Hüddam var mı yok mu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Komedi ya, Kendisine Müslüman diyen bir zat. Allah'ın verdiği canı Allah alır ayetinden bir haber, insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım (diye onları eşit kefeye koyan) ve onların yaptıklarına göre cennet ve cehenneme gidip gitmeyeceklerini yalnızca Allah'ın bildiğinden de bir haber. Siz asla doğruyu söylemezsiniz diyor ve sorular soruyor, nedense asla doğruyu söylemeyen varlık doğruları söylemeye başlıyor. Hepsine bakmadım. Özellikle 38. dakikaların olduğu kısıma baktım ne var diye. Kendi bilincini kaybetmiş bir kimsenin tek bir belirtisini bile göstermiyor. Videoyu hazırlamadan önce keşke onları öğrenip ona göre rol yapsaydılar.

Sasdad

Kayıtlı Üye
Erol Tangut'u çok takip ettim zamanında ben diğer videolarınıda seyrederseniz bazı konuşmalarda öyle şeyler geçiyorki diliniz tutulur.Ben neden bu kadar bu şahsiyetlere düşman olunduğunu anlayamıyorum.Bu gibi insanlar olmasa cin musallatı olan insanlar ne olucak.Psikoloğamı gidecekler ?

Saprohil

Kayıtlı Üye
Komedi ya hoca da ibliste.Film falan çekse aslında böyle ne güzel olur ha vallahi giderim izlemeye.Döverek cin çıkartmayı sever nasıl olsa eski kung fu ustası.Ah be Erol bir gün gelsen de hakiki cinli bir hastaya nasıl dayak yenilirmiş öğretse sana :).

kral020

Kayıtlı Üye
varsa aranızda cinli biri gitsin telefon numarası var Erol Beyin hem gerçek mi değil mi forum üyeleri olarak görmüş oluruz.

Divan-ı Hümayun

Kayıtlı Üye
Cinli Olan Biri Sana Söyler mi? Bir şey kanıtlamak zorunda değil bence kimse.

Allah o adamı islah etsin

AğLan

Kayıtlı Üye
adamın konuşması çok güzel ya sırf onun için izliyom bikaç sefer günde evet evet sen bizi öldürüyon bizde seni öldürcez :D adak cini :D

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Erol Tangut'u takip eden arkadaşlarımı kırmamak adına gülmemeye çalışıyorum fakat elimde değil malesef :) sizce bir video kendisiyle bu kadar çelişebilir mi sorarım size sadece 5 dk izledim ortalarda ve her seferinde bir soru diğer soruyla; bir cevap diğere bir cevapla çelişiyor... sanırım Erol Tangut iblisi imana getirmeye çalışıyor :) ve anlamadığım bir diğer konu bu ve benzeri kişiler bir ruhun veya bir varlığın diyeyim iyi veya kötü, cennetlik veya cehennemli olduğuna nasıl karar verebiliyorlar, bu hakkı onlara kim veriyor ya da hangi yaradılışın tanrısı rolünde bu kişiler???

enkiteo

Kayıtlı Üye
Arkadaş 4 yıldır ben en ufak bişeyle karşılaşmadım. Hüddam ve cin var evet deeee yok geliyor yok yardım ediyor yok bişeyler söylüyor.Arkadaş bunların hepsi saçmalık. Ben gördüm benle konuşuyor diyenlerin hepsi deli. Yardıma ihtiyaçları var. Tedavi olun arkadaşlar....

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hala bu internet hocalarını dinleyenler var mı ? Komik gerçekten ben bir büyücü çırağı bile değilim ama bu insanlardan daha doğru bilgilere sahibim

Hasaki

Kayıtlı Üye
kardeşim o dediklerini '( Allah'ın verdiği canı Allah alır ayetinden bir haber, insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım (diye onları eşit kefeye koyan) ve onların yaptıklarına göre cennet ve cehenneme gidip gitmeyeceklerini yalnızca Allah'ın bildiğinden de bir haber') koz olarak kullanıyor, psikolojik baskı diyelim. daha çok videosunu izlersen anlarsın, üstelik uyguladığı ilimde çok az kişinin bildiği bir ilimdir, ilgilenen bir arkadaşım aynı şekilde banada bir seans yaptı video kaydettik, bulabilirsem videoyu atarım izlediğimde videoda yaptıklarımı hatırlamıyorum(bazılarını hatırlıyorum), şeytan konuşuyor resmen benim yerime.

oglak

Banlı Kullanıcı
Bir rukyeci Erol hoca hakkında hoş olmayan bir iddiaada bulunmuş.

Neden bu işle uğraşanlar birbirini çekemiyor?

Yani ben bu adamı ve benzeri kişileri çok izledim. Lisanda şeytan olma olasılığı yüksek. Şeytanın sözüne güven olmaz tabiki de.
Bir videoda uzaylılar insan uydurmasıdır diyordu şeytan.

Ama Erol hoca lisandaki şahsı neden İslama davet etmiyor? Kuran ayetleri sayesinde Allah buna izin veriyor zaten. Neden adak, kurban, zekat vs ile maddi bir çukura sürüklüyor anlamıyorum.

Hem lisandaki yalancı bir varlıkla niye sohbet edilir ki?

Hüddam elde etmişseniz bile, büyük ihtimal şeytanla çalışıyorsunuz. (Cin suresi 6) Yani bu şeytan öyle bir şey ki kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyor.

Cadıcılık, büyücülük, hüddamcılık hepsi aynı kapıya çıkıyor bence.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Bir rukyeci Erol hoca hakkında hoş olmayan bir iddiaada bulunmuş.

Neden bu işle uğraşanlar birbirini çekemiyor?

Yani ben bu adamı ve benzeri kişileri çok izledim. Lisanda şeytan olma olasılığı yüksek. Şeytanın sözüne güven olmaz tabiki de.
Bir videoda uzaylılar insan uydurmasıdır diyordu şeytan.

Ama Erol hoca lisandaki şahsı neden İslama davet etmiyor? Kuran ayetleri sayesinde Allah buna izin veriyor zaten. Neden adak, kurban, zekat vs ile maddi bir çukura sürüklüyor anlamıyorum.

Hem lisandaki yalancı bir varlıkla niye sohbet edilir ki?

Hüddam elde etmişseniz bile, büyük ihtimal şeytanla çalışıyorsunuz. (Cin suresi 6) Yani bu şeytan öyle bir şey ki kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyor.

Cadıcılık, büyücülük, hüddamcılık hepsi aynı kapıya çıkıyor bence.
Katılmıyorum insanların nasıl müslüman olup görünüpte kötü olanları varsa hüddamlarında öyle kötü iyisi var iyi olanları karıştırma derim.

noah

Kayıtlı Üye
bu hocanın hemen hemen 30 civarı videosunu izlemiş biriyim. Rukye, muska v.b şeylerle birlikte tasavvuf şeyh gibi konulara da mesafeli diyebiliriz.

Videolarında genel olarak kullandığı yöntem ise gerçekliği bilinmeyen Süleyman(a.s) ahitnamesi ..
Bu ahitnameyi hastaya karşı okuduğunda vücudundaki cin dile geliyor ekseri ve o kişinin ağzından konuşmaya başlıyor. Erol hoca kendi bildikleri dışındaki cevapları kabul etmiyor bu yüzden de seanslar uzadıya sürüyor.
Çalışmalarda enerji, ahitnameye dayalı iletişim gibi metodları var. Yani hiçbirşey bilmiyor diyemeyiz.
Fakat bu metodlarla kendi görüşlerini ve düşüncelerini tasdik ettirdiği şeytanların hemen hemen hepsi ifrit zira o aleme vakıfsa cinlerin de çeşitli enerji düzeyleri olduğunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kendi görüşüne göre bütün psikolojik ve hertürlü hastalığın kaynağı olarak cinleri görüyor. Onların bu tür sorunlara neden olduğunu da iddia ediyor.
Lakin hasta başına bin tl alınması ve videoların internette yayınlanması konunun hassasiyetini bence ortadan kaldırıyor.
Yaptıkları tamamen yanlış diyemiyorum lakin şahsi fikrim bu "cin çıkarma veya öldürme" çalışmalarında kendisini de sıkça kontrol edip hataları varsa düzeltmesi gerekiyor.Bunları da videoya yansıtmıyor ve olayı islami exorcism seviyesine indirgiyor.

İnternette çokça video var ve hemen hemen herkes görüşünü paylaşıyor. Lakin bu alem bizim maddi alemimiz gibi olmadığı için kesin kanıt dışında keskin cümleler kurmak bence doğru değil.
Mesela bir videoda yabancı bir hanım müslüman oluyor lakin cin tesettürden girmemiş. Pijama ile gelen kadın tesettürden sorun olmuyor, öğrenciler vardı sanırım orda da benzer sorun var.
Video cin vakasından ziyade sanki bilinçaltında söylenmesi bastırılan gizlenen şeylerin açığa vurumu gibi geldi bana..

Gelelim hüddam konusuna ,
bu konu daha çok havas ilminin derinlerine vakıf kişilerce bilinebilir. Ama örneklendireyim ;

Eğitim hayatı boyunca 1inci sınıftan başlayan kişi üniversiteye kadar uzanan bir ilmi yolculuk yapar. Şahıs sınıf atladıkça kendisiyle muhattap olan öğretmen de sınıftaki öğrenci arkadaşı da değişir. Bu değişen ilmi düzey nedeniyle de üst sınıftaki öğrencilerin dikkatini çeker. Bu hem pozitif hem negatif yönde olabilir.
Haylaz büyük öğrenciler olduğu gibi kendini geliştirmiş büyük öğrencilerle de bilgi paylaşımı ve araştırmalar yapabilirler. Ya da kişinin istidadı müsaittir öğretmen statüsünde kimseler ona yardımcı olabilirler.
Hüddamlar 2 türlü kişiyle iletişim kurarlar ;
1) Manevi çalışmaları nedeniyle standart düzeyin üstüne çıktığı için.
2) Kişinin ailesindeki büyükleriyle önceden çalışmışlar ve istidadı olan şahsı tesbit etmişlerdir bu nedenle ona yardımcı olabilirler.

Saygılar.

Prana_

Kayıtlı Üye
İzlediğim kadarıyla konuyla alakalı şahsi fikrim, bu kişilerden uzak durulması yönündedir. Tabi ki işin aslını Allah bilir ama, maddi kayıp dışında yaşayacağınız bir şey olduğunu sanmıyorum. Buradan hadimlerin varlığına inanmadığım sonucu çıkarılmasın lütfen. İşin ehli olan kişilere saygım sonsuz, ve yıllarca gördüğüm kadarıyla onlarda çalışmalarını bu şekilde yapmıyorlar..

Ü

Üye silindi 56746

:Dyıllar evvel Erol Bey, yalnızca Bediüzzaman'ın eserlerini okuyanların kurtulacağına inanan biriydi, hala öyle mi bilmiyorum, artık videolarını izlemiyorum. cinlere de bunu bir şekilde kabul ettiriyordu.
ayrıca danışanlarına darp uyguluyor, sözde cine uyguluyor olsa da kişinin de canı yanıyor, bu yüzden göz altına alınmıştı.
ve terapi için en son bin TL alıyordu:D kapora dahil.
insanların kurtuluşunu arzulayan birine göre ne bileyim, fazla paragöz sanki.

boristanblue

Kayıtlı Üye
Çoluğa çocuğa göz diken, insanları cinle ve dinle aldatan, bu namussuz insanlara hoca demeyelim lütfen.