meditasyon yapıyorum hergün ama enerjim düştü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AğLan

Kayıtlı Üye
iyi günler sevgili mabet sakinleri ben düzenli olarak meditasyon yapıyorum hemde baya bi bazen 2 3 sat yapıyorum günde ama nedendir hayat enerjim çok
düştü habire uyku isteği ve çok yorgun hissediyorum bi girip fln hastalığım yok songünlerde bu şekil oldu meditasyon fazla yapmak sakıncalımı bu nun nedeni ne olabilir yatarkende hep astral seyahat deniyorum genelde ama çok yorgunum sebebi nedir iyi günler sevgi ve ışıkla kalın.

enginmert21

Kayıtlı Üye
tükenmişlik sendromu olabilir.. bir psikoloğa gitmeni öneririm.

asterix

Kayıtlı Üye
Kendini uykulu hissetmenin nedeni yaptığın meditasyonlar sonucu titreşimlerin değişmeye başlamıştır yükselmiştir bu durum titreşim farkından uykulu gibi bir durum yaratıyor eski yıllarda yaşamıştım,topraklma yap.

AğLan

Kayıtlı Üye
evet çok uyukulu gibi bi durum yapıyor beynim çok boş gibi ve düşünce fazla gelmiyor beynime fazla düşünemiyorum bi mahoş serbestlik gibi bişey var

asterix

Kayıtlı Üye
Bir temizlenmeden,dengelenmeden,yeniden yapılandırmadan geçiyor da olablirsin ,bu durumda çok değişik haller yaşayabilirsin bazen paçavra gibi hissedeilirsin,bazen iyi hissedersin ,bazen filozof gibi zihnin dolar ,bazen bomboş ,uykusuzluklar,gece belli saatlerde uyanmalar,ağrılar,bazen aylar süren ruhun karanlık gecesinden geçiyor insan derin bir keder yaşıyor......çok değiik şeyler oluyor uzun soluklu bir süreç sonunda yeniden doğmak var.

AğLan

Kayıtlı Üye
ağrı olmuyorda geceleri belli satlerde uyanıyorum biyerlerden düşüyorum veya birisi vuruyomuş gibi gözümü açtığımda farklı görüntüler sürekli uyuduğumda uyku uyanıklık hali uyuyorum arkadaş sanki birisi beni uyandırıyor vuruyor gibi elktirik çarpıyormu desem ne öle bieşy oluyor bazende lap die düşüyorum bazen yatak sallanıyor felaket gariplikler öle böle değil şuhan yazdığım kelimeleri bile düşünemeden yazıyorum öle bi gariplikteiym

asterix

Kayıtlı Üye
Bu sallanma olayını 1-2 yıl yaşadım geçti;aniden elektirk çarpmış gibi oluyordu bazen gece uykuda elektirik vermiş gibi titriyordum ,sonra uzun süre kas seyirmeleri yaşadım ,sonra huzursuz bacak sendromu denen bir şey var,ayağımda geçmeyen sıkıntı veren bir karıncalanma hissi (bu da titreşim farklarından )gece ortaya çıkıyor ancak yürüyünce geçiyor belli dilimlerde hepsini yaşayıp atlatırsınız takmamak lazım bunlara yükseliş semptomları deniyor.

AğLan

Kayıtlı Üye
gerçekten çok değişik bi algı geldi bana bi çok aşırı olumlu bi çok aşırı olumsuz çift karekter çıktı hadi hayırlısı bakalım ne olcak halim

ladyrowena

Kayıtlı Üye
Meditasyon ilk başlandığı sıralarda böyle etkiler yapabilir. Beyin ve vücud yeni enerji düzeyine alışana kadar etkiyi azaltmak için asterix adlı arkadaşın dediği gibi topraklama yapabilir, aşırı enerjiyi def etmek için psi ball yapabilir , ya da imajlar çalışabilirsiniz.

AJA

Elit Üye
Bir dönem bunları bende yaşadım..Genelde farkındalığınzın arttığı zamanlarda oluyor .Zamanla geçer...Astral için çok yormayın kendiniizi her gece deniyorsanız daha az yapın.Meditasyonu günde 2 saat uzun geliyor olabilir bunu yarım saate indirin.Yorgunluğunuz azalır.

AğLan

Kayıtlı Üye
dediklerinizi dikate alıyorum vede uyğulucağım saolun

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Uyumlanma nedeniyle yaşanan sorunlar 10 dakika sonra geçer ve tersi enerji dolarsınız. Meditasyonda eksik bıraktığınız bir şey olabilir. nefes sistemini, ya da duruş sistemini yanlış yapıyor olabilirsiniz. Meditasyon yaptığınız yer ya da yatağınız geopatik stres alanına denk geliyor olabilir. Meditasyon çok fazla suyun emilmesine neden olur. Yetersiz su içiyor olabilirsiniz. Evde elektoro iklimsel kirlik çok fazla olabilir., baz istasyonları, bilgisayar, wifi, cep telefonu gibi. uyku ve meditasyonlar goepatik stres alanlarına ve elektro iklimsel kirliliğe en açık olduğumuz zamanlardır.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=23593

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sayın Urum,sizin hazırladığınız meditasyon uygulamalarından birini işyerimde denedim,gürültüye rağmen kulaklık ile konsantre olup dediklerinizi yapmaya çalıştım (derin nefes al v.b.) iş yerindeyim diye sonuna kadar dinleyemediğim halde boğazımın sağ kısmında sanki kasılma-kramp tarzı ağrılar oluştu ve tahminen 1 saate kadar tam olarak geçti.Bunların sebebide yine uyumlama olayımı yoksa yanlış bir şeyler mi yaptım acaba?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Urum gerekli açıklamayı yapmış ama eklemek istediğim birşey var. Birçok arkadaşımız meditasyondan dolayı böyle etkiler daha önceleri kendilerinin de yaşadığını belirtmiş. Yalnız bunun sebebi meditasyon değildir. Yorgunluk ve uykusuzluğa neden olmaz meditasyon. Çünkü meditasyon kişiyi meditatif duruma geçirir. Bu meditatif durum bir hipnoz halidir. 10 dk'lık bir meditasyon 2 saatlik uykuya bedeldir. Bu tür etkilerin nedeni ya yanlış nefes alışlardan ya da bulunulan odadaki negatif enerji çubuklarından kaynaklanması muhtemeldir. Ekleme yapmak istedim. Sevgi ve Işıkla...

asterix

Kayıtlı Üye
Bu tür etkilerin nedeninin meditasyonlar yada yanlış yapılan meditasyonlar değilde kişideki çözülmemiş tıkanmış enerji sorunları çakralar vs nin çözülmeye çalışılması sonucu olduğunu düşünüyorum,tıkanıklar açılıp dengelendiğinde semptomda geçiyor,çok aşırı 2 saat vs meditasyonda öneirlmiyor;bir hortumun bir yerden büküldüğünü hayal edin sizi çeşmeyi açıp su basıncını(enerjiyi) artırırsanız tıkanıklık olan yerde hortumun gerildiğini vs göreceksiniz benze durum söz konusu.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sayın Urum,sizin hazırladığınız meditasyon uygulamalarından birini işyerimde denedim,gürültüye rağmen kulaklık ile konsantre olup dediklerinizi yapmaya çalıştım (derin nefes al v.b.) iş yerindeyim diye sonuna kadar dinleyemediğim halde boğazımın sağ kısmında sanki kasılma-kramp tarzı ağrılar oluştu ve tahminen 1 saate kadar tam olarak geçti.Bunların sebebide yine uyumlama olayımı yoksa yanlış bir şeyler mi yaptım acaba?

Bu boğaz çakranız daki bir tıkanmanın olduğunun işareti tıkanılık çözülüyor demektir.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sayın Urum flood yapıyorum diye özür dilerim ama yoğunluktan dolayı ancak sormayı hatırlayabildim.Sesinizle rehberlik ettiğiniz meditasyon uygulamanızda nefes alıp vermemizi istiyorsunuz.Sadece ağızdan veya sadece burundan mı yoksa ikisindende mi alıyoruz nefesi?Teşekkür ederim şimdiden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...