lucid rüya ????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
aslında aklım soru işaretleriyle dolu ama hepsini tek seferde soramam.bununla başlıyım :

evet.. Lucid rüya olayına oldukça meraklıyım.bi ara iyice araştırdım ve üzerinde çalışmaya bile başlamıştım ama sonra bayaa bi aksattım.rüya günlüğü tekniğini falan denedim.sonra bi gün, sıradan bi yaz günü (yani denemek yoktu aklımda ) terasta uyurken sabah olmuş aşağı indik.Kanepeye uzandım.SIRTÜSTÜ ... o ara bi rüya gördüm eniştem bana bi konu hakkında kızıyo ama kesinlikle haksız yere kızıyo.yarı uyanık halde bunu farkediyorum ve " Bu rüya olmalı. evet rüyadayım " diyorum opps bi anda bütün bedenim karıncalanmaya başlıyo ve ilk olarak bulutlu ve hatta yogun sisli bi havada uçuyo gibiydim. yani ilk böyle bi görüntü gördüm ve karıncalanma devam etti.ve en büyük hatayı da burda yaptım korkup gözlerimi açtım.alışık değildim sonuçta... tabi ne kadar yaklaştığım siz deneyimli kişilerin yorumlarına kalmış.

neyse ben bu lucid rüya olayını araştırırken bi video buldum ama video slayt halinde yazıyla anlatıyodu ve işte en çok dikkatimi çeken şey : " aslında gerçekleri rüyalarda aramaya başlamalıyız " bu ne anlama geliyo.. son olarak da : lucid rüya imajinasyon yeteneğini tetikler ve geliştirir mi ???

teşekkürler ve sevgiler :)

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Lucid rüyada gerçeğe yakınmış hissi veren durumlar yaşayabilirsiniz. Yani gerçekte olmasını istediğiniz şeyleri rüyanızda bulabilirsiniz

ve evet lucid rüya imajinasyon yeteğinizi geliştirir. Daha doğrusu imajinasyon yeteneğinizin sonuçlarındandır. Ben lucid rüyayla ilgili bir paylaşım yapmıştım http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=36967 okursanız faydalı olacağına inanıyorum,
sevgiyle kalın

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
aslında aklım soru işaretleriyle dolu ama hepsini tek seferde soramam.bununla başlıyım :

evet.. Lucid rüya olayına oldukça meraklıyım.bi ara iyice araştırdım ve üzerinde çalışmaya bile başlamıştım ama sonra bayaa bi aksattım.rüya günlüğü tekniğini falan denedim.sonra bi gün, sıradan bi yaz günü (yani denemek yoktu aklımda ) terasta uyurken sabah olmuş aşağı indik.Kanepeye uzandım.SIRTÜSTÜ ... o ara bi rüya gördüm eniştem bana bi konu hakkında kızıyo ama kesinlikle haksız yere kızıyo.yarı uyanık halde bunu farkediyorum ve " Bu rüya olmalı. evet rüyadayım " diyorum opps bi anda bütün bedenim karıncalanmaya başlıyo ve ilk olarak bulutlu ve hatta yogun sisli bi havada uçuyo gibiydim. yani ilk böyle bi görüntü gördüm ve karıncalanma devam etti.ve en büyük hatayı da burda yaptım korkup gözlerimi açtım.alışık değildim sonuçta... tabi ne kadar yaklaştığım siz deneyimli kişilerin yorumlarına kalmış.

neyse ben bu lucid rüya olayını araştırırken bi video buldum ama video slayt halinde yazıyla anlatıyodu ve işte en çok dikkatimi çeken şey : " aslında gerçekleri rüyalarda aramaya başlamalıyız " bu ne anlama geliyo.. son olarak da : lucid rüya imajinasyon yeteneğini tetikler ve geliştirir mi ???

teşekkürler ve sevgiler :)

Evet bir lucid rüya deneyimi yaşamışa benziyorsunuz. :)
Sorularınıza gelirsek evet lucid rüya az da olsa İmajinasyon yeteneğini etkiler. Çünkü lucid rüya da olmasını istediğiniz şeyleri düşünüyorsunuz,hayal ediyorsunuz ve gerçekleşiyor. :)

Diğer sorunuza gelirsek burada farklı anlamlar kat ediliyor olabiliyor. Bazı rüyalar size gerçeği gösterir ama bazı rüyalar ise sadece bilinçaltının etkisiyle oluşmuştur.
Ama tüm rüyalarda belirli semboller vardır bu sembolleri bulursanız gerçek hayatla ilgili bazı şeyleri çözebilirsiniz.
Kısacası rüyanızda o sembolleri bulun denilmiş olabilir. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...