şey yanlış yapılmış ve bu açıktan da musallat olacak varlık evinize dadanmış olabilir.*************************************************************
SAYGILARIMLA...

Moderatör notu; Özelden de olsa yaptığınız hem reklamdır hem de önerilen kişinin güveninirliği yönetim tarafından bilinmeli ve onaylanmalıdır.Bu nedenle bir başka üyeyi ;hoca,kişi,din adamı birine yönlendirmeniz kural ihlalidir,bilginize.

bende öyle düşünüyorum..bizim eve gelenlere sıcak basıyordu kimse 1 saatten fazla uzun duramıyordu son yıllarda boşanma davasının ilk açıldığı zamanlarda ev herkese dar geliyordu..Annem şimdi bile evin adını duysa kötü oluyor,anne babayla düşmandı baba anneyle sonra babam çocuklarıyla düşman oldu parası çok oldugu halde 'çok parasızım' diyormuş millete napcam ben bu parasızlıkla diyormuş haberlerini aldık,herkes acaba delirdi mi diye konuşuyorlarmış eniştem dedi..yani babamın durumuda berbat,annem bir ara beni seni dövdürürüm demişti ben ona evinle ilgilen dediğim bir vakit......Bir çare önerin lütfen..

hippolyte

Kayıtlı Üye
Musallat veya bir parapsikolojik sorun olduğunu düşünüyorsanız önce bu linkte uzman ne demiş ona bakın;
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=36155&highlight=
evet okudum teşekkür ederim ve bence de musallat durumu olabilir çünkü burada da uzmanın dediği gibi annem ve babam hiçbir şekilde anlamıyorlar kendilerinde bu durum oldugunu ,değiştiklerini,eskiden çok iyi insanlar olduklarını,bakışlarının bile değiştiklerini göremiyorlar inkar ediyorlar buradan ve diğer şeylerden bunu çıkarttım..sorun şimdi bu nasıl çözüceğimde...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sizin duanızla aileniz düzelirmi öncelikle bu konuda size cevap vermeye çalışayım,unutulmaması gerekir ki ailenizde bu imtihan dünyasında nasiplerini alıyorlar ama bu imtihan ve nasip nasıl birşey kader nasıl işler size islami bilgiler ışığında bunu biraz açıklayayım.

Kuranda buyrulur ki "Biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık "
" iyilikte kötülükte Allahtandır "
" de ki : hiçbirzaman bize Allahın takdir ettiğinden başkası dokunmaz "
" kim sapıklıkta için gayret ederse onu sapıklık içinde bırakırız kimde hidayet için gayret ederse onu hidayet üzerinde tutarız"
bu ayetler uzun uzun tefsir edilmiştir ben size kısaca sunucam kaderin açıklamasını bu ayetler ışığında, hayatta iyilikte kötülükte Allahtan gelir insan kendisine neyin geleceğini kendi seçimiyle belirler ben şu yolda gitmek istiyorum diyen birisine onun seçtiği o yola göre Allah onun kaderini yaratır o yüzden ayettede diyor ki biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık bu ayet kulun kaderini tayin etmekteki yetkisine işaret ediyor kim sapıklıkta gayret ederse onu sapıklık içinde bırakırız kimde hidayet için gayret ederse onu hidayet üzerine tutarız ayetiyle iyilikte kötülükte Allahtandır ayeti kulun seçimine göre onun isteğiyle kaderini yarattığına işaret ediyor,şimdi sorunuza gelelim eğer aileniz kendi seçimleriyle bu duruma gelmişse öyle sanıyorum ki dua etmekle bu şeyleri düzeltemezsiniz çünki kendi seçimleri doğrultusunda Allah onlara bu hayatı yarattı kendi seçiminden dolayı oluşan bir kader imtihana girer ve bu değiştirilemez,ama şu var Allah sevdiği tek bir kulu için nice kullarını feda eder ve gene sevdiği tek bir kulu için nice kulunun kaderine özel müdahalede edebilir burada devreye Allahtan yardım isteme giriyor kuranda bu yardım konusu açıkça belirtilmiştir " sabrederek ve namaz kılarak Allahtan yardım isteyin " buyuruyor bu şekilde Allahtan yardım isticez Allahı sevindiricek şeylerde yapmak rahmete sebeptir bunlar kücük şeyler olabilir mesela bir kaç çocuğa bir çikolata vermek kuranda ameller niyetlere göredir buyrulur sizin bu gayretlerinizi elbette görücektir Allah , şu an diyeceğim tamamen benim yorumumdur eğer aileniz haddi aşıp Allahın öfkesini kazanıcak birşeyler yapmışlarda deminde dediğim gibi Allah onların bu seçimine göre onlara bu kaderi yaratmıştır ama siz Allahın istediği şekilde kendisine yönelip namazla sabırla yardım isteyip onu sevindiricek işler yaparsanız oda merhametini sunar mesela sırf Allah için birisine güzel bir söz söylemekte çok büyük bir ameldir insanlar bu tür şeyleri kücük gibi görür ama bunlar Allah katında büyük işlerdir, eğer sizin bu tavrınızdan dolayı Allah merhamet edicekse ailenizin kalbine hidayet nuru koyabilir ve onları merhameti hakedicek bir konuma getirebilir. Bir sahabe buyurdu ki Allah size birşey vermeyi dilediyse önce onu size istetir sonrada onu size verir,kalpten edilen dualar bir çok kapıyı açabilir eğer ailenize büyü yapıldığını düşünüyorsanız hanefi mehzebine göre bu büyü illetinden kurtulmak için onu o yola göre def edebilirsiniz yani büyü yaparak buradan maksat büyü ilmini büyü yapmak için değil yapılan büyüden kurtulmak için öğrenmektir bu anlayışta " faydalı bilgi islamın yitik hazinesidir onu bulup ihya etmek farzdır " "insanlara huzur kaynağı olucak dertlerini gidericek faydalı bir şeyi almamak haramdır " ilkesine dayanıyor burda ben size iki yolu tarif ettim şimdi kalbinize danışın size hangisini tarif edicek ona bakın ama size şunu söyleyim başkalarının yapacağı dualar fayda vermeyebilir çünki hangi insan şu an sizin yaşadığınız bu acıyı yaşar ki ? Allah kalplere huzur vermek için duaları kabul eder sizin için dua edicek olan kişinin bir acısı yokki Allah onun duasını kabul etsin. Ayrıca kimin kalp gözü açık onu bilemezsiniz siz insanların mubarek tayin etmelerine çok bakmayın çoğu zanna göre konuşuyorlar ve Allah kendisine aracısız yönelmesini ister kulunun

hippolyte

Kayıtlı Üye
Sizin duanızla aileniz düzelirmi öncelikle bu konuda size cevap vermeye çalışayım,unutulmaması gerekir ki ailenizde bu imtihan dünyasında nasiplerini alıyorlar ama bu imtihan ve nasip nasıl birşey kader nasıl işler size islami bilgiler ışığında bunu biraz açıklayayım.

Kuranda buyrulur ki "Biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık "
" iyilikte kötülükte Allahtandır "
" de ki : hiçbirzaman bize Allahın takdir ettiğinden başkası dokunmaz "
" kim sapıklıkta için gayret ederse onu sapıklık içinde bırakırız kimde hidayet için gayret ederse onu hidayet üzerinde tutarız"
bu ayetler uzun uzun tefsir edilmiştir ben size kısaca sunucam kaderin açıklamasını bu ayetler ışığında, hayatta iyilikte kötülükte Allahtan gelir insan kendisine neyin geleceğini kendi seçimiyle belirler ben şu yolda gitmek istiyorum diyen birisine onun seçtiği o yola göre Allah onun kaderini yaratır o yüzden ayettede diyor ki biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık bu ayet kulun kaderini tayin etmekteki yetkisine işaret ediyor kim sapıklıkta gayret ederse onu sapıklık içinde bırakırız kimde hidayet için gayret ederse onu hidayet üzerine tutarız ayetiyle iyilikte kötülükte Allahtandır ayeti kulun seçimine göre onun isteğiyle kaderini yarattığına işaret ediyor,şimdi sorunuza gelelim eğer aileniz kendi seçimleriyle bu duruma gelmişse öyle sanıyorum ki dua etmekle bu şeyleri düzeltemezsiniz çünki kendi seçimleri doğrultusunda Allah onlara bu hayatı yarattı kendi seçiminden dolayı oluşan bir kader imtihana girer ve bu değiştirilemez,ama şu var Allah sevdiği tek bir kulu için nice kullarını feda eder ve gene sevdiği tek bir kulu için nice kulunun kaderine özel müdahalede edebilir burada devreye Allahtan yardım isteme giriyor kuranda bu yardım konusu açıkça belirtilmiştir " sabrederek ve namaz kılarak Allahtan yardım isteyin " buyuruyor bu şekilde Allahtan yardım isticez Allahı sevindiricek şeylerde yapmak rahmete sebeptir bunlar kücük şeyler olabilir mesela bir kaç çocuğa bir çikolata vermek kuranda ameller niyetlere göredir buyrulur sizin bu gayretlerinizi elbette görücektir Allah , şu an diyeceğim tamamen benim yorumumdur eğer aileniz haddi aşıp Allahın öfkesini kazanıcak birşeyler yapmışlarda deminde dediğim gibi Allah onların bu seçimine göre onlara bu kaderi yaratmıştır ama siz Allahın istediği şekilde kendisine yönelip namazla sabırla yardım isteyip onu sevindiricek işler yaparsanız oda merhametini sunar mesela sırf Allah için birisine güzel bir söz söylemekte çok büyük bir ameldir insanlar bu tür şeyleri kücük gibi görür ama bunlar Allah katında büyük işlerdir, eğer sizin bu tavrınızdan dolayı Allah merhamet edicekse ailenizin kalbine hidayet nuru koyabilir ve onları merhameti hakedicek bir konuma getirebilir. Bir sahabe buyurdu ki Allah size birşey vermeyi dilediyse önce onu size istetir sonrada onu size verir,kalpten edilen dualar bir çok kapıyı açabilir eğer ailenize büyü yapıldığını düşünüyorsanız hanefi mehzebine göre bu büyü illetinden kurtulmak için onu o yola göre def edebilirsiniz yani büyü yaparak buradan maksat büyü ilmini büyü yapmak için değil yapılan büyüden kurtulmak için öğrenmektir bu anlayışta " faydalı bilgi islamın yitik hazinesidir onu bulup ihya etmek farzdır " "insanlara huzur kaynağı olucak dertlerini gidericek faydalı bir şeyi almamak haramdır " ilkesine dayanıyor burda ben size iki yolu tarif ettim şimdi kalbinize danışın size hangisini tarif edicek ona bakın ama size şunu söyleyim başkalarının yapacağı dualar fayda vermeyebilir çünki hangi insan şu an sizin yaşadığınız bu acıyı yaşar ki ? Allah kalplere huzur vermek için duaları kabul eder sizin için dua edicek olan kişinin bir acısı yokki Allah onun duasını kabul etsin. Ayrıca kimin kalp gözü açık onu bilemezsiniz siz insanların mubarek tayin etmelerine çok bakmayın çoğu zanna göre konuşuyorlar ve Allah kendisine aracısız yönelmesini ister kulunun

Çok güzel yazmışsınız sindire sindire okudum ve bende sizin gibi düşünüyorum..Ben dualar edip ibadet yapıyorum mesela önceden yapmadığım şeyleri yapıyorum camiye gidip cemaatle bir olmak gibi,maddi durumumuz çok kötü olduğundan (dolandırıldık) yapabileceğim elimde ne varsa onu yapmaya çalışıyorum dediğiniz gibi şu anda yapabildiğim şeyler Camiyle cemaat olmak oradan feyizlenmek,dualar etmek,tefekkür etmek olabildiğince,insanlara iltifat etmek ve güzel sözler söylemek bunu da sizden şuanda öğrendim bunu da yapacağım güzel söz sadakadan hayırlıdır çünkü...Benim şu an sıkıntım mahkeme gününe bir ay kalması ve avukatların bu son dava olabilir demeleri,ve kardeşim Annem ve Babam Çok İyi Ahlaklı merhametli Adaletli İnsanlardı son 2 yılda birden bire İkiside değiştiği için,işin içinde Büyü yada Musallat olduğunu düşünüyorum...hatta eminim diyebilirim Allah en doğrusunu bilir...o nedenl bu büyüyü bertarat etmek için ne yapabilirim diye düşünüyorum ki bu benim yapacağım hayırlı amellerle Sizin dediğiniz gibi Allah bir sevdiği kulu için diğerlerini affetme olayına yani büyüyü bozma olayına gelebilirmi bunu sorucağım bir de o olmazsa Hanefi mezhebine göre nasıl oluyor büyü bozma büyü ile ne olur bana yardımcı olun çok minnettar olurum...yazınızı duygulanarak okudum ilginize minnettarım..saygılarımla..

yare-i yarim

Moderator
İş
Allah buyuruyor ki " birbirinize güzel sözlerle hitap edin yoksa şeytan aranıza fesat sokar " güzel sözler söylemek Allah katında nekadar değerli bu ayet çok güzel hitap ediyor ve Allah rızası için sadaka dediğimizde bu sırf para demek değildir mesela küs olduğunuz birisini sırf onun rızası için affetmek size söylenen bir sözü duymazlıktan gelip iyi muamele etmek bunlar Allah katında çok değerlidir birde bunu kendisine itaat etmek için yaptığınızda değeri kat kat artıcaktır,size kıldığınız namazlarla birlikte hacet namazıda kılmanızı öneririm ve namaz sonrasında Allahın isimleriyle onu öve öve istekte bulunun çünki yerdeki nebatat ve göklerdeki varlıklar devamlı onu hamd ve tesbih eder.

Yapılan büyü mesela arayı bozmak soğutmak içinse Allahın özel isteğiyle bu tersine dönebilir yalnız bu her dua eden buna kavuşucak diye birşey yok şu ayeti gene hatırlayın biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık yani duanızın kabul olması için büyü durumlarında ona görede yaşam sürmek lazım
mesela Allahtan yardım isterken hatalarınızı sayın ve tövbe edin ama dikkat edin tövbe etmek için tövbe etmeyin gerçekten tövbe etmeye niyetlendiğiniz bir zamanda bunu yapın bu hasleti kendisinde barındıran birisi bir duasıyla yağmura bile sebep olabiliyor
bu ilahi kapıyı ısrarla aramaya çalışmak oluyor.

Hanefi mehzebine göre büyü bozma taktikleri yoktur yani yazımı öyle anladıysanız yanlış anlamışınız yani bir büyü yapılmışsa o yapılan büyüyü bozmak için büyü ilmine başvurulabilir demek istedim,fıkıh kitaplarındada böyle tarif ediliyor bu işin ehli kişilerin yapabileceği birşeydir bu iş bu sitedede böyle hizmetler vardı diye biliyorum
ailenize bakım yapılır eğer musallat olayı tespit edilirse gereken yapılır nasıl yapıldığı konusunda bir bilgiye sahip değilim

kuranda musallata dikkat çekilen bir ayet var diyor ki ayette " cinlerin çöle götürdüğü adam gibi olmayın " ayetin iniş sebebi bunu şöyle açıklıyor rivayete göre cinler bir adama musallat olmuş ve kendisini çöle götürmüşlerde adam gene farketmemiş farkettiğinde kendisini çölün ortasında bulmuş ben buraya nasıl geldim demiş

başka bir ayettede " ey cinler topluluğu siz insanların çoğunu yoldan çıkardınız " diyor

yani kuranda musallat açıkça ifade ediliyor musallatı inkar etmek imkansız

büyü yapılan kişilere islam kaynaklarının tavsiye ettiği bazı uygulamalar var yönetime sorup izin isteyim onların gözetiminde kabul ederlerse onları size vereyim
çünki uydurmamı hayal ürünümü bilmiyorum hem site kurallarına uymak için hemde sizi istemeden yanlış şeyler yaptırmamak için böyle yapalım kabul ederseniz

hippolyte

Kayıtlı Üye
Allah buyuruyor ki " birbirinize güzel sözlerle hitap edin yoksa şeytan aranıza fesat sokar " güzel sözler söylemek Allah katında nekadar değerli bu ayet çok güzel hitap ediyor ve Allah rızası için sadaka dediğimizde bu sırf para demek değildir mesela küs olduğunuz birisini sırf onun rızası için affetmek size söylenen bir sözü duymazlıktan gelip iyi muamele etmek bunlar Allah katında çok değerlidir birde bunu kendisine itaat etmek için yaptığınızda değeri kat kat artıcaktır,size kıldığınız namazlarla birlikte hacet namazıda kılmanızı öneririm ve namaz sonrasında Allahın isimleriyle onu öve öve istekte bulunun çünki yerdeki nebatat ve göklerdeki varlıklar devamlı onu hamd ve tesbih eder.

Yapılan büyü mesela arayı bozmak soğutmak içinse Allahın özel isteğiyle bu tersine dönebilir yalnız bu her dua eden buna kavuşucak diye birşey yok şu ayeti gene hatırlayın biz her kulun kaderini kendi çabasına bağlı kıldık yani duanızın kabul olması için büyü durumlarında ona görede yaşam sürmek lazım
mesela Allahtan yardım isterken hatalarınızı sayın ve tövbe edin ama dikkat edin tövbe etmek için tövbe etmeyin gerçekten tövbe etmeye niyetlendiğiniz bir zamanda bunu yapın bu hasleti kendisinde barındıran birisi bir duasıyla yağmura bile sebep olabiliyor
bu ilahi kapıyı ısrarla aramaya çalışmak oluyor.

Hanefi mehzebine göre büyü bozma taktikleri yoktur yani yazımı öyle anladıysanız yanlış anlamışınız yani bir büyü yapılmışsa o yapılan büyüyü bozmak için büyü ilmine başvurulabilir demek istedim,fıkıh kitaplarındada böyle tarif ediliyor bu işin ehli kişilerin yapabileceği birşeydir bu iş bu sitedede böyle hizmetler vardı diye biliyorum
ailenize bakım yapılır eğer musallat olayı tespit edilirse gereken yapılır nasıl yapıldığı konusunda bir bilgiye sahip değilim

kuranda musallata dikkat çekilen bir ayet var diyor ki ayette " cinlerin çöle götürdüğü adam gibi olmayın " ayetin iniş sebebi bunu şöyle açıklıyor rivayete göre cinler bir adama musallat olmuş ve kendisini çöle götürmüşlerde adam gene farketmemiş farkettiğinde kendisini çölün ortasında bulmuş ben buraya nasıl geldim demiş

başka bir ayettede " ey cinler topluluğu siz insanların çoğunu yoldan çıkardınız " diyor

yani kuranda musallat açıkça ifade ediliyor musallatı inkar etmek imkansız

büyü yapılan kişilere islam kaynaklarının tavsiye ettiği bazı uygulamalar var yönetime sorup izin isteyim onların gözetiminde kabul ederlerse onları size vereyim
çünki uydurmamı hayal ürünümü bilmiyorum hem site kurallarına uymak için hemde sizi istemeden yanlış şeyler yaptırmamak için böyle yapalım kabul ederseniz

evet çok iyi olur sorun kabul ederim...Başta yazdıklarınızı yapıyorum daha yeni başladım mesela babamı affettim onla hiç diyologu olmayan onla konuşmaya korkan ben dakikalarca telefondan babamla konuştum onun iyi bir baba olduğunu hatta çoğu babadan bile geçmişte daha iyi olduğunu söyledim..Yani hem tövbe edip hem ona göre davranışlarımı şekillendirdim cidden sizden yazdıklarınız gibi düşünüyorum ve yapıyorum da...o zaman bir umut var değil mi...yani şu andaki çözümümüz benim tövbe ve dua etmem,sık sık hacet namazı kılmam..musallatı çözmek içinse sizlerden yardım istiyorum tek başıma yapamam Allah razı olsun şimdiden ne kadar dua etsem azdır..

yare-i yarim

Moderator
İş
Bu size yapmanızı tavsiye ettiğim şey ilahi rahmet kapısını zorlamanın yollarıdır duanın kabul olup olmayacağını sadece o bilir ama hani onun sevgisi için gayret edince oda bunu mutlaka görür sonuçta o bize anneden babadan daha yakındır ve onun sevgisi için birşeyler yapınca mükafatını görürüz mutlaka,ashabı kehften bahseder kuranda onların Allahın sevgisi için mücadele etmesi karşılığında şu müjdeyi bildirir " bizde onların hidayetlerini arttırdık " bence sadakanın hayrın en güzeli sizin yaptıüınız gibi davranışlar sergilemektir sonuçta bunlar Allah için yapılan kalıcı iyiliklerdir.

Benim elimden gelen birşey varsa yardımımı esirgemem tabi ki elimden ne gelirse yaparım ama büyü bozma konusunda bir deneyimim yok ama elimden geleni esirgemem ben site yöneticilerinden izin isteyip bahsettiğim yöntemleri size veririm :)

hippolyte

Kayıtlı Üye
Bu size yapmanızı tavsiye ettiğim şey ilahi rahmet kapısını zorlamanın yollarıdır duanın kabul olup olmayacağını sadece o bilir ama hani onun sevgisi için gayret edince oda bunu mutlaka görür sonuçta o bize anneden babadan daha yakındır ve onun sevgisi için birşeyler yapınca mükafatını görürüz mutlaka,ashabı kehften bahseder kuranda onların Allahın sevgisi için mücadele etmesi karşılığında şu müjdeyi bildirir " bizde onların hidayetlerini arttırdık " bence sadakanın hayrın en güzeli sizin yaptıüınız gibi davranışlar sergilemektir sonuçta bunlar Allah için yapılan kalıcı iyiliklerdir.

Benim elimden gelen birşey varsa yardımımı esirgemem tabi ki elimden ne gelirse yaparım ama büyü bozma konusunda bir deneyimim yok ama elimden geleni esirgemem ben site yöneticilerinden izin isteyip bahsettiğim yöntemleri size veririm :)

Çok teşekkür ederim izin alıp bana verceğiniz için ah parasız sevabına yada borcuna bakan birileri çıksa karşıma napcam bilmiyorum param olmadıgı zamanlar okula bile gidemiyorum napcam bilemedim çok teşekkür ederim çok ilgilendiniz bir ay kaldı çok korkuyorum..

nira

Kayıtlı Üye
Sevgili hippolyte. Çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun. Bence anneni kendi haline bırak. Sakin ve rahat olmaya çalış. Sen kendi kendini yersen, üzülürsen bu kardeşlerine de yansıyacaktır diye düşünüyorum. Buradan söylemesi kolay ama, her ne kadar hiç bir şey eskisi gibi olmasa da siz normal hayatınızı sürdürmeye çalışın. Çünkü bu hep böyle gitmez. Annem değişti babam değişti diyorsun. Bir yerden başlayıp artık hayatınızı normalleştirmeye çalışmanız lazım. Bu üçünüze de iyi gelir. Her şey birden düzelmez zamana ihtiyacınız var. Kolay olmayacak. Ama olacak.

hippolyte

Kayıtlı Üye
Sevgili hippolyte. Çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun. Bence anneni kendi haline bırak. Sakin ve rahat olmaya çalış. Sen kendi kendini yersen, üzülürsen bu kardeşlerine de yansıyacaktır diye düşünüyorum. Buradan söylemesi kolay ama, her ne kadar hiç bir şey eskisi gibi olmasa da siz normal hayatınızı sürdürmeye çalışın. Çünkü bu hep böyle gitmez. Annem değişti babam değişti diyorsun. Bir yerden başlayıp artık hayatınızı normalleştirmeye çalışmanız lazım. Bu üçünüze de iyi gelir. Her şey birden düzelmez zamana ihtiyacınız var. Kolay olmayacak. Ama olacak.

Teşekkürler,inanın çok kötüyüm annem şu anda iş arkadaşlarıyla oturuyor eve erkek gelip onu dört gözle bekleyenler varken bizle çay içip sohbet etmek varken onlarla gülüp eğleniyor bize gelince somurtuyor bir mucize olsa artık mucize bekliyorum her gün ağlıyorum..şu anda da ne ders ne bişey yapamıyorum..

nira

Kayıtlı Üye
İstediği hayatı yaşayamamış ve istediği insanlarla istediği gibi sosyalleşememiş hep içine atmış bir yerde patlamış ve hiç bir şey gözünde değil. Bazı insanların dayanma eşiği azdır. Belki de sandığın gibi değildir. Hep sabretmiştir anaç bir role bürünmüştür. Bir yerden sonrada bıkkınlık gelmiştir bilemeyiz, bilemezsin. Ona göre monoton ve tekdüze hayatından kurtulmak istiyor. Onu kendi haline bırak. Biraz istediği gibi yaşasın. Eğer karşısına hesap soran, baskıcı yada mızmızlık (kusura bakma o öyle düşüne bilir diye mızmız yazdım) yapan bir kız olarak çıkarsan onu iteceğini düşünüyorum. Bu kadın 3 tane zeki evlat yetiştirmiş. Sizinle bu zamana kadar en iyi şekilde ilgilenmiş. Zamana bırak. Sen de üzülme artık. Sakinleş. Kardeşlerinle ve derslerinle alakadar ol kafan dağılsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...